Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Tényleg annyira csodálatos a terhesség? fórum

Tényleg annyira csodálatos a terhesség? (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Tényleg annyira csodálatos a terhesség?

71. Tamianyu (válaszként erre: 37. - Avatar Jazmin)
2010. jún. 24. 11:28

Miért attól lenne bárki őszinte,ha rosszakat ír le a terhességről?Senki nem állítja,hogy nem lesznek kellemetlen napjai,vagy egészségügyi gondjai,de attól még érezheti csodásnak.Ahogy pl én is azt mondom,hogy életem legcsodásabb időszakai voltak a 3 terhességem,pedig fizikailag volt elég bajunk!

Mégis csodaként,az életem legnagyobb ajándékaiként éltem meg mindhármat.

2010. jún. 24. 11:28

Ne aggódj!


A második gyerekkel 25 kilót híztam, végig feküdnöm kellett. Ne engedd, hogy az aggódás megkeserítse ezt a szép időszakot, ha eljön az ideje, majd leadod a kilókat, ha egyszer sikerült, máskor is fog.

Az is elképzelhető, hogy visszatartja a szervezeted a vizet és a kilók nagy része víz.


Elolvasom a hozzászólásokat, utána még írok talán.

69. 778dc2edcd (válaszként erre: 57. - Visinka.ildiko)
2010. jún. 24. 11:27
nekem abban a pillanatban hogy megtudtam, hogy terhes vagyok(pedig akartam, vártam, készültem rá)az öröm helyett inkább a félelem lett rajtam úrrá!Az öröm kb. csak egy pár órával később!először a félelem fogott el, hogy úristen megtörtént!!!nekem ezt a 9 hónapot végig kell mostmár csinálnom és nincs visszaút!világra fogom hozni a gyermekemet és fel kell nevelnem őt bármi lesz is!nem attól féltem hogy jól fogom e csinálni hanem hogy meg kell csinálnom és rajtam a világ szeme!volt olyan is hogy éjszaka hideg verejtékkel a homlokomon keltem fel és rámtört a stressz hogy egyre közelebb van az egész!!!lehet hülyén hangzok, mondjuk én mindig is stresszelős voltam!!!a másik pedig hogy megijedtem mi lesz a párommal és velem!már nem biztos hogy én vagyok számára a legvonzóbb nő!vágyai netovábbja:-)engem ilyen szinten zavart a súly!féltem esetleg igy már nem adhatok meg neki mindent:-)de ő a rendesebbik fajtából való, mint rájöttem és egy királynőként kezelt végig!!!
2010. jún. 24. 11:26

Ne aggódj, lehet, hogy megáll a hízás - ismerek olyan kismamát, aki a negyedik terhességét kezdte a tavasszal és mindegyiket úgy kezdi, hogy felszed 10 kg-ot, utána nem nagyon hízik, vagy csak annyit, amennyit a baba.

Előfordulhat, hogy alaposan nekiálltál vizesedni, lehet, hogy toxémiád lesz. Nem riogatni akarlak, nekem is az volt, még koplaltam is, mégis híztam. A szülés után egy hónappal 20 kg-al voltam kevesebb, mint szüléskor. Sajnos 9 kg így is maradt, de talán szoptatással lemegy.

Egyébként engem is b@szogattak a terhesgondozáson, hogy miért hízok... közben megjelent a vizeletemben az aceton, ami azt jelenti (nem vagyok/voltam cukorbeteg), hogy már a saját zsírját bontja le a szervezet. Szóval nem tehettem róla, visszatartotta a vizet a szervezetem. Ha azt mondaná valami nagyokos, hogy igyál kevesebbet el ne hidd!!

Kitartást és sok boldogságot kívánok, na meg türelmet most magdhoz, utána meg az egész megváltozott helyzethez!:-)

67. Tamianyu (válaszként erre: 1. - Visinka.ildiko)
2010. jún. 24. 11:22
Megmondom őszintén én azok közé tartozom akik nem értik meg ezeket az érzelmeket amiket Te leírsz.Kihordtam 3 gyereket,és most is azt mondom,a terhesség a leggyönyörűbb állapot egy nő életében.Minden nyűggel bajjal plusz kg-al együtt.A fizikai problémákkal találkoztam én is amiket írsz,de ezek nekem nem jelentettek akkora lelki terhet mint ahogy Te leírod.És ne haragudj meg,de én is önzésnek látom ezt,ezért érzel így.Mert fontosabbnak tartod a súlyod a kinézetedet a gyerekednél.Én mindig úgy voltam vele,hogy a baba a legelső,én másodlagos.Ezt nem úgy értem,hogy elhanyagoltam volna magam bármilyen szinten,mert a gyerekeim érdeke is,hogy én jól érezzem magam,de mindig az volt a legfontosabb,hogy velük ne legye gond.Nem tudod még milyen aggódni az életetekért az egészségetekért,mert ez a valós gond probléma.Nekem volt terhesen tüdőembóliám,voltunk többször veszélybe,a 3 szülésből 2 is császárral végződött mert rosszul voltak a babáim,na az tényleg aggodalomra adott okot,talán jobban mint a súlygyarapodás.Keress fel egy szakembert,mert szerintem nem egészen normális amiket érzel,ahogyan megéled a terhességedet.Főleg így nem,hogy még tervezett is a baba,tehát elvileg nem nyűgként várjátok.A párkapcsolatod milyen?Nem lehet,hogy a férjednek vannak túlzott elvárásai veled szemben(pl a súlyod)és ez okozza neked ezeket a problémákat?Arról nem írsz(vagyis csak a cikked olvastam még),hogy Ő hogyan éli ezt meg veled,hogyan kezel bátorít támogat Téged,mennyire áll melletted,vagy esetleg magadra maradtál a problémáiddal.Nincs barátnő bárki aki lelkileg melletted lehetne?Sajnálatos,hogy így érzel így éled meg ezt a gyönyörű állapotot,amikor a legnagyobb legdrágább kincset az életben, a gyermekedet várod.
66. zitu79
2010. jún. 24. 11:21
én terhesség alatt nem foglalkoztam a sujjomal ettem ami jol esett és a kismamák a legszebbek plusz a hasamon még mindig van de tudom akarattal lemegy az is szeresd a terhességed és legföképp a babát mert ö már odabent megérzi hiszem hogy jo anyja leszel a picinek és nagyon csinos kismama vagy én ojan voltam mint egy nagy dinnye
2010. jún. 24. 11:16

Szerintem ne legyen lelkiismeret furdalásod. Mindenki fél attól hogy jó szülő lesz e, képes lesz e önmaga maradni, NŐ aki több fronton is megállja a helyét. És ez baromi nehéz is. Én is félek ezektől.

Az alakoddal kapcsolatos félelmeid miatt én elmennék egy pszichiáterhez. Főleg hogy már korábban is voltak problémáid. Ez sem szégyen. Igenis sokan vannak akiknek ez fontos. Abból meríts erőt, hogy egyszer már elérted az álomsúlyt, akkor ez a bébi megszületése után is sikerülni fog. :)

64. katt81
2010. jún. 24. 11:13
Hát igen, van, aki kimondja, van, aki összeszorítva a fogát "mártirkodik" egy életen keresztül. Meg lehet kövezni. Sőt, mindenkit meg lehet kövezni, aki esetleg várandósként gondolni mer arra, hogy mi lesz vele. Hogy ő miért nem rúghat be, ha minden össze jön..nem szívhat el egymás után 2 szál cigit, ha már a falra mászik valaki hülyeségétől. Nehéz lehet szülőnek lenni, és keserves küzdelem. Állandó félelem, hogy vajon mindent jól csinálunk-e. És küzdelem azért, hogy ne csak anyák legyünk, hanem nők is, szeretők is, barátok is. Mert hiába szülünk gyereket, attól nem csak "mi" vagyunk, hanem "ő" is, és legfőképpen "ÉN". És mosolyogj, mert mindig figyelnek..
63. kri76 (válaszként erre: 48. - D9d8721118)
2010. jún. 24. 11:11

Nekem sima szülés volt, de a "pici" fiam 4270 grammal és 62 cm-rel jött.

A vicc: szülés után pár nappal APEH ellenőrzésre mentem vidékre így. Szerinted? Az ellenségemnek nem kívántam.

62. Kerzsi69 (válaszként erre: 59. - 6f7760b318)
2010. jún. 24. 11:10
Miért zavar ez téged?Aki magassarkúban tolja a gyerekét,valószínűleg tud benne járni.Spec én nem tudok,és nem is vagyok csinibaba anyuka,de szerintem igenis helyes,ha egy anyuka nem lompos tréningnacis nyanya,mert ő neveli fel a következő generációt és nem baj, ha igényességet tanul a gyerek,nem pedig "elhagyom magam mert anya vagyok" hozzáállást.
61. b2076ec79b (válaszként erre: 59. - 6f7760b318)
2010. jún. 24. 11:09
Most ez tényleg akkor probléma, ha valaki magassarkú cipőben tolja a babakocsit??? :)
2010. jún. 24. 11:09

A cikkeden kicsit ledöbbentem, nem ítéllek el. Nők vagyunk, emberek, szorítok, hogy a maradék heteket még azzal a csodával tudd leélni, amivel a terhesség jár. Mert ez egy csoda, remélem te is megérted. A kilok majd lemennek. Hidd el. Tapasztalat. Persze ugyan olyanok, mint terhesség előtt már sosem leszünk, de szerintem, a pici emberkék, akiknek életet adunk, sokkal többet jelentenek, és máshogy nézünk a világra is.


Első terhességemet 80 kiloval zártam, 47ről indultam.

Másodikat 64el, 45ről indulva.

Hozzá kell még tennem, voltak evési zavaraim, bulímia, stb..de a két gyerek rádöbbent arra, hogy nem minden a karcsúság..

Kitartást, gyönyörű perceket kívánok..

59. 6f7760b318 (válaszként erre: 54. - Kerzsi69)
2010. jún. 24. 11:07

És az eszébe sem jut, hogy a magassarkú cipőcskével való billegéssel nem csak magát, hanem a gyereket is veszélyezteti!?

No meg megkérdezném, hogy kinek? MInek? Lapossarkú cipőben is lehet igényesen, és csinosan öltözködni!

58. Incó
2010. jún. 24. 11:07

Egyetértek egy előttem szólóval, sok az elvárás egy mostani kismamával szemben. Legyél fitt, szép, bírd a munkát a háztartást és még legyél boldog is. Le kell ezekből adni! Persze én is utólag jöttem rá. 7 kilót híztam , de a lányom koraszülött lett . Szerencsére egészséges, de tudod mit? Híztam volna inkább 20-at és született volna időben...

De el kell, hogy keserítselek, hiszem a terhesség és a szülés szinte semmi ahhoz képest, ami majd ezután jön. De az, hogy a baba kárpótol majd mindenért az teljesen igaz!!!

2010. jún. 24. 11:06

Na hát,na hát!Köszönöm ezt a sok hozzá szólást a cikkemhez.Jó tudni, hogy bár a média és sokan mások teljes eufóriaként élik meg a terhességet,azért vannak még rajtam kívül mások is,akik nem.Nos azt azért hozzá kell tennem,hogy sok mindenkinek igaza volt abban, hogy biztosan csak a hormonok beszélnek belőlem.Jelen pillanatban tök jól érzem magam.Eltekintve attól, hogy vészesen fogy az idő és hamarosan szülök.Ergo be vagyok fosva.Amikor a cikket írtam,igen bele gondoltam abba is, hogy mennyi nőnek nem lehet gyereke és bármit megadna érte,akár +40kg-ot is,de akkor,abban a pillanatban baromira nem érdekelt, hogy "mi hagyja el a számat".Igen,valóban le voltam törve,mint a bili füle,mert mit hallottam az orvostól és a védőnőtől?!Hogy ÁÁÁÁ,ez így nem lesz jó!Nem hogy segítséget nem kaptam,inkább csak jól leba..tak.Hát milyen rendszer ez,kérdem én?Első babámat várom,azt sem tudom, hogy mi a jó és rossz.Kitől kellett volna segítséget kapnom, ha nem tőlük?De ez eszükbe se jutott.Így megint csak magamra maradtam.Kidolgoztam egy tervet magamnak,ami diétába és sportban nyilvánult meg.És mostanra egy dekát sem híztam.Hát ez van.Akire igazán mérges vagyok az az egészségügyi rendszerünk.Fizetned kell havi 10-15 ezer forintot, hogy emlékezzenek a nevedre és talán segítséget is kapsz,ha kérsz.Persze a száj húzogatás még így is előfordulhat.

Szóval őszintén köszönöm a hozzá szólásokat a cikkhez és jó tudni, hogy nem vagy egyedül.Tényleg sok minden megváltozott azóta bennem,de most ezeket nem részletezném.Akit érdekel,az a naplómba megtalálja.

56. 6f7760b318 (válaszként erre: 48. - D9d8721118)
2010. jún. 24. 11:06
Én ezért nem vettem be a hashajtót. Alapból nem vagyok egy székrekedős fajta,(SŐT) így jobbnak láttam nem bevenni!
55. b2076ec79b (válaszként erre: 46. - 6f7760b318)
2010. jún. 24. 11:05

Megnéztem a képeit :))

Hát igen, ha így néztem volna ki kismamaként, biztos nem így éreztem volna, ahogy az előbb írtam :)

Tényleg nagyon csini, arányos, igazi kismama alkatú :)

54. Kerzsi69 (válaszként erre: 46. - 6f7760b318)
2010. jún. 24. 11:05
Nahát nem lehetsz biztos abban,hogy a csinos kismama nem törődik a gyerekével.Ez durva volt.Lehet hogy jól osztja az idejét,van segítsége,igényes,van pénze,és a gyermek nem igényli a napi 24 órás tutujgatást.Van ám ilyen.
53. sunshine24 (válaszként erre: 50. - Makrai.lilla)
2010. jún. 24. 11:04
Akkor a Földön kb. minden 2. gyerek sérült lelkivilágú lenne, pedig azért erről szó sincsen.
52. sunshine24 (válaszként erre: 36. - 471f3bbb7a)
2010. jún. 24. 11:03
Nem kellene riogatni ilyen marhaságokkal, mint pszichológus. Minden ember különböző, mindenki másként éli meg a terhességet és minden más élethelyzetet is. Attól, mert ilyen gondolatai vannak, még nincsen vele semmi gond. Ugyanolyan jó anya lesz, mint bárki más, aki csodaként élte meg. A terhesség utáni depresszió meg szintén természetes. Nem kellene felesleges lelkiismeretfurdalást kelteni valakiben csak azért, mert te másként élted meg a terhességed.
51. b2076ec79b (válaszként erre: 1. - Visinka.ildiko)
2010. jún. 24. 11:02

Sziasztok!


Nem olvastam el a hozzászólásokat, csak a cikket.

Ildi, én abszolút megértelek és egyet értek veled. Sajnos az én genetikám se túl jó, én 30kg felett híztam mindkét lányommal.A kicsi 2,5 éves, már nagyjából 40kg-t leadtam, tehát már kevesebb vagyok, mint a terhesség előtt. De ez egy kemény dió :(

Én megmondom őszintén, két gyereket szültem, imádom őket, de valahogy ez a "terhesség dolog", meg a szülés nem nekem való. Én nem éltem meg csodaként, nem jártam a fellegekbe, hogy hű meg ha terhes vagyok. Persze irigylem azokat, akik így élik meg az egészet. Én nagyon szerettem a babáimat már a pocakban is, de nagyon vártam, hogy mielőbb megszülessenek és vége legyen ennek az "áldott" állapotnak.

Az első szülésem nagyon gyorsan zajlott, mire felfogtam mi történik már meg volt a baba (35 hétre), azt se tudtam szinte mi történik. A második szintén gyorsan lezajlott, de azt hittem beledöglök (4280gr volt a lányka). Tehát összességében nincsenek jó élményeim a szülésről, az a véleményem, hogy igenis brutálul fáj és én soha többet nem szeretném átélni.Két gyerekkel boldog vagyok, nekem ennyi elég :)))


Mindazonáltal azért legbelül persze irigykedem azokra, akik úgy élik meg az egészet, mint egy álom, akik csak pozitívan tudnak visszagondolni, de nekem csak az XXXXXX-es ruhák és a fájdalom jut eszembe :(

Hangsúlyozom, a gyerekeim csodálatosak, imádom őket, és ha lehetne "készen kapni", akkor lehet vállalnék még egyet, de én nem szeretném többször ezt átélni :S

2010. jún. 24. 11:01
az a baj h ezt a gyerek is erzi es kihat majd rä is
2010. jún. 24. 10:58
Semmi gond nincs veled az ég világon. Az én barátnőm ugyanennyit küzdött terhessége alatt az érzelmeivel, mint te. Ma pedig kiváló anyuka. Hidd el, ez mindenkiben lejátszódik, csak senki nem mer erről beszélni.
48. d9d8721118 (válaszként erre: 45. - Kri76)
2010. jún. 24. 10:55

Nah, széklettartással nekem is gondom volt. Császár után úgy meghajtottak, hogy még itthon is állandóan rohantam mert szó szerint folyt belőlem. szegény férjem takarithatott, mert alig volt erőm.

Jó volt császárral szaladni mert jött a cifra... Az ápolók meg csak annyit mondtak, hogy muszáj, mert nehogy bélcsavarodást kapjak. Pfff... De enni nem ehettem, szóval nem is értettem. Azt meg pláne, hogy miért ilyen dúrván kellett.

2010. jún. 24. 10:55

Ja, és még valami! Ha már eszedbe jut, higy vajon jó anya leszel-e, akkor már biztos nem lesz gond :)

Persze mindig lehetne jobb is az ember. Három gyerekkel nekem is sokszor megfordul a fejemben, hogy vajon jü anya vagyok-e, de a gyerekeimnek mindenképp én vagyok a legjobb, még akkor is ha épp büntiben vannak.

Gondolj arra, hogy senki nem tökéletes és ne foglakozz másokkal csak magaddal, a babáddal és csak azzal aki sokat jelent számodra!

46. 6f7760b318 (válaszként erre: 1. - Visinka.ildiko)
2010. jún. 24. 10:54

Szia!


Szerintem sok kismamama megirigyelhetné az alakodat!

AKinek ekkora problémát okoz alap állapotban a súlya, az természetesen nehezebben fogadja el ezt az állapotot. Én csak annyit tudok Neked tanácsolni, hogy amikor erőt vesz rajtad ez az érzés, akkor nyúlj a pocidhoz, simogasd meg a kislányodat, és gondolj arra, hogy érte van ez az egész. AZért, hogy ő mindent megkaphasson már a pocakodban, amire szüksége van. Én speciel egyenesen elítélem azokat a kismamákat, akik tűsarkú cipőben, miniszoknyában billegnek a babakocsi mögött. Neki valószínűleg sokkal fontosabb a saját kinézete, mint a gyermeke. Fontos, hogy megbarátkozz a testeddel, mert a java még csak ezután jön. Próbálj meg befelé figyelni egy kicsit, akkor a helyére kerülnek majd ezek a dolgok. Aztán a szülés, és szoptatás után ráérsz majd az esetlegesen megmaradt kilóiddal foglalkozni, ami nem is biztos, hogy lesz. Előfordulhat, hogy megszülsz, és két hónap múlva olyan leszel, mint a terhesség előtt. És csak hogy valami vígasztalót is írjak, én kevesebb kiló voltam utána, mint előtte! :)

45. kri76
2010. jún. 24. 10:51

Nekem a terhesség inkább jó volt és élveztem. Figyeltem ugyan arra, hogy mit eszek, de nem fogyóztam. A babának is jobb, ha minőséget eszik az anyuka. Én kivirultam.


Nekem a többi volt rosszabb. A szülés, az első pár szoptatás, ami nem is ment. A 3 óránkénti fejés, sterilizálás.

És még nem beszéltem a szülést követő 6 hét kellemetlenségeiről. (Nekem a metszés miatt volt némi széklettartási problémám. Erről sem írt nekem senki.)


De, és most jön a de:

A világ legjobb dolga anyának lenni. Mindenért kárpótol a kisfiam. Az élet legnagyobb ajándéka.

Tudom, hogy közhelyesen hangzik, de tényleg nem lehet ennél jobban leírni.

Az anyává válás nem egyből jön mindenkinél, de kialakul. Én úgy érzem, ez az érzés napról-napra erősebb.

2010. jún. 24. 10:50
Amúgy meg nem tudom mi bajod van a súlyoddal... Más örülne, ha ilyen kismama lenne.
2010. jún. 24. 10:50

Szia! Tudom mondani könnyű, de egyenlőre ne aggódj a kilóid miatt, lehet hogy nem fogsz már sokkal többet hízni.

Én nem egészen 3 hónapja szültem a kisfiamat. Nekem az első 6 hónapban jött fel 12 kiló. Viszont az utolsó 3-ban összesen 2 kilót híztam.

A nagyobbik lányommal meg fordítva. Az első 5 hónap alatt összesen 2 kilót és utána 4 hónap alatt 10-et.

Mindkét lányom szoptatásakor a szülés előtti súlyomhoz képest 2-3 kilóval mentem mínuszba.

Remélem nálad is így alakul majd :)

42. lisica
2010. jún. 24. 10:47

Köszönöm,hogy megirtad e cikket...most megmutathatja mindenki,mennyire lelki finomság lakik benne,mert aki erre a szokásos sárdobálással válaszol,az mind a maga szegénységi bizonyitványát mutatja csak fel.

bátor vagy,mert ezen árnyoldaláról a terhességnek nem szokás irni.

sok szerencsét a továbbiakban.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook