Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Tényleg annyira csodálatos a terhesség? fórum

Tényleg annyira csodálatos a terhesség? (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Tényleg annyira csodálatos a terhesség?

101. **Kata** (válaszként erre: 98. - Kiraroli)
2010. jún. 24. 11:54
de talán ez az "előrelátás" különbözteti meg a gyereket a felnőttől, vagy nem?!
100. sunshine24 (válaszként erre: 96. - 5f6073c825)
2010. jún. 24. 11:54
Te így gondolod, más meg máshogy. Attól függetlenül ő sem lesz se jobb se rosszabb anyuka, mint az, aki csodának fogta fel. Az élet nem csak fekete meg fehér, szerencsére vannak árnyalatok is. Ha valaki nem csodának éli meg, attól még nem egy gyenge lelkű ember. Mint ahogy az sem lesz kapásból a világ legjobb anyukája, aki szerint ez egy örömteli időszak. Kicsit lehetnél tapintatosabb is.
2010. jún. 24. 11:54
lehet hogy jobb anyya lesz belőle mint ti összesen véve....!
2010. jún. 24. 11:52
hogy ti milyen aljas gonosz emberek vagytok! a gyerek se tudja mi az hogy forró míg meg nem égeti a kezét!!!
97. **Kata** (válaszként erre: 88. - Kisszsuzska83)
2010. jún. 24. 11:51
Igen, tudom, hogy megváltoztatja az ember életét, ha gyereke születik. Lemondással, és fáradságos munkával jár, 24 órás beosztásban. De aki ezt nem látja előre valamilyen szinten, és nem tudja mérlegre tenni, hogy mi a fontos(abb) az szerintem ne vállaljon gyereket. Nélküle is fenn fog maradni az emberiség.
96. 5f6073c825 (válaszként erre: 93. - Sunshine24)
2010. jún. 24. 11:50
Kételyei előbb legyenek mielőtt teherbe esik és ha nem biztos magában-magukban, akkor nem kell az a pici!!!
2010. jún. 24. 11:50
drágám!!! ne aggódj a súlyod miatt!!! nagyon csinos és szép kismama vagy! azok a fránya kilók meg le fognak menni! gondolj arra , hogy azok a kilók amiket most fölöslegesnek tartasz majd a kisbabádé lesznek! amikor szopizni fog nagyon sok le fog menni rólad! és ha elkezdesz majd mozogni, utána ugyanolyan csini leszel mint előtte! és ne foglalkozz az itt igen negatív hozzászólókkal mert nincs igazuk!!!nem tudják mi az amit te most átélsz és átéltél! próbálj a pici babádra gondoli! csukd be a szemed és élvezd ki minden percét a várandósságnak! figyeld ahogy mozog a pici!!az olyan megnyugtató....
2010. jún. 24. 11:49

Én vagyok a durva?

Szerintetek ez normális??????????????

Lehetnek az embernek aggályai,de szerintem ez már beteges.

Azt írja a "kedves" fiatal lány, hogy alig várja, hogy vége legyen az egésznek... Pedig a java majd csak a szülés-születés után kezdődik! Akkor mi lesz?????????????????? Nem lesz ennyi ideje baromságra meg magára, az biztos!!!

93. sunshine24 (válaszként erre: 72. - **Kata**)
2010. jún. 24. 11:49

Kedves Kata!

Ha mindenki így gondolkodna, akkor kihalna az emberiség. Gondolom te pontosan tisztában vagy önmagaddal, tudod ki vagy, hova tartasz. Akkor gratulálok. De sokaknak ez nem adatik meg. Mégis születnek gyerekek.

Egyébként számomra hihetetlen, hogy mennyi rosszindulatú ember van itt, akik már orvoshoz küldenék ezt a szegény lányt csak azért, mert kételyei vannak.

92. 778dc2edcd (válaszként erre: 71. - Tamianyu)
2010. jún. 24. 11:49
hát utólag nekem is csodás:-)pár év távlatából már tényleg csak a szép dolgokra emlékszem!de közben alatta igenis megfordulhat az ember fejében hogy ez mégsem az a hawaii sunshine feeling amit a többiek mondtak az embernek!összességében én is szépnek, jónak, egy különleges állapotnak tartom a gyermekvárást DE a 9 hónap alatt mindenkinek megfordulhat egy-egy rossz napon a fejében hogy de szar ez és legyen már vége!!!mindenkinek van depisebb időszaka a várandósság alatt, kiből mi hozza ki azt!!!én mikor terhes voltam 38fok volt én meg 80kg és a lábaim mint 2 totemoszlop!alig tudtam járni és izzadtam mint egy ló, nulla alvással, akkor azt kivántam legyen már ennek vége!!!magam miatt kivántammert már egy teher volt:-)de nem tartom magamat önzőnek!
2010. jún. 24. 11:49

Sziasztok!


Én fájó szívvel olcastam a cikket, én imádtam a pocakosság minden percét mondjuk engem elkerült minden nyavaja, amikor meg már a teher fájt, valahogy nem érdekelt, a plusz kilóg meg....:) lecartam, 74 kilóval indultunk, 81-el szültem, szóval nem jött fel sok amellé 20 mellé ami amúgy is túlsúly volt :P

S szerintem gyönyörű kismama vagy, bár én néztem volna így ki, én egy bálna voltam :)))


Kitartást és minden jót kívánok! :) A panaszaidat a hormonok és inkább pszichés dolgok okozzák, de sebaj, amint a kezedben tartod a picurt, magad sem hiszed de mindez a jelentéktelenné válik s már csakis Ő lesz számodra a fontos :)

90. 6f7760b318 (válaszként erre: 62. - Kerzsi69)
2010. jún. 24. 11:47

Ha elolvasod amit írtam, akkor meglátod, hoyg én sem azt írtam, hogy slamposan kell öltözni, hanem azt, hogy lapossarkúban is lehet valaki nagyon csinos! És egyébként nemcsakhogy balesetveszélyes, de egészségtelen is nem sokkal a szülés után magassarkút hordani!

"Kérdezze meg kezelőorvosát" :)

89. maya80
2010. jún. 24. 11:47

Ne haragudj, hogy ezt írom, de szerintem nagyon nem normális és egészséges a hozzáállásod.

Mikor elkezdtem olvasni a cikket, azt hittem, a terhességnek olyan kellemetlen velejáróiról lesz szó, mint a hányinger, étvégytalanság, gyakori vizelési inger stb.

Úgy gondolom, ahogy sokan mások is, hogy nagyon-nagyon önző vagy. De akkor minek neked egy gyerek? Ha most, 21 hetes terhesen is csak magadra tudsz gondolni, és az a legnagyobb problémád, hogy meghíztál? Pedig öt hónapos terhesen már elvileg túl vagy a hányós időszakon, a második trimeszter a terhesség legkönnyebb és legszebb periódusa, ilyenkor már érzed a babád mozgását... és nem tudsz neki örülni?! Ez nekem nagyon furcsa.

Ha 16 éves lennél, és így siránkoznál az alakod miatt, akkor még meg is érteném. De 26 évesen felnőtt, érett? emberként... És ne védekezz azzal hogy te ezt nem tudtad, nem voltál rá felkészülve. Nem láttál még terhes nőt? Mindeki meghízik. Ez a természetes. Ki többet, ki kevesebbet.

Azt írod, akartátok a babát. Akkor pedig volt alkalmad felkészülni rá, utánaolvasni, mivel is jár egy terhesség. Én is ezt tettem, és nem is ért semmi váratlanul.

Most várom a második babámat, 9 hetes terhes vagyok, és egyelőre elég kellemetlen ez az állapot, mert folyton hányingerem van, nem kívánok semmilyen ételt, nincs étvágyam, ami tegnap még ízlett, ma már undort vált ki belőlem... De boldog vagyok, és nem azért várom, hogy vége legyen a 9 hónapnak, hogy végre túl legyek rajta, hanem azért, hogy végre a karjaimban foghassam a gyermekemet, hogy megláthassam, megismerhessem.

Nem könnyű bizonyos szempontból sem a terhesség, sem az anyaság, a gyermeknevelés. De 26 évesen már tisztában kéne lenned ezekkel a dolkokkal, hogy mi mivel jár, és aztán mérlegelni, dönteni, hogy kell-e ez nekem, vagy sem. Neked lehet inkább nem kellett volna...

De így utólag már ne siránkozz, hanem szedd össze magad, ha kell, keress fel egy pszochiátert, aki megtanítja, hogyan tudod örömmel várni a kisbabádat, és ne a kilóiddal, hanem a leendő gyermeked egészségével és boldogságával foglalkozz. Tervezd a gyerekszobát, válaszd ki a babakocsit, kiránduljatok most a nyáron a pároddal még amennyit lehet, mert ha meglesz a baba, jó ideig nem nagyon tudtok kettesben lenni.

88. Kisszsuzska83 (válaszként erre: 78. - **Kata**)
2010. jún. 24. 11:44

Valószínűlet azért maradtam otthon ennyi ideig, mert így láttam jónak, mert nem azért szültem, hogy más nevelje fel a gyermekemet. És igen is ez az élet rendje, hogy az ember előbb utóbb családot alapít, hiszen akkor már régen kihalt volna az emberiség.

Tudtam, hogy fogok hízni, de nem gondoltam volna, hogy megmaradnak majd a kilók, hiszen a sok okos ember mind azt mondja, hogy szoptatástól majd csak úgy olvadnak a kilók, hát ez nem igaz. Én kilenc hónapig szoptattam, a kilók meg maradtak.

És imádom a gyermekemet, sokkal jobban mint sok szülő, a mai napig azt gondolom, hogy a gyermekem a legjobb helyre született. Én akartam ezt a babát. És különben is az ember nem tudja, hogy mi vár rá, én sem tudtam. Igen is egy gyerek nagyon meg tudja változtatni az ember életét.

87. Tamianyu (válaszként erre: 85. - 778dc2edcd)
2010. jún. 24. 11:43
Pont ezért nem kellene ellene lenni annak,hogy orvoshoz forduljon,minden épeszű ember ezt tanácsolná neki.A betegségei vagy a volt betegségei sem hóbortok,hanem igenis valós problémák,amik nagy bajokat okozhatnak ha nincsenek kezelve.Most ebben az állapotban valószínű neki ezen bajok miatt sokszorosan nagy problémát jelent a hízás.Ezért kellene szakember neki.Mert mi nem valószínű,hogy meg tudjuk győzni,pedig tényleg szép csinos kismama.Bárcsak a lelkében is ezt érezhetné.Nem szégyen segítséget kérni,Ő érezhetné jobban magát tőle.
86. b2076ec79b (válaszként erre: 77. - Kerzsi69)
2010. jún. 24. 11:41

Így van. Magát a terhességet nem tudom pozitívan értékelni, csak a "végeredményt".

Mikor megszülettek, már minden mindegy volt,egyszerűen felhőtlenül boldog voltam, hogy ott van a kisbabám :)

Utána pedig szépen lassan elkezdtem ledolgozni a felesleges kilókat :)

85. 778dc2edcd (válaszként erre: 73. - 5f6073c825)
2010. jún. 24. 11:39
a cikk írójának lelki eredetű problémái vannak!sokáig anorexiával és bulémiával küzdött, amiket csak nehezen tudott leküzdeni.Most pedig hogy állapotos és dúlnak benne a hormonok és érzelmi hullámai vannak előtörnek belőle bizonyos érzések amik a régi problémáihoz köthetők.Első lépésként pedig kiirta ezeket magából, ezzel könnyítve a lelkén!Ezért nem megvetni kell őt, hanem támogatni, mert lehet hogy a környezetében nem számithat segitségre szegény!ezért itt kell neki erőt adnunk és megnyugtatnunk, elmagyaráznunk neki hogy ez teljesen normális és orvosolható állapot!
84. b2076ec79b (válaszként erre: 73. - 5f6073c825)
2010. jún. 24. 11:38

Ez azért egy kicsit durva...

Miért tenne kárt a babájában?? Azért mert valaki nem rózsaszín ködként éli meg a terhességet, még lehet jó és felelősségteljes anya!

Én is nagyon szerettem volna mindkét lányomat, imádom őket, a világ legjobb dolga, hogy Ők vannak nekem. És hidd el, igenis sok örömük van mindkettőjüknek, mint ahogy nekem is bennük. A világon mindent megteszek, hogy ők boldogok legyenek!! Abszolút nem fordult meg soha a fejemben, hogy őket okoljam akár a hízás, vagy a különböző terhességgel járó kellemetlenségek miatt!!

83. Tamianyu (válaszként erre: 72. - **Kata**)
2010. jún. 24. 11:38
Így van!
82. Kerzsi69 (válaszként erre: 81. - Tamianyu)
2010. jún. 24. 11:38
Szerintem is!
81. Tamianyu (válaszként erre: 77. - Kerzsi69)
2010. jún. 24. 11:37

Én nem ezt olvastam ki a cikkből,és ahogyan látom még sokan nem.


Egyébként meg nem mások elvárásainak kell megfelelni,ez is egy rossz szemlélet,elég bajban van aki így él,de ez is mindenkinek a maga hibája ha látszat életet él.

80. Kerzsi69 (válaszként erre: 73. - 5f6073c825)
2010. jún. 24. 11:35
Hát ez durva,tényleg!Mi van veletek emberek?!Nem tömeggyilkos.Egy tök helyes fiatal lány,akinek vannak aggályai!
2010. jún. 24. 11:35

Szia!

Azzal kezdeném,hogy egyáltalán nem vagy egyedül ezekkel az érzésekkel,csak sajnos tényleg sokat álnok módon vigyorogva elmondanak minden jót,ami nem igaz,otthon a zárt ajtók mögött pedig sírnak és üvöltenek a gyerekkel.Nem egy ilyennel találkoztam.

A terhesség egy baromi nagy hormonális változás emiatt vagy egy kicsit szomorú és elégedetlen magaddal.

Próbálj olyan dolgokat csinálni amiben örömöd leled és akkor sem a rosszra gondolsz!

Én 8 hónapos terhesen még dolgoztam mert nagyon jól bírtam,semmi bajom nem volt,és itthon biztos be kattantam volna egyedül.

Aztán megszületett a lányom aki már másfél éves és következett egy nagyon nehéz 3 hónap.

Így utólag már nem olyan szörnyű de akkor minden nap egy küzdelem volt az idővel és a síró babával.

El is ment a tejem,és ekkor eldöntöttem,hogy lesz.rok mindent csak a lányommal foglalkozok.Ha tudok mást csinálni akkor csinálok ha nem hát nem.

És innentől kiegyensúlyozott voltam,és a lányom is.Sőt,apa se egy kiborult nőt talált itthon este munka után.

Ahogy múlnak a hónapok egyre jobb és könnyebb vele.Lassan de halványulnak a fájó napok.

Szerintem nincs általános recept erre se át kell élni,meg kell szenvedni és ettől fogod olyan nagyon értékelni,hogy azt tudod majd mondani,hogy minden pillanat megérte.

Mert hidd el,MEGÉRI!!!

78. **Kata** (válaszként erre: 75. - Kisszsuzska83)
2010. jún. 24. 11:33

Szerintem nem azért "kell" gyereket vállalni mert "ez az élet rendje" !

Nem is kell.

Ha annyira jó volt nélküle, akkor nem értem, hogy minek?? Mit gondoltál h nem fogsz hízni? És hogy nem kell majd otthon lenned 2-3 évet?? Nem értem!

77. Kerzsi69 (válaszként erre: 71. - Tamianyu)
2010. jún. 24. 11:33
Már leírta cikk írója,hogy ugye vannak hangulatai(ami természetes, a hormonok miatt),és egy kicsit "önző" hangulatában írta a cikket,ami őszinte,de nem azért mert negatív.Sokan elvárják a másiktól,hogy úgy érezzen mint ők,és képtelenek elfogadni a másik érzéseit.Nos!Én is megéltem a terhességet,és nem maga az állapot volt lelkesítő és mámorító(+40kg),hanem a következmény, a Gyermekem.Szerintem nem kell pszichológus a fórumindítónak,hiszen diétázik és sportol, és nem mellesleg imádja a kislányát.Csak vannak aggodalmai.De nehéz is együtt érezni és bátorítani!
76. Kisszsuzska83 (válaszként erre: 73. - 5f6073c825)
2010. jún. 24. 11:33
Szerintem meg te menj orvoshoz! Ha nem tűnt volna fel, ő szeretné a picit. És honnan kellett volna tudnia, hogy mi vár rá? Ő nem tehet róla, hogy így éli meg ezt az egészet.
2010. jún. 24. 11:30

Veled érzek, sőt én is átéltem és örülök, hogy van valaki, aki leírta ezt az egészet. Amikor én voltam terhes, nekem is elegem volt abból, hogy mindenki azt mondta, milyen csodálatos, meg hogy használd ki minden percét. Közben én meg arra vártam, hogy legyen már vége ennek az egésznek. Teljesen megváltozott az életem. Én, aki addig mindig dolgoztam, otthon voltam, egyéb dolgom sem volt, csak hogy főzzek, mossak, a háztartást vezessem. Ez nem én vagyok, de ez idővel még rosszabb lett. Szerettem pörögni, mindig vidám voltam, tele önbizalommal. És ez lassan elmúlt. Már nem voltam más mint egy "jó lakott napközis, aki még menni is alig tud". Aztán megszületett a kisfiam és ez még rosszabb lett. Már lassan három éve itthon vagyok és már nagyon elegem van. Nem tudom a wc-t naponta háromszor kisúrolni. Szeretnék kimozdulni itthonról. Szeretnék dolgozni, de már nem tudnám csinálni amit eddig. A három év teljesen megváltoztatott. Egy otthonülő háztartásbeli lettem. Hol van már az a régi én, aki folyton úton volt? És persze a kilók. Ugyanúgy megmaradtak, pedig állandóan fogyókúrázok. 20 kg, amiből szülés után 10 megmaradt. Szóval mai napig folyton depressziós vagyok, de nem tudok vele mit csinálni. A férjem itt van mellettem, de mit várjak még el tőle, hiszen állandóan dolgozik.

Persze hozzá teszem, hogy ettől függetlenül imádom a fiamat, és mindent megteszek érte. Szerintem jó anya vagyok. Ezt nem úgy kell érteni, hogy őt hibáztatom, mert ez az élet rendje, csak jobb lett volna ezt az egészet másképp megélni. Bocs a hosszú hozzászólásért.

74. Tamianyu (válaszként erre: 36. - 471f3bbb7a)
2010. jún. 24. 11:29
Egyet értek,ahogy azzal is,hogy fel kell keresnie egy orvost.
2010. jún. 24. 11:29

Szerintem nagyon önzőnek tűnik a cikk írója!

Ha tényleg akart babát, akkor nem lenne ennyire magával elfoglalva...

Először rendbe kellett volna tenni magad, és utána kisbabát világra hozni, mert így lehet, hogy nem sok öröme lesz szegénynek...még jó, hogy nem őt okolod, mer híztál valamennyit...basszus...na mindegy, inkább nem folytatom, mert nem leszek kulturált....

ELŐBB KELLETT VOLNA GONDOLKODNI!!!!!

Sürgősen menj orvoshoz, nehogy a picinek essen baja vagy netán kárt tegyél benne!

2010. jún. 24. 11:28
Csak annyit szeretnék hozzáfűzni a cikkben olvasottakhoz, hogy amig az ember ÖNMAGÁVAL nincs tisztában, addig ne vállaljon felelősséget egy másik ÉLETért!!!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook