Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Téli salátareceptek, tippek fórum

Téli salátareceptek, tippek (beszélgetős fórum)


1 2 3
2009. febr. 2. 21:45

Diós-illatos saláta

Hozzávalók:

8 dkg póréhagyma,

8 dkg sárgarépa,

8 dkg zeller,

8 dkg alma,

8 dkg narancs,

8 dkg banán,

8 dkg kivi,

8 dkg dióbél,

só,

citrom

Elkészítés:

A zöldségféléket vékony metéltre, az almát és a narancsot cikkekre, a banánt és a kivit karikára vágjuk, a diót durva darabokra törjük. A hozzávalókat lazán és óvatosan összekeverjük, sóval és citromlével, ha szükséges egy kevés porcukorral ízesítjük. A salátát hűtőben érleljük ezután a tetejére diót szórva tálaljuk.

2009. febr. 2. 21:43

Van még, de nem enged felrakni, úgyhogy beírom ide, aztán majd átrakom a receptekhez, ha engedi a rendszer. Két gyerek mellett nem mindig tudok írkálni, úgyhogy íme:

Ásványpótló saláta

Hozzávalók 4 személyre:

1 kis fej saláta,

1 csomag retek,

15 dkg sárgarépa,

egy zellergumó fele,

4 dl joghurt,

olívaolaj,

1 gerezd fokhagyma,

vörösborecet, só

Elkészítés:

Tisztítsuk és mossuk meg a zöldségeket.

A retkeket hosszanti irányban vagdossuk be, és tegyük hideg vízbe, amíg ki nem nyílnak, mint a virág. Vágjuk karikákra a répát, csíkokra a zellert, és 2 percig blansírozzuk (forrázzuk) zubogó vízben, majd szűrjük le. Helyezzük tányérokra a salátaleveleket, majd rendezzük el rajtuk a répát, zellert és a retkeket. Zúzzuk össze a fokhagymát, keverjük el egy kevés sóval, ecettel és olajjal, majd ezt az öntetet osszuk el a tányérokon. Keverjük össze a joghurtot, és minden tányér salátára öntsünk belőle egy keveset.

2009. febr. 2. 21:38

Kedves "rajongók"! ;-)

Felraktam az első receptet... 3 sajtos vitaminsaláta.

35. 2104cc91e8 (válaszként erre: 33. - Pné Veronika)
2009. febr. 2. 17:21
Nagyon aranyos vagy, előre is köszönjük! Üdv:Fiti
34. Pné Veronika (válaszként erre: 31. - _kleo_)
2009. febr. 2. 16:14
De jó neked...Az én párocskám meg ki van akadva a salátáktól, azt mondta, nem kecske ő, hogy ennyi zöldet egyen. Szóval ezért kell "variálnom" a salátákat. Ami most nagyon "bejött neki", az, hogy rakok feta sajtot a salikba, így az ő igényei is ki vannak elégítve. Már ami a salátákat illeti...Receptem rengeteg van, majd igyekszem eleget tenni a kéréseiteknek. Szakácskönyvem, receptgyűjteményem nagyon sok van, csak győzzem beírni...
33. Pné Veronika (válaszként erre: 32. - 2104cc91e8)
2009. febr. 2. 16:11

Szia Fiti.Örülök, hogy tudok segíteni, a probléma az, hogy receptet a rendszer csak egyszer enged naponta, nekem meg kimegy a fejemből néha.

Tudod, kicsit szita az agyam... :-)

De megígérem, hogy megpróbálom a napi rendszerességet és beírom a receptekhez.

Csak aztán győzzétek enni... :-))

32. 2104cc91e8 (válaszként erre: 28. - Pné Veronika)
2009. jan. 30. 22:38

Kedves Veronika!

Nincs kedved ezeket a jó kis salátákat a receptek közé feltenni??? Nagyon jónak találom, de szeretném eltenni magamnak, hogy amikor megcsinálnám ne kelljen ezer hozzászólást visszaolvasni, hogy ismét rátaláljak!

Köszönjük Neked a finomságokat! Üdv.: Fiti

31. _kleo_
2009. jan. 30. 22:27
Lehetsz is. :) Nem vagyok különösebben salátás, a süteményekhez jobban értek, de így tél közepén már nekem is hiányoznak a vitaminbombák. A férjem pedig igazi nyúl, zöldet eszik zölddel, így ő különösen hálás minden próbálkozásomért. :) Ha van még talomban recept, oszd meg velünk, kérlek. Biztosan másoknak is örömet szerzel vele.
30. Pné Veronika (válaszként erre: 29. - _kleo_)
2009. jan. 30. 21:31
Örülök neki, hogy tudtam segíteni. Naggggyyyyonnnn büszke vagyok magamra... :-D
29. _kleo_
2009. jan. 30. 20:26

Feketeretek salátát régóta kajtatok, ez nagyon egyszerű és jól hangzó, kipróbálom ezt is. :)


Közben kipróbáltam a téli vitaminsalátát is, az is ízlett. Olyan jól esett, el nem tudom mondani! Biztos, hogy rendszeresen fogom készíteni.

2009. jan. 29. 22:27
Elfáradtam, majd jövök még legközelebb. Jó éjt mindenkinek.
2009. jan. 29. 22:25

Fekete retek saláta:40 dkg fekete retket lereszelünk, 1közepes nagyságú hagymát apróra vágunk, megsózzuk és egy pici olívaolajjal meglocsoljuk. Tehetünk bele egy kis petrezselymet is.Kicsit behűtjük és rpzskenyérrel esszük.

A retket másikkal is helyettesíthetjük, és mindig pucolni kell.:-)

2009. jan. 29. 22:22

Almás kukoricasaláta:30 dkg mélyhűtött kukorica, (vagy 2doboz konzerv),1 szál sárgarépa,1-2db alma,

5 dkg majonéz,1 dl tejföl,1 teáskanál mustár

1 teáskanál citromlé.Ha mirelit a kukorica, akkor sós vízben megfőzzük, leszűrjük, lecsepegtetjük. A sárgarépát megtisztítjuk, lereszeljük, az almát megmossuk, kimagozzuk, héjastól kockára vágjuk.

A majonézt kikeverjük a többi hozzávalóval és ízesítjük. A mártásba keverjük a kukoricát, a sárgarépát és az almát. Legalább 1órára a hűtőbe tesszük, hogy az ízek összeérjenek.

2009. jan. 29. 22:18

Kagylós vitaminsaláta:30 dkg paradicsom, 30 dkg sárgarépa, 10 dkg zeller, 5 zöldpaprika, 20 dkg uborka, 4 fej saláta, só, őrölt feketebors, pici curry, 1 ü kagyló (nálunk a paradicsomos jött be), chili fűszerkeverék(aki szereti, de ki is maradhat), fokhagymasó vagy reszelt fokhagyma, 1 citrom, 1 csomó zöldpetrezselyem.

A répát megtisztítom, lereszelem, a fele citromlével elkeverem és picit sózom. A zellert meghámozom, vékony csíkokra vágom és elkeverem a többi citromlével. Vékony szeletekre vágom a paradicsomot, a paprikát és az uborkát vékony szeletekre vágom, hozzáadom a széttépkedett salátaleveleket. Közben kiveszem a kagylókat, a megmaradt olajat elkeverem a hagymasóval, a borssal, a curryvel és a chilivel. Az egészet egy nagy tálban összekeverem és pirított kenyérszeletekkel tálalom.

24. Pné Veronika (válaszként erre: 22. - Eferzsike)
2009. jan. 29. 22:12
Köszi. Igazad van, kimaradt a receptből... :-)Annyira belejöttem a múltkor, hogy elfelejtettem... De tényleg kell, a zöldsalátás receptekhez egyébként is szoktam, a családnak is "jobban csúszik" úgy. :-)
23. _kleo_
2009. jan. 27. 22:10
Eferzsike, ez nagyon jó ötlet, én minden hideg salátára locsolok, a majonézbe is szoktam egy kicsit keverni.
22. eferzsike (válaszként erre: 16. - Pné Veronika)
2009. jan. 27. 12:58
Szeretném tanácsolni, hogy a kevés oliva olajjal gazdagítsd, mert a sárgarépa A vitaminja zsírban oldódik és így élettanilag előnyösebb az egészségre!
2009. jan. 26. 10:56

Tejfölös savanyúkáposzta saláta:

50 dkg savanyúkáposzta,kicsavarva,

1 nagy vöröshagyma apróra vágva,

2-3 evőkanál olaj,

2 dl tejföl,

pirospaprika

Az olajat pirosparikát,hagymát összekeverjük,

hozzáadjuk a tejfölt,és azzal is jól elkeverjük.Végül a savanyúkáposztát adjuk hozzá.Elkeverjük,és hagyjuk összeérni.(de mi rögtön neki esünk)

20. _kleo_
2009. jan. 25. 19:29
Kipróbáltam a savanyúkáposzta salátát. Isteni, mindenkinek ajánlom! Én egy kis őrölt köményt is raktam bele, tényleg tuti!
19. _kleo_
2009. jan. 25. 16:22
Veronika, nagyon jók a receptek, épp ilyeneket keresek! Van még?
2009. jan. 24. 21:41

Én elolvastam!

Köszi. :)

2009. jan. 24. 21:21
Van még itt valaki? Vagy csak önszorgalomból írogatok? :-P
2009. jan. 24. 21:21

Almás répasaláta:1/2 dl joghurt,10 dkg alma,só

5 dkg sárgarépa,1/2 evk. cukor,őrölt fehér bors,

citrom

Az almát kockákra vágom,a répát lereszelem.A joghurtot elkeverem sóval,cukorral,a citrom levével és a borssal.Ebbe beleforgatom az almát és a répát, és hűtőbe rakom 1-2 órára.

2009. jan. 24. 21:17

Savanyú káposzta saláta:50 dkg savanyú káposzta

1 nagy fej lila hagyma,2-3 gerezd fokhagyma,

2 evk olívaolaj,1 kk pirospaprika

A hagymát felkarikázom, fokhagymát szétnyomom, majd összekeverem a hozzávalókat.Fél órára hűtőbe teszem.

2009. jan. 24. 21:12
Téli vitaminsaláta:lila káposzta, karalábé,sárgarépa,póréhagyma és jégcsapretek 2p. kefir vagy natúr joghurt,1-2 gerezd fokhagyma,1evk olívaolaj,1 evőkanál citromlé, frissen őrölt bors, ó,pici őrölt kömény,kevés szárított kakukkfű.A káposztát és a hagymát késsel csíkokra szelem,a többi zöldségfélét tökgyaluval csíkozom fel. Az öntethez a két kefirt vagy joghurtot összekeverem az olajjal, citromlével,borssal,köménnyel,fokhagymával és sóval.A szárított kakukkfüvet a tenyeremben elmorzsolom,és az öntethez adom.Tálaláskor a zöldséghalomra egy-két kanál öntetet merek, ha kell,utánasózom.
13. Pné Veronika (válaszként erre: 9. - _kleo_)
2009. jan. 24. 21:07
Mivel mi "családilag" esszük, így azt szoktam csinálni, hogy egy tepsibe rakosgatom az olívaolajjal megkent kifli-zsömle, vagy kenyér darabokat, egyik felüket megpirítom, majd megfordítom és megszórom fokhagyma porral. Így gyorsabban elkészül és finomabb is.
12. _kleo_
2009. jan. 24. 21:04
Még, még, még, még, még! :)
2009. jan. 24. 21:04

Almás céklasaláta:1 közepes nyers cékla,1-2 db alma,6 evőkanál majonéz,6 evőkanál mustár

A céklát megmosom,meghámozom, majd lereszelem(legnagyobb lyuk a reszelőn).Az almát meghámozom,és szintén lereszelem.A két reszeléket a majonézzel és a mustárral összekeverem.

10. _kleo_
2009. jan. 24. 21:04

Hogy én is hozzátegyek, bemásolok egy téli salátareceptet a receptgyűjteményből:


Péter téli salátája


20 dkg savanyú káposzta

2 fej lilla hagyma

2 főtt tojás

1 aktivia kefir

2 dkg pucolt reszelt fokhagyma

bors

petrezselyem


A savanyú káposztát átmosóm ( nem kimosóm ) lecsöpögtetem. Lila hagymát megpucolom és vékony félkarikára vágom. A főtt tojásokat megpucolom és nagylyukú reszelön lereszelem. A egy tojáshéj felét apróra zuzom. Az egészet összekeverem, ráöntöm a kefirt ízesitem fehér törött borssal,megfelelő mennyiségű sóval és végül hozzáadom a finomra vágott zöldpetrezselymet. Hűtőben hagyom állni egy félórát, majd piritott szeletelt magos kenyérrel fogyasztható.

2009. jan. 24. 21:02
Köszönöm, köszönöm, nagyon jók, csak így tovább! S mivel kínáljátok ezeket a salikat? Simán pirítóssal, vagy kenyérrel?
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook