Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Téli salátareceptek, tippek fórum

Téli salátareceptek, tippek (beszélgetős fórum)


1 2 3
2009. jan. 24. 21:00

Almás sajtsaláta:40 dkg alma,24 dkg sajt,2 dl kefir,

citromlé,petrezselyemzöldje.

A megtisztított almákat vékony cikkekre vágjuk, meglocsoljuk a citromlével.A sajtot fél centi vastag csíkokra vágjuk, a többi hozzávalóval a fentieket összekeverjük,behűtve tálaljuk.

7. Mo.o. (válaszként erre: 1. - _kleo_)
2009. jan. 24. 20:58

Nálunk a legújabb kedvenc a kocsis-saláta:

Savanyukáposzta ,levétől kinyomkodva ugy kb. fél kiló,1-2 gerezd fokhagyma, pirospaprika, hogy szép szine legyen és egy kevés ételizesítő.

A másik, fehérkáposszta apróra vágva, sárgarépa apróra reszelve, vöröshagyma nyakon öntve bőven tejföl-majonéz keverékkel.

Sültek mellé is isteniek.

2009. jan. 24. 20:54

Tojásos saláta:

5 tojás,1 kis fejes saláta,1 fej lila hagyma,

1 cs. zöldhagyma v. snidling,1 savanykás alma,

1 retek,2 dl kefir,1 evk. olíva olaj,1 tk mustár,

1-1 késhegynyi currypor és törött bors, pici porcukor,só.

Tojásokat megfőzni,bele az apróra vágott hagymát (zöldjével együtt),és a vékonyra karikázott lila hagymát megsózzuk és 10 percig állni hagyjuk. A retket csíkokra reszeljük, a főtt tojást kis kockákra vágjuk. A salátát összetépjük. A mártáshoz kikeverni a kefirt a mustárt, a borsot, a curryt, a csipetnyi sót és cukrot. Az almát kicsumázzuk és héjastól apró kockákra vágva azonnal a mártásba keverjük. Ezután az összes feldarabolt nyersanyagot beleforgatjuk, óvatosan összekeverjük és lefedve 1-2 órára hűtőszekrénybe tesszük. Nagyon fincsi akár önállóan is, de nekem a gyerekek kiflivel (pirított karikák) szeretik.

2009. jan. 24. 20:51

Szia. Nálunk nagyon "bejön" a tzaziki.

Kígyóubi, joghurt, fokhagyma, só, pici olíva olaj. Az ubit lereszelni, rá pici só, olaj, majd fokhagymás joghurttal kikeverni.

2009. jan. 24. 20:49
Bano, de milyen hozzávalókat? Kicsit részletesebben lehetne?
3. bano
2009. jan. 24. 20:34

Pont azt vacsiztunk! :)

Tudom,hogy túl egyszerűnek fog tűnni,de eddig többeket megfertőztem ezzel az egyszerű salival.(Az is lehet,hogy ismered!) Összevagdosom,tépkedem a hozzávalókat és egyszerűen csak majonézzel összekeverem. Mi imádjuk!

2009. jan. 24. 20:33

Szia!

Ez a fórum jó ötlet! Sajnos én nem tudok ilyeneket, de szerintem sokak érdeklődését fel fogja kelteni.

2009. jan. 24. 20:26
Téli salátarecepteket keresek, amik idényzöldségekből elkészíthetők. Répa, feketeretek, káposzta, cékla, stb. A hoxás receptek között már szétnéztem, de elég keveset találtam. Arra is kiváncsi lennék, hogy ki mit tálal a saláta mellé. Bevált recepteket, ötleteket keresek.
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook