Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Tejérzékeny gyermekek anyukái ide! fórum

Tejérzékeny gyermekek anyukái ide! (beszélgetős fórum)


1 2 3
12. mongi (válaszként erre: 11. - Minya)
2007. jún. 28. 22:03

Nálunk is hasonló a helyzet,de nem javasolta a babatejet,hanem Sinlac tápszert,ami rizs és szentjánoskenyérből van.Erre megszűntek a pöttyök,viszont néha-néha visszatérnek,s nem tudjuk az okát.Mi egy hónap próbaidőt kaptunk a dokinénitől.

A fiadnak az egész teste pöttyös volt?????

11. Minya
2007. jún. 28. 20:52

Sziasztok!

Én még nem tudom hogy tejérzékeny-e a fiam.Voltak rajta is piros kiütések/pöttyök elvittem dokihoz azt mondta pár napig ne adjak neki tejet most 3 napja nem kap és elmultak a pöttyök babatejet javasolt a doki így most ezt kapja de fogom kérni hogy nézessük meg.Majd írok a fejleményekről

2007. jún. 28. 14:03

Gyorsan rákerestem, hátha mást is érdekel:


A magasabb összegű családi pótlékra jogosító betegségeket egy jogszabály tételesen felsorolja, itt latinul vannak benne a betegségek, csak tippelni tudok, hogy jó csoportot másolok ki Neked és ha itt megtalálod, akkor jár nektek.


Szakorvostól kell hozzá igazolás egy formanyomtatványon, ezt a családi pótlék folyósítónál kell benyújtani. Max. 2 hónapra visszamenőleg lehet a magasabb összeget igényelni, ha az igazolás szerint akkor már fennállt az állapot.


A) 1. Anyagcsere és endokrin betegségek (Laboratóriumilag igazolt, különleges diétát igénylő esetek.)

1. Phenylketonuria és egyéb enzim betegségek (pl. laktóz érzékenység)

2. Cukorbetegség (diabetes mellitus)

3. Egyéb súlyos endokrin és anyagcsere betegségek


A) 2. Anyagcsere és gasztroenterológiai betegségek

1. Coeliákia

2. Dermatitis herpetiformis Duhring, lineáris IgA dermatózis

3. Mucoviscidosis

4. Krónikus gyulladásos bélbetegségek (M. Crohn, colitis ulcerosa)

5. Gastroesophagealis reflux betegség, amely intraoesophagealis pH-méréssel és endoscopos vizsgálattal egyaránt igazolt, valamint 6 hónapnál hosszabb gyógyszeres kezelést igényel

6. Egyéb súlyos gasztroenterológiai betegségek (pl. terheléssel igazolt táplálékfehérje-allergia, mely 2 éves kor felett is fennáll)

9. bb2f4e28dd (válaszként erre: 8. - 8f2f7af735)
2007. jún. 28. 13:57

Nem hiszem, hogy a biorez.re is, bár adnak orvosi pecsétes teszteredményt. Utána kéne érdeklődni.

Tényleg jár emelt csp? nem hallottam még róla.

2007. jún. 28. 13:40
Nekem 3 gyermekem közül jelenleg 2 tejcukorérzékeny,a 3. egy évig volt.Ez a betegség tartós betegségnek számít és emelt szintű családi pótlék jár miatta( a plusz költségek miatt).A biorezonanciás vizsgálattal is igazolják az OEP felé?Ugyanis mi félévente járunk gondozásra és évente vérvételek tömkelege, tejcukorterhelés,2-3 napos kórházi tartózkodás....Épp tegnap jöttünk haza a pécsi klinikáról,hát elegem is van sok minden miatt...
2007. jún. 28. 12:01
http//www.origo.hu,az én lényom is allergiás volt.6,5éves koráig.kérdezzetek
6. bb2f4e28dd (válaszként erre: 4. - Mongi)
2007. jún. 27. 07:17

Itt olvashatsz róla bővebben:

[link]


Mi Esztergomban voltunk az egyik bioboltban, alkalomszerűen jön le egy dokinő Pestről. De pl. Pécsen is van (nem tudom, hol laksz), és biztos, hogy az országban több helyre is járnak.


Azért választottam ezt, mert fájdalommentes, és azonnal megtudod az eredményt.

2007. jún. 26. 21:53

Sziasztok!


Az én kislányom is nagy valószínűséggel tejfehérje allergiás! Apukájától örökölte! Még csak 6 hónapos múlt, nála is vad ekcéma foltokkal indult. Az egész tesén. Mióta szója alapú tápit kap, már nem olyan veszélyes. Meg már elkezdtük a hozzátáplálást is. Az sem könnyű. Mindennel jobban kell vigyáznom! :s

Mennyi idős kortól lehet kivizsgáltatni ?


Anita

4. mongi (válaszként erre: 2. - Bb2f4e28dd)
2007. jún. 26. 21:28
Szia!Milyen az a biorezonanciás allergiateszt?Szerinted minden városban csinálnak ilyet?
2007. jún. 26. 14:10

Sziasztok!

Szonja lányom 23 hónapos,ekcémás bőrkiütések után,bőrteszttel tej-tojás allergiát diagnosztizáltak.Ha valaki segiteni tudna receptekkel,ill.táplálkozási tanácsokkal,szivesen venném!Köszönöm!!!!

2007. jún. 26. 06:31

Szia,

jó lenne kivizsgáltatni minél előbb azért is, hogy megtudd: tejfehérjére vagy tejcukorra érzékeny-e.


Az én lányom laktóz-érzékeny (4 éves), így savanyított tejtermékeket ehet. De pl. a marha- és borjúhús is tiltólistás.


Mi biorezonanciás allergiateszten voltunk, így teljesen fájdalommentesen mérték fel a leányt.

2007. jún. 24. 21:58

Sziasztok!

A fiam 18 hónapos,s most úgy néz ki,hogy nem ehet semmiféle tejterméket,mert piros kiütései lesznek.Még nem mondták ki,hogy tejérzékenység vagy allergia,de így is nagyon elkeserít a dolog!

Jó lenne másokkal is beszélgetni,akik hasonló cipőben járnak.

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook