Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Tejérzékeny gyermekek anyukái ide! fórum

Tejérzékeny gyermekek anyukái ide! (beszélgetős fórum)


1 2 3
42. almácskató (válaszként erre: 34. - Mongi)
2007. júl. 7. 14:51

Köszönjük,hogy szántál ránk időt!

Ki fogjuk próbálni!

2007. júl. 7. 14:49
Azt hiszem,kicsit túl van "lihegve" a szoptatás-anyatej fontossága.Én sem vitatom annak jótékony hatását,de kár ekkora bűntudato kelteni azon anyukákban,akik mindent megtesznek,mégsem tudnak szoptatni.Én mindkét lányom 2-3 hónapig szoptattam,csak a kicsi lett allergiás.A mai tápszerek összetétele már igazán jónak modható.
40. mongi (válaszként erre: 39. - Bb2f4e28dd)
2007. júl. 7. 14:42

Igen,az én fiam is 10 hónapig szopizott rendesen,s utána is csak szépen lassan lett rászoktatva a többi dologra.A védőnők azt mondják,hogy függ attól,hogy meddig kap anyatejet a gyerek,de szerintem nem függ.Inkább a környezeti ártalmak.

Mondjuk Tamás most tejmentes tápszert kap,eddig rendes tápit adtam neki napi 2x,de egyre jobban felmerül bennem a kérdés,hogy az nem lehet,hogy a tápszertől van? Mi lett volna,ha 10 hónaposan tehéntejjel kezdjük?

39. bb2f4e28dd (válaszként erre: 38. - Mongi)
2007. júl. 7. 06:11

Szerintem összeadódnak a környezti hatások. Annyi káros dolog ér bennünket, nem csak a tehéntejre gondolok, de a levegőből, egyéb élelmiszerekből...


Amúgy érdekes, hogy nálunk pont a nagylányom lett laktóz-érzékeny, aki 26 hóig szopott, 6 hóig kizárólag anyatejet kapott, a hozzátáp ,,nagykönyv szerint" történt; míg a fiam, aki tápszeres volt, sokmindent hamarabb kapott, mint a mostani tudásom szerint kellett volna -na neki nincs allergiája.


Remélem, a legkisebbemnem sem lesz.

38. mongi
2007. júl. 6. 22:25

Apropó!

Szerintetek hogy van az ,hogy régen(még az én gyerekkoromban sem)volt ilyen sok tejérzékeny ember,pedig akkoriban még nem ajánlották ennyire a tápszereket,hanem inkább a tehéntejet?

Nekem gyanús néhány dolog!

37. mongi
2007. júl. 6. 22:22

Szia!

Ez elég rossz hír.Az én kisfiamra még nem mondták rá,hogy tejérzékeny,de fennáll a gyanúja,s én már most belejöttem a dolgokba,mert egy hónapja szinte állandóan a tejérzékenységről szóló írásokat bújom.Biztos te is hamar belejössz majd.:-(

A margarinok közül a Liga és a Delma nem tartalmaz tejet,azt használhatod!

2007. júl. 6. 21:17
Szaisztok! Segítséget szeretnék kérni Tőletek, mivel itt olvasom a gyakorlottal Anyukáktól, hogy valójában mi a tejérzékenység. Sajnos a mai nap derült ki, hogy a 11 éves fiam tejérzékeny. Ilyenkor lehet-e enni a gyermeknek például margarint? Meg ilyen kérdéseim lennének Köszöntettel egy aggódó Anyuka
35. bb2f4e28dd (válaszként erre: 33. - Almácskató)
2007. júl. 6. 14:46
Nagyon szívesen :)
34. mongi
2007. júl. 6. 13:59

Itt a Hoxa recepttárba feltettem a Tojás nélküli piskóta receptjét(az tejmentes is)!

Almás muffin

200 gr liszt

1 kkan fahéj

2 evk. zabkorpa vagy mák(nem fontos egyik sem)

0.5-1 evk szódabikarbóna

10 dkg cukor

33. almácskató (válaszként erre: 32. - Bb2f4e28dd)
2007. júl. 6. 13:54

Kedves Jamina!

Hálásan köszönöm a receptet és a cimet,nem is gondolod,milyen nagy segitség volt ez számomra!Egy haspók pici lány nevében köszi!

2007. júl. 6. 11:19

Tej- és tojásmentes torta


Hozzávalók:


50 dkg liszt

10 dkg margarin (tejmentes; pl. Liga)

1 csomag porélesztő

3-4 evőkanál cukor

kb. 4-5 dl víz

csipet só

búzadara


A töltelék: 4-5 db alma


Az élesztőt kis cukorral és liszttel fél csésze langyos vízben felfuttatjuk. A margarint elmorzsoljuk a liszttel, hozzáadjuk az élesztőt, a cukrot, sót és annyi langyos vizet, hogy nem túl lágy tésztát kapjunk. Langyos helyen fél órát kelesztjük.

Az almákat lereszelünk, lecsöpögtetjük, esetleg kis cukorral ízesítjük.

A tésztát kinyújtjuk téglalap alakúra, ráterítjük az almát, megszórjuk búzadarával és feltekerjük.

Kb. 2 cm-es szeletekre vágjuk és szorosan egymás mellé tesszük a tortaformába.

Hideg sütőbe tesszük és 180-200 fokon megsütjük.


Forrás: [link]

31. 8f2f7af735 (válaszként erre: 30. - Almácskató)
2007. júl. 6. 10:57
Sajnálom,hogy nem tudok ebben segíteni,de kitartást kívánok és sok-sok türelmet,mert diétáztatni egy gyermeket nem egyszerű dolog!Az elején jópár dolgot mi is megkönnyeztünk,ma már nevetünk ezeken!Csak bíztatni tudlak!
30. almácskató (válaszként erre: 29. - 8f2f7af735)
2007. júl. 5. 23:12
Nagyon aranyos vagy,hogy felajánlod segitséged,de csak most vettem észre,mekkora hibát vétettem.Ugyanis nem liszt,hanem tej-és tojás allergiája van.Nem értem,hogyan irhattam ennyire "mellé"!Bocs!Még csak 3 hete tart a diétája.
29. 8f2f7af735 (válaszként erre: 27. - Almácskató)
2007. júl. 5. 18:40
A szülinapi tortákat is,mint mindenfajta sütit magam készítek a gyerekeknek és a férjemnek is.Tulajdonképpen át lehet dolgozni a hagyományos recepteket laktózmentes tejre és gluténmentes lisztekre.Nekem a piskóta készítésénél abszolut bevált a rizslizst és kukoricakeményítő felesben(ezt a piskótát használom a torták alapjaként)+1 tasak Dr.Oetker sütőpor(idén ugyan a cég nem garantálja a sütőport 100%-ig),de helyettesítheted 1 kk.szódabikarbónával.Díszítéshez a Hullala tejszínhabot ajánlom (isteni!),növényi eredetű és guténmentes!Nálunk most a Kirsch torta a befutó,ha érdekel írj a bikiri@freemail.hu címre,szívesen elküldöm!Egyébként mióta diétázik a kislányod?A kenyeret sütöd vagy veszed?
28. 8f2f7af735 (válaszként erre: 26. - Mongi)
2007. júl. 5. 18:28
Semmi kiütés!Úgy tudom többféle tünetet produkál ez a betegség,van akinél csak egy tünet,de hallottam olyanról is, akinél több együtt.
2007. júl. 5. 17:08
Kislányom, Szonja 2 éves lesz ebben a hónapban.Sajnos tej-,és lisztérzékeny,de szeretném tortával meglepni.Kérem,ha vki tud ilyen receptet,küldjön nekem!köszönettel
26. mongi (válaszként erre: 25. - 8f2f7af735)
2007. júl. 3. 14:25
Tehát,semmi kiütés,semmi pötty,semmi bőrprobléma nem volt?
2007. júl. 3. 14:04
Szia!Haspuffadás,hasmenés voltak a fizikális tünetek és emellett a súlygyarapodás elmaradt.Az első orvosaink viszont nem foglalkoztak túlzottan ezekkel a tünetekkel,mígnem férjemnél is elkezdődött és őnála kiderült a lisztérzékenység 2005 márc.-ban.Emiatt kezdték vizsgálni a gyerekeket(akkor 9,7,3 évesek voltak).Azóta diétázik a család.Egyenlőre a lisztérzékenységre vonatkozó laboreredményeik jók,de mint írtam épp a múlt hét elején jöttünk haza a kórházból,a zárót majd csak egy hónap múlva kapom.Nem hiszem,hogy törvényszerű,hiszen nálunk a kicsi már egy éve nem tejcukorérzékeny,viszont amióta a diétát őnála kicsit visszafogtuk,iszonyú székrekedése van,ami szintén emésztési probléma.A középső gyerkőcnél a labor alapján nem kéne diétázni,de olyan borzasztó hasmenést okozott már a terhelés után 2-3 órával a tejcukor,hogy azt mondták egyértelmű diéta.
24. mongi (válaszként erre: 23. - 8f2f7af735)
2007. júl. 2. 21:54
Szia!Mikor derült ki,hogy tejcukorérzékenyek a gyerekeid?Milyen tüneteik voltak?Te tudtad előre,hogy,ha az egyik gyereked allergiás,akkor a többi is az lesz,vagy ez így nem törvényszerű?
2007. júl. 2. 09:57
Nálunk mindhárom gyereknél csak a tejcukorérzékenység alakult ki és kapjuk az emelt családit már két éve.Az orvos állít ki tartós betegségről igazolást és ezt kell az OEP-hez beküldeni.Sőt!Az igazolás fénymásolatával a közgyógyigazolvány is jár,mivel laktózérzékenyeknek a LACTASE tabletta 2 dl.normál tej elfogyasztásánál segíti az emésztést.Ezt én csak a túró fogyasztásakor adom nekik!Sajnos ezt nem igazán tudják mindenhol!!!Mi is először itt Mohácson vizsgáltattuk Őket,de itt nem tudták!Így kerültünk Pécsre gondozás alá,mert az igazolást csak gastroenterológus szakorvos állíthatja ki.Ha bármiben tudok segíteni írjatok!
22. mongi
2007. júl. 1. 12:39
Ma már sütöttem Ligából,Sinlacos kekszet a fiamnak.Nagyon fincsi lett,bár ő még nem is kóstolta.
21. bb2f4e28dd (válaszként erre: 20. - Csevegö)
2007. júl. 1. 06:33
Rendben, de kérlek, ne kiabálj :)
20. csevegö (válaszként erre: 18. - Bb2f4e28dd)
2007. jún. 30. 22:06
A LIGA MARGARINBAN NINCS TEJ .ONNANTUDOM HOHY A LÁNYOM IS TEJ ÉRZÉKENY VOLT. LÁNYOM HAT ÉVES KORÁIG VOLT TEJ ,SZÓJA BANÁN,EPER, MÁLNA,PARADICSOM RA ÉRZÉKENY SOKAT SZENVEDTÜNK MINK IS .FÉL ÉVESSEN DERÜLT KI AZ ERZÉKENYSÉGE.AZ EGÉSZTESTÉN PIROS APRÓ PÓTTYÓK JÖTTEK KI.ÉS HASMENÉ,HÁNYÁS.SZERETNÉTEK TUDNI.KÉRDEZETEK.IRJATOK BÁTRAN .
19. monika1225 (válaszként erre: 8. - 8f2f7af735)
2007. jún. 29. 15:01

Bizonyos szanbályok szerint elvileg csak akkor adják ki a tartós beteg igazolást, ha legalább kétféle étel allergiája van:pl a tejcukor mellett tejfehérje vagy tojás allergia is gyanitható vagy bizonyitható!

Ez van.

2007. jún. 29. 14:37
A margarinok növényi olajból készülnek, elvileg semmi közük nem lehet a tejhez, de épp nincs itthon Ligám, hogy elolvassam, mi van ráírva :)
17. mongi (válaszként erre: 16. - Bb2f4e28dd)
2007. jún. 29. 14:31

Köszi.

Nem főzelékekhez gondoltam,hanem inkább sütiket,kekszeket sütni belőle.Azt nagyon szereti,s tej nélkül elég keveset lehet megcsinálni.

A Liga margarinról mit tudsz?Az tényleg nem tartalmaz tejet vagy csak keveset?

16. bb2f4e28dd (válaszként erre: 15. - Mongi)
2007. jún. 29. 14:20

Találtam Neked pár receptet, amibe Sinlcaot lehet tenni:

[link]

[link]


Egyébként mihez akarod használni? Mert főzelékeket lehet tej(pótóló) nélkül is főzni, mostanság úgy szoktam, és a fiamnak utólag szoktam beletenni a tejet, ő nem érzékeny rá.

15. mongi (válaszként erre: 13. - Bb2f4e28dd)
2007. jún. 29. 13:01

Szerinted Sinlaccal lehet főzni is?

Én sem értem a babatejes dolgot,mert eddig én is úgy tudtam,hogy az abszolút tejalapú.

14. Minya (válaszként erre: 12. - Mongi)
2007. jún. 29. 09:54
Igen az egész testén voltak pöttyök.De előtte voltunk korházba herpesz vírusfertőzéssel lehet hogy amiatt lehetet még nem tudom hétfőn megyek a dokihoz megkérdezni mindent.
13. bb2f4e28dd (válaszként erre: 11. - Minya)
2007. jún. 29. 06:44
Nem értem, miért pont babatejet javasol, amikor az szintén tehéntej alapú. A Sinlac akkor tényleg sokkal jobb megoldás lenne.
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook