Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Tegnap seduxent kaptam mert görcsöl a hasam, 12 hetes terhes vagyok! Nem árt a babának? fórum

Tegnap seduxent kaptam mert görcsöl a hasam, 12 hetes terhes vagyok! Nem árt a babának? (tudásbázis kérdés)


1 2 3
2009. jan. 5. 18:34
Barbella vagyok ismét! Ha a privimre írtok ott hamarabb hozzájuton a válaszotokhoz ! Köszi
2009. jan. 5. 18:33

Sziasztok!Olyan kismamákkal szeretnék levelezni,akik a terhességük alatt sedudexent szedtek! Érdekelne,hogy a magzatnak nem lett-e valamilyen fejlődési rendellenessége,egészséges babák születtek-e?

Ezen a fórumon a kérdésekre orvosok válaszolnak,vagy csak a ti tapasztalataitokat írjátok meg?Kérlek benneteket mielőbb írjatok!

Köszi: barbella

2008. júl. 26. 16:00
Én is kaptam,tesóm is amikor 33 hetesen megindult nála a szülés,a kórházban végig azt kapott.Ha az orvos írja fel,ne félj,ő tudja mit csinál.Nem lesz baja a babának tőle!!!
2008. júl. 26. 13:27
A Seduxen megfelelően megalapozott indikáció mellett adható terhesség alatt. Akinek fogalma sincs a gyógyszerekről, és utána se nézett, az, nagyon kérném, ne beszéljen le másokat az orvos által előírt terápiáról. Nyugtató hatása miatt erős görcsoldó hatása is van, vázizomgörccsel járó betegségekben is adható.
29. supin
2008. júl. 25. 12:33
Szerintem a seduxen túl erős!!
2008. júl. 25. 10:41

Volt ilyen szobatársam a nőgyógyászaton. Mindig kába volt a nyugtatóktól, magas vérnyomása (toxikózis) meg terhességi cukra is volt,gondolom görcsei is lehettek, így próbálták a babát benntartani a 37. hétig.

Nekem is volt az első babámnál görcsölés és Terbutalint kaptam rá, harmad kapszulányit vehettem be egyszerre. Ez asztmagyógyszer, nagyon erős, rettentően felvitte a pulzusomat mindig, nem volt jó. Talán a kislányom ezért lett olyan pörgős, szeleburdi, ki tudja...

2008. máj. 15. 18:33

Hát én be nem venném az biztos.

Egy ismerősöm mondta,hogy seduxenezték,mert görcsölt.

Már felnőtt lánya van,akin ugyan nem látszik semmi visszamaradottság,de elmesélte,hogy az iskolában mindig le volt maradva a többiektől,lassúbb észjárása volt az iskolástársainál.Kitartó szorgalmának köszönhető,hogy le tudott érettségizni.Azért én alaposan átgondolnám,hogy mit veszek be.

Csak van valami más gyógyszer,ami jó a görcsökre.

A seduxen nagyon erős.

26. Lindus1017 (válaszként erre: 19. - K.tünde78)
2008. máj. 15. 16:13
A magnézium pont görcsoldó!
25. Lindus1017 (válaszként erre: 21. - Jemma)
2008. máj. 15. 16:12
Seduxen valóban nyugtató!Ilyenkor mindenkinek a magnézium az első amit adnak és az tuti nem káros!
2008. máj. 15. 15:20
LEHET, HOGY NEM ÁRT, DE NEM IS HASZNÁL!
23. clugie
2008. máj. 14. 22:18
úgy tudom, hogy nem
22. gyniki
2008. ápr. 11. 17:14
Nem lesz semmi baja a picinek a seduxentől!
21. jemma
2008. ápr. 11. 16:00

ne aggódj, semmi baja nem lesz a babának!!!!!!!!

a seduxen az egyetlen nyugtató, amelyet lehet szedni a terhesség alatt. akkor adja az orvos, ha görcsöl a kismama. DE: én úgy tudom, hogy erős görcsöknél adják, ha csak enyhébb alhasi görcsök vannak, akkor a 3x2 magneB6-ot javasolják és pihenést.


magadtól ne szedd, csak az orvossal egyeztetve, de még egyszer mondom: sem rád, sem a babusra nincs káros hatással!!!

20. Donyta
2008. ápr. 11. 15:58

Sziasztok!

Nekem az egyik gyerekemmel kellet szednem végig a seduxent turinalt és phipolfent. Arra kaptam mert én is görcsöltem és 6 hetes kortól a szülésig kellett szednem, fekvés mellet. Így maradt meg a lányom, aki egészséges baba lett.

19. k.tünde78 (válaszként erre: 18. - Teleki_2007)
2008. ápr. 11. 15:54
Ez így nem teljesen igaz,hogy azért adják,hogy lenyugodj+ ellegyél stb..Itt az a lényeg,hogy az izmok(méhizom)ellazuljanak ezt egy egyszerű gőrcsoldóval terhesség alatt nem lehet elérni.Megelőzésre adják,hogy ne súlyosbodjon a helyzet, 12 hetes görcsölgetésből vetélés,nyitott méhszáj,koraszülés stb. is előfordul-a doki ezt szeretné kezelni.Akinek panaszmentesen adják,annak meg volt panasza és elérték a gyógyszerrel a megfelelő hatást,de ahhoz,hogy így maradjon továbbra is szedni kell mivel a gyógyszer szedése alatt tünetmentes,ha abbahagyná újra lennének tünetei.
2008. ápr. 11. 15:33
Én is úgy tudom,hogy nyugtató.De amikor korházban voltam az első szülésemkor.Ott is voltak kismamák akik görcsöltek illetve keményedtek ők pipolfent kaptak, az is nyudtató legalábbis tőlük úgy tudom, de egész nap csak elvoltak tőle.Volt aki be sem vette mert már panasz nélkül is kiírták nekik.Szerintem azért írják fel ezeket vagyis adják, mert akkor elnyugszol és a gyógyszer hatása miatt kénytelen vagy pihenni, feküdni.Szerintem te is ilyen céllal kaptad.De az orvos tudja.Az első terhességemnél az elején mondta adokim,hogy legyen otthon nospa forte mint görcsoldó, szükség esetére.Mástól is úgy hallottam,hogy azt kapott.
2008. ápr. 11. 15:30
Nyugodj meg és szedd ahogy az orvos utasítja.A seduxen nyugtató hatása mellet izomlazító tulajdonnsággal is bír.Fontos,hogy szedd,mert így a korai méhszáj nyitódást megelőzheted,és kevésbé keményszik a hasad.A bébire nem lesz ártalmas hatással,mivel szülés előtt 2-3 héttel szép lassan elvonja a doki tőled,tehát mire szülsz te is és a baba is kitisztultok.Én az 1 gyerekkel 28 hetesen kezdtem szedni a 2 gyerkőccel meg 11 hetesen semmi bajuk nem lett és okos mindkettő.
16. Macifül (válaszként erre: 9. - Nykcy85)
2008. ápr. 11. 15:25

Szia! 11 hetes teshes vagyok és én is nagyon görcsöltem, mai napig érzem. Nekem megemelte a doki a magneb6 adagomat 3x2-re és fekvést javasolt. Így pihenek, néha jelentkezik a görcs napközben.

Szerintem ha doki írta nyugodt lehetsz, beszedheted. Pihenj sokat!

15. böbe83 (válaszként erre: 11. - Nykcy85)
2008. ápr. 11. 15:16

hát én is gyanakodnék, tényleg nyugtató.

szerintem nem árt, szoktak adni terheseknek, de nem kifejezetten görcsökre. Nálad milyen hatásai voltak a gyszernek? Milyen dózisban kapod?

Kérdezd meg meddig kell szedned.

2008. ápr. 11. 14:40
A Seduxen az nem ideg nyugtató?
2008. ápr. 11. 14:34
Gondolom,mielőtt megkaptad az injekciót, előtte szóltál az orvosnak a terhességedről.Ha nem, feltétlen menj el a nőgyógyászodhoz,s kérj felvilágosítást ez ügyben,nehogy a magzatodat bármi károsodás érje.Az ördög sohasem alszik!
12. ALLICS (válaszként erre: 9. - Nykcy85)
2008. ápr. 11. 14:29

Húú,az nem jó jel ha keményedik is a hasad.Mindenféleképpen szedd a gyógyszert,és ha nem múlnának tájékoztasd a dokidat,mert akkor más gyógyszer fog kelleni.

Sajnos nekem is sokat keményedett a hasam terhesség alatt.

2008. ápr. 11. 14:23
Tényleg köszönöm mindenkinek a gyors reagálást és még a tapasztalatokat mindig várom ha vki megosztaná...
10. Vica26 (válaszként erre: 9. - Nykcy85)
2008. ápr. 11. 14:22

Hát, akkor ne gondolkozz semmit, szedd be őket minél hamarabb!!! A babád élete múlhat rajta!

12 hetesen már nem lehet belőle gond a betegtájékoztató szerint sem!

9. nykcy85 (válaszként erre: 2. - Vica26)
2008. ápr. 11. 14:18
Igen nőgyógyász írta fel,meg is vizsgált tudta h terhes vagyok...A betegtájékoztatóban az van h az első trimeszterben nem lehet szedni,utána is csak folytonos orvosi felügyelet mellett ajánlott!A görcseim erősebbek voltak mint a menstruációsok,főleg a hasam alján jelentkeztek és emellet még keményedtem is!
8. 14775640c4 (válaszként erre: 7. - 14775640c4)
2008. ápr. 11. 14:18
ha pedig az orvos irta fel akkor hihetsz neki. szedjed nyugodtan. ha ártana nem adta volna
2008. ápr. 11. 14:17

minek van az orvos??

már bocs ha kritikus vagyok de 12 hetesen még akkor is orvoshoz mentem ha elfingtam magam:)))nem lehetsz biztos benne hogy mi árt vagy mi nem.

2008. ápr. 11. 14:16

Mivel a doki pont a görcsölésekre írta ezt a gyógyszert szedjed őket,mert rosszabb ha nem szeded be.Pl:koraszülés.

Egyébként meg a doki nem hülye,pont azért írta ezt a gyógyszert hogy elmúljanak a görcseid,ha rossz hatással lenne a szedése a babára tuti nem írta volna fel.

2008. ápr. 11. 14:13
Nekem is voltak görcseim mindkét terhességem alatt. Az elsőnél Magne B6-ot kaptam, a másodiknál Pipolfent. Ha a doki írta fel, nem árt a picinek az a gyógyszermennyiség, vedd be,nehogy a görcsok miatt legyen bajotok
4. Ekka (válaszként erre: 2. - Vica26)
2008. ápr. 11. 14:10

Szinte az összes gyógyszerre rá van írva, hogy nem lehet terhesség alatt.

Viszont a nődoki biztos tudja, hogy mit csinál.

Nyugtatók simaizom-görcsoldók, sokat tudnak segíteni, pl. vetélést kivédeni, ahogy ezt Te is írtad.

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook