Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Tegnap egy 40 éves autóval elütött egy 80 éves bácsi. Ő... fórum

Tegnap egy 40 éves autóval elütött egy 80 éves bácsi. Ő... (beszélgetős fórum)


Ez a fórum egy anonim vallomáshoz nyílt.

1 2 3
67. Csillagszem38 (válaszként erre: 65. - 71ddaa07fa)
2023. febr. 13. 11:10
Bizony, bizony, teljesen így van a valóságban, jobban nem is tudtad volna leírni.
66. Channa* (válaszként erre: 65. - 71ddaa07fa)
2023. febr. 12. 15:44

Félre ne érts!

Nem azt mondom, hogy mind alkalmas a vezetésre, de inkább azt látom, hogy nem kor függő.


A tesómat hozom példának. Volt ugye neki ez a csípőprotézis hiánya, azaz csak járókerettel tudott menni, mert nem volt csípőízülete. A bátyám 17 éves kora óta vezet, motort, személy autót, teherautót és buszt. Hatalmas rutinja van, de amikor volt e a gondja, akkor nem vezetett.


A kórházban több férfival megismerkedtünk (kényszerből), akiknek hasonló gondjuk volt, és ezek közül többen vezettek ugyan ilyen állapotban! Egyik sem volt öreg. A tesóm is jelenleg 56 éves és ez ugye kb. 2 éve volt.


Azt gondolom, hogy ez pusztán az emberek felelősség tudatán múlik és nem a korán. Az embernek észre kell vennie, hogy most nem képes rá és kész.


Igen, tudom! Van az az állapot, amikor már nem tudja az ember reálisan szemlélni magát, mert még magát sem ismeri fel...

65. 71ddaa07fa (válaszként erre: 64. - Channa*)
2023. febr. 12. 14:42

Nem, nincs igazad. Sajnos a legtöbb idős sofőr, már nagyon rosszul vezet. Egyrészt nem látnak jól, még szemüvegben sem, másrészt lassúak, bizonytalanok.

Nekem mind a két nagyapám vezetett 70 fölött, majdnem a halálukig. Nagyjából 1-2 hónappal előtte hagyták abba a sofőrködést. De életveszélyesen vezettek, a szó szoros értelmében. Magukra nézve és a többi közlekedőre is.

A munkámból adódóan elég sokat kell vezetnem, és sok sofőrrel találkozom. Igen vannak, hogy a nők is bizonytalanok, de legalább ők ezzel tisztában vannak, és általában apuka vezet.

Viszont a nyugdíjas papák, maguknak is szégyellik bevallani, hogy az ő idejük már lejárt ebben az értelemben. Erőltetik a vezetést és ezzel mindenkinek csak ártanak.

Lassan mennek, feltartják a sort, és a mögötte haladók, természetesen egy idő után ingerültek lesznek, hogy olyan úton, ahol 90-110 km/h sebességgel lehetne menni, a papa éppen a 60-as sebességet elérve közlekedik. Ezért a mögöttük haladók belemennek néha olyan előzésbe, ami kockázatos.

A másik véglet, hogy mennek, mint Han Solo a Millennium Falconnal, csak éppen nem látnak. Próbálnak rutinból vezetni, de ha valami forgalmi rend változás van, azt már nem veszik figyelembe. Így átmennek egy körforgalmon, vagy egy kereszteződésben nem állnak meg, mert korábban ott még nem volt körforgalom, vagy ,,Elsőbbségadás kötelező" tábla.

Persze vannak idős emberek, aki talán jobb kondiban vannak és jobban vezetnek, mint én, ilyenek ezen a teszten, amit előírnék ( ha lenne beleszólásom) röhögve átmennének és vezethetnének tovább.

De, aki már bottal alig tud elmenni az autóig és úgy vezet, annak azt mondanám ennyi volt, tessék tömegközlekedéssel utazni, az ingyen van.

64. Channa* (válaszként erre: 63. - Csillagszem38)
2023. febr. 12. 14:23

Hát akkor?

Most ki lett hegyezve az idős vezetőre és az öreg autóra a történet.


Gondolom az elütött, ha valóban megtörtént, ő meg fiatal és még véletlenül sem figyel, mert neki nem kell, csak teker az ő védett sávjában, amit elvileg kerékpár útnak hívunk. Ezen az úton is kell figyelni a kereszteződésekben. Gondolom a bicajos csak tekert, mert ő van a védettsávban és most mindenki hibás csak ő nem...

Persze, ebben a történetben ő járhatott csak rosszul, épp ezért legyen figyelmesebb.


Egyébként az a 80 évesnek kinéző sofőr, lehet, hogy csak 60 éves volt. Vannak akik korán néznek ki öregnek....


Ja, és ugye tudja mindenki, hogy a jogsit a korunk előrehaladtával egyre gyakrabban kell hosszabbítani. 70 felett 2 évente és remélem, ha egy ilyen idős ember balesetet okoz, akkor előveszik az orvosát is, aki alkalmasnak találta a vezetésre...


Ez kb. olyan idős hibáztatás, mint amilyen a vásárlási idősáv volt. Ha korán mehettek a 65 év felettiek, akkor az volt a baj, hogy mindent megvesznek a fiatalok elől, ha később volt az ő sávjuk, akkor meg az volt a gond, hogy a fiatalok nem tudnak még hétvégén sem aludni.


Drukkolok, hogy mindenki megöregedjen és érezze a saját bőrén, ahogy ő viselkedett;)

63. Csillagszem38 (válaszként erre: 62. - Channa*)
2023. febr. 12. 13:12
Igen, ilyen is van, sok. De most nem róluk volt szó. :)
62. Channa* (válaszként erre: 59. - Csillagszem38)
2023. febr. 12. 13:09

Igen, vezetek és a legtöbb esetben nem az idős emberek bénáznak, hanem a nők. Sajnos ezt kell mondanom.


Velem szemben nem rég egy 30 körüli nő jött és baromira nem érdekelte, hogy dudálunk, villogunk és semmi.


Szintén nő nem áll meg a 2 sávos úton a zebránál, annak ellenére, hogy a külső sávban megálltam. És még neki áll feljebb, kur.va anyázott, stb.


És még sorolhatnám.


Azt látom sajnos, hogy a legtöbb nő hülye a vezetéshez és kész.

61. Csillagszem38 (válaszként erre: 60. - 71ddaa07fa)
2023. febr. 12. 11:39
Bizony! Maximálisan egyetértek! És nem rosszindulatbol, dehat lassul mindenük, a reakcióidő, figyelem, minden. Ez teljesen természetes.
60. 71ddaa07fa (válaszként erre: 59. - Csillagszem38)
2023. febr. 12. 10:20
Azon a véleményen vagyok 70 év fölött csak az kaphatna engedélyt, aki egy igen komoly vizsgálaton átesik. Nem csak annyi lenne, hogy menjen pisiljen, megmérem a vérnyomását, közben olvassa a betűket a tábláról, a fél disznót pedig a hátsó helyiségbe tegye le.
59. Csillagszem38 (válaszként erre: 25. - Channa*)
2023. febr. 12. 10:11

Igen!!


Nem egyszer és nem is kétszer láttam életveszélyesen közlekedő öregeket az utakon! Te láttál már ilyet?! Vezetsz?! Volt, hogy szembe ment a forgalommal az öreg!

58. c914d3c5e9 (válaszként erre: 57. - Aszparagusz)
2023. febr. 6. 10:35

Erre a hozzászólásra válaszoltam:


"Egy jogsi nem kor, hanem gyakorlat függő.


az életveszélyes közlekedés inkább egyes fiatalok privilégiuma papa sok lóerős kacatjával."

57. aszparagusz (válaszként erre: 31. - C914d3c5e9)
2023. febr. 6. 10:11

Nem hiszem, hogy a 70-es 80-as sofőrök az általad felsorolt márkákkal repesztenek.

Vannak országok (pl.Németország), ott egyszer megkapod a jogsit és utána nem kell orvosi vizsgálatokra járni.

Nem hinném, hogy emiatt ott az idősebbek több balesetet okoznának.

56. tien (válaszként erre: 32. - C914d3c5e9)
2023. febr. 5. 18:39

Autót vezetni nem nehéz.

Adott szituációt kezelni ,másodperc töredéke alatt reagálni ,ehhez kell tudás és rutin ,tapasztalat.

Na ,ez nincs meg.


Azt sem értem ,hogy vezettem Helsinkiben ,még süldő lány koromban 🙂

2023. febr. 5. 18:05

Még most is sok pénzt kérnek értük.


[link]

54. vigyefene (válaszként erre: 52. - C914d3c5e9)
2023. febr. 5. 18:01
Törökországból lehetett. Segítségem is volt, a bazárban megismerkedtem egy bennfentessel, aki nagyon sokat intézkedett.
53. vigyefene (válaszként erre: 51. - C914d3c5e9)
2023. febr. 5. 17:58

A '70-es. és '80-as évek nagyon jók voltak, persze ugye akkor sokkal fiatalabb voltam.

'87 őszén vettem egy új '88-as Buick Le Sabret, akkor kezdtek áttérni az elsőkerék meghajtásra, talán életem legjobb kocsija volt. 17-év alatt egyetlen probléma volt vele, kikoptt a kormány csukló.


[link]


§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§

Eltértünk a tárgytól, ezért befejeztem.

52. c914d3c5e9 (válaszként erre: 47. - Vigyefene)
2023. febr. 5. 17:50
Hogy lehetett akkor Nyugatra menni? Ez érdekelne!
51. c914d3c5e9 (válaszként erre: 50. - Vigyefene)
2023. febr. 5. 17:49
Ezek gyönyörű autók. Egyik nagymamám testvére Amerikába ment, neki az első autója Chevrolet Bel Air volt 😊 Szívesen éltem volna Amerikában, főleg a 60-as,70-es években.
50. vigyefene (válaszként erre: 49. - C914d3c5e9)
2023. febr. 5. 17:47

Még mindig jó helyek ezek. Ilyennel tanultam vezetni.


[link]

49. c914d3c5e9 (válaszként erre: 47. - Vigyefene)
2023. febr. 5. 17:46
Családból is mentek el, 56-ban, Kanadába, illetve Amerikába.
48. vigyefene (válaszként erre: 46. - C914d3c5e9)
2023. febr. 5. 17:44
Upsz. Törökországba disszidáltam. Istanbulban voltam kb. 10 hónapot.
47. vigyefene (válaszként erre: 46. - C914d3c5e9)
2023. febr. 5. 17:43
Amerikában élek, '73 óta.
46. c914d3c5e9 (válaszként erre: 45. - Vigyefene)
2023. febr. 5. 17:42

Nem Magyarországon élsz? Melyik országba disszidáltál?

Szépek az amerikai autók 😊

45. vigyefene (válaszként erre: 42. - C914d3c5e9)
2023. febr. 5. 17:41

Vén-kecske létemre ezekkel tengetem az életem.


[link]

44. vigyefene (válaszként erre: 43. - Vigyefene)
2023. febr. 5. 17:38
Á, csak volt hajdanán, mielőtt disszidáltam.
43. vigyefene (válaszként erre: 42. - C914d3c5e9)
2023. febr. 5. 17:37
Igen T5-ös. Először használt, később újat vettem.
42. c914d3c5e9 (válaszként erre: 41. - Vigyefene)
2023. febr. 5. 17:34

Én is kimentem Sástóig biciklivel, régi szép idők, Parád felől mentem, pihenni megálltam, de végig tekertem 😊

Milyen Pannóniád van, T5-ös?

41. vigyefene (válaszként erre: 40. - C914d3c5e9)
2023. febr. 5. 17:30
Meg persze mi akik a Kékes lábánál születtünk, tudjuk azt h mi a különbség a lefelé, és felfelé között. Sokszor voltam a Kékes tetőn, mert jó időben szép volt a kilátás. Meg ki kellett próbálni a Pannóniám is.
40. c914d3c5e9 (válaszként erre: 39. - Channa*)
2023. febr. 5. 17:24

"30-40 el?" - miért is ne? Ha rövidebb távokat megyek, akkor simán zúzok ennyivel. Nem tartósan, de országúti biciklivel lehet ezt a tempót tartósan is tartani.


"Sokat tekerek, de a 20 km/h-tól már lóg a nyelvem." - bicikli függvénye is, MTB-vel nem igazán lehet ezt tartani hosszútávon.


"Szerintem te nem bicajozol, vagy ha igen, akkor neked nem az utakon kellene, hanem ott, ahol a verseny bringások edzenek." - lakott területen kívül 50km/h a sebességhatár bringásnak, bukósisakban, anélkül 40km/h, nem olyan sok az, hidd el.

39. Channa* (válaszként erre: 37. - C914d3c5e9)
2023. febr. 5. 17:19

30-40 el?

Ez hülyeség!

Sokat tekerek, de a 20 km/h-tól már lóg a nyelvem.

18-tól semmi bajom.


Szerintem te nem bicajozol, vagy ha igen, akkor neked nem az utakon kellene, hanem ott, ahol a verseny bringások edzenek.

38. globus (válaszként erre: 36. - Vigyefene)
2023. febr. 5. 17:14
Pláne 🙂 Lekopogom, még balesetbe nem keveredtem, maradon így. Az biztos, hogy nem lehet álmatagon közlekedni, pillanat alatt megvan a baj.
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook