Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Te tudnál olyan férfit szeretni, aki ha csak egyszer is, de kezet emelt rád? Szerinted ezt még meg lehet bocsátani? fórum

Te tudnál olyan férfit szeretni, aki ha csak egyszer is, de kezet emelt rád? Szerinted ezt még meg lehet bocsátani? (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
323. 3aa914ed63 (válaszként erre: 320. - Csikil4ny)
2017. jan. 16. 09:24

Sok minden közrejátszik ebben az agyi tevékenységeken kívül, a reményen kívül.


A tanult tehetetlenség, az, hogy a nők egyedüllét ellen vannak trenírozva, hogy kell egy férfi, egyedül az élet rossz, nem élnek meg egyedül, főleg nem gyerekkel, stb.


Ezt a lányok anyja rontja el, minden esetben,aki ugyanilyen példát mutat, nem arra trenírozza a gyerekét, hogy jól tanuljon, okos legyen, karrierje legyen, megálljon a saját lábán, hanem férjhez menést, szülést presszionál, azt tekinti egy nő élete kiteljesedésének, csúcsának.


Mindenáron. S egy asszony köténye mindent eltakar, a nő legyen csinos, kedves, dolgozzon, mint az állat, de dolgozzon otthon is meg a kapcsolaton is, meg szőrtelenítsen, meg ossza be a pénzt, nevelje a gyerekeket stb. Ez a sokszoros nyomás pedig túl nagy teher, így a megszokott, "bevált", már ismert, így már ismert rosszakkal járó utat választják a nők. A kezdeményezőkészséget és a kalandvágyat, az akarást és az önmegvalósítást még ma is férfiakban szorgalmazzák, a nőknél letörik a társadalomban.


magyarország, 2016.

2017. jan. 16. 09:17
Kizárt dolog, hogy együtt éljek egy pasassal, aki megütött. Mivel gyerekkoromban apám agresszivitását már bőven sikerült megélnem, megfogadtam, hogy soha nem tűröm egy pasitól sem, hogy testileg vagy lelkileg terrorban tartson. Az elveimhez és döntéseimhez pedig mindenáron ragaszkodni szoktam.
321. PöttyösPanka (válaszként erre: 320. - Csikil4ny)
2017. jan. 16. 08:27
Ezt én sem értem, de nagyon szomorú :(
320. csikil4ny (válaszként erre: 319. - PöttyösPanka)
2017. jan. 16. 08:23
Nem vagyunk egyformák, ki honnan kap erőt... Én csak azt nem tudom felfogni, hogy aki egyszer sikerrel kilépett a bántalmazó kapcsolatából miért megy újra és újra vissza? Persze ismerem a pszichológiai hátterét, de itt már a félelem, vagy az ésszerűség felül kellene írja a reményt. Általánosan a bántalmazott nők 90%-a visszamegy az agresszív társához. Ez iszonyatosan sok(k). Nálunk az alapítványhoz is járnak nők, akiknek maga az Isten sem tud segíteni.... aztán a sürgősségről újra visszajönnek.
319. PöttyösPanka (válaszként erre: 318. - Csikil4ny)
2017. jan. 16. 08:07
Ez is igaz. Csak ahhoz is el kell érni egy lelkiállapotot, hogy az ember felismerje a helyzetét, elhatározza magát, és megvalósítsa azt. Ha az ember olvas más példákat, hogy ki hogyan hagyta ott a személyiségzavaros párját, az erőt ad neki. Ezért lehet fontos, hogy sorsközösséget vállaljon más nőkkel, akik átestek ezen. Ha megvan a saját maga felállított diagnózis, hogy az én párom narcisztikus személyiségzavarban szenved, akkor könnyebb megtalálni a bántalmazott nők történeteit, mintha arra keres rá, hogy bunkó a férjem. De lehet, hogy tévedek, mert szerencsére nincs saját tapasztalatom a témában.
318. csikil4ny (válaszként erre: 317. - PöttyösPanka)
2017. jan. 16. 07:47
Valószínű igazad van, de egy bántalmazó kapcsolatból menekülni kell, aztán elmélkedni!
317. PöttyösPanka (válaszként erre: 316. - Csikil4ny)
2017. jan. 16. 06:46
Talán az ember lelkének könnyebb, ha nem csak paraszt, hanem személyiségzavaros, mert akkor egyértelmű, hogy nem tehet róla, hogy ilyen kapcsolatba került, és talál sorstársakat is, akik szintén átélték ezt. Ha viszont csak paraszt, akkor lehet, hogy úgy érzi, egyszerűen rosszul választott, és ez az ő hibája. De igazad van, a végeredmény ugyanaz.
316. csikil4ny (válaszként erre: 315. - Panna anyuja)
2017. jan. 15. 11:08

Attól még ha nem is nárcisztikus a férfi,amit Angel leírt az bántalmazó kapcsolat, a szó minden értelmében.


Egy valamit nem értek: mit számít az, hogy személyiségzavaros vagy "csak" paraszt? A végeredmény mindkettőnél ugyanaz: menekülni kell tőlük!

2017. jan. 15. 09:39
Na jó...:) Lehet hogy ez a pasi nem nárcisztikus, de elolvastam Angel többi, régebbi írásait és mivel nekem ilyen problémás az exem, nekem feltűntek a hasonlóságok, de persze lehet hogy nincs igazam. Én most válságban vagyok és ilyenkor az ember másképen lát dolgokat. Azért érdemesutána olvasnia ennek a problémának, mert én pl. csak akkor jöttem rá, hogy itt nagyobb a baj egy kis összeférhetetlenségné, amikor elolvastam néhány cikket. Azok nyitották fel a szememet, akkor jöttem rá, hogy egy BÁNTALMAZÓ kapcsolatban élek. Mert belülről azért ez egészen másképp néz ám ki.
314. e36c6ad80e (válaszként erre: 306. - Panna anyuja)
2017. jan. 15. 07:39
Nem minden agresszív gyökér nárcisztikus.
313. e36c6ad80e (válaszként erre: 2. - Miss Angel)
2017. jan. 15. 07:37

Nagy hülyeség, hogy ez egy reakció, meg csak visszaadta. Aki egy nőt megüt, az a szememben egy senki, egy utolsó nyomorult, és megteszi máskor is, sőt, még durvábban megteszi. Lehet, hogy miután megbocsát neki a nő, jön egy rövid ideig tartó jó periódus, de aztán újra kezdődik az egész. És az a gond, hogy sok mazochista nő van, aki visszatér ezekhez a mocskokhoz, mert ezek nem emberek.


Dobd ki ezt a pasit minél hamarabb, cserélj telefonszámot és ne kommunikálj vele. Menekülj, amíg tudsz, amíg annyira nem ver meg, hogy kórházba kerülsz.


Emellett egy élősködő paraszt is ez a nyomorult, a te lakásodban lakik, akkor természetes, hogy beruház ő is.


Ha nagyon fáj, akkor lehet, hogy 8 napon túl gyógyuló, én elmennék orvoshoz látleletet vetetni és feljelenteném, hiszen komoly bűncselekményt követett el abban az esetben.


Emellett le is qrvázott, meg a volt nejét is leqrvázta. Mit vársz ettől? Nem tudom, hány éves vagy, viszont ha nem 16, akkor nem értem, hogy miért is teszel fel ilyen kérdést, hogy megismételheti-e, és hogy mit tegyél. Ez nem volt elég ahhoz, hogy menekülj? Mi kell még neked? Attól tartok, te is egy tipikus áldozat vagy, vagy leszel... de reméljük, nem és nem agyalsz, hanem ha nincs otthon, pakolod a cuccait, kivágod a fenébe és ha hőbörög, hívod a rendőrséget.


Mindegy, mi a veszekedés, legyen megbeszélve, sosem üthet meg egy férfi egy nőt. Te tudod, mit csinálsz.

312. csikil4ny (válaszként erre: 306. - Panna anyuja)
2017. jan. 15. 07:27
Jaj, Panna anyukája, nem minden gerinctelen férfi nárcisztikus, van aki simán csak paraszt. Persze kereshetjük a pszichológiai okokat, de egyszerűbb inkább örülni a békének és a következő kapcsolatban ugyanazokra a jelekre időben felfigyelni és az elsőnél megálljt mondani.
311. Bichter1 (válaszként erre: 216. - Hanami)
2017. jan. 15. 07:23

Osztom a véleményedet! Ez tényleg így van. Figyelni kell a jelekre, hogy az előző kapcsolatát mennyire húzza le, szidja, ócsárolja.

Minden zátonyra futás" két ember hibája, ami ott előfordulhatott,előjöhet a következő kapcsolatban is.

310. Bichter1 (válaszként erre: 300. - Miss Angel)
2017. jan. 15. 07:14

Csak ideges" vagy, ha kötekedésként olvastad el amit írtam neked. Mert nem az volt a cél.

Tudom, hogy saját magadra írtad a "pofa" szót is....és nem örülök más bajának"!! Lehet, hogy szeretnéd, de ez nem így van.


Feltettem egy kérdést, amin mindketten el kellene hogy gondolkodjatok.

309. timycat
2017. jan. 15. 00:05

Ezt a pasit egy percig se sajnáld! Elküldeni, szóba sem állni vele többet. Nem feltétlen a pofon miatt.


Ami a pénzt illeti. Egy fillért nem adnék neki vissza. Ha a világ vége +1 napig nálad lakik akkor is tartozol neki? Mert ő anno egyszer xezerért vett egy kazánt. Na ne már.


Ami a pofont illeti. Persze csúnya dolog, hogy te megütötted, de azért ez nem jogosítja fel arra, hogy szó szerint padlóra küldjön.


Vond le a tanulságot és lépj tovább!

2017. jan. 14. 23:48

Bocsánat, telefonról írok,és sokszor kijavít és értelmetlen lesz amit írok

.

2017. jan. 14. 23:45
Az enyém a drága,a fürdőszobát hozatta rendbe. Onnantól kezdődött szépen lassan a lelki terror. Tudom hogy min mész keresztül, sajnos szerethető az ilyen ember, mert máskor bájos. Ne okold magad,nem vehetted észre a jeleket. Nagyon manipulatívak ezek a betegek. Valahol ő is tudja hogy baj van vele. De soha nem lett volna jobb vele, csak rosszabb. Sok sikert ahhoz hogy geldolgozd mindezt.
2017. jan. 14. 23:37
Bocsánat:terrorizálhasson. Olvass utána a nárcisztikus személyiségzavarnak. Sajnos tudom miről beszélek. Én is egyilyentől válok. Szerintem a pénzt tóbbé nem fogja szóba hozni.
2017. jan. 14. 23:33
Kedves Angel! Most olvastam végig a fórumot. Jól döntöttél. A pasid beteg. Akarnának tudta mit csinál, kiszolgáltatottság helyzetbe akart hozni,és igen,pont azért hogy terorrizálhasson
304. Miss Angel (válaszként erre: 303. - Jstefan)
2017. jan. 14. 21:51
te írtál rám egy jelzőt ami enyhén szólva gusztustalan és erről nem nyitnék vitát.további szép estét
303. jstefan (válaszként erre: 249. - Miss Angel)
2017. jan. 14. 20:16
Kizárólag a pszichológiai profilodat elemeztem,ezt írtam le, mert a meséd amit leírtál nagyon egyoldalú,a másik felet is meg kellene kérdezni!!! Semmilyen formában nem vagyok érintve a nőverésben,szegénységben,lehúzásban,és az agresszióban!!!Ha valaki a tiédtől ellentétes véleményt ír le attól még nem kellene idegsokkot kapnod, hanem legközelebb okosabbnak kell lenned!!!
302. Magdol (válaszként erre: 298. - Miss Angel)
2017. jan. 14. 19:45
Dehogynem, ez butaság! Most még így gondolod, de majd minden jóra fordul.
301. Channa* (válaszként erre: 299. - Miss Angel)
2017. jan. 14. 18:50

Akkor jó:D


Kívánom, hogy minden legyen rendben!

300. Miss Angel (válaszként erre: 294. - Bichter1)
2017. jan. 14. 18:44

a "pofa" az egy létező szó és nem hinném,hogy te még soha csúnyábbat ki nem ejtettél a szádon életedben,vagy másnak nem mondtál csúnyábbat,én legalább ezt a bizonyos szót a saját magaméra használtam .D

ha kötekedni jöttél,akkor tedd nyugodtan,csak nem fog rá figyelni senki,max azok,aki örülnek a más bajának,hozzájuk esetleg csatlakozhatsz.

ja és nem vagyok ideges,sőt,csodásan vagyok,egyedül végre a kis nyugalmamban,a cicámmal az ölemben.

299. Miss Angel (válaszként erre: 296. - Channa*)
2017. jan. 14. 18:39
elvitte a kutyával együtt ami volt,semmi különös nem történt.majd a zárcseréről gondoskodok/ill nem majd,hanem mihamarabb/
298. Miss Angel (válaszként erre: 292. - B1dbc250b6)
2017. jan. 14. 18:37
nem szültem,de azt hiszem a jövőben sem fogok senkinek....
297. Lonna4 (válaszként erre: 290. - Miss Angel)
2017. jan. 14. 17:42
Már nyugodtabb is vagy ! Napról napra jobb. Amúgy te nem azért de valóban nálad élt évekig. Nem hal bele ha vár a pénzére valamennyit. És 20 ezerből havonta hol húzta volna meg magát? Ha lenne benne kis gerinc azt mondaná köszöni hogy ottlakhatott,és a kazán t fogadd el cserébe.
296. Channa* (válaszként erre: 284. - Miss Angel)
2017. jan. 14. 17:20

Volt ma a maradék cuccért?

Milyen volt?

295. Channa* (válaszként erre: 292. - B1dbc250b6)
2017. jan. 14. 17:19

Mi a baj a mázsás pasival?

Az nem sok ám, ha elég magas:D

294. Bichter1 (válaszként erre: 2. - Miss Angel)
2017. jan. 14. 17:05

Remek.


...miért 'verte a pofádba"?? (de bocs már, ez is milyen szöveg, hogy a pofádba"? Felénk a lónak van és nem az embernek pofája...)


El kell döntenetek melyiktek idegesebb a másiknál és miért?

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook