Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Te tudnál olyan férfit szeretni, aki ha csak egyszer is, de kezet emelt rád? Szerinted ezt még meg lehet bocsátani? fórum

Te tudnál olyan férfit szeretni, aki ha csak egyszer is, de kezet emelt rád? Szerinted ezt még meg lehet bocsátani? (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14
23. rinike
2017. jan. 13. 08:36

Hátha segít az én történetem a döntésben, hiszen kezdetben én is azokban a tévedésekben voltam, mint te. A férjek :D magassága 182-192 cm közötti, én 164 cm vagyok.


Első férjemhez érettségi után mentem férjhez. Azt gondoltam akkor, "alapos okom" volt rá, hogy pofon ütöttem. Nem adta vissza. Rövidesen elváltunk, a pofon oka miatt, én azonban nem tanultam meg, hogy nem ütünk meg senkit.


Második férjnél is "jó okom" volt, pofon vágjam csak éppen ő visszaadta! Ekkor gondoltam át, hogy nem várhatom el, hogy ne üssön vissza valaki! Nem szabad tehát az első pofont adni! Döntöttem amellett, hogy a jövőben nem adok, és nem tűrök el pofont. Többé nem volt tettlegesség, de az alap problémát nem tudtuk megoldani, évekkel később a "kazán" :D és hasonlókhoz tanúsított hozzáállás miatti kiküszöbölhetetlen ellentétek miatt váltunk el.


Harmadik férj (16 éves kapcsolat, 7 éve férj). Két ember vagyunk, akik úgy döntöttek már megelőzően, hogy történjen bármi, de nem testi erőszakkal oldják meg a problémáikat. Ő az anyukája révén tanulta, őt kellett vagy lehetett volna "agyoncsapni", de már akkor átgondolta, ezt, és másként cselekedett (meg is volt az eredménye, sikeresen leszokott az anyukája az alkoholról).


Most sarkítva is leírom a véleményem, de amúgy nem ítélek el senkit, csak így jobban látszik:

A férfinak is joga van meg nem bocsátani, hogy megütötted! Nem kellett volna visszaadnia, de ha már megtette, dönthetsz úgy, hogy nem bocsátasz meg. Dönthettek azonban úgy is, hogy véglegesen elhatározzátok, többé senki nem emel kezet a másikra. Az alap probléma - a pofozkodás oka - azonban megoldandó, és elég megoldhatatlannak tűnik.

22. PöttyösPanka (válaszként erre: 17. - Zsú1965)
2017. jan. 13. 08:14
Egy ilyen helyzetben, miért várható el a férfitól, hogy higgadtan reagáljon, ha a nőnél már rég elgurult a gyógyszer? Mindketten idegesek voltak, és mindketten olyat tettek, amit nem kellett volna.
21. 2ab16d5612 (válaszként erre: 17. - Zsú1965)
2017. jan. 13. 07:58
Nincsenek tisztában az erejükkel.. Főleg ha idegesek...
2017. jan. 13. 07:57
Nem. Megbocsáthatatlan.
2017. jan. 13. 07:52
Nem.
18. andi6020 (válaszként erre: 17. - Zsú1965)
2017. jan. 13. 07:46
Méretbeli különbség lehet fordítva is.
17. Zsú1965 (válaszként erre: 16. - Levarosbukta)
2017. jan. 13. 07:36

Azért ha földre küld valakit egy pofonnal, akkor arra nem mentség a te kezdted. Egy ekkora ember miért nem fogta meg a nő kezét, és mondta azt, hogy elég?


Bár itt a pofonnál valóban sokkal nagyobb gondok vannak...

2017. jan. 13. 07:26
Elítélek mindenféle fizikai erőszakot, főleg párkapcsolatban. De te kezdted. Lehet az életben nem ütött volna meg soha egyetlen nőt sem, és téged sem. De már megbocsáss ha én férfi lennék és nekem kevertél volna le egy maflást bizony nem maradtam volna én sem adósod. Teljesen független a vita tárgyától.
15. Lonna4
2017. jan. 13. 07:13
Vágd ki mint a szaros macskát. Nyavajas pénze.... majd visszafizeted ahogy LEHET! De takarodjon vagy készülj nagydobnak néz az elkövetkező időben. Nekem már az is gyanús ennyire erőltette a kazán dolgot,lekotelezni akart vagy hogy az adosava valj.
14. Lonna4 (válaszként erre: 1. - Miss Angel)
2017. jan. 13. 07:07
Agatha Christie idézet -"A gyilkosság szokássá válik." Rögzül hogy így vezeti le a frusztrációt, egyre gyakoribbá válik. Ha van gyerek ő is sorra kerül előbb utóbb. Azt hogy valaki ne tegyen többé ilyet hogy megverje a gyengebbet nem hallottam még. Az már gyakoribb hogy az asszony vagy a gyerek kórházban vagy temetőben végezze. Szóval FUSS MISS ANGEL FUSS AMIG LEHET!!!!!!!!
13. Channa* (válaszként erre: 12. - 2ab16d5612)
2017. jan. 13. 07:04

Igen, én is úgy gondolom, hogy itt inkább más a probléma és nem a pofon.


Amíg egy kapcsolatban megy az enyém-tied harc, addig azt mindennek lehet nevezni, de jól működő kapcsolatnak nem.


Nekem fura az is, hogy valaki a férjének is azt mondja, hogy az én lakásom, és így a férj nem is csinál semmit....

Érdekes kapcsolatok léteznek...

12. 2ab16d5612 (válaszként erre: 11. - 2ab16d5612)
2017. jan. 13. 06:41
A pénz a legnagyobb feszültség generátor egy kapcsolatban...
2017. jan. 13. 06:40

Ez 1:1 állas. Csak egy pehely súlyú kezdett egy nehéz súlyúval.


Én adtam pofont pasinak meg ütöttem meg..sőt kék lila is lett szegény, de már bánom a dolgot.. De szeretett ugyanúgy az a kis hülye pedig olyan dolgokat csináltam (dührohamaim voltak és indulatkezeléssel sem álltam túl jól hajdanán)


Szóval amondó vagyok hogy ez egy erős indulatokkal teli feszültség levezetés volt (na az ilyenek után jó a szex :P)


Beszéljetek meg. Ha már mindenkinek lehűlt a feje tisztábban láttok.

2017. jan. 13. 06:39

Itt, ebben a szituációban nem gondolnám, hogy ő nagyobb bűnös nálad, de fordítva sem.

Az a kérdés, hogy ha a pénz miatt így kifordultatok magatokból, akkor van-e ott tisztelet és szeretet. Mondjuk biztos van, csak az a kérdés, hogy át tud-e lépni az önérdeken, és túl tudtok-e jutni ezen a válságon.

9. PöttyösPanka (válaszként erre: 2. - Miss Angel)
2017. jan. 13. 06:39

Nem tudom, hogy egy pofon mennyire megbocsátható. Majd kiderül, hogy ő megbocsátja-e neked vagy sem.

A kapcsolatotokban nagyobb a probléma, mint hogy ütlegelitek egymást.

"Még hogy fizessem ki és eltűnik,mondom tudod mikor"

Szerinted csak azért van még veled, mert nem kapta vissza a kazánba fektetett pénzt? Te meg ezzel a pár százezer forinttal akarod magadhoz láncolni? Te tudod, hogy ilyen kapcsolatra vágysz-e.

2017. jan. 13. 06:18
Nem!
7. syria (válaszként erre: 2. - Miss Angel)
2017. jan. 13. 05:49

A történet elolvasása előtt azt gondoltam: meg lehet bocsátani, de biztosan nem érdemes.


Végül is majdnem mindegy, miért csattantak a pofonok.

Véleményem szerint az ilyen ember akkor is meg fog ütni még egyszer, ha nem te kezded, s utána már nem lesz megállás.


(Milyen érdekes! Éppen tegnap mondta a párom, hogy cseréljem le a 25 éves féges gázcirkómat, ami egyszer már fel volt újítva és rendszeresen karban van tartva. Neki semmi köze az én portámhoz olyan értelemben, hogy itt mindig csak az történik, amit én is akarok. Én is azt mondtam, hogy inkább felújíttatom a régit, mert az a tapasztalatom, hogy régen az ilyesmit egy életre gyártották, a maiak gyakrabban romlanak el, s a javíttatásuk egy fél vagyon. Lehet, hogy valamivel kevesebbet fogyasztanak, de ha meghibásodnak... Szóval lutri.)


A helyedben azt mondanám, hogy ezek után költözzön ahova akar, havi részletekben kifizetem a gázkazánt, nehogy kisemmizve érezze magát. Illetve annak függvényében, hogy mennyivel járult hozzá az ott lakásához (ezt te tudod megítélni), csak a felét.

(Talán mégsem igazi ez a szerelem?)

6. andi6020 (válaszként erre: 2. - Miss Angel)
2017. jan. 13. 05:48

Hát bocs, de 1:1. Talán próbáld neg nem ütni

Nem csoda, hogy visszaadta.

Ő tud így téged szeretni, hogy kezet emeltél rá?

2017. jan. 13. 05:01

Tehát, valamiért azt akarja, hogy fizesd ki az általa fizetett kazánt, ami neked nem tetszett, így felképelted (mert azt úgy sem érzi meg, mert te kicsi vagy), aztán amikor visszakapod, akkor az már nem tetszik....


Nem tudom....Azt hiszem ez 1-1. Miért gondoltad, hogy te megteheted? Azért, mert ő nagy és úgy sem érzi? Ő meg nem teheti meg? Mert te meg érzed?


Egy vitában nem szabad eddig eljutni! Az sem OK, hogy te vered...


Ezt a történetet leírtad úgy, hogy te tűnj védtelenebbnek, de ki tudja, hogy hogy is volt....

2017. jan. 13. 00:47

Az elsőt te adtad neki, szóval valószínű, hogy erre reagált. Alapvetően nem ütött volna meg, ahogy eddig se tette. Biztos szégyelli.

Beszéljetek erről, és akkor kiderül, hogy túl tudtok-e ezen lépni.

Megbocsátható. Viszont több a bajod vele, mint a pofon. Ha gyerekesnek tartod és a fejéhez is vágod, nem látok sok reményt.

3. Miss Angel (válaszként erre: 2. - Miss Angel)
2017. jan. 13. 00:34
még annyi eszembe jutott ,hogy alapjában véve meg egy irtó nyugodt ember benyomását kelti.Mindent nyugodtan kezel,sőt,túlságosan nyugodtan,"majd lesz vmi" alapon.csak sajna vhol ez 1 gyerekes gondolkodás,mert mikor már ott tartunk,hogy van 1 probléma amit meg kellene oldani és hirtelen nem tudjuk,akkor én már nem tudom osztani ezt a véleményt....röviden ennyi
2017. jan. 13. 00:28

sziasztok,sose gondoltam volna hogy ilyen helyzetbe kerülök,mindig is elítéltem ha egy férfi akár egy pofont lekever egy nőnek,de ma sajnos velem is megtörtént.....összevesztünk,aminek voltak előzményei,de mindent nem írnék le.a leglényegesebb itt,amin én felkaptam a vizet/úgy gondolom eddig is sokat tűrtem/,hogy megint a pofámba verte,hogy ő AZ ÉN LAKÁSOMBAN,AHOVÁ HOZZÁM KÖLTÖZÖTT,Gázkazánt csináltatott 570ezer ftért.

Én,isten látja a lelkem,hogy könyörögtem,ne csináltassuk meg,mintha lett volna egy előérzetem,100ezerből fel tudtam volna újítani a régi kazánt,ami féges kazán volt,tehát nem is egy bóvli.Sőt...nagyon is jó,és álllítólag sokáig bírják még felujitva is.

ma megint a veszekedés folytán előjött a téma miután kaptam egy kiadós pofont,igaz hogy én kezdtem,de egy egy mázsás férfi én úgy gondolom,ha egy 44 kilós nő odalegyint,jóformán meg se érzi.Ennek ellenére én kaptam még 1 másikat is amitől a földön terültem el mert az arccsontomat érte.Külsérelmi nyom nem látszik,de úgy fáj az egész majd meg döglök.évek óta vagyunk 1ütt és soha hasonló sem történt.....

egyébként én kileltem magambol és ordítoztam vele,hogy mit képzel,megcsináltatott nekem itt egy vagyont érő dolgot a lakásban és én most hirtelen miből fizessem ki???? tudja jol hogy csak néhány 100 ezer ftom van tartalékban/nem félmilla!/ami nekem kell arra hogy biztonságban érezzem magam,ugyanis a mostani fizetésem alig tesz túl a minimálbéren.Ha hirelen elvesztem az állásom,ha kifizetem,ugyan miből fizetem a számláimat,a lakásomat majd elárverezik én meg földönfutóvá válok?megmondtam neki,egy fillért nem kap amiért ilyen hülye volt,én nem kértem tőle semmit,hogy bármit csináltasson,nem vagyok h*lyegyerek,ráadásul mondtam,h kedves a papirokat úgy írattad mindenütt hogy az én nevem szerepel rajta úgyhogy rajtam nem követelsz semmit.Még hogy fizessem ki és eltűnik,mondom tudod mikor,ne rajtam akarj bosszút állni azért mert kisemmizett a volt nejed mert szó szerint kisemmizte ő meg mindent ráhagyott.....hogy őt már egy k*rva kisemmizte még egy nem fogja.Mondom csak én ezt magaról szarom le,neked van jó melód,fizetésed,stABIL melod ami a mai világban egy áldás,akkor mit akarsz????nekem meg minden bizonytalan...roviden ennyi ,ha eszembe jut vmi írok még közben

mindenesetre kiv vok arra ti mennyire félnétek tole és sztetek ha 1x megtette,megteszi-e máskor is????

2017. jan. 13. 00:12
Te tudnál olyan férfit szeretni, aki ha csak egyszer is, de kezet emelt rád?Szerinted ezt még meg lehet bocsátani?
❮❮ ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook