Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Te tudnál olyan férfit szeretni, aki ha csak egyszer is, de kezet emelt rád? Szerinted ezt még meg lehet bocsátani? fórum

Te tudnál olyan férfit szeretni, aki ha csak egyszer is, de kezet emelt rád? Szerinted ezt még meg lehet bocsátani? (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
383. csikil4ny (válaszként erre: 382. - 35d45e2ed1)
2017. jan. 21. 08:49

Azért írtam le a történteket, hogy teljesen hétköznapi emberek esetében is előfordul. Aki ismer tudja, hogy még a hangomat sem emelem fel, észérvekkel igyekszem megoldani a konfliktusaim, de még én is eljutottam erre a szintre. Meg hány gyermeket ezért ütnek, vernek. A tehetetlenség dühe a legveszélyesebb. Az ordítozás is ide tartozik, szavakkal is lehet verni a másikat, sőt!


Ja és konfluktuskezelést is tanultam, de ha a másik fél nem partner, akkor fejre is állhatsz. :(

382. 35d45e2ed1 (válaszként erre: 381. - Csikil4ny)
2017. jan. 21. 08:41
még ilyen helyzetben nem voltam de azt teljesen megértem, hogy bizonyos dolgok az emberből kihozzák az agresszivitást. teljesen szelid hétköznapi valaki vagyok de volt pld. egy eset, a gyerekem kicsi volt és nagyobb gyerekek bántották a játszótéren odamentem elhoztam a gyereket megvigasztaltam de olyan hihetetlen nem is tudom milyen düh keletkezett bennem a másik két gyerek iránt hogy hozzájuk sem szóltam mert tudtam hogy jobb ha innen elmegyek mielőtt nem is tudom mit csinálok. teljesen megértem ha valakinek elszakad a cérnája bizonyos helyzetekben amikor vagy vele vagy a szeretteivel viselkednek bántó módon
381. csikil4ny (válaszként erre: 376. - 4e4f212a4d)
2017. jan. 21. 08:31
Én is ettől ijedtem meg. Hogy én képes vagyok erre. Hidd el, hogy egyáltalán nem vagyok büszke erre és ezért is nem maradtam abban a házasságban. (Ha mentséget kerestem volna azt is leírtam volna, hogy miért történt: akkor szembesültem, hogy ellopta a kenyérpénzt alkoholra s még csak hónap eleje volt...) Gyermek nem látta a történteket: a kicsink még néhány hónapos volt, a szobájában feküdt. Abban az időben azt hittem, hogy nem élem túl. Persze itélkezni lehet, de az tegye csak, aki egy hasonló történeten keresztülment, annak van joga is. Szerencsére a barátaimnak nem az jutott eszükbe, hogy itélkezzenek, hanem jöttek segíteni összepakolni. S szerencsétlen embert most is én kell vigyem kórházba, amikor rögeszmés lesz, de nem issza el a gyermekünk neveléséhez szükséges pénzt.
380. e36c6ad80e (válaszként erre: 363. - Miss Angel)
2017. jan. 21. 08:11

Azt kívántam, hogy tőle ne legyen gyereked. Nem azt, hogy egyébként mástól sem. :)mert a gyerek nagyon sérülne egy ilyen bántalmazó kapcsolatban, és nem lenne egészséges személyisége.


Amit írok, tapasztalatból írom, csak én nem akarok most itt erről beszélni. Megtapasztaltam én is a bántalmazás szinte minden formáját. És a rossz után mindig elkezdtek pedálozni, jött egy jó periódus, csak aztán visszatért ugyanaz, sőt ami szörnyű volt, hogy a borzalom csak fokozódott, a tetteik egyre súlyosabbak lettek, hiába ígérték meg, hogy nem. És miután végleg megszakítottam a kapcsolatot (amit csak úgy tudtam, hogy nem vettem fel a telefont neki stb), akkor is néhány hónap múlva mindegyik (kettő volt ilyen) megtalálta a módját, hogy keressen. És csak úgy tudtam őket lerázni, hogy elővettem a nagyon rossz énemet, és megfenyegettem, meg elég csúnya kifejezésekkel adtam tudomásukra, hogy takarodjanak.

Nagyon fiatal voltam még, amikor ezek voltak, ma már van tapasztalatom, és már az eleje előtt kiszúrom, aki ilyen típus. Aztán igyekszem kiugrasztani a nyuszit a bokorból, és mindig kiugrik.

379. PöttyösPanka (válaszként erre: 336. - Miss Angel)
2017. jan. 21. 07:48
Felejtsd el a pofonokat, mert ez a kapcsolatotok legkisebb problémája. Ha jogos, ha nem, az nem teszi semmissé a pasi terrorját. Néha az ember olyanba szeret bele, aki nem érdemli meg, és csak tönkretesz. Sajnos az, hogy egy ilyen tiszta érzést táplálsz iránta, őt még nem teszi jó emberré. Nem kellene bedőlnöd annak, hogy mennyire bánja. Kutyából nem lesz szalonna. Minél előbb szakítod meg vele a kapcsolatot, annál előbb leszel túl rajta, hogy aztán megtaláld azt, aki igazán megérdemli a szerelmedet.
2017. jan. 21. 05:57
Nem durva dolgok voltak, de nem volt egészséges látni. Így (talán ezért is mert volt benne részem) biztos hogy nem! maradnék ilyen kapcsolatban.
377. 4e4f212a4d (válaszként erre: 373. - Csikil4ny)
2017. jan. 21. 05:53
És mondom ezt sajnos tapasztalatból. Mikor kicsi voltam nálunk is megtörtént és szemtanúja voltam. Ez után van hogy a gyerek belül szakad szét mert az anyja és apja...
376. 4e4f212a4d (válaszként erre: 373. - Csikil4ny)
2017. jan. 21. 05:48

Nem élnék köztetek, miféle családi helyzet az ahol ütik vágják egymást (pontosabban Te Őt). Nem állatok vagytok. (ha van) Gyerekekre nem gondoltál mit lát az anyjtól?

Sajnálattal olvasom ezen sorokat...


Ennyi erővel tehetetlen dühömben le is szúrhatnám a másikat mert elvesztettem a fejem. Használni azért van a nyakunkon.

375. 4e4f212a4d (válaszként erre: 372. - Miss Angel)
2017. jan. 21. 05:43

nyugodtan bemásolhatod.

Szabad ország szabad vélemény. AKi kérdést tesz ki az kapja a véleményeket. ilyen egyszerű.

De szerintem nem jól értelmezted írásom.


Nem gondolom hogy ítélkeztem volna, csupán leírtam a véleményem a kérdéseddel kapcsolatban.

Igen, szerintem ha jelen esetben a férfi eltűri hogy a nő megüsse, akkor az a nő többször is gyakorolni fogja az "eféle megtorlást vitáknál" párja felett, nem hiszek a kivételekben!!!

Ahogy ez fordítva is igaz..


Az hogy milyen erővel ütött Ő meg nem tudom, de az ellen hogy Te is kaptál egy pofont, nem értem miért vagy fellázadva. Ha nem megy az együtt élés, nem tudjátok mebeszélni, ott kell hagyni nem pedig egymásnak esni és "verni" egymást!!


Az egészséges alatt értsd: akinek nem volt ilyen jellegű problémája még az életben. Nem jól értelmezted írásom.


Férfi ne emeljen kezet a nőre! oké, alá írom, de a nő se emeljen már kezet a másikra könyörgöm...ki találta ezt a marhaságot ki: hogy akkor elítélem a férfit mert vissza merte adni!

Arról nem beszélve később a gyerek mit fog látni? az anyja üti az apját, vagy fordítva..na ott sem szeretnék élni.


Ha engem ütne meg a párom egy vita folytán, Én személy szerint nem ütök vissza az biztos, viszont nagyon valószínű hogy ott már intő jel lenne számomra, és otthagynám nem részletezem miért. Nem kell egy élet ilyen kapcsolatban. Én ez a fajta vagyok.

A párod meg más típus. Az hogy Neked ez belefér e, és meg tudjátok-e beszélni a történtek után, Neked kell tudnod, innen senki nem fog arany választ adni számodra, csupán a saját véleményét fogja leírni.


Az meg hogy hónapok vagy évek(ezt nem tudni) alatt ide jutott a kapcsolatotok-midketten ludasak lehettek benne- elvégre két emberről van szó. De Te voltál aki elsőnek "sülyedt" arra a szintre, hogy igen megütötted(nem ítélkezésnek szánom). Ő így reagált rá.

mostmár tudod milyen, és tudsz dönteni is, hogy tudjátok e folytatni vagy nem.

2017. jan. 21. 00:31
Atyaég,miken mentetek keresztül,és mégis mennyi ideig tűrtetek....de bízom abban hogy ennyi szenvedés után már a jo következik,tiszta szívből kívánom hogy így legyen :(
373. csikil4ny (válaszként erre: 365. - 4e4f212a4d)
2017. jan. 21. 00:16

Van az a szint, amikor az ember tehetetlen dühében elveszti a fejét. Én két alkalommal jutottam el odáig, hogy nekiestem a férjemnek. Én, aki még a veszekedést is kerülöm. Első alkalommal pofon vágtam, másodszor meg szó szerint ütöttem-vágtam. Amikor lehiggadtam szégyelltem el magam, s meg is fogadtam, hogy ha még egyszer csak késztetést érzek rá elmegyek dühkezelésre. Erre már nem került sor: időközben elváltunk.


Jóval később derült ki, hogy szegény pszichés beteg, az alkoholizmusa a betegsége egyik tünete. Tehát utóbb már az ütésem még jogtalanabbnak tünik. Nem mondom, hogy ő a hibás, nem teszem mérlegre a 3 év lelki-, pénzügyi terrort, a nyakamba sózott adósságot, mert én veszítettem el a fejem. Egy életre megtanultam, hogy nem verekedek, s ezt azzal érte el, hogy nem ütött vissza.

2017. jan. 20. 23:27

"Szerintem ebben Mi kivül állók , nem tudunk igazságosan itélkezni"



"szerintem semmi különbség, sőt ha "tolerálja" akkor még nagy a gyanúm hogy kapott volna máskor is, "



Kedves Normalize,már ne is haragudj,de ezzel te nem ítélkeztél??igaz,hogy azt sem tudod,ki vagyok,milyen vagyok,de azért megjósoltad,hogy "kapott volna máskor is"..


és még bemásolhatnék néhány hasonló bakit,ahol egyik szavaddal,állításoddal a másikat ütöd,de nem teszem,semmi értelme nem lenne. Jó éjt.

371. Miss Angel (válaszként erre: 368. - 4e4f212a4d)
2017. jan. 20. 23:21

fúú hallod,amennyi sérelmet én hordozok magamban ,amit életemben elszenvedtem....meg amit még rajtam kívül SOK MÁS ember....akkor ennyi erővel mi már sorozatgyilkosok lehetnénk.....

meg ne sajnáljam már azért ennyire :D

Ha ez szerinted így egészséges,ahhoz még külön gratulálnék :))

2017. jan. 20. 22:39

Nagyon szívesen. Sajnos az a baj,hogy ezt a szituációt csak az érti aki már átélte. A pasim a szomszéd szobában alszik. Ma jót beszélgettünk a válás ellenére és esküszöm oda bújnék hozzá. Kéne a kis megtépázott lelkemnek egy kis szeretet és biztonság érzés. De nem teszem. 7 éve terrorizál. Még csak nem is tudja mennyire. Már nekem van szükségem pszichoterápiára. Ha kaptam volna tőle időben egy pofont hamarabb kiteszem az életemből az biztos. Elég volt az érzelmi hullámvasútbóL. Ha orvoshoz fordulna talán adnék neki egy esélyt, de nem biztos.

Egyszer egy nagyot hibázott. Nagyon hálás volt hogy nem penderítettem ki. Azt hitte ki fogom,de terhes voltam tőle ezért azt mondtam neki,oldjuk meg együtt, hozzuk rendbe a kapcsolatot. Még könnybe is lábadt a szeme. A feltételem az volt hogy nézzük meg egy párterapeuta előadását az egyik videómegosztón. Beleegyezett. De a videó hosszú volt több részletben akartuk megnézni hétvégemként. Két hét múlva kiket magából hogy hagyjam békén, nem nézi ezt a xart.....

369. 4e4f212a4d (válaszként erre: 346. - Feketebárány74)
2017. jan. 20. 21:44
Szerintem ebben Mi kivül állók , nem tudunk igazságosan itélkezni, és nem is szabad. Mert csak egy fórum beírást olvastunk, aminek akár évek is lehetnek az előzményei. Az biztos hogy komoly problémák lapultak egyéb területeken is a kapcsolatukban. Én úgy gondolom mind a ketten hibásak. A járható út a szakítás (révén hogy valami nem működik köztük) vagy megbeszélni némi külön élés, lehiggadás után (de ebben mint írtam nem hiszek jelen szituációban).
2017. jan. 20. 21:38

Egyébként a férjedről írtad: a volt neje kisemmizte. Ezeket a sérelmét magában hordozza, és emiatt is lehetett a vita durvulása, ő is szerintem jócskán kivette belőle a részét.

"még egy k* nem fogja ezt megtenni" (nem szó szerint).

Amin eme sérelemhez kapcsolódó szituáció kerekedik az életében , biztos vagyok benne hogy túé fogja reagálni, átesik a ló túl oldalára az illető.

Ergo megnyilvánulhat erőszak, durva viselkedés...stb. Ami egy "egészséges" ilyen elraktározott/"nem lezárt" sérelemmel nem rendelkező személynél, nem lépne fel.

367. 4e4f212a4d (válaszként erre: 347. - Miss Angel)
2017. jan. 20. 21:29

most olvasgatom vissza...

na erről beszéltem:

"Borzasztó volt ami nálunk ment az utóbbi időben"

Ez már a bomba volt ami robbant pofon formájában, jelezvén valami nem működik, "állj!".

2017. jan. 20. 21:23

Ha már egy kapcsolatban szóba kerülnek ilyen téren az anyagiak az már megindult a lejtőn, meglátásom szerint.

Ha önzetlenséget éreztek egymás iránt, akkor az azt jelenti hogy "egyek vagytok". Ha ez nincs meg ilyen olyan okból, az sose jó hosszabb távon.

365. 4e4f212a4d (válaszként erre: 2. - Miss Angel)
2017. jan. 20. 21:20

Szia Kedves kérdező.


Már ne is haragudj meg, de miért gondoltad azt hogy ha Te megütöd a párod, annak lehajtott fejjel tűrnie kell? miért lenne jobba ha egy nő üti meg a tárást?

szerintem semmi különbség, sőt ha "tolerálja" akkor még nagy a gyanúm hogy kapott volna máskor is, mert egyfajta "hatalmam van felette " mert megtehetem életérzés alakulhatott volna ki benned.

Én azt gondolom, te sülyedtél le addig amire ő reagált. Szó szó, nem kellett volna megütnöd elsőre egy vita miatt.

Az nem szép dolog hogy eddig fajult a kapcsolatotok hogy a beépített kazánon veszekedtek, és ekkora reakciót vált ki belőletek, akkor ott komoly párkapcsolati problémák vannak. Nem hiszem hogy ez rendeződni fog köztetek. Szerintem ennek vége. Ha együtt maradtok még rosszabb lesz.

2017. jan. 20. 21:04
Szerintem egyet mèg meg lehet bocsájtani.Az èn szüleim 38 ève vannak együtt.mikor kb: 3 ève voltak együtt apukám pofon vágta anyukámat.az az egy volt 38 èv alatt.
2017. jan. 20. 20:56

habosmosolynak még annyit írnék így búcsúzóul:nem vettem támadásnak tőled semmit,sőt,tisztellek benneteket azért,hogy próbáltok segíteni !! tőled csak az esett rosszul hogy azt kívánod,ne legyen gyerekem,erre írtam,hogy ne aggódj,így se,úgy se lesz.

a dreamcatcher nevű felhasználót,szegényt hagyjuk már,aki írogat ide -oda-amoda,férfiként kiadja magát nőnek,ami szánalmas,de ha véletlen mégse férfi/amiben nem hiszek/,akkor egy kárörvendő,szadista hajlamú nő,ami még szánalmasabb....


de az igazi ok ,amiért vissza jöttem,az az,hogy észre vettem panna anyujának a hozzászólását:megígérem,hogy úgy teszek ,ahogy javasoltad,mert te legalább tényleg hasonlót éltél át/azért írom ,hogy hasonlót mert talán durvább formában is/ és amit te éltél meg,azt osztottad meg velem,amit köszönök,ehhez is kellett erő meg bátorság .... sok boldogságot kívánok ,és főleg egy sokkal szebb jövőt!!

2017. jan. 20. 20:47

Nem olvastam végig, sőt semennyire. De ha egy ffi kezet emel egy nőre, én nő helyében baromi gyorsan ott hagynám. Miért?


1. Ez e ffi lelki sérült.

2. Bármikor bekövetkezhet ez, és sokkal durvábban ( tapasztalatból mondom )

3. Egy nőnek folyamatosan rettegni kell, hogy éppen miért következik be? ...és mikor?

4. Az a nő aki ezt elviseli, ő a 10.-ket is megkapja, és meg fogja kapni.

5. Nem értem, hogy ezek nők a miért válnak el?

6. Ez lehet egy új normális fórum Téma, mivel tényleg nem értem.


..na minden nőnek kellemetes elmélkedést hétvégére, akit ez érint!:-)

361. Miss Angel (válaszként erre: 360. - Andi6020)
2017. jan. 20. 20:44
nincs szükségem rá,köszönöm szépen ;)
360. andi6020 (válaszként erre: 359. - E36c6ad80e)
2017. jan. 20. 20:30
Tényleg őszintén, komolyan aggódsz érte?
2017. jan. 20. 20:05

Aggódunk érte, és támadásnak veszi. :( Nagyon hibás ez a gondolatmenet. Valami miatt csak felvetette itt ezt a problémát, kíváncsi volt a véleményekre. De ez nem ítélkezés.

Már torzítja az igazságot, tagadja, amit leírt az elején. Szóval szépülnek az emlékek. Az ember könnyen felejti a rosszat.

Szegény csaj, remélem, valahogy kijön ebből a terrorból, bármilyen fényesnek is tűnik néha előtte a pasijával a jövő.

2017. jan. 20. 19:30
talán még elolvasod és nem késő még írnom. Sajnos az a tapasztalatom, hogy a pasi most tényleg sajnálja ami történt, de a viselkedésén nem fog tudni változtatni. Legalábbis szakember segítsége nélkül biztosan nem. Most ha visszafogadod valóban a nászutas periódus következik. Aztán megint lassan visszacsúsztok abba a kis pokolba, ahol már te is elvesztetted a fejed. Én most válok egy hasonló paaitól,bár nálunk pofozkodás nem volt. Sajnos tudom mit érzel. Az esetben fogadnák vissza, ha ppszichoterápiára menne,de akkor sem bizto, és akkor sem azonnal.
357. 35d45e2ed1 (válaszként erre: 354. - Miss Angel)
2017. jan. 20. 18:33
nem vagy hibás. és akármit is csináltál a pofon nem volt jogos, ugyanis senkinek sincs joga bántani egy nála gyengébbet, mert az egy tetű dolog. jó hogy elzavartad és vissza ne engedd!!
356. Magdol (válaszként erre: 355. - Miss Angel)
2017. jan. 20. 17:49
Tudod, ezzel az a baj, hogy nem csak erről az egy pofonról van szó. Emlékszem mikor azt írtad, hogy volt olyanra is példa, hogy lefogott, agresszív, félsz tőle, már gyomorideged van, hogy most vajon hogy fog hazajönni stb. Hiányzik ez neked újra? Hidd el, nem fog megváltozni! Persze, hogy azt ígérgeti, hogy meg fog változni. De meddig? Itt tényleg sokan segíteni próbálnak, köztük én is, de te támadásnak veszed sokszor, én úgy vettem észre. Mindegy. Te életed, neked kell döntened. Ha idegroncs akarsz lenni, folytasd csak.
2017. jan. 20. 17:16

Egyébként nem is értem ezt a nagy döbbenetet részetekről....írtam én bármit olyat, TUTI HOGY IDE VISSZAJÖN?Nem látok ilyet sehol....

egyszerűen csak elgondolkodtam a dolgaimon,mélyebben bele gondoltam,mit érezhetett ő mikor történt,mit éreztem én,mik vezethettek idáig ésatöbbi,lehetne a végtelenségig sorolni,mi mindent gondoltam át....de semmi konkrétumot nem írtam hogy ez lesz vagy az lesz,de máris le vagyok írva.

A fórum legelején azért lettem leírva mert besokalltam és kapott egy lájtosat amit ugyan megérdemelt,mégsem kellett volna adjak,mert nem szép dolog "fájdalmat"okozni annak akit szeretünk,most meg azért lettem leírva mert pont hogy nem érzem magam olyan ártatlannak....szóval 100 szónak is 1 a vége,bármit írok én vagyok a hülye és a szemét,meg az ostoba,stb.

nem kívánok többet magyarázkodni,mindenki úgy ítélkezik ,ahogy akar,bár én meg úgy érzem,mindenki valahol ahogy él,úgy ítél.

Az itt szóló úriemberről sem hiszem el,hogy semmi köze nem volt egész életében az erőszakhoz,hiába próbál magyarázkodni,ha nem ő volt ilyen helyzetben,akkor valakije,aki szintén férfi és MEGTETTE.

Köszönöm azoknak akik segítettek,így vagy úgy,most utoljára.Búcsúzom,azt meg hogy a jövőm milyen lesz,tényleg az én dolgom.....

sziasztok

354. Miss Angel (válaszként erre: 352. - E36c6ad80e)
2017. jan. 20. 17:07

a pofon végig "jogos volt",így kezdődött a fórum.a java azt írta,hogy 1:1-sokaknak kifejezetten jol esett ez írni :D

ezt a véleményt még mindig nem osztom,de elgondolkodtatott hogy valóban hibás vagyok.persze nem azért,mert ők ezt írták,én gondolom így.de tökmindegy,és nem vagyok kislány.

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook