Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Te hiszel a "Sorsban" és hogy életed útja meg van írva? fórum

Te hiszel a "Sorsban" és hogy életed útja meg van írva? (beszélgetős fórum)

1 2 3
62. cseel
2015. febr. 28. 02:06
Abszolut hiszek benne!
2015. febr. 28. 01:59
hiszek
2014. dec. 28. 13:53
nem abban hiszek hogy feadatok tanulni valók vannak az utunkban...Mindenki találkozott már azzal hogy valami akarsz, de az egész világ mintha ellened lenne-Aztán amikor már elengedted a görcsös akarást, megvan-.A legfontosabb adomány a szabad akarat,de nem jelenti hogy bármit mődunkban van megtenni.
2014. okt. 20. 19:41
Nem
2014. okt. 20. 19:01
Nem,az életemet én alakitom vagy negatív írányba vagy pozitívba.
2014. jún. 17. 09:44
nem,mert mi magunk alakitjuk a sorsunkat.
2014. márc. 21. 17:32
igen
2013. dec. 21. 21:11
Nagy része biztosan, viszont finomítható.
54. o.andi
2009. ápr. 24. 23:11
Biztos vagyok benne hogy igy van.
2009. ápr. 15. 17:56

Amit fent az égiek akarnak az megtörténik.De te befolyásolhatod.3%-od van amivel változtathatsz.De csak tolhatod.De egy idő után megelégelik és megtörténté teszik a dolgot.

De a szabad akarattal befolyásolhatod ,hogy mikor.

2009. ápr. 13. 11:22
Szerintem az adott, hogy mi közül választhatunk adott estetben, de a választás felelőssége a miénk. Abban is mi döntünk, hogy mit hogy élünk meg. Nem tudom ki, de egy okos ember mondta: (nem pontosan): "Nem a dolgok kínoznak meg, hanem a dolgokról alkotott képzeteink." Valahogy így van, szerintem nagyon igaz.
2009. ápr. 13. 11:03
Szerintem születésünkkor életünk fő mérföldkövei vannak meg (pl. terveztél-e gyermekeket, ha igen, kit terveztél a gyermekek apjául), de az, hogy milyen úton jutsz el A-ból B-be, vagy hogy jelen életedben eljutsz-e egyáltalán, rád van bízva, hisz van egy varázspálcád, amit úgy hívnak: szabad akarat.
2009. ápr. 13. 10:10
“Nem az a boldog, akit a tömeg annak nevez, akihez özönlik a pénz; hanem az, aki minden javát a lelkében hordozza, szálegyenesen kimagaslik, eltapossa a bizonytalanságot, senkivel sem cserélne sorsot, embernek egyedül emberi oldalát értékeli. A természetet fogadja el tanítójául, az ő törvényei szerint formálódik, és úgy él, ahogy a természet előírta: biztos ítéletű, rendületlen, rettenthetetlen; megmozdíthatja valamilyen erő, de fel nem kavarhatja. Ha a sors hatalmas erővel a lehető legártalamasabb dárdáját röpíti felé, eltalálja ugyan, de nem sebzi meg.” (Seneca)
2009. ápr. 13. 10:10

“S ahogy a rosszra, a jóra is rá kell szokni.

Vérré, reflexszé, ösztönné, jellemmé és végső soron sorssá csak az lesz, amit sokszor ismételünk.

Ha valamiben nincs hosszú időn át tartó munka: sohasem lesz a miénk.

Ezért a valódi akarat nem csupán az, ami benső Vezérünktől eredően villámként átcikázik rajtunk, s bevilágítja lelkünk homályos tájait, hanem az, amit sokáig akarunk.

Hogy “Mit tegyek?”, azt már tudom.

De ez még kevés.

Az igazi akaratot onnan lehet felismerni, hogy az hétfőn, kedden, szerdán, októberben, novemberben, decemberben, jövőre és még húsz év múlva is akarom.” (Müller Péter: Titkos tanítások)

2009. ápr. 5. 14:58
Nekem szerintem még várat magára.De ha megkapom tudni fogom mit akarok változtatni!
2009. ápr. 5. 14:52
Nem tudom erről én még nem hallottam!5 mp-et kapsz ,hogy eldöntsd min szeretnél változtatni?
2009. ápr. 3. 21:52

én úgy hallottam,hogy az életben csak egy lehetőséged van, hogy javíts az életeden viszont 5mp van dönteni.

( ha vissza gondoltok, volt már vagy még várat magára?)

45. lilura
2009. ápr. 3. 21:48
Igen, mindenképpen.
2009. ápr. 3. 21:47
És lehetséges ,hogy megkaptad egyszer aztán a sors úgy rendelte ,hogy szétmenjetek ,hogy később sose váljatok el mert még élnetek kell?
2009. ápr. 3. 21:38
Hiszek benne!
42. Dorcsi0318 (válaszként erre: 31. - 5529fc88b4)
2009. ápr. 3. 21:34
Én úgy vagyok vele ,hogy aminek meg kell történnie az úgy is megfog.Én nagyon nehéz időszakon vagyok túl pontosabban még nem vagy rajta túl de az biztos ,hogy sokkal erősebb ember lett belőlem.Felnőtté váltam de így eléggé elveszítettem a gyermeki naívságom.:(ami néha hiányzik!Ti hisztek abban ,hogy él a Földön egy ember aki neked van rendelve?
2009. ápr. 1. 21:34
igen,hiszem
2009. ápr. 1. 18:20
Igen,hiszek benne.
39. winny
2009. ápr. 1. 15:55

Hiszek.

De módomban áll változtatni.

2008. dec. 9. 11:31
Igen, hiszek a születés utáni életben :)
37. krokka
2008. dec. 4. 10:36
Igen, hiszek a SORS-ban hiszek abban, hogy nagyon sok esetben irányítja mindennapjainkat, de lehet, hogy csak a későbbiek során derül ki, hogy egy -egy történéssel mi is volt a cél, később derül ki, hogy ennek igy kellett történnie, így volt helyes.
2008. dec. 4. 07:24
Igen egyre inkább hiszek.
35. 8ee31e318f (válaszként erre: 34. - 5529fc88b4)
2008. dec. 4. 02:30
neha azert sok tud lenni. en most oktober elejetol, marcius kozepeig 3x valtok allast, es ketszer orszagot, es mindkettoben dolgozom. azert ezt osszehangolni, unnepek, utikoltsegek, tobb valutaban a bankszamlakon elore a kiadasok, mindezt megteremteni, es az allasvaltasok sem mennek siman. az tunik biztosnak hogy marciustol ujbol ott dolgozom ahol iden nyaron. de elotte semmi nem az. nekem ez sok mikor vegig gondolom. de megoldom, meg ha idonkent bele is faraok.
34. 5529fc88b4 (válaszként erre: 32. - 8ee31e318f)
2008. dec. 3. 14:44
Igazad van, én is szeretném, ha meglenne mindenem, amire azt gondolom szükségem van, és nyugodtan boldogan élni. De azért a célok, amiket folyamatosan kitűzünk magunk elé, azért azok izgalmassá teszik az életet. Pl. én a magam által előteremtett dolgoknak jobban tudok örülni és becsülni, mint ha valaki adna rá pénzt, hogy ezt vedd meg.
33. gyula
2008. dec. 3. 14:38

Változatlanul nem hiszek,hiszen nem lehet a sors könyvében megírva a sok erőszak ölés,/lásd háborűk, millió ember halála/

Inkább szerencsének tartom, mikor, hol, milyen körülmények közé születik az ember.

Esélyük sem volt azoknak az embereknek, aki hitler alatt éltek, nem volt sorsuk, csak kíméletlen döntés a sorsuk felől

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook