Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Te átlépsz-e az állami nyp-be?? fórum

Te átlépsz-e az állami nyp-be?? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5
2011. jan. 15. 12:46

[link]


Itt egy nyugdíjkalkulátor a jövőre vonatkozóan....habár a mostani bejelentés szerint az állam több nyugdíjat nem fog fizetni, mint amennyi befolyik a nyugdíjkasszábba. Ha így lesz, jobb a maradás

82. mh07
2011. jan. 13. 11:40
Az új alkotmányból kihagyták azt a részt, hogy állandó mo-i lakcímmel kell rendelkezni... stb.
2011. jan. 13. 11:34
Még nem. De lesz, az biztos, hisz nagyon akarják, és az új alkotmányban biztosra veszem hogy benne lesz. Max. beleírják, hogy sarkalatos törvény szabályozza, aztán szépen megalkotják róla a törvényt a honatyák. Én 100% biztos vagyok benne, hogy lesz szavazati joguk.
2011. jan. 13. 11:22
Állítólag nem jár az állampolgárságnak ezzel a formájával a szavazati jog, és a TB ellátás! De persze ezt majd tutira megváltoztatják a szavazások előtt!
79. mh07 (válaszként erre: 77. - Fibonacci)
2011. jan. 13. 08:38
Sajnos már most is az van, csak demokratikus diktatúrának csúfolják. A parlamenti 2/3, ellenzék nélkül most is azt eredményezi. Ha a határon túliak még szavazati jogot is kapnak, akkor min. 20 évre bebetonozták magukat, HA hagyjuk.
78. kiscsibe kicsibe (válaszként erre: 74. - Fibonacci)
2011. jan. 13. 08:13
Gyakorlatilag már az van, uh ez nem is annyira vicc! :(
2011. jan. 12. 23:09

Nem lesz végük. Legfeljebb több összeolvadás történik, és hát átalakul önkéntessé.

De akkor a következő választás után kapjuk vissza a jogainkat. Én hiszek ebben.

A 3. lehetőséget, mint poént írtam. Azt nem engedik, hogy bekövetkezzen. Véleményem szerint.

76. Bcicus (válaszként erre: 73. - Fibonacci)
2011. jan. 12. 23:05

Sajnos z ab nem fogja megsemmisíteni szerintem.

A fő gond itt az, hogy valszeg a legtöbb mnyp nem fogja már megérni, mire vég lesz ennek a vezetésnek.

75. Bcicus (válaszként erre: 74. - Fibonacci)
2011. jan. 12. 23:04
De sajna erősen benne van a pakliban.
2011. jan. 12. 23:01
A 3. lehetóséget elfelejtettem. Akkor bukunk csak szerintem,ha ez a kormány viszahozza az egypártrendszert, és nem lesznek igazi választások. Na, ez ne következzék be sosem.
73. Fibonacci (válaszként erre: 69. - Mh07)
2011. jan. 12. 22:59

Tökéletesen egyetértek veled, és nagyon sajnálatos az a fajta szűklátókörűség, ami egyeseket jellemez. Az én véleményem, hogy maradni kell a mnypt-ban.

1. Az AB biztos meg fogja semmisíteni ezt a törvényt, mert ez egyoldalú szerződésszegés a kormány részéről.

Ha mégsem, akkor a következő kormány fogja hatályon kívül helyezni ezeket a törvényeket.

És a pénztáraknak persze, hogy nincs pénzük, hiszen befektetéseik vannak, legfőképp állami kötvények. Azt is össze kellene hasonlítania az okoskodóknak, hogy a brókercégek is minuszban, illetve minimális haszonnal zártak 2 évet is. A mnypt-ak többsége pedig nem!

72. zsanci79 (válaszként erre: 41. - 0ae50a5e6b)
2011. jan. 12. 22:34

Ezt ugyan milyen hírekben hallottad? Abban ahol elmondják, hogy max. 1% a reálhozam, de inkább mínuszos, és majd pár ezer Ft-ot kapsz vissza reálhozamként?

Nos, én a napokban kaptam meg a pénztáram levelét, 8,5% a reálhozam, közel 6 számjegyű összeg, pedig csak éppen átlépem a 7 számjegyet az egyenlegemmel. Akkor miről beszélünk? Eltőzsdézték? Elég jól, köszönöm szépen:) Ez az igazai parasztvakítás és népbutítás...Nem tudom valaki olvasta e a kedves vezető levelét amit a nyugdíjasoknak küldött. Nem tudtam, hogy sírjak vagy nevessek rajta. De kínomban csak röhögni tudtam rajta.

Lesznek itt még nagy meglepetések, kíváncsian várom a tavaszi nagy reformokat.....

71. zsanci79 (válaszként erre: 13. - Mh07)
2011. jan. 12. 22:25
Tagdíjkiegészítés utáni hozamot nem fizetik ki.
70. martin3 (válaszként erre: 69. - Mh07)
2011. jan. 12. 21:53

jaj ez a tipikus riogatás elmélete...ez a jobb oldal, nem a bal, utóbbi gyakorolta az államosítás elméletét...

és ferdítesz...ki is lopta el tőlünk a pénzt? az elmúlt bagázs...és pl azok, akik kitalálták ezt a magánnyugdíjrendszert, mert azoknak baromi jó pénzt hozott a konyhára, mi meg szívunk...kár, hogy nem én találtam ki, most a Bahamákon süttetném magam..

igen ez a pénz is elfogy egyszer, de egy lapra tettek fel mindent, vagy beindul a gazdaság vagy nem, ha utóbbi, akkor le is húzhatjuk magunkat a slozin..lesz itt még sokkal rosszabb helyzet is, ha ez most nem jön be a kormánynak..na akkor majd sírhatunk..

69. mh07 (válaszként erre: 67. - Martin3)
2011. jan. 12. 21:04

Ugye tudod, hogy a tőlünk ellopott pénzt nem nyugdíjra fogják költeni. A folyó kiadásokat akarják belőle fedezni, ami a felelőtlen döntéseik következtében (ami a forint gyengüléséhez vezetett) jelentősen megemelkedett.

Kérdem én, ez a pénz is elfogy egyszer, akkor mihez nyúlnak a megtakarításainkhoz?!

68. Bcicus
2011. jan. 12. 20:35
Semmi képpen nem megyek az államiba. Az max annak lesz jó kik a közeljövőben mennek nyugdíjba.
2011. jan. 12. 20:09

elég sok fórum indult mostanában ebben a témában. Arra még nem gondoltatok mi lesz, ha mondjuk az alkotmánybíróság megsemmisíti ezt a döntést? akkor honnan vesz majd a kormány pénzt a mostani nyugdíjakra?

ez a lépés ugyan nem "szép", illethetném más jelzővel is, de ez legalább nem most "fáj"...mert van még 30évem, hogy felkészüljek a nyugdíjas éveimre...ha pedig a alk.bíróság elkaszálja ezt, mi lesz, ha mondjuk csökkentik a fizetéseket stb?? na azt a mostani életben fogjuk érezni és rendesen,,,kíváncsi leszek akkor mennyire fogtok "sírni"! (félre ne értsétek én nem azt mondom milyen remek húzás ez a kormány részéről, sőt...de lehet rosszabb helyzet is ennél, belegondoltatok??)

66. mh07 (válaszként erre: 65. - Warnika)
2011. jan. 12. 13:09
Tökéletesen igazad van, de ... ezután a lépés után a megtakarításokat - részben vagy egészben - is elvehetik. Nem véletlenül viszik egyre többen a megtakarításaikat külföldre.
2011. jan. 12. 12:53

a lényeg: sajnos a népesség öregedése és a magánnyugdíjpénztárak bizonytalansága miatt eléggé beszűkül a lehetőség, aki nem közvetlenül nyugdíj előtt áll annak el kell gondolkodnia azon, hogy visszalép és a fő cél az öngondoskodás lesz a jövőben.


Önkénten magánnyugdíjpénztár, megtakarításos életbiztosítás, lekötött banki betétek, stb...az államra kár számítani....

2011. jan. 12. 12:23

Köszönöm mindenkinek a hozzászólást, de most egy kicsit mennem kell dolgozni. Később visszanézek, hátha valaki tudott még érdekeset írni.

Sziasztok!

:D

63. mh07 (válaszként erre: 61. - 8625c5bd9b)
2011. jan. 12. 12:03

Nem. A nyugdíjjárulék fizetés eddig is két helyre ment. Egy részét az államnak utalta a munkáltató a másik részét a magánba. Az öregségi nyugdíj is ennek megfelelően képződött volna. Egy rész állami - ez a kevesebb - másik rész a mnypénztártól származott volna.

Ez a döntés eddig sem érintette az egyéb járadékokat.

Ez kizárólag az öregségi nyugdíjat befolyásolja!

2011. jan. 12. 12:01

ajánlom figyelmetekbe a rokkant nyugdíjjal kapcsolatban ezt a cikket:


[link]

61. 8625c5bd9b (válaszként erre: 53. - 0ae50a5e6b)
2011. jan. 12. 11:39
De most akkor, ha maradnék a mnyp-ban, akkor tutira soha semmi állami járandósáágot nem kaphatnék csak az öregségi nyugdíjat. Qvázi ezzel elveszíteném a jogosultságom más dolgokra is? Ez nekem nem tiszta...
60. Macskuszek (válaszként erre: 59. - 0ae50a5e6b)
2011. jan. 12. 11:03
Jogos a pesszimizmus!!! Ebben a kib.... politikában már én is pesszimista lettem, pedig alapon nem vagyok az. Szóval nem lettem okosabb. Nem is leszek. Még mindig nem tudom mit tegyek. Ez borzasztó! Miért nem látom a jövőt!!??
59. 0ae50a5e6b (válaszként erre: 57. - Macskuszek)
2011. jan. 12. 10:58
EBBEN IGAZAD VAN MAXIMÁLISAN DE SAJNOS LEHET HOGY PESSZIMISTA VAGYOK DE MI SEMELYIK OLDALRÓL NEM SZÁMÍTHATUNK NYUGDÍJRA,MERT EGY MAGÁN NEM FOG LÉTEZNI 30ÉV MÚLVA AZ ÁLLAM MEG AKÁR CSŐDBE IS MEHET...SAJNOS
58. Macskuszek (válaszként erre: 55. - Mh07)
2011. jan. 12. 10:56
köszi mh07! Tök jó inform.
57. Macskuszek (válaszként erre: 53. - 0ae50a5e6b)
2011. jan. 12. 10:53
Hát igen, ez szemétség a magánnyp-től, de az lehet, hogy most megkapják a nyugdíjukat a mostani nyugdíjasok, de velünk mi lesz 20-30-40 év múlva az állami nypt-nál, azt nem tudhatod! (szerintem)
56. mh07 (válaszként erre: 53. - 0ae50a5e6b)
2011. jan. 12. 10:52
A "rokkantak" nem nyugdíjat kapnak. Az egészségkárosodás mértékétől függően kapják a járadékokat, ami szintén a "leszázalékoltság fokától" függ!
55. mh07 (válaszként erre: 49. - 0ae50a5e6b)
2011. jan. 12. 10:50

A rokkant ellátás nem a magánnyugdíjpénztárak feladata! Ezt egyébként egy percig sem titkolták, hogy csak az öregségi nyugdíj elérésekor fizetnek. Illetve az örökösnek, ha a jogosultsági idő előtt elhalálozik a pénztártag.

A "rokkantság" egészségkárosodás, nincs összefüggésben az öregségi nyugdíjjal.

Jelen esetben kizárólag az öregségi nyugdíjra szánt pénzek ellopásáról beszélünk.

54. 0ae50a5e6b (válaszként erre: 51. - Mh07)
2011. jan. 12. 10:50
AZ...:-) MAJD HA SZÁMLÁN LESZ A PÉNZED AKKOR AZ LESZ:-)
1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook