Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Te átlépsz-e az állami nyp-be?? fórum

Te átlépsz-e az állami nyp-be?? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5
113. 8625c5bd9b (válaszként erre: 111. - 5f6073c825)
2011. jan. 18. 13:30
Azt nem tudom mennyibe kerül, de akinek van 1 milka a számláján, az lehet, h pár ezer forintit beáldoz.
2011. jan. 18. 13:29

Azt, hogy mindenképpen jól jársz.


Nyilatkozol, de az AB döntéséig feltételhez kötöd.

111. 5f6073c825 (válaszként erre: 109. - 8625c5bd9b)
2011. jan. 18. 13:28
Ismét jó pénz az amúgy is gazdag ügyvédeknek. Lósz.rt......
110. Kis Cidri (válaszként erre: 109. - 8625c5bd9b)
2011. jan. 18. 13:24
És mit érek el vele?
2011. jan. 18. 13:22

Sokat olvastam utána a témának, mindenféle irányból és találtam egy jó megoldást a kétkedőknek:


Ügyvédi ellenjegyzéssel, letétbe helyezve egy jogfenntartó nyilatkozatot írni, miszerint is kényszer hatására hagyta el a pénztárat, s amennyiben ez a kényszer (az említett 36.§) megszűnik, fenntartja a magánnyugdíjpénztár-tagságát

Ilyen nyilatkozatmintát találhatunk a SZEMA honlapján (www.szema.hu) és a Stabilitásnál is. A kettő között az a különbség, hogy szerintem teljesen felesleges a Nyugdíj Főigazgatóságra beküldeni, bár nem is árt. A későbbi jogi eljáráshoz az ügyvédi ellenjegyzés és letét kell. Mindezt, persze, január 31-ig!

2011. jan. 18. 12:53

Ezt hallottátok már?:


A Stabilitás Pénztárszövetség egy új, jogfenntartónak nevezett nyilatkozatmintát tett közzé. Ezt azoknak javasolják kitölteni és postán elküldeni az Országos Nyugdíjbiztosítási Főigazgatósághoz (ONYF), akik az állami nyugdíjrendszerbe való visszatérés mellett döntenek, de ha valóban szabad választásra lenne lehetőségük, nem ezt a kényszerű döntést hozták volna. A nyilatkozat a figyelemfelhívás mellett azért is fontos, hogy a törvény hatályon kívül helyezése vagy megsemmisítése esetére már rendelkezésre álljon a tag akaratnyilvánítása - mondják a pénztárak. Bár egyelőre túl sok minden nem lehet a nyilatkozattal kezdeni, akkor jöhet jól, ha nemzetközi eljárásra kerül sor, vagy ha egy esetleges kormányváltás után a magánnyugdíjpénztárak visszaállításáról döntenek.

107. Warnika
2011. jan. 18. 12:43

arra tud valaki válaszolni, hogy a mnyp. megszűnhet-e csődben? mert azt olvastam, hogy csak akkor lehet máshova lépni ha végelszámolással szűnik meg. van itt más lehetőség?

azaz, ha vége a mnyp-amnak de nem végelszámolással akor mi van?

2011. jan. 17. 18:15

Attól tartok nem nagyon hagytak más választási lehetőséget. :-/

Hosszú életre számítok, úgyhogy visszalépek.

105. döncike33 (válaszként erre: 103. - Döncike33)
2011. jan. 17. 18:14
Bocsánat, most látom, hogy berakott egy reklámot az idézett törvényszövegben. Nem volt akaratlagos, nem tudom, miért rakta bele:(
104. döncike33 (válaszként erre: 102. - Zsanci79)
2011. jan. 17. 18:12

Hasonlóan vagyok én is, csak én a hárombetűs magyar banknál, szintén növekedési:) Én már nyilatkoztam. Van még 30 évem, akármi is lehet.

Azt gondolom, hogy voltak hibák a manyup rendszerében, de az elv - az öngondoskodás, az állam tehermentesítése - nem volt rossz irány, hosszútávon biztosan. A hibákat meg ki lehetett volna javítani, nem arra törekedni, hogy ellehetetlenítsék a rendszert.

103. döncike33 (válaszként erre: 101. - Zsanci79)
2011. jan. 17. 18:09

A 2010. évi CLIV. törvény 16. §-a alapján a „magánnyugdíj-törvény” (1997. évi LXXXII. törvény, továbbiakban Mpt.) 4. § (2) bekezdése az alábbiakkal bővült:

„zsk) visszalépő tagi kifizetések: a társadalombiztosítási nyugdíjrendszerbe történő visszalépés esetén a tag jogosult a követelésének részét képező egyéniszámla-egyenleg tagdíjbefizetése alapján kiszámított, a zsj) pontban meghatározott hozamgarantált tőke összege feletti összegének és a pénztártagságának ideje alatt befizetett tagdíj kiegészítés összegének felvételére, vagy annak önkéntes kölcsönös nyugdíjbiztosító pénztárnál vezetett tagi számláján, vagy a társadalombiztosítási rendszerben létrejövő egyéni számláján történő jóváírásra.”


A törvényszöveg alapján megkapod a kiegészítő tagdíj reálhozamát. De csak azt. A hozam azon részét nem, ami az "inflációt kiegyenlítette".

Azt mondja a tv. szöveg, hogy a "tag jogosult a követelésének részét képező egyéniszámla-egyenleg tagdíjbefizetése alapján kiszámított, a zsj) pontban meghatározott hozamgarantált tőke összege feletti összegének" felvételére. Ebben benne van mind a kötelező tagdíj, mind a kiegészítő tagdíj (ezek együtt az egyéni számlaegyenleg) reálhozama. És a tv. további szövege alapján felveheted a kiegészítő tagdíj tőkéjét.

Amiről az ONyF-es pasi beszél, az kieg. tagdíj azon hozamrésze, amit valóban nem vehetsz fel. Nézd meg a böngésződbe, amit az előbb belinkeltem, ott a rajz alapján könnyebben érthető.

102. zsanci79 (válaszként erre: 100. - Döncike33)
2011. jan. 17. 17:58

Alli...z. És növekedési :)

Egyszerűen nemtudom mit tegyek, mert 1 millánál több van rajta, de nem több millió....

101. zsanci79 (válaszként erre: 96. - Döncike33)
2011. jan. 17. 17:54

[link]


Hát nemtudom, én itt olvastam. A Magyar nemzet azért eléggé kormánypárti forrás.

Amúgy meg mindenhol ezt olvastam, és én magam is úgy értelmezem a szöveget, hogy csak a nominális összeg vehető fel.

"A Mészáros József által vezetett ONYF, amely többek közt a magánrendszerben maradók nyilatkozatait és a visszalépők pénzéről szóló nyilatkozatokat is kezeli, úgy tájékoztatta a lapot, hogy az eddig is alkalmazott módszertant használják, vagyis a kiegészítő tagdíjon jóváírt hozamot nem fizetik ki a visszalépőknek. Vagyis, aki a kötelező befizetései mellett kiegészítő befizetéseket tett (saját maga vagy cafeteriajuttatásként a munkáltatója), a befizetések összegét felveheti, ugyanakkor az akár 12 év alatt az ezekből származó hozamot nem.


A főigazgatóság indoklása szerint a magánnyugdíjpénztárak nyilvántartási rendszere nem teszi lehetővé a kiegészítő tagdíj befizetése alapján jóváírt összegre jutó hozam elkülönítését, mivel az ehhez szükséges kettős egyéni számlavezetés" indokolatlanul nagy adminisztrációs terhet jelentett volna. Az ONYF szerint egyfajta kompenzáció, hogy az, aki az önkéntes pénztárba való befizetést választja a visszalépéskor felvehető összeg elhelyezésére, az államtól 20 százalékos (de legfeljebb 300 ezer forintos) hozzájárulást kap."


Ezt az egy kvázi "hivatalos közleményt" olvastam csak.

100. döncike33 (válaszként erre: 97. - Zsanci79)
2011. jan. 17. 17:41
Azért a 8,5% reálhozam nagyon jó! Priviben megírhatnád, melyik pénztár volt és melyik portfolió! Én - még az egész "zűr" előtt - éppen a pénztárváltáson gondolkoztam:)
99. döncike33 (válaszként erre: 60. - Macskuszek)
2011. jan. 17. 17:39

Nagy káosz van a fejekben. Én csak ajánlani tudom az alábbi blogot olvasásra, mert sok kapaszkodót adhat a döntéshez. Közgazdászok számolnak is, példákkal bemutatva, kinek éri meg maradni és kinek lépni. És egy csomó mindent elmagyaráz, amiről az emberek azt sem tudják, hogy eszik-e avagy isszák:


[link]

98. döncike33 (válaszként erre: 95. - D5cc21be8a)
2011. jan. 17. 17:32

A 2008-as válság idején aki részvényekbe fektetett. az bukott rajta. Így a pénztárak is. Azonban a nyugdíjpénztárak hosszútávon fektetnek be, így nem is realizálták a veszteséget (azaz nem zárták a pozíciókat), tehát nem adták el alacsonyabb áron a részvényeket, kivártak, így a 2009-es évben ezeknek az értéke emelkedett. Nem nullára, hanem pluszba. Még nem jöttek ki a 2010-es évvégi záróegyenlegek, de azt lehet tudni, hogy egy pénztár sem zárt minuszban. Már 2009 év végén is így volt.

Egyébként pedig a "nyugdíjtőzsdézésről" annyit, hogy a pénztáraknál 3 portfolióból lehet választani kockázattól függően, a legnagyobb hozammal és egyben kockázattal járó - növekedési - portfolióban sem éri el a részvénypakettek aránya az 50%-ot. A pénzek nagy része - biztonságos - államkötvényben van/volt.

97. zsanci79 (válaszként erre: 95. - D5cc21be8a)
2011. jan. 17. 17:31

Én 2008-ban többet buktam mint amennyit befizettem.

Ennek ellenére igencsak meglepődtem hogy 8,5% a REÁLHOZAMOM! Mennyi lett volna, ha nincs válság?

96. döncike33 (válaszként erre: 71. - Zsanci79)
2011. jan. 17. 17:24

A tagdíjkiegészítés után a reálhozamot kifizetik, csak az inflációból eredő értékveszteséget kompenzáló hozamot nem. Azt is lenyúlják, holott a kiegészítő tagdíj - még a kormányzat szerint is - aztán tényleg a te saját megtakarításod, kvázi "bankszámládon lévő összeg".

Itt van róla egy jó kis blogbejegyzés és egy ábra, szemléletes nagyon: [link]

95. d5cc21be8a (válaszként erre: 91. - Döncike33)
2011. jan. 17. 17:19
Kedves döncike33,nem tudom hogy sok e az ismerősöd, de írod hogy csak pluszos számlárol tudsz.Kérdezem a 2009-es évden is csak arrol hallotál.Nekem kicsit furcsa hogy,mást sem hallotunk abban az időben a válság mennyi pénszt vit el,és most lám még reálhozam is van.
94. döncike33 (válaszként erre: 67. - Martin3)
2011. jan. 17. 17:18

Hogy honnan venne pénzt a mostani nyugdíjak kifizetésére?

Talán visszaállítja az egykulcsos SZJA -t, amit most vezetett be és amivel 530 MRD Ft kiesés van, és amivel - tegyük hozzá - csak az járt jól, akinek a bruttó keresete 300ezer Ft felett van.

Na ezt a hiányzó 530 MRD-ot már ki is pótolták elméletben a 2011-es költségvetési törvényben, az átlépők pénzeiből.

Ha ilyen rosszul áll az ország, ne a jobb módú embereket segítsük, szerintem. És főleg ne a jövőnket éljük fel ezért.

93. döncike33 (válaszként erre: 53. - 0ae50a5e6b)
2011. jan. 17. 17:12
Ez sem így van, de ezt már mások is javították utólag:(
92. döncike33 (válaszként erre: 89. - Zsanci79)
2011. jan. 17. 17:12
Én úgy tudom, hogy így hagytak kiskapukat. Persze Selmeczi lenyilatkozta, hogy "nincs visszaút", nyilván ezzel is a szájízűk szerinti döntést presszioálva:(
91. döncike33 (válaszként erre: 41. - 0ae50a5e6b)
2011. jan. 17. 17:09
Miért terjeszted a rémhíreket? Persze, nem készpénzt őríz a pénztár, abból nem igen lenne hozam. Államkötvényben és részvényben van a pénz, szerintem ezt hallhattad. Az pedig nem igaz, hogy eltőzsdézték, eddig még egy ismerősömtől sem hallottam minuszos számláról, csak olyanról, ahol kisebb-nagyobb hozam volt.
90. döncike33 (válaszként erre: 39. - 8625c5bd9b)
2011. jan. 17. 17:04

"És itt jön egy érv, hogy a mnypben lévő pénzt bárki örökölheti akit Te megjelőlsz...az államit meg csak az özvegyed és csak ha már elérted a nyugdíjkorhatárt ami lehet h addigra 90 év lesz"


Pontosan, ez is egy érv lehet a pénztárban maradás mellett. A magánnyugdíj-pénztárban felhalmozódott összeget örökölheti az általad megjelölt kedvezményezett (bárki). Az államinál akkor kap az özvegy özvegyi nyugdíjat, ha az elhunyt elérte a nyugdíjjogosultságot keletkeztető szolgálati időt (20 év) és akkor sem teljes összeget kap, csak amit az elhunyt kapna, annak a 60 %-át 1 évig. Ha az özvegy a saját jogán nyugdíjas, akkor kap végleges özvegyi nyugdíjat az elhunyt után, de az már csak az elhunyt nyugdíjának 30%-a.

89. zsanci79 (válaszként erre: 87. - Döncike33)
2011. jan. 17. 16:59
Ilyent én még nem hallottam. Azt mondták, hogy most megnyitják a kaput az államiba, aztán már nem. Tehát olyanról nem volt szó, hogyha egy pénztár beolvad valahova, akkor akár vissza is mehet az államiba. Már csak azért sem értem ezt, mert ha az én nyp-am nem olvad be sehova, akkor én nem mehetek vissza. Nem kap szerintem több jogot az, akinek a pénztára beolvad egy másikba. Szerintem csak pénztárat válthat, mint most is, mást nem.
88. döncike33 (válaszként erre: 21. - Nika35)
2011. jan. 17. 16:57

Ez nem így van, csak nyilvántartják, hogy mennyi pénzt vittél át, de azon nyomban eltapsolják.

Különben mi értelme lenne ennek az egésznek?

87. döncike33 (válaszként erre: 17. - 18f139611b)
2011. jan. 17. 16:55
Ha így gondolkozol, szerintem a rosszabbik rosszat választod. Ha úgy gondolod, hogy a magánnyugdíj-pénztárak (mnypt) úgysem maradnak működőképesek, és csak azért "lépsz át" az államiba, én nem tenném a helyedben. Tény, hogy az mnypt-ak száma le fog csökkeni, marad 3-4 nagy, a kicsik be fognak olvadni az életképesebb nagyokba. Ebből neked nem származik károd, mert a beolvadáskor ismét dönthetsz, vagy akkor mész vissza az államiba, vagy átmész abba a pénztárba, amelyikbe a te pénztárad beolvad. Ezzel egyébként el tudod ódázni a döntést, és addig is talán többet fogunk tudni, például az Alkotmánybíróság döntéséről.
86. döncike33 (válaszként erre: 16. - Macskuszek)
2011. jan. 17. 16:48
Úgy persze "elveszted", hogy azt most kifizetik, mivel az állami nyugdíjrendszer kiosztó - felrovó módszerrel működik, ami annyit jelent, hogy mindig az aktuális beszedett járulékokból fedezik az aktuális nyugdíjakat. Ezért hamis a kormányzat azon sugallata, mely szerint az állami rendszerben is bevezetik az "egyéni számlát". Mivel emögött nincs pénz - még virtuálisan sem, mert az egyből kifizetésre kerül, és a te nyugdíjad értéke pedig majd a 30 év múlva éppen befizetett járulékok mértékétől függ - pont annyit ér, mintha te otthon egy sajtcetlin vezetnéd, hogy mennyi nyugdíj járna a befizetéseid alapján. Tudod, csak járna, majd annyit kapsz, amennyi jut.
85. döncike33 (válaszként erre: 13. - Mh07)
2011. jan. 17. 16:41
Arra szerintem ne számíts, hogy ha véget is ez az esztelen ámokfutás, bármely más kormány visszafizeti Neked azt a pénzt, amit most átviszel. Nem lesz miből, mert azt most kifizetik majd a mostani nyugdíjasoknak, illetve elköltik egyéb folyó kiadásokra. Éppen ezért ésszerűbb kivárni, ha egyszer bedobod a pénzed a "közösbe", nem fogod viszontlátni. Az AB csak nyugdíjjogosultságot tud "visszaadni", azaz aki most marad, annak el tudja törölni azt a diszkriminatív szabályt, hogy a további, állami rendszerbe történő nyugdíjbefizetései (24%) után nem jár majd X év múlva nyugdíj. De ha most átviszed a pénzed - meglátásom szerint - nincs visszaút.
84. döncike33 (válaszként erre: 8. - 0ae50a5e6b)
2011. jan. 17. 16:31

Honnan veszed, hogy nem lesz hozamkifizetés? A reálhozamokat az átlépőknek kifizetik. A reálhozam, a hozam - tehát az eddigi tőkéd összes gyümölcsének - infláció feletti része.

Sokaknak ez is 300-400ezer forint. És akkor még ez - mint írtam is - a teljes hozamnak csak egy töredéke.

1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook