Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Miért kell a tb-t fizetni? fórum

Miért kell a tb-t fizetni? (beszélgetős fórum)


1 2 3
64. 6f18f6fd9c (válaszként erre: 57. - Aszparagusz)
2021. júl. 1. 17:03
Értem én egyébként a biztosítás mögött rejlő logikát, de az lenne a legigazságosabb, hogy aki gyakrabban veszi igénybe az egészségügyi szolgáltatásokat, az többet fizessen. Ne egységesen.
63. 6f18f6fd9c (válaszként erre: 56. - Aszparagusz)
2021. júl. 1. 16:49
Na, ezzel az ingyen utazással meg főleg nem értek egyet.
62. 6f18f6fd9c (válaszként erre: 57. - Aszparagusz)
2021. júl. 1. 16:49
A különbség a kettő között csak az, hogy a villanyt, vizet stb. használom, míg orvosnál már évek óta nem voltam...
61. tumbo2 (válaszként erre: 60. - New(l))
2021. júl. 1. 12:16
én is míg dolgoztam,egyszer voltam táppénzen,köszvénnyel.aztán mikor nyugdíjba mentem,sorban törtek el a csontjaim.mondom legalább visszakapom,amit befizettem.
60. New(l)
2021. jún. 30. 17:14

Valahol megértem, mit sérelmezel. Én 15 éves munkaviszonyom alatt egyszer sem voltam táppénzen, nem vettem igénybe semmilyen szolgáltatást, se egy vérvétel, se egy sürgősségi, zéró. Sokszor éreztem úgy, csak folyik a rengetegen pénz a zsombolyba. (Ha te féle évente gyógyszert iratsz, azért valamicskét igénybe veszed az eü-t.)

Vedd ezt úgy, hogy azért fizeted a TB-t, hogy ha bármi történjék veled, legyen hova beszállítson a mentő, és ne otthon a hokedlin várd a véget.

Sosem lesz ez igazságos, hiszen mindig lesznek olyanok, akik vagyonokat fizetnek be egész életükben, aztán végelgyengülésben otthon eldurmolnak örökre.

Végül én sem úsztam meg a dolgot, beütött pár hónap táppénz, úgyhogy sosem tudatjuk, mit hoz az élet.

59. tumbo2 (válaszként erre: 55. - Aszparagusz)
2021. jún. 30. 16:44
igen,persze
58. aszparagusz (válaszként erre: 7. - Fórumnyitó (anonim))
2021. jún. 30. 16:24

Nem kell hozzá számlaszám.

Kérhetsz csekket és fizetheted azon.

57. aszparagusz (válaszként erre: 32. - 6f18f6fd9c)
2021. jún. 30. 16:21

Minden igénybe vett szolgáltatást ki kell fizetni, függetlenül attól, hogy mennyi a bevételed.

Ezzel az erővel akkor a villanyt, gázt, stb, is kérhetnék ingyen.

56. aszparagusz (válaszként erre: 47. - 6f18f6fd9c)
2021. jún. 30. 16:19
ha betöltötte a nyugdíjkorhatárt, függetlenül attól, hogy nem jogosult nyugdíjra, az eü. ellátásért nem kell fizetnie. (ugyanaz kb. mint a 65 felettiek ingyen utazása)
55. aszparagusz (válaszként erre: 54. - Tumbo2)
2021. jún. 30. 16:17
Az valószínűleg nem nyugdíj volt, hanem valamilyen rokkantsági ellátás. Majd amikor betöltötte a nyugdíjkorhatárt, akkor alakult át nyugdíjjá.
54. tumbo2
2021. jún. 30. 16:13
az ismerősöm első öngyilkossági kísérlete fiatal korában volt.állítólag az apja zaklatta az anyja halála után.azóta kap nyugdíjat ,lassan 50 éve.senki sem akarta tőle megvonni.a második a férje halála után volt.
53. birebora (válaszként erre: 48. - 6f18f6fd9c)
2021. jún. 30. 15:50
Szerintem vagyunk igy ezzel egy páran:)
52. Bless the child (válaszként erre: 51. - Napsugár8)
2021. jún. 30. 07:54

Vszínű olyan munkakörben IS tevékenykedsz, ahol napi szinten szembekerülsz ezzel a témával és meg kell oldanod.


"Aki nem fizeti saját maga után, ő is megkapja szükség esetén az alapellátásokat, műtétet és bármit, de számlával együtt!!! És az akkor bizony akár több százezer Ft is lehet."


Erre reagáltam, mert ez nem fedi a valóságot. Erre írtam, hogy összemostál 2 lehetőséget. Piros taj 6 hónapig van, nincs semmilyen számla, kap ellátást. Utána barna taj van, akkor fizet az ellátásért.

51. Napsugár8 (válaszként erre: 50. - Bless the child)
2021. jún. 30. 07:49

A kérdező munkanélküli, nincs jövedelme, ezért kérdezi, miért???? kell TB-t fizetni?

Erre válaszoltam: azért! hogy ha baj van, ingyen kapja meg az eü. alapellátást, és ne "számlára" végezzék el. Nincs itt szó semmiféle jogviszonyról, sőt az a baj, hogy nincs! jogviszony.

50. Bless the child (válaszként erre: 49. - Napsugár8)
2021. jún. 30. 07:31
Csak egybe mostál két féle jogviszonyt.
49. Napsugár8 (válaszként erre: 43. - Bless the child)
2021. jún. 30. 07:14
Te nem tudsz olvasni! Én is azt írtam, hogy az ellátást megkapja!! csak nem ingyen. Sehol nem írtam, hogy megtagadják az ellátást, ha tartozása van!
48. 6f18f6fd9c (válaszként erre: 45. - Birebora)
2021. jún. 30. 06:21
Erre még nem kaptunk választ. Nem tudom miért. Lehet ezer meg egy oka. Én is szívesebben maradnék a hűvös szobában, minthogy dolgozni menjek.
47. 6f18f6fd9c (válaszként erre: 16. - Jooeva)
2021. jún. 30. 06:20
Nem tudom hány gyereket nevelt fel, de személy szerint én nyugdíjat, meg egészségügyi ellátást is biztosítanék neki.
46. 6f18f6fd9c (válaszként erre: 44. - Timmy0520)
2021. jún. 30. 06:04

"Amikor (legálisan) kereső tevékenységet folytatsz, automatikusan biztosítottnak számítasz és jogosultságokat szerzel társadalombiztosítási ellátásokra (ide tartozik egészségbiztosítás és a nyugdíj is). Nem kevés pénzt vonnak le emiatt járulék címén a fizetésedből. Befizetsz (hiszen nem vonhatod ki magad a rendszerből), amikor pedig rászorulsz, visszakapsz." - ehhez képest azt pedzegetik, hogy az ember kezdjen el öngondoskodni, mivel nem lesz nyugdíja (a felosztó-kirovó rendszer logikájából fakadóan, természetesen érdemben erről nem lesz diskurzus, politikai okokból kifolyólag). Rá lehetne ezer meg egy oldalról világítani az anomáliákra.


" Ez a mentesség egy évre szól (és a feltétele, hogy regisztráltasd magad álláskeresőként)." - nem kell regisztrált álláskeresőnek lenni.

45. birebora (válaszként erre: 9. - 6f18f6fd9c)
2021. jún. 29. 21:00

Sokakat zavar.

Ismét kérdezem: a FI miért nem dolgozik?

2021. jún. 29. 20:17

A szociális gondoskodás lényege, hogy az egyén megélhetési zavarhelyzete esetén is biztosított legyen a fennmaradása. A megélhetési zavarok estében (például munkanélküliség, keresőképtelenség) a mindennapi megélhetési javakat külső forrásból kell fedezni. Ennek egy egyik fontos forrása lehet a tartalékképzés, amely egyénileg is történhet, de ennek vannak nehézségei. Itt lép közbe az állam a szociális gondoskodás területén, amikor is az egész társadalomra nézve alakítja ki a tartalékképzést.

(Nagyobb közösségben jobban eloszlanak a felmerülő terhek).

A magyarországi társadalombiztosítási rendszerben a részvétel kötelező. A biztosított az egyéni felelősség elvének megfelelően járulékfizetési kötelezettség alapján szerezhet jogot egyes társadalombiztosítási ellátásokra.


Amikor (legálisan) kereső tevékenységet folytatsz, automatikusan biztosítottnak számítasz és jogosultságokat szerzel társadalombiztosítási ellátásokra (ide tartozik egészségbiztosítás és a nyugdíj is). Nem kevés pénzt vonnak le emiatt járulék címén a fizetésedből. Befizetsz (hiszen nem vonhatod ki magad a rendszerből), amikor pedig rászorulsz, visszakapsz. Azon felül, hogy kötelező, a saját érdeked is. Attól függetlenül, hogy az adott pillanatban nem vagy orvoshoz járó, nem jelenti azt, hogy soha életedben nem fogsz rászorulni az egészségügyi (akár baleseti) ellátásra.


Tömören válaszolva a kérdésedre- ez az oka, hogy tb-t kell fizetni.


Az egészségügyi szolgáltatási járulékot egyénileg kell fizetni, amennyiben semmilyen jogon nem minősülsz biztosítottnak. Ugyanakkor a helyi járási hivatalnál kezdeményezheted, hogy szociális rászorultsági alapon mentesülj az egészségügyi szolgáltatási járulék fizetési kötelezettség alól, arra hivatkozva, hogy jövedelmi helyzetedre tekintettel nem vagy képes annak megfizetésére. Ez a mentesség egy évre szól (és a feltétele, hogy regisztráltasd magad álláskeresőként).

43. Bless the child (válaszként erre: 42. - Napsugár8)
2021. jún. 29. 15:05
Nem jól tudod. A piros Taj-ost ellátják, kap egy ertesítést a5-ös papíron az ellátó helytől, hogy rendezze a jogviszonyát. Az ellátó helynek nincs joga megtagadni az ellátást, se firtatni, véleményezni. Ha ezt 6 hónapig nem rendezi, mármint a jogviszonyt, érvénytelenítik a Taj számát, "bebarnul". A barna Tajosokat lehet úgy ellátni, hogy az adott elláto helyen kifizeti a WHO kódolás által kiszámított összeget
42. Napsugár8 (válaszként erre: 37. - Michelle.r)
2021. jún. 29. 14:57

Én egy kicsit másként tudom. Aki fizeti saját maga után a TB-t, ha bármi baj, betegség éri, annak fejében ingyenesen megkapja a szükséges egészségügyi alapellátást. Akár műtéteket, bármit, ami éppen szükséges.


Aki nem fizeti saját maga után, ő is megkapja szükség esetén az alapellátásokat, műtétet és bármit, de számlával együtt!!! És az akkor bizony akár több százezer Ft is lehet.

41. michelle.r (válaszként erre: 39. - 6f18f6fd9c)
2021. jún. 29. 11:18
😂😂😂
2021. jún. 28. 21:46

Minden magyar állampolgárnak kötelező. Van egy közös kockázati alap, abba fizetsz, és utána az kap belőle, akinek szüksége van rá.


Nekem vol balesetem, "és nagyon jól jött", pl. USA-ban nincs TB, de ott minden ott fizetős, egy sima detoxikálós menet mentővel is embertelen drága.

39. 6f18f6fd9c (válaszként erre: 38. - Michelle.r)
2021. jún. 28. 19:57
Thétázd ki magadból 😊
38. michelle.r (válaszként erre: 33. - 6f18f6fd9c)
2021. jún. 28. 18:19
Egy példa, ami hergelésre szuper jó, de saját bevallásod szerint fogalmad sincs róla. Picit nem kongruens ez a hozzáállás az általad hirdetett tudatossággal, nem gondolod? 😝
37. michelle.r (válaszként erre: 6. - Fórumnyitó (anonim))
2021. jún. 28. 17:59
A TB jó ideje nem járulék, hanem adó. Ergo, nem JÁR érte szolgáltatás. Értem én a problémádat, de nincs alóla kibúvó, még azzal az indokkal sem, hogy nincs bevételed.
36. Epresturmix (válaszként erre: 35. - _Berry_)
2021. jún. 28. 17:57
Nálunk sincs. Átjárok egy másik városba. A mi városunkba meg onnan ahová én járok. Érdekes ez is.
2021. jún. 28. 17:17
Nem derül ki, hogy hol él a fórumindító, de vannak olyan települések, ahol hiába munkaképes valaki, ha nincs munka.
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook