Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Tanuló vezetők, friss jogsisok gyertek csevegni! fórum

Tanuló vezetők, friss jogsisok gyertek csevegni! (beszélgetős fórum)


2009. nov. 25. 16:53
Az oktatóm a hátam mögött azt mondta,hogy katasztrófa ahogy vezetek. Való ez nekem egyáltalán???
2105. platty666
2009. nov. 25. 13:50

Sziasztok!

Kedves MagicLife! Ez nem lehet véletlen: az én forgalmi vizsgám is 18-án volt, 2008. februárban. Most kellett megnéznem, mert kötöttem a kötelező biztosítást, és kérte a jogsi kiállítás dátumát. És olyan jólesett, hogy felajánlotta a 2008 évet. Hiszen tavaly ilyenkor még nem ajálhatott fel semmit! Hiszen 2007-ben még nem volt jogsim... Mi is volt ez a dátumcsere Nálad? Még mindig a vizsgadrukk? HIDD EL, hogy MEGVAN!!! Személyesen mész el érte vagy postázzák? Én a hatósági igazolással rögtön bementem a Fehérvári úti okmányirodába, és 4 nap múlva a Visegrádi utcában átvettem a rózsaszínű kártyácskát. Ma is emlékszem, gyönyörű idő volt, február 29-e, péntek. Délben az ebédlőben besöpörtem a kollégáim gratulációit. Te is ünnepeld meg!!! Aztán felhívtam az oktatómat és meg akartam hívni egy kávéra, mert mégiscsak ő indított el a jogsiszerzés útján. Nem fogadta el, de pár nap múlva találkoztunk és ő is nagyon boldog volt, hogy sikerült. Akkor mondta először, hogy nem hitte volna, nem bízott bennem. Ha addig csak egyetlen egyszer ilyent említ, biztos, hogy soha nem szereztem volna meg. Te viszont csak magadnak köszönheted, úgyhogy MEGÉRDEMELTED!

2104. moncsicsi83 (válaszként erre: 2103. - D5e70f9842)
2009. nov. 25. 13:25

Hú csajszi, majd gondolok rád! Jó idő van, biztos szuperül fog menni a vezetés.


Ma én is vezetek majd még, megyünk Mórahalomra a fürdőbe és ha minden igaz én vezethetek. Tökre örülök neki, a tegnapi nap után teljesen fel vagyok dobva. Tökre élveztem. És ami a legjobb, hogy párom azt mondta, majd mehetek barátnőmékhez is egyedül. Majd jövőre élek is a lehetőséggel. De szupiiiiiiii!!!!!!!!

A vadaktól én is félek, főleg, hogy párom mesélt róla hazafelé. Ha elütök egy vadat és ki volt téve a vadveszély, még büntetést is kaphatok. De szupi.. Amúgy egy őzike a szembe sávba ott állt az úton. Remélem nem ütötte el senki sem.

2009. nov. 25. 11:13

Sziasztok!


Én is vagyok, csak nem sok minden történt velem mostanában...

Majd ma délután megyek vezetni, most jópár nap kimaradt, szombaton voltam utóljára. Úgy érzem hogy semmire sem emlékszem. :-( Azért majd próbálok ügyeskedni.


Magic: Én is pont azt akartam kérdezni mint a Moncsi hogy neked előbb volt a rutin vizsga mint a Kresz? Szerintem csak elírtad... igy nem lehet :-)

Egyébként ez a 18-as szám tök jó, biztos van valami összefüggés. NÉzz utána :-)

Szerintem az is valami hogyha egy hónapban tudsz párszor vezetni, még ha csak más autóján is és rövid távokat. Az a lényeg hogy gyakorolsz addig is, és nem esel ki belőle. Használj ki minden alkalmat!


Moncsi: De ügyes vagy, látod. Gondoltam ám Rád tegnap este hogy mentek. És jól sikerült. És még a Párod is csöndbe volt :-) Boldogság!!! :-) Csak igy tovább. Mondjuk sötétbe kipróbálhattad volna, talán akkor már olyan későn senki sem járt az utakon. Én ilyenkor inkább a vadaktól félnék.. Annyi embertől hallom hogy összetörik az autókat a szarvasok. Ezt még egy rutinos sem tudja nagyon megakadályozni , hát még egy "kezdő"...


Katus: Szia :-) Látom TE is ügyeskedsz. Más városban elvezetgenti simán, hiba nélkül... Hát nem kis dolog. Nagyon ügyes vagy, csak igy tovább.. Gyerekek jól vannak? Remélem senki sem betegeskedik...


Cica 83: Szerintem is vegyél még fel 5 órát. Ártani nem fog. Ez még nem sok a kötelezőn kívül. Az Oktatód sem rosszból mondta amit mondott és nem megbántani akart. Csak nem akarja hogy megbukjál, azért Ő látja hogy mennyire megy.

2009. nov. 25. 01:31

Sziasztok!

Én is hazaértem.


Ma vezettem 60 km-t (vagyis tegnap). Elvezettem barátnőmékhez. Tök jó volt. Az autópályaépítésnél szólt csak bele párom, hogy maradjak le a teherautó mögött, nehogy kavicsfelverődés legyen, de egyébként nem szólt semmit sem. Tökre élveztem a vezetést, jól esett, ment minden mint a karikacsapás. Egyedül a keskeny országutakon paráztam, hogy nem férek el a másik autó mellett. Na meg akkor sikítoztam és kiabáltam, amikor egy beláthatatlan kanyarban a két részeg bringástól mindenestől az út közepén beszélget. Na akkor aztán duda -amihez párom segítsége elkélt, mert hát nekem még sok az index, szétnézés, gázadás, figyelés, duda, de majd megy ez is-.

Épségben odaértünk és ez a lényeg. Hazafelé sötétben már nem mertem bevállalni, párom vezetett, de legközelebb már ezzel is megpróbálkozom :)


Magic: Neked hamarabb volt a rutinod, mint az elmélet? Nálunk addig neki sem lehetett kezdeni a rutinnak, amíg legalább a KRESZ vizsga nincs meg...

A 18.-a meg jelenthet valamit, utána kellene nézni. Na majd ha lesz kedvem meg időm kutakszok egy kicsikét... Mondjuk összege 9, ami osztható hárommal, ami mit is jelent? Valami rémlik. Na majd utána nézek... :)

2009. nov. 24. 20:12

Nagyon köszönöm szépen mindenkinek a gratulációt. Jó érzés. Komolyan.


Ma voltam a Hatóságnál, kézhez kaptam az igazolást, amivel tudom a jogositványt kiváltani. Juhéééé Hóóó :)


Sajna nem igen lesz sem lehetőségem, sem alkalmam rendszeresen vezetni. Havi 2-3 alkalom amikor bulizni megyünk, talán akkor hazafuvarozom a baráti kört, egyelőre egyéb mód nem adódik rá. Bár tevezzünk valami kis használt autó vételt, majd elválik.


Viszont egy valamire felfigyeltem:


Rutin vizsgám: 2008.10.18

Elmélet Vizsgám: 2009.03.18

Forgalmi vizsgám: 2009.11.18


Minden fontos vizsgám 18-án történt. Ez jelenthet valamit, számmisztika, vagy egyéb szempontból? Mit gondoltok?

2100. katus3
2009. nov. 24. 15:19
Sziasztok! Tegnap délután és ma reggel megjártam egyedül 2 olyan várost,ahol már évek óta nem jártam,akkor is csak busszal.Minden sikerült,nem bénáztam,szóval most röpködök a boldogságtól. Nekünk van garázs, akkor készült,mikor építkeztünk.A teteje meg egy 36 m2-es terasz,mert tetőtérben lakunk. Tök jó,hogy ki lehet ülni a garázs tetejére.:-)
2099. moncsicsi83 (válaszként erre: 2098. - Cdeb5ffe64)
2009. nov. 24. 11:03

mármint úgy gondoltam, hogy tanfolyam előtt vezettél? :)

Az az 5 óra szerintem elég lesz... Arra, hogy vizsgára menj első nekifutásra mindenképp...

2009. nov. 24. 10:41
Igen,vezettem már rutin alatt is, csak nem bennt a városban.Veszek még 5 órát.Hátha segít.
2097. moncsicsi83 (válaszként erre: 2095. - Cdeb5ffe64)
2009. nov. 24. 09:48

Nem hinném. Azért elég sok oktató mondja, na meg én is éreztem, hogy az a 20 óra forgalomban nem sokra elég. Szerintem egy 5 órát azért vegyél még fel.


Egyébként vezettél előtte?

2096. moncsicsi83 (válaszként erre: 2094. - Atlantisz26)
2009. nov. 24. 09:41

Szió!


Jogsi megszerzése után Pesten összedurrantunk egy Bmw-vel, aki persze megfelelő sebességgel haladt a parkolóban :DDD Nem én vezettem, de nekem elég volt, hogy egy ideig a kocsit is kerüljem, meg ne vezessek. Azóta minden bmw-stől "befosok". Amúgy is egy ilyen miatt nem mentem jogsit csinálni 8 évig. Még szerencse, hogy nem jogsi megszerzése alatt történt, mert akkor feladom :D


Kíváncsi leszek mikor jön meg a jogsid. Mit mondtak, mennyi idő? Lehet pénteken már meglesz?


Nálunk nem garázsban van az autó, hanem itt a ház előtt.. Nem tudom ti merre laktok, de felénk csináltak egy csomó új parkolórészt, így van hely bőven... Na meg előttünk is áll olyan, aki nem itt lakik, letojják a dolgot. Szerintem ezen nem kell izgulnod :) Figyeld meg hol állnak fixen ugyanazok a személyek, na oda ne állj, máshová szerintem bátran állhatsz...

A karók kiszedésével meg vigyázz, nehogy lebukj :D

2009. nov. 24. 09:36
Nagyon rosszul esett,mikor ezt mondta. Nem lehet,hogy a pénz miatt is erőlteti a pótórát?A picike kis önbizalmamat is elvette,és mélységesen csalódtam benne. Nem gondoltam, hogy ilyen.
2009. nov. 24. 07:40

Sziasztok!


Moncsicsi83: olvastam, hogy volt vmilyen baleseted korábban. Mi történt?

Biztosan jól fog menni a mai vezetés, bár most még köd van, de nagyon remélem, hogy később kitisztul, mint ahogyan tegnap is.


Cica83: Hogy értette az oktatód, hogy öngyilkos lesz a vizsga? Ennél azért jobban is biztathatna, bár szerintem is jól teszed, hogy mégiscsak veszel még pár órát.


Olyan jó volt olvasni, hogy másoknak sem olyan egyszerű egyenesbe rakni a kormányt beállás után. Mondjuk mostmár sokkal jobban megy, mint korábban, de ha belebonyolódom, akkor tuti azt sem tudom, hogy éppen merre is áll a kerék. (szerencsére már ez a kevesebb, de pl. a vizsgán a parkolásnál volt vele gondom)

y-ról meg annyit, hogy a rutinórákon egy alkalommal sem csináltam meg önállóan, aztán a vizsgán azt húztam, és ment. (na de nálunk a vizsgapályán jóval nagyobb hely van rá, mint a gyakorlón) Egyébként nem csoda, hogy nem ment. Hétvégén elkezdtem előröl olvasni a fórumot, hát Ti annyit írtatok már, hogy nem sikerült a végére érnem, de ami késik, az közeledik. :) Mindenesetre olvastam, hogy több embernek is annyi volt rutinon a műszaki rész, hogy egy-két alkalommal átbeszélték. Nos mi minden egyes órának a felét, a legelsőt meg teljes egészében ennek szenteltük. Nem is értettem, hogy miért. Mostmár tudom, hogy ez nem megszokott.


Tegnap elintéztem az okmányirodában a papírokat. Olyan szerencsém volt, hogy senki sem volt előttem, reménykedem, hogy nem sokan csináltatják most, és hamar készen lesz. Ma még nem nézem meg a postaládát :), talán holnap sem, de utána minden napom azzal kezdem.


Mostanában úgy alszom el, hogy végigveszem a fejemben az összes lehetőséget, hogyan is lehet megállni a ház előtt, hogyan lehet elindulni, merre fogok menni a munkahelyemre, milyen akadályokkal találkozhatom stb. :)

Ti garázsban tartjátok a kocsit? Nekem sajnos nem lesz, most nincs pénzem rá, még a sima beállóhely is fél millió Ft, úgyhogy marad az utca, csak itt ált. elég sokan állnak előttünk. Lenne hely, csak az egyik lakógyűlésen azok, akiknek van garázsuk, beállóhelyük, megszavazták, hogy kis karókkal és láncokkal zárjuk le a ház előtti területet, nehogy odaálljanak elénk. Eddig annyira nem zavart, de most nagyon, mert ezért lesz nehéz megállni a ház előtt. Egyáltalán mit lehet tenni, ha nem lesz hely? Más háza elé hosszú távon nem szívesen állnék. De majd egyszer éjszaka titkos akció keretében kiszedem azokat a hülye karókat. :)

2009. nov. 23. 23:21

Én is itt vagyok. Vezettem egy kicsikét ma este is, teteszett.. Ma semmit nem szólt be párom.. Na majd holnap a nagy úton :D


Jutka szerintem is próbáld meg a rutin vizsgát, veszíteni nem vesztesz semmit sem. Meg amúgy is, ügyes vagy, sikerülni fog, nem kell aggódni. Mi szorítunk ;)


Amúgy nekem is a kormányzással voltak gondok a tolatásnál. Sosem tudtam mikor van egyenesben a kormány. Na ezzel még most is bajok vannak. EGyszer csak megtanulom. Na de vizsgánál öszpontosíts arra, mit szeretnél kihúzni és az lesz. Menni fog :)


Cicus, örülök, hogy veszel pár órát. Ezért így jobban hangzik, na meg tudsz gyakorolni. Hajrá! És párod mit szólt hozzá?

2009. nov. 23. 20:22
Ma végre sötétben is vezettem. Nagyon jó volt.
2009. nov. 23. 20:20
Az oktatóm azt mondta,ögyilkosság lesz a jövő heti vizsga. Úgyhogy veszek pár órát.
2090. 9ea67a7a1c (válaszként erre: 2089. - D5e70f9842)
2009. nov. 23. 18:45

nem tudom pontosan mert tudod mondtam hogy vegyesen,sokat mentem forgalomban is,ma is városban kezdtem onnan mentem ki a rutinpályára.de több mint 9 alkalom az biztos,nehezen ment az elején:(

az Y most a kedvencem amennyire nem értettem benne semmi logikát annyira jól megy most.az emelkedőn megállás-elindulás is jó,előre kapubeállóba nem szeretek de beleküszködöm magam azért,saroktolatás nem megy 100% osan de többnyire összejön ma már többször szép lett,no háttal beállni kapubejáróba nem megy...béna vagyok nagyon mert-és ez volt a baj a saroktolatásnál is az elején-beállok majdnem és a végén mikor egyenesbe kellene kormányozni rontom el,nem érzem mennyit kell visszakormányozni hogy egyenesben menjen tovább igy keresztbeállok a végén jobb esetben nem a bójának:(a saroktolatásnál már ez okés,de beállni háttal nem megy,a végén elrontom mindig,pedig jól megyek be:(

2089. d5e70f9842 (válaszként erre: 2087. - 9ea67a7a1c)
2009. nov. 23. 18:35

Szia!

Szerintem is próbáld meg a vizsgát. Hány órát is vettél rutinon? Max ha nem jön össze, gyakoroltok még pár órát. De biztos menni fog ha odafigyelsz és koncentrálsz! Nekem egyedül az Y nem ment valami jól, sosem sikerült megcsinálnom normálisan. De szerencsére nem azt húztam, imádkoztam is. :-) Hanem a saroktolatást. Az szerintem nagyon könnyű...


Ez jó amit a férjurad mondott. :-) Lehet még én is megkapom az enyémtől...:-)

2009. nov. 23. 18:29
viszont ép megsértődtem az uracskámra:))most mondta telón ha átkötjük a kötelezőt érdeklődjem már meg a cascót is mert jövőre kellene a kocsira mert én is fogom vezetni...jogos csak megsértődtem:)))
2009. nov. 23. 18:28

sziasztok!ma megint voltam rutinon és városban is,beír vizsgára rutinból amikor lesz időpont,vagy hétvége felé vagy jövő hét elején...


mivel kb annyi egy óradíj mint a pótvizsgadíj azt mondta szerinte próbáljuk meg...a kötelezők mennek,az öt "kihúzósból" meg egy ami nem igazán,meg egy ami nem 100% osan tehát többnyire összejön de nem mindig....

2086. moncsicsi83 (válaszként erre: 2083. - Katus3)
2009. nov. 23. 11:06

Na ja, azért akkorát nem hagyok, igaz néha sikerül... De azért igyekszek a pont jó távolságot tartani... :)


Én július 8.-án vizsgáztam le, kb 20.a körül kaptam meg a jogsit. Azóta vezetek heti minimum 1 alkalommal. Azthiszem 2-3 hét volt kihagyás a baleset után, de azóta rendületlenül vezetek ha van rá lehetőségem meg van kedvem is....


Szép napot neked :)

2085. katus3
2009. nov. 23. 10:26
Most mennem kell,délután benézek. Sziasztok!
2084. katus3 (válaszként erre: 2082. - Moncsicsi83)
2009. nov. 23. 10:18
Meg én is rád.:-) Mióta is vezetsz?
2083. katus3 (válaszként erre: 2082. - Moncsicsi83)
2009. nov. 23. 10:17
Igen,én is inkább lemardok egy kicsit, mert mi van,ha nem tudok elég gyorsan reagálni.Viszont az sem jó,ha túl nagy távolságot hagysz,mert még akkor valaki bepofátlankodik közétek. :-)
2082. moncsicsi83 (válaszként erre: 2081. - Katus3)
2009. nov. 23. 10:15

Úgy legyen. Ügyes leszek és párom büszke lesz rám, meg én is magamra :D


Ha minden jól megy én is örülök ám Neked! Csak így tovább! Mindenki ügyes itt a csapatban, ugye csajok, fiúk? :)


AMúgy meg én kezdő vagyok és pont ezért nem merek senkinek se a seggébe menni. Meghagyom szépen a távolságot, hogy tudjak fékezni ha baj van. Én parásabb típus vagyok...

2081. katus3 (válaszként erre: 2079. - Moncsicsi83)
2009. nov. 23. 10:11

Szia!

:-)

Nem mindig megy ám nekem sem olyan jól,a váltóval néha én is durva vagyok,de most már próbálok odakoncentrálni,hogy óvatos legyek. Néha nem sikerül,ezért is örülök,ha jól megy minden.:-)

Ügyes leszel,ha a 30 kilométert gond nélkül levezeted,50-nél sem lesz probléma.:-)

2080. katus3 (válaszként erre: 2078. - Platty666)
2009. nov. 23. 10:07
Szia!Ez a csaj szerintem nem genya akart lenni,inkább kezdő lehetett. De akkor meg minek megy rá a másikra,ha egy ilyen helyzetben sem tud megfelelően reagálni? Azt nem fogom fel,hogy ő minek húzodott a másik sávba utánunk,a férjem direkt azért ment át,hogy ne kelljen neki lassítania.Erre utánunk jön. Erre még ő háborodik fel?!
2009. nov. 23. 10:04

Sziasztok!


Katus:

Ilyen idiotok tényleg vannak, néha az én seggembe is úgy belejönnek aztán én ezért parázok, hogy mi van ha hirtelen befékezek, vagy valami? Persze, ha baleset történik, még nekik áll feljebb... pff...


Én is vezettem tegnap. Elmentünk Lidibe, Baumaxba, utána a szüleimhez meg vissza. Olyan cirka 30 km. Jól esett vezetni, igaz párom néha be-be szólogatott. Szerinte ki akarom tépni a váltót a helyéből :D Én nem úgy veszem észre, na de igyekszek jól kezelni :D Amit még mindig nem szoktam meg, hogy nálunk a kocsi leszabályoz és csak megfelelő sebességnél lehet kisebbe rakni a váltót, a tanulókocsinál ennyire nem szabályozott le. Na de minden úttal közelebb vagyok a profi kezeléshez.

A parkolások fogjuk rá mentek, néha javítani kellett, de összességében szerintem nem volt olyan rossz :) Gyakorlás kell sok és menni fog minden!


Neked örülök, hogy már olyan jól megy :)


Mi holnap, vagy holnapután megyünk volt osztálytársamékhoz látogatóba, olyan 55 km-re laknak tőlünk. Ilyen nagy távot még nem vezettem, kicsit parázok, de csak nem lesz semmi baj.. Szorítsatok, hogy ne legyen köd, mert akkor párom nem biztos hogy enged még vezetni...

2078. platty666
2009. nov. 23. 09:43

Kedves MagicLife!

ANNYIRA ÖRÜLÖK! Tudom, mennyit szenvedtél, míg eljutottál idáig, de megérdemelted a jogsit, mert nem hagytad magad. Most már látom, jó, hogy nem hallgattál rám. Talán az előzmények ismeretében kicsit lágyabb szívű volt a VB, de érezte Rajtad, hogy biztosan kezeled az autót, van érzéked a forgalomhoz, meglátod a helyzeteket. Ezeket nem mindig veszi észre a vizsgázó, hiszen a hibáival van elfoglalva, de hidd el, meggyőzted a VB-t, hogy nem leszel veszélyes az utakon. Sajnálom, hogy most nincs lehetőséged vezetni, de ha adódik rá alkalom, ne szalaszd el. TESSÉK MEGÜNNEPELNI!!! És ne bántson, ha sofőrként fognak elhívni bulizni, legalább nem esel ki a gyakorlatból!

Kedves Katus! Sajnos, vannak ilyen genyák az utakon. Erre szoktam mondani: ágyban szerezte a jogsiját. Csak sajnos, a mi életünket és épségünket is veszélyezteti az ilyen "sofőr", nem csak a sajátját. Valóban jól csinálta a férjed, hogy mielőbb lehúzódott, mert az ilyent el kell engedni, ahogy lehet. Sajna, hogy most utánatok jött. Vond le a tanulságot: mindig tudni kell, ki van mögöttünk, mi a szándéka, a tükröket használni kell.

2077. katus3
2009. nov. 23. 08:07

Sziasztok! Magic life,egészen meghatódtam.:-) Igenis tessék jobban örülni! Túl vagy rajta,gyakorlással pedig idővel minden menni fog. Azért márciusig vezetsz,ugye?


Szia Moncsicsi! Te hogy vagy? Látom egyre jobban megy a vezetés. :-) Tegnap egyedül mentem vásárolni,annyira jó volt,minden sikerült,kicsit sem bénáztam.Tudom hogy fél év után ennek már így kell mennie,de még mindig tudok örülni ilyennek. :-)


Tegnap elmentünk a gyerekekkel délután a repülőtérhez,repcsiket nézni. Főúton mentünk,erdőbe kellett befordulni.Egy Suzukis csaj már percek óta a fenekünkben jött,követési távolságról még nem hallott szerintem. Férjem időben kirakta az irányjelzőt,meg elkezdett a másik sávba húzódni a kanyarodáshoz,mert mint utólag mondta,félt hogy a csaj belénkjön,ha lefékez. Erre csaj irányjelzőt kirakta,húzódott le utánunk,majd mikor meglátta hogy kanyarodunk,besatuzott. Csikorogtak a gumik rendesen. Épp hogy nem jött belénk. Erre még nekiállt mutogatni,de nem állt meg. Hogy lehet valakinek ennyi esze? Ha mi fának megyünk,akkor ő is?? Azt látni lehetett,hogy nem kerülünk semmit. Ha meg kezdő volt,akkor minek jött olyan közel?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook