Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Tanuló vezetők, friss jogsisok gyertek csevegni! fórum

Tanuló vezetők, friss jogsisok gyertek csevegni! (beszélgetős fórum)


2046. katus3
2009. nov. 20. 11:20

Sziasztok!


Tesómnak nem sikerült.:-( Pedig idáig mindenből elsőre átment. Pont azon bukott meg,amin én is 8 éve. Egyirányú utcából balra kellett kanyarodnia,és nem húzódott le balra. :-(


Rosa! Örülök hogy jobban vagy! :-) Mi mindig ezeket használjuk. Meditonsint általában Pesten szerezzük be,de úgy látom,úgyis mész oda.:-) Ügyes legyél!


Berinka! Nekem is ezért kellett nevet váltanom. Egyszer kiléptem,és onnantól nem engedett be Háromgyémántként,azt írta,nem jó a jelszó. Azért így is szeretünk.:-)


Moncsicsi! Én igazán nem tartok a hóban vezetéstől.Tegnap reggel akkora ködben vezettem,hogy a kocsi elejét is alig láttam,de túléltem:-) Ha hó lesz,majd óvatosabban megyek .Téligumik meg jók,remélem nem lesz baj.

2045. cdeb5ffe64 (válaszként erre: 2036. - Moncsicsi83)
2009. nov. 20. 10:02
Nekem a legutóbbi alkalommal egy nő megállt az út közepén, onnan pofázott az ismerősével. Ráfékeztem, erre nagy nyugodtan lesétált az útról
2044. cdeb5ffe64 (válaszként erre: 2034. - Moncsicsi83)
2009. nov. 20. 10:01
2órát kell venni+a vizsgadíj. Egyébként már azt sem tudom,mennyit is kell pontosan fizetnem. Az oktatóm kavar össze vissza.
2043. moncsicsi83 (válaszként erre: 2042. - Rosa)
2009. nov. 19. 22:27

Hidd el sokszor volt nekem is holtpont, amikor úgy éreztem, reménytelen, sosem lesz jogsim. De aztán mégis meglett. Mindenkinél van szerintem holtpont, túl kell jutni rajta, újult erővel neki vágni és megcsinálni. Mindenkinek sikerül, csak nem szabad feladni...

A vezetés meg tényleg hullámzó. Nekem is eleinte mondták, hogy lesz jobb, meg rosszabb teljesítmény és igazuk lett. Még jogsival sem maradhat ki a hullámvölgy. De így tanul az ember, így edződik. Ugye többiek? :)


És az meg természetes, hogy jövök lelket önteni belétek, belém is kell néha. Ti vagytok a kis jogsis családom, semmi pénzért nem hagynálak itt titeket. Öröm ide járni, felüdülés a hosszú nap után :)


Ja jó éjszakát neked, szép álmokat, holnap meg szorítok, majd írd meg milyen volt az óra :)

2042. Rosa (válaszként erre: 2041. - Moncsicsi83)
2009. nov. 19. 22:18

hihi:)mit tom én:))


Szerintem is tök jó megosztani..legalább megnyugszom,hogy másnak sem ment zökkenőmentesen a tanulás..már kezdtem azt gondolni,hogy reménytelenül béna vagyok..

Nagyon rendes tőled,hogy mindig jössz lelket önteni belénk,pedig te már levizsgáztál,tök ari vagy:)

Szóval jó ötlet volt ez a fórum:)

Jó éjt,szép álmokat nektek!

Holnap még 1-ig dolgozom,aztán megyek Pestre vezetni:)

2041. moncsicsi83 (válaszként erre: 2040. - Rosa)
2009. nov. 19. 21:55

Ja értem :) És hogy tartottad a lábad a kuplungon? :)


Na látod, örülök, hogy tetszik a fórum :) Tök jó, hogy meg tudjuk osztani egymással a tapasztalatainkat. Anno pont ezért indítottam és tökre örülök, hogy ennyien összejöttünk itt :) Tök szupi, tök boldog vagyok :)

2040. Rosa (válaszként erre: 2039. - Moncsicsi83)
2009. nov. 19. 21:32

Leparkoltunk,mert meg akarta nézni,hogy hogy tartom a lábam a kuplungon..aztán előttünk volt a bólyasor és kettő között kellett kikanyarodnom..


Jaj,ne is mond a lábremegést...pont ez a bajom nekem is a kigyorsitáskor...

Tök jó ez a fórum,mert mindig megnyugtattok,hogy ti is igy voltatok eleinte:)

2039. moncsicsi83 (válaszként erre: 2037. - Rosa)
2009. nov. 19. 21:21

Ügyi vagy.. Hol kanyarodtál, vagy mit gyakoroltatok, hogy két bólya közt kellett kanyarodni?


Dicsekedj még :)


A sebességtől én sokáig féltem, vagyis addig míg nem voltam biztos magamban.

Hú emlékszem, az első kigyorsításokat a rutinpályán reszketve csináltam meg. :)

2038. Rosa (válaszként erre: 2036. - Moncsicsi83)
2009. nov. 19. 21:09
Igen,tudom..itt vidéken meg főleg meg vannak vadulva...olyan szabálytalanul közlekednek,hogy a hajam égnek áll...hát még az autósoknak:)
2037. Rosa (válaszként erre: 2033. - Moncsicsi83)
2009. nov. 19. 21:06

Igen,holnap 4-re.

Nálam még az is baj,hogy kicsit félek a sebességtől,de gondolom ez is elmúlik majd...

Ja,és nem is dicsekedtem,/hűű de nagy szám:))))/,hogy simán kikanyarodtam két bólya között,meg is dicsért a morgós oktatóm,igaz hogy összeszoritott fogakkal:))...tök jó volt..

2036. moncsicsi83 (válaszként erre: 2035. - Rosa)
2009. nov. 19. 21:06

A kerékpárosokra nagyon figyelni kell. Sok az ŐRÜLT! De komolyan. Bringázok rengeteget, mert akkor is feltűnt, mielőtt még nem vezettem. De aztán, hogy elkezdtem vezetni még több bolondot láttam. Azt hiszik, hogy nekik mindent lehet. Figyelni kell nagyon. Még bringázás közben is figyelnem kell a másik bringást, mert őrült módon elém jön, meg egyebek, autózás közben meg még inkább.


Amúgy is, ha párhuzamosan van kerékpárút és te rá akarsz fordulni, figyelned kell, mert a bringásnak van elsőbbsége. De ha nem lenne, akkor is szerintem úgy közlekedne a többsége... borzalom

2035. Rosa (válaszként erre: 2030. - 0121ed3ccd)
2009. nov. 19. 21:03

Köszi a tippet.

Én épp úgy jártam,most a rutin órán,hogy a jobb oldali kerékpár útról kikanyarodott egy seggfej kerékpáros,se kézkitétel,semmi,jó,hogy figyeltem...de lehet hogy öngyilkos akart lenni,nem tudta,hogy én vezetek:))

2034. moncsicsi83 (válaszként erre: 2031. - Cdeb5ffe64)
2009. nov. 19. 21:03
Ez hülyeség, hogy kötelező venni. Nekem azt mondták a suliban, hogy nincs kötelező pótóraszám. Ajánlott felvenni párat, mert nézik a vizsgabiztosok, de nem kötelező :)
2033. moncsicsi83 (válaszként erre: 2026. - Rosa)
2009. nov. 19. 21:02
Na ugye, ő is mondja, hogy ez általános nehézség. Szerintem mindenkinél előfordul. Na de menni fog. Mikor is mész vezetni? Holnap? Na majd ügyes legyél :)
2032. Rosa (válaszként erre: 2031. - Cdeb5ffe64)
2009. nov. 19. 21:01
Igy van!
2009. nov. 19. 20:55
Amúgy a párom ötlete volt hogy ne most vegyek pótórát. Össze is vesztem vele,de már rájöttem, lehet hogy igaza van. Ha megbukok, úgyis kötelező 2 órát vennem, akkor meg nem mindegy, ha veszek mellé még egy párat?
2009. nov. 19. 20:52
A kerékpárútnál nézzetek vissza a kerékpárútra, hogy jön e kerékpáros mikor bekanyarodtok, nállam erre haraptak a vizsgán
2029. Rosa (válaszként erre: 2024. - Cdeb5ffe64)
2009. nov. 19. 20:51

Szerintem igazad van!Ráérsz akkor pótórákat venni,ha nem sikerül a vizsgád.

Nekem rutinból több óra kell,de érzem is..

2009. nov. 19. 20:50
Ha nem sikerül, természetesen fogok még órát venni
2009. nov. 19. 20:49
Nem, mert az oktatóm tett egy olyan kijelentést, azt hittem kiszállok, és faképnél hagyom.. szóval nem bízok úgy benne,ha pénzről van szó, márpedig itt arról van...hétfőn mondja meg a vizsga időpontját. Már alig várom.
2026. Rosa (válaszként erre: 2023. - Moncsicsi83)
2009. nov. 19. 20:48

Tényleg úgy morog,de vajból van a szive:)

Én állandóan röhögök rajta...persze már kinomban is sokszor..ráadásul jó ízesen beszél..birom nagyon.:)

Holnap már erőt kell vennem magamon váltó ügyben,mert szégyenleném magam ha még mindig nem menne...Ő is azt mondja egyébként,hogy ez egy általános nehézség és nem csak nálam..

2025. moncsicsi83 (válaszként erre: 2022. - Cdeb5ffe64)
2009. nov. 19. 20:36

Valószínű, vagy vizsgázol? Kértetek már időpontot? Nálunk 2 héttel előtte kellett időpontot kérni, annyira zsúfoltak voltak!

Sok sikert majd a vizsgához. Még 1-2 óra plusszot sem szeretnél felvenni?

2024. cdeb5ffe64 (válaszként erre: 1966. - D192d0122c)
2009. nov. 19. 20:35
Na,én ezzel ugyanígy voltam egy hete. Azt hittem, minden ok, és vigyorogva kérdeztem az okatót:mikor vezetem le a 20 órát? Mire ő: még azon kívül kellene 10 pótóra. Attól a pillanattól kezdve nem láttam az idegtől, és a vezetésem katasztrófális volt. Hazajöttem, és a párommal megbeszéltük, nem veszek egy pótórát sem. Majd ha nem sikerül a vizsgám, akkor igen. De próbáljam meg,menjek vizsgázni. Már azóta megnyugodtam, a vezetés is jól megy,bár azért nem hibátlanul.Szóval jövő héten megyek. Bátraké a szerencse, vagy szívni fogok, mint egy állat....
2023. moncsicsi83 (válaszként erre: 2021. - Rosa)
2009. nov. 19. 20:35

Ez jó, bolhás kutya :D

Az enyém sosem morgott. Érdekes figura lehet. Én biztos egy idő után elnevetném magam mellette :D


A váltós dolog majd fog menni, gyakorlás kérdése. Nekem sem ment eleinte. Nem is tudom mennyi idő kellett, míg sikerült rendesen csinálnom. Aztán párom kocsiján újra kellett "tanulnom" mert máshogy működött, mint az oktató autó, de megy most már. Neked is menni fog:)

2009. nov. 19. 20:21
Az oktatóm vetetni akart velem még 10 órát, nemet mondtam, és jövő héten valószínűleg vizsgázok.És ha nem megyek át, akkor fogok venni órákat.És nagyon nagyon izgulok!!!
2021. Rosa (válaszként erre: 2019. - D5e70f9842)
2009. nov. 19. 20:20

Köszi,már jobban vagyok,hála Katus tanácsainak:))

A közérzetem teljesen jó:)

Igen,igen,pont igy vagyok vele...le kell néznem mindig a váltóra,ráadásul többször nem 2-esbe,hanem 3-asba raktam a váltót...néha tiszta hülyének érzem magam...de nagyon rendes az oktatóm,mert mondta,hogy ez természetes először,mindenki igy kezdi,csak van akinek kevesebb,van akinek több idő kell mig megtanulja az alapokat.

Képzeljétek olyan az oktatóm /férfi/,hogy morog mint a bolhás kutya,/mondja:"miiit csinálsz???"mondtam hogy fékezz???",meg ilyenek/,aztán később vigasztal,hogy ne keseredjek el,mert menni fog ez...jópofa,már kezdem megszokni a stilusát.:)

2020. moncsicsi83 (válaszként erre: 2019. - D5e70f9842)
2009. nov. 19. 20:15

Nekünk csak sima parkolás volt kötelező feladat, de nincs megadva, hogy melyik. Így mi főként a padka mellé parkolást gyakoroltuk. Vizsgán is azt csináltam. Két kocsi közé talán egyszer próbáltunk meg beállni az órákon, de az se nagyon ment... De most már megyeget, igaz néha most sem tökéletes. Na de egy kis gyakorlással menni fog!

A hóba vezetéstől én nagyon félek. Főleg, hogy felénk sokszor nagyon gázul vannak eltakarítva az utak. :( Mondjuk párom azt mondta, hogy majd először anyuéknál gyakorlok majd hóban, mert ott el sincs takarítva -mellék utcák- és ha ott megy, akkor főutcákon is menni fog. Na majd kiderül. Lehet fosok a havas utaktól és közbe meg nem is lesz hó egyáltalán :D

2009. nov. 19. 20:03

Sziasztok!


A régi névvel nem tudtam visszalépni, meg nem is engedte hogy újra az legyen, kellett bele tenni egy betüt. De remélem igy is tudja mindeki hogy én vagyok. :-)


Simple:

Hát a parkolással az volt a gond, hogy nem tudtam beállni abszolút. Nem tekertem rá a másik autóra a kormányt, meg túl gyorsan akartam, nem álltam meg közben... aztán hátra kellett gurulni, újra nekiállni javitani.., sokszor a kormányt sem tudtam hogy van egyenesbe.. ÁÁÁ szóval tele voltam vele... nem az én napom volt ebből a szempontból. :-)


Rosa:

Először is jobbulást!!!

A kuplung használattal én is sokáig igy voltam. Nem nyomtam be csak kicsit, az persze nem volt jó,mindenféle hangot adott, meg úgy váltani sem lehetett... Kell hozzá jópár óra szerintem hogy belegyere és megszokd. Ezen ne izgulj. Nekem ezzel a részével már nincs gondom. Én először még a sebváltóra is mindig lelestem hogyha váltottam, de ez is már megy nézés nélkül. :-) TE nem vagy így vele? Meg sosem tudtam épp hányasba vagyunk...


Moncsicsi:

Nálatok ez a két kocsi közé beparkolás nem volt vizsgafeladat? Mert azt írod, hogy most kezd el megyegetni. Nálunk ez kötelező lesz, azért nyúzza az oktatóm....

Ügyi vagy hogy megint sikeresen vezettél!! És még a Párod is megdicsért. :-) Szavad nem lehet!!! :-) Szerintem azért ha leesik a hó ne hagyd abba a vezetést. Ha jól lelesznek takaritva az utak akkor nagy baj nem lehet.

2009. nov. 19. 19:33

Sziasztok, én is vagyok


Atlantisz:

Gratulálok, ügyes voltál, látod mondtam én, hogy menni fog :) Szorítottam neked!

Ügyi voltál, szépen megoldottál mindent. :) A parkolás is ment, ha akkora hely volt, akkor akkora. A lényeg, hogy másodjára már elfogadták. Nagyon ügyi vagy, most tökre örülök ám... :)

Én a múlt vasárnap vezettem először egyedül, a jogsit meg már júliusban megkaptam, szóval én kicsit lassú vagyok e téren, de nem baj. Amúgy is ha kocsival megyünk, akkor mindig jön párom is velem, mert olyan helyre megyünk... :)



katus:

Tesódnak holnapra egy kalappal.


Berina:

Örülök, hogy visszatértél közénk, nekem maradsz berina, nem baj? :D

A parkolás majd menni fog, az nekem sem ment eleinte. Sőt... Két kocsi közé nem tudtam volna beparkolni, most kezd el megyegetni a dolog, mikor már élesbe jogsival vezetek...


Én tegnap vezettem egy keveset, ugye fürdőbe, meg vissza. Tök jól ment, szerintem ügyi voltam, párom is megdícsért. Sőt még beparkolni is ügyesen sikerült. Juhéjjj!!!! Annyira jó érzés vezetni, remélem sokszor lesz még rá alkalmam, habár ha jön a tél és a hó, nem hiszem, hogy vezetek...

Akinek van jogsija, egyből mert vezetni télen is hóban?

2017. Amina1980
2009. nov. 19. 19:25

Sziasztok!


Van köztetek valaki,aki a szolnoki Szekér sulinál tanul?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook