Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Tanuló vezetők, friss jogsisok gyertek csevegni! fórum

Tanuló vezetők, friss jogsisok gyertek csevegni! (beszélgetős fórum)


2226. d5e70f9842 (válaszként erre: 2225. - Rosa)
2009. dec. 12. 12:28

Szia Rosa!


Ne keseregj! Én is azt hittem a rutin pályán, hogy nálam bénább ember nincs a földön. Majdnem dupla számú órát vettem belőle annyira nem ment. De végülis elsőre meglett. Nagyon örültem neki. Te is csak nyugodtan menjél még jópárszor ha nem megy, úgyis érezni fogod, hogy mikor lesz az, hogy meg tudod egyedül is csinálni mondás nélkül... Aztán utána jön csak a neheze :-)

Én hétfőn megyek legközelebb, de már most félek. Remélem a múltkori bénázás utána kicsit jobb formába leszek a jövőhéten.


Mindenkinek szép napot meg hétvégét!

2225. Rosa
2009. dec. 12. 11:23

Sziasztok!

Olvaslak titeket,csak nem irtam,mert kb.úgy érzem magam,mint Cica83! :((((

Annyira bénának érzem magam,hogy gyomorgörcsöm van,ha arra gondolok,hogy vezetésre kell mennem:((

Túl vagyok az első 8 rutinórán,de mégis úgy érzem,hogy béna vagyok még mindig,az oktatóm szerint is gyakorolnom kell még,ezért nem is kértem magam vizsgára..

Remélem jövő héten ügyesebb leszek...

Berinka!Fel a fejjel!Neked nemsokára jogsid lesz,csak erre gondolj!

Katus!Aranyos vagy,hogy hiányoltál,jól vagyunk:)

2009. dec. 11. 15:43
Hát, igazság szerint én is úgy érzem, lenne még mit tanulnom. De azt amit kellene, 10 óra alatt nem fogom megtanulni. Van akinek jogsi szerzés után is hónapok telnek el, mire igazán belejön a dologba
2223. katus3
2009. dec. 11. 13:32

Sziasztok!

Cica83! Ne add fel,arra gondolj,hogy a két gyermekednek szüksége van rád,meg arra,hogy Te vezetni tudj.Hidd el,sikerülni fog.


Dominika-Dániel-Reni! Szépek a gyerekeid!:-) Én 8 éve vizsgáztam.és abszolút nem vezettem idáig.Úgy éreztem,nekem ez nem menne,nincs érzékem a vezetéshez.Ha láttam egy szituációt,rögtön az jutott eszembe,ez nekem úgysem sikerült volna. Nagyon el voltam keseredve.2 gyerekkel sétáltam naponta több kilométert is,végül besokalltam.Idén májusban felhívtam a régi oktatómat,és visszaültem 6 órára a tanulóautóba. És sikerült!Megtanultam vezetni.Tudom hogy van még mit gyakorolni,de el merek indulni,részt veszek a forgalomban,el tudok menni oda,ahová kell.Ez hihetetlen jó érzés,néha még a mai napig nehéz elhinni,hogy vezetek.:-) Pedig így van.Tegnap délután is beültem a kocsiba,és elmentem vásárolni. Ha én meg tudtam csinálni,akkor Ti is!!!Nem szabad feladni,és tényleg sokat számít a gyakorlás!

2009. dec. 11. 11:32

Cica 83: Nem ismerlek, így nem tudom, hogy amiket leírtál, az az önbizalomhiányod miatt van-e, vagy tényleg úgy érzed, hogy még nem megy annyira a vezetés, amiben az oktatód is megerősített. Az oktatód sem ismerem, szóval nem lehetséges, hogy sértődöttségében mondta azt, amit, és azért, hogy még több pénzt kicsikarjon belőled? Így nem lehet vezetni tanulni, meg úgy általában tanulni, hogy nem bíztat, hanem még inkább a padlóra küld. A barátod biztosan őszinte Veled, s az a fura, hogy úgy emlékszem ő arra bíztatott, hogy próbáld meg a vizsgát. Ebből arra gondolok, hogy úgy látta, megy ez Neked. De mindenki közül leginkább Neked kell érezned, hogy mi a helyzet.

Hidd el megértem, hogy most rosszul érzed magad. Így, hogy már nem kell járnom vezetni, csak most érzem, hogy mekkora kő esett le rólam, azóta lelkileg sokkal jobban vagyok. Szóval tényleg mindenki totál megért itt szerintem, és bíztatni fogunk, amíg meg nem lesz az a fránya jogsi, főleg, hogy iszonyat nagy szükséged van rá.

Próbálj meg erős lenni, csak előre nézz a cél felé, 4-ig próbáld meg kipihenni magad. A hozzászólásaidból én arra következtetek, hogy az értelemmel nincsen gondod, úgyhogy már csak az a szerencse kell, ami feltétlen szükséges sajnos a sikeres vizsgához. Az meg akkor jön el, ha elhiszed, hogy legközelebb sikerülni fog, és pozitívan próbálsz rágondolni. Sokszor én is tök szerencsétlennek gondolom magam, de igazából ez azért van, mert pesszimista vagyok, és félek azt mondani, hogy sikerülni fog, mert úgy érzem, hogyha kimondom, akkor tutira nem fog. Viszont legbelül, tényleg legeslegbelül tudom, hogy sikerülhet, és ha visszagondolok eddig minden fontos vizsgám sikerült is.

Az is lehet, hogy tényleg a vizsgád előtti sajnálatos baleset miatt nem tudtál odakoncentrálni. Végülis az oktató is azt mondta, hogy nem gondolta volna, hogy ekkora a probléma. Szóval ha eddig nem látta, akkor simán elképzelhető, hogy azért, mert nem is volt, csak egyszerűen nem a Te napod volt az a szerdai.

Szóval Hajrá!


platty666: Köszi szépen a tanácsokat a hóban vezetéshez, be fogok tartani mindent, amit írtál, és remélhetőleg így nem lesz gond.

2009. dec. 11. 09:13
Nagyon szépen köszönöm a biztatásokat. Én mindig kérdezem a páromat, ha nem értek valamit, és az oktatót is megkérem, magyarázza el mégegyszer a dolgokat.Ő is ugyanezt mondta, hogy akkor menjek vizsgázni, ha utána a két gyerekemet nyugodtan ültetem be magam mellé a kocsiba. Sajnos, a vizsga előtt vetetni akart velem 10 órát, de én visszautasítottam, ezért haragudott is rám. Vizsga után felhívtam, és mondtam, hogy sajnálom, amiért nem hallgattam rá, és igaza van
2220. platty666
2009. dec. 11. 09:00

Kedves cica! Ne keseredj el. Azt hiszem, kicsit türelmetlen voltál, korán mentél vizsgázni. Mindennek meg kell adni az időt. Lehet, hogy a kocsikezelésed már nagyon jó, de a közlekedési látást eszerint még tanulnod kell. Senki nem születik a volán mögé! Adj magadnak időt, és meglesz a jogsid. Nem véletlen, hogy 2 évig érvényes a Kresz vizsga! Persze, jó lenne minél előbb önállóan vezetni, de inkább 1 hónappal később biztosan tudj közlekedni, mint az első héten összetörni magadat, és másokat... A pótóra 2500-3000 Ft, 10 óra is max. 30.000, egy lökhárító, lámpa meg kb. 100 eFt. Gondolj erre is! Addig meg próbálj a párod mellett ülve figyelni a közlekedési helyzetekre, mondogasd magadban vagy akár hangosan, te mit tennél adott szituban. Vagy kérd, hogy mondja a párod, mit miért csinált (váltások, lassítások, mikor enged el valakit és mikor nem, hol van elsőbbségetek, hol nincsen, mégis elengedtek...) ilyeneket. Most karácsony előtt sűrűsödik a forgalom, talán hó is lesz, nagyon óvatosan vezessen mindenki!

A hóban vezetésről. Legfontosabb a kellő sebesség megválasztása. A fontos, hogy meg tudj állni, hiszen jóval hosszabb a fékút, csúszik az autó pl. kanyarban is sokkal jobban, mint esőben. A világítás ellenőrzése rendkívül fontos: havazásban a rossz lámpa életveszélyes lehet, mert tényleg motornak hiszik az autót, ha csak egy lámpa világít. Ismeretlen helyen különösen vigyázni kell, mert néha a közlekedési táblákat belepi a hó. A kereszteződésekben meg kell győződni, hogy megadják-e az elsőbbséget (pl. a másik nem látja a macisajtot). A gyalogátkelők, útburkolati jelek (sávelválasztók, terelő nyilak) sokszor nem látszanak - ezért fontos a táblákat figyelni (azért ált. lehet látni őket). Gondolni kell arra is, hogy a másik kocsi vagy teherautó, busz jobban kisodródhat kanyarban, nagyobb oldaltávot érdemes tartani. Körforgalomban számítani kell rá, hogy kicsúszunk mi vagy a másik, ezért figyelni kell oldalra is, és lassabban bevenni a kanyarokat. Viszont a téli táj kárpótol mindenért! Ja, és az aksit ellenőrizzük indulás előtt, kellemetlen lehet, ha valahol lemerül és nem tudunk indítani, vagy fűteni. Jó utat!

2009. dec. 11. 08:57
Én elégedett vagyok vele,ahogy oktat, csak a stílusát nem bírom néha...
2009. dec. 11. 08:47

Drága Cica 83!

Ne húzd magad!

Nekem már legalább 4 éve megvan a jogsim,bár a vezetést hanyagolom mindig valami ürüggyel.Pedig a kocsi bent áll a garázsban,bármikor,bárhová elmehetnék vele.

De nálam is a sok kudarc,ami ide vezetett.

Gyerekkoromban átélt balasetek,az oktató hülyesegégei,volt mikor tök piás volt,még oktatott,és volt emiatt számos kudarcom.....

A másik fontos!Én is sulit váltottam.

Az oktató rá akart vezetni sok-sok plussz órára,ami nem baj,ha tanít is azalatt!!!!

Úgyhogy,jól gondold át miért adsz ki pénzt,mert nekik érdekük a pótórák.Ha tanít is,és te is úgy érzed,akkor nem árt.De ha nem vagy megelégedve,inkább váts,és tanulj is a pénzedért.

Én ezt javaslom.

Egyébként meg nem gondolnám,hogy akkora baj lenne veled,csak most tanulod.Mutass egy embert aki kisújjból kivágja,és nem férfi!

Nyugi,ha nem vagy elégedett,válts,annyi autósiskola van.....

2009. dec. 11. 08:37
Sajnos én úgy érzem, hogy én vagyok a legrosszabb tanuló mindenki közt. Elárulom miért:miután a vb kiszállt, és egyedül maradtam az oktatóval, ő azt mondta, hogy sokkal nagyobb a gond, mint ahogy hitte. Nem vagyok elég előrelátó. Megkérdeztem tőle :Szerinte alkalmatlan vagyok erre az egészre? Azt válaszolta, hogy nem, mert mindenki meg tudja csinálni, csak nekem sokkal több gyakorlás kell. Utána este felhívtam, megkérdeztem tőle mégeszer, és ugyanezt válaszolta, hogy gyakorolni kell. Csakhogy nem vagyok nyugodt. Sajnos én ebben az életben még mindennel csődöt mondtam, amibe csak belekezdtem.Most sem lesz másképp. Január 4-én kell hívnom az oktatót,mert addig már nem tud vállalni. Én nagyon félek. Volt köztetek valaki, akinek ilyen rosszul ment a vezetés? Fogadjunk, hogy nem. Teljesen magam alatt vagyok, de szükségem van a jogsira, mert van két sérült kisfiam, őket pedig a betegségük miatt szinte lehetetlen busszal hordani fejlesztésre,úgyhogy muszály megcsinálnom. Na most aztán kiírtam magamból, ami bántott. Könyörgöm, segítsetek, esküszöm, ha nem mondja ezt az oktató,a fene se aggódna annyit. De így félek, hogy tényleg nem stimmel velem valami.
2009. dec. 11. 07:28

Sziasztok!


Lassan megérkezik az első hó, legalábbis az időjárás-jelentés szerint. Van valaki köztetek, aki vezetett már hóban? Milyen volt? Aki még nem, az fog hóban vezetni? Azon kívül, hogy lassabban megy az ember, mire kell még jobban figyelni? Vasárnapra újabb bevásárlókörutat tervezek, de éppen akkorra mond havat.

Tegnap nagy szerencsém volt, elsőre találtam parkolóhelyet a belváros közepén. :) Egyszer rámdudált egy türelmetlenkedő, mert megvártam még egy szemből érkező autót, mielőtt befordultam volna balra egy utcába (nem tudtam sötétben felmérni, hogy milyen gyorsan jön), de más nem volt. Moncsicsi Téged kérdezlek, mert Te is szegedi vagy. Rád is szoktak dudálni? Vagy dudáltak régebben? Ha igen, nem idegesít/ett?


Jó munkát, szép napot Mindenkinek!

2009. dec. 10. 23:37

Sziasztok!


Katus, remélem a lánykád mihamarabb túl lesz ezen a nyavalyán!


Berina, fel a fejjel, a következő óra majd jobban sikerül. Nálam is voltak ilyen hullámzó teljesítmények, de szerintem másnál is. Sőt nekem volt olyan is, hogy sírva mentem haza az óráról, hogy többet nem megyek. És látod, mégis meg lett a jogsi :)


Atlantisz, megy ez neked, tessék gyakorolni.. A T betűvel én is úgy voltam, hogy ki kellene rakni, de végül nem vettem és nem bántam meg. Sajna idehaza magyarországon nem biztos, hogy jól sülne el a dolog...


cica, ne őrlődj, nem éri meg. A következő vizsgára koncentrálj. Az menni fog. Addig meg tessék becsülettel gyakorolni. Nem is tudom, írtad, hogy mikor mész órára?


magic life, elintézted már a jogsit? Vezettél azóta??????

2214. cdeb5ffe64 (válaszként erre: 2213. - Magic life)
2009. dec. 10. 19:27
Köszönöm.
2213. magic life (válaszként erre: 2188. - Cdeb5ffe64)
2009. dec. 10. 19:26
Ne értékeld le magad, Fogd fel, ugy ami ma nem sikerült holnap igen. Légy kitartó, mint Én, és eléred célod. Úgyes vagy Te!
2212. cdeb5ffe64 (válaszként erre: 2210. - D5e70f9842)
2009. dec. 10. 16:33
Ezzel én is így szoktam lenni. Hát, a tegnapi nap óta olyan ingerült vagyok, hogy még mindig nem tudok túllépni a dolgon
2009. dec. 10. 15:45

Sziasztok!


Na végre kicsit feléledt a fórum.


Cica 83: Részvétem a kutyusod miatt, tudom milyen rossz érzés lehet.

A vizsga meg másodjára sikerülni fog, sokkal nagyobb esélyed lesz rá.


Moncsicsi: Köszi a bíztatást :). Rám fér. Annyira kíváncsi vagyok, hogy akik mögöttem jönnek szoktak e szídni, vagy észreveszik-e vajon, hogy még kezdő vagyok. Az utóbbi napokban kocsival jöttem, és kocsival mentem haza. Ma azt tervezem, hogy bemegyek 4 után a belvárosba vásárolni karácsonyra, de nagyon félek, hogy nem fogok tudni megállni, és össze vissza kell majd köröznöm. Lehet, hogy most kivételesen gyalog megyek, vagy megpróbálok bemenni, ha nem tudok megállni hazajövök és bemegyek gyalog. Jelenleg ez a terv.

A T betűt még nem raktam ki, még mindig vacillálok rajta. Most mondjuk nem is tudnám, mert nem fér ki. Ha azt a másik matricát vhogy le tudom varázsolni, akkor talán kirakom, most egyenlőre az is megnyugtat, hogy a kocsiban van. :)

2009. dec. 10. 15:38

Sziasztok!

Ma voltam vezetni délelőtt. Valami katasztrófa volt. :-( Az Oktatóm is azt mondta hogy kb úgy telt az óra, mint aki először ül autóba. Hibát hibára halmoztam. Aztán ugye már az elején ideges lettem magamra, hogy hogy lehetek ennyire szerencsétlen ilyen sok óra után, és csak jött sorba -sorba. Nem vettem észre a táblákat, kapkodtam össze vissza..... szóval úgy rendesen el is ment a kedvem ettől az egésztől. Majdnem elsírtam magam a végére, már azt néztem hogy hány óra van, és csak legyen már vége a mai órának.... Más is volt már igy ezzel?

Hát most úgy érzem hogy tényleg sosem lesz meg a jogsim. Elvagyok keseredve nagyon. Lassan vizsgázni kéne menni, én meg fejlődök visszafelé... :-(

2209. katus3
2009. dec. 10. 10:38

Sziasztok!

simple! Ezer éve nem láttalak.Hogy vagy?


cica83!Részvétem a kutyus miatt.:-( Én egy kutyust veszítettem el még gyerekként,azóta sem tudtam úgy megszeretni egyet sem.:-(


moncsicsi! Bettim még mindig nem hajlítja a térdét,de legalább törése nincs.Azt mondták,pár nap még mire feloldódik ez a reflex nála.


berinka! Örülök hogy Ti jól vagytok.Minket ez az ovi is kicsinál.Rossz ez a bezártság,még boltba sem tudunk így menni. Viszont ma este egyedül megyek vásárolni,kocsival.Azt már nagyon várom. :-)


Rosával mi a helyzet nem tudjátok? Régen járt erre.

2208. simple (válaszként erre: 2206. - Cdeb5ffe64)
2009. dec. 10. 05:57
Jézusom. Részvétem. Én nem is bírtam volna így elmenni a vizsgára. Mikor az én drágám halt meg, mindkétszer hetekig csak zokogtam, emberek közé nem is voltam képes menni. Így persze hogy nem sikerült, ilyen állapotban. Legközelebb menni fog!
2207. moncsicsi83 (válaszként erre: 2206. - Cdeb5ffe64)
2009. dec. 9. 22:34
Sajnálom. Rossz lehet. Tudom, én idén 3 kedvencemet vesztettem el :(
2206. cdeb5ffe64 (válaszként erre: 2204. - Moncsicsi83)
2009. dec. 9. 22:25
Rögtön elpusztult szegény kutyi.
2205. cdeb5ffe64 (válaszként erre: 2203. - D5e70f9842)
2009. dec. 9. 22:24
Nem vidéken.Leirom privibe, hogy hol
2009. dec. 9. 22:20

Sziasztok Csajok, itt vagyok én is. Terveztem már mióta, hogy jövök, de mindig elmaradt valamiért, de most pótolok...


Visszaolvasgattam, reagálok is :)



Atlantisz: Ügyi vagy, hogy egyedül vezetsz már ilyen gyorsan jogsi megszerzése után. Nem kell izgulni, más is lefullad, nem a világ vége. A nem indul az autó, üresben vagy dolgon egy kicsit elmosolyodtam. Én is jártam így :)

Örülök, hogy első nap kocsival mentél haza. Kell is a gyakorlás! Tessék minden nap menni és menni kocsival, gyorsan meg lesz a rutinod...

A T betűt én is ki akartam rakni, de végül nem raktam ki. Amilyen agresszívek az emberek manapság, lehet hátrány lenne... Te kiraktad végül?


Jutka: Beszéltél az oktatóval, hogy mennyi idő alatt lehet meg leghamarabb a forgalom? Remélem még a pici érkezése előtt sikerül megcsinálnod!


Elek Éva: Én még újraélesztést nem tanultam, mi csak léletgeztetni tanultunk és a baba nem jelzett semmit sem.. Biztos furi lehet ilyenen és ilyesfajta dolgot gyakorolni.


katus: Gratula a tesódnak, nagyon ügyi! Lányodnak jóbulást, remélem semmi komoly.


cica 83: sajnálom, hogy nem sikerült a vizsga, pedig gondoltam rád. Nálunk ha kihagyjuk a fékpróbát már kapásból meg is buktunk. Szóval tényleg elnéző volt. Látod, máskor hallgass ránk is, hogy menj gyakorolni. Na de majd legközelebb sikerülni fog! Ne emészd magad, attól nem lesz jobb...

A kiskutyád jól van?


Kalomoira: Akkor egy kalappal, remélem a következő vizsgád sikerülni fog. A másik vizsgán miért buktál? Ott is az 50-es tábla volt a ludas?

2009. dec. 9. 22:20
Te Pesten?
2009. dec. 9. 22:20
Nem nem. Kaposváron
2009. dec. 9. 22:16
Te pesten laksz?
2009. dec. 9. 22:15
Bocsánat rutint akartam irni
2009. dec. 9. 22:14
Én, hú régen. Tavaly szeptemberben kezdtem, de sajnos halasztottam, és a tutinr csak nyáron kezdtem el.
2009. dec. 9. 22:09

A kresz Július 6-án vizsga volt júl 31-én.

Utána Egészségügy.....

Rutin augusztus 25. - vizsga szept 24.

Városi szept 28.----- és még tart.

TE?

2009. dec. 9. 21:53
Te mikor kezdted a kreszt?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook