Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Tanuló vezetők, friss jogsisok gyertek csevegni! fórum

Tanuló vezetők, friss jogsisok gyertek csevegni! (beszélgetős fórum)


2196. d5e70f9842 (válaszként erre: 2195. - Cdeb5ffe64)
2009. dec. 9. 21:42

Szegény. :-( Ezen most már ne rágd magad. Sajnos megváltoztatni nem lehet. Legközelebb sikerülni fog, igy állj hozzá. Mindennek megvan a miértje........

Januárban majd együtt vizsgázunk.... :-)

2009. dec. 9. 21:32
Sajnos még mindig magam előtt látom azt a helyet. Egyébként vizsga után elvittem oda a páromat, és ő is alig tudott bekanyarodni pedig 15 éve van jogsija!Azt mondta, elég fura hely. És én pont azt húztam...
2194. d5e70f9842 (válaszként erre: 2193. - Cdeb5ffe64)
2009. dec. 9. 19:18

Szia Cica 83!


Szomorúan olvastam hogy nem sikerült a vizsgád. :-( Gondoltam Rád délelőtt. Tudom nagyon csalódott vagy, de csak azt tudom mondani,hogy azért ne süllyedj a föld alá.. nem történt semmi visszafordíthatatlan katasztrófa. Megpróbálod majd mégegyszer és addig veszel pár pót órát is... Itt a lányoknak is látod hánynak nem jött össze elsőre, nem vagy egyedül ezzel. ( Szerintem én is át fogom ugyan ezt élni. ) Igaza volt az oktatódnak látod, hogy kellenek még azok az órák. Nem véletlenül mondta, biztos azért látta rajtad, hogy van még mit tanulni.

Nekem most volt a 6-dik pót és kell az a 10 egyet értek az oktatómmal. Aztán majd utána meg merem próbálni talán...

Fel a fejjel,ne szomorkodj!!! És ez miatt ne legyen elrontva az ünneped.

A kutyusodat nagyon sajnálom... :-(

2009. dec. 9. 17:08
Kb 15 percig tartott. Az oktatómnak volt igaza. Kell mpár óra gyakorlás. Bár hallgattam volna rá. Egy nagyon rendes vizsgabiztos volt, és talán, ha nem ezen az utvonalon kellett volna atmenni, sikerült volna. Mondta, hogy pár dolgot elnézett(induláskor úgy szólt rám, mert a fékpróbát kihagytam)de ezt már nem lehet. Az előbb hívtam az oktatómat,azt mondta, hogy az előrelátásomat még gyakorlással fejleszteni kell, de akkor menni fog. Elmondtam, mennyire bánom, hogy nem hallgattam rá. Sajnos csak január 4 után mehetek vezetni, vizsgázni pedig nem tudom, mikor fogok. a karácsonyom már el van b_*szva, annyira szomorú vagyok. Istenem, valaki vigasztaljon meg, mert a föld alá süllyednék. Ráadásul itthonról mikor indultunk, a párom véletlenül elütötte a kiskutyámat. Úgyhogy eleve sírva mentem. Szerencsétlen nap volt, az biztos
2009. dec. 9. 16:56

cica 83: elhiszem, hogy dühös vagy, én is az lennék magamra, pedig ez a felfokozott izgalmak miatt bárkival előfordulhat. Tudsz még egyszer menni még karácsony előtt? Mit mondott a vizsgabiztos, a tanárod? Egyébként rendben ment? Mennyi ideig tartott a vizsga?


Kalomoira: Neked is drukkolok majd egy hét múlva.

2009. dec. 9. 14:39
Nagyon dühös vagyok
2009. dec. 9. 14:39
Én nem akartam rámenni az elzárt területre, helyette szépen túlhaladtam a kereszteződésen, ahová be kellet volna fordolni. Mikor észrevettem, elkezdtem kapkodni, rámentem a záróvonalra, közbe pedig lelassítottam, mivel a kocsi 4-ben volt, hát szépen le is fulladtam. Hallotatok már Ilyen marháról????
2189. Kalomoira
2009. dec. 9. 13:59

Én jövő héten 16án megyek forgalmi vizsgára..3szor...Hát remélem most már menni fog, előzőleg azért buktam meg mert nem vettem észre azt a rohadt 50es táblát és téptem tovább 70el...:-D

De még az eü vizsga hátra van...

2009. dec. 9. 13:57
Nem sikerült. Egy hatalmas nagy marha vagyok.
2009. dec. 8. 20:48

Drukkolni fogok Neked, ügyes legyél.

Aztán gyere majd mesélni.

2009. dec. 8. 19:18
Na, holnap mindenkit kérek, hogy szorítson nekem.
2185. cdeb5ffe64 (válaszként erre: 2182. - D5e70f9842)
2009. dec. 7. 15:53
3 órát vettem. Holnap még megyek, aztán szerdán délelőtt indulhat a buli.Sajnos ma a megfordulás nem ment. Holnap megmondom az oktatónak, hogy gyakoroljuk azt
2009. dec. 7. 11:10

Sziasztok!


Berinka: a T betűt még mindig nem raktam fel, még nem tudom, hogy felrakom-e. Nincsenek ebből méretek? :) Nem gondoltam, hogy ilyen nagy, akkora kb. mint a tanuló kocsin a T betűk, már arra is gondoltam, hogy véletlenül olyat vettem. :) Ha kicsit szolidabb lenne, nem gondolkodnék, így azonban még vacillálok. A kocsi hátsó ablaka így sem túl nagy, eltakarná a negyedét.


Ma is sikeresen beértem a munkahelyemre kocsival. Mivel még nem mentem el a kártyámért, amivel fel tudnám nyitni a munkahelyemre vezető sorompót, nem bent álltam meg, hanem egy kinti parkolóban, ahol eddig mindig volt hely. Végülis hely most is volt, de csak egy autónyi, na jó, lehet, hogy volt az másfél is :), oda azonban nem mertem beállni, mentem tovább, de egyszer csak elfogyott a parkoló :), na akkor gondban voltam. Végül bekanyarodtam egy kis utcába, és ott megfordultam, visszafelé meg megpróbáltam beállni arra a számomra kicsi helyre. Hát, nem volt egyszerű. Közben eszembe jutott, hogy azért nem tudok beállni, mert nem nagy ívben kanyarodom rá. Én hülye ezt totál elfelejtettem, a forgalomban sosem gyakoroltuk az ilyen beállást, a rutin meg már régen volt. :) Szóval először beálltam ferdén, aztán kijavítottam, de úgy láttam túl ráálltam a jobbról mellettem állóra, azért kicsit még igazítottam rajta, mert balról meg egy csomó hely maradt. Szóval így késtem el reggel a munkahelyemről. :) Kocsival jövök, és elkések, vicces. :)


Ja, és nagyon pironkodva, de elárulom, elfelejtettem bekapcsolni az övet, de csak akkor vettem észre, mikor már elindultam, és pittyegni kezdett a kocsi.


Itt a fórumon mit jelentenek pontosan a "jelek"? Nem teljesen értem, valaki fel tudna világosítnai? Előre is köszi

2009. dec. 6. 22:35
Ja én holnap megyek vezetni délelőtt. A 6-dik városi pót órám lesz. Remélem már nem kell sokat vennem. A vizsga januárban lesz majd, előbb már tuti nem, mondta az Oktatóm, hogy arra számítsak.....
2009. dec. 6. 22:33

Sziasztok!


Katus: Gratulálok a Tesódnak! :-) Nagyon ügyes,hogy elsőre sikerült. Egyetértek Vele, én is elhatároztam hogy nem fogok szólni senkinek sem előtte. :-) Még lehet a férjemnek sem, legyen meglepi a jó vagy rossz hír.. :-) Jól vagytok? Sikerült meggyógyulni mindenkinek?


Cica83: Szorítani fogok és gondolok Rád. Remélem jó hírrel fogsz jelentkezni. Hágy pót órát vettél fel végülis? Azt hiszem nem írtad...


Atlantisz: Örülök hogy ilyen jól megy a vezetés, és hogy élvezed! Látod nem kell félni. Minden nap mész , és meglátod mennyit fejlődsz. Szerintem egy-két hónap múlva már rutinból megy minden. :-) Végülis akkor a T betűnek találsz helyet, vagy nem sikerül kirakni sehová sem?

2009. dec. 6. 15:44

Sziasztok!


Mi újság van Veletek? Jól megy a gyakorlás/ jogsisoknak a vezetés? Kinek mikor kell drukkolni, vizsgák?


Ma egészen jól vezettem, talán kevésbé vagyok bátortalan. Mielőtt kocsiba ültem izgultam, aztán már egészen jó volt. Először bementünk barátommal a belvárosba pénzt levenni. Hát ott egyszer megijedtem, mert nem találtam parkolóhelyet (legalábbis megfelelő nagyságút :)), ezért el kellett térnünk a megtervezett útvonaltól, és akkor kicsit azért beparáztam.

Utána kimentünk a corába, vettem a kocsiba mobiltartót (bár nem tudom minek, mert telefonálni úgysem fogok :)), vettem illatosítót, meg jégoldót stb. A T betű is megvan már, de nem tudom felrakni. Olyan hatalmas, hogy egyszerűen a hátsó ablakra nem akarom felrakni, mert félek, hogy nem látok ki rendesen tőle, lejjebb pedig (tehát magára a kocsira) meg nem fér, mert eltakarná a márkanevet, a másik oldalt meg van egy matrica, amit nem tudtam leszedni, és arra lógna rá, de az ilyen domború, úgyhogy úgy sem jó.

Egyszer visszafelé bevallom átmentem a piroson. Két lehetőségem volt, vagy satufék (hirtelen lett piros), vagy átmegyek (de kanyarodott is az út, úgyhogy kicsit érdekes volt).

Mostmár gyorsabban is mentem, néha még picit a megengedettnél is, dehát úgy jöttek utánam, hogy úgy éreztem muszáj. Talán így kevésbé balesetveszélyes olykor. Tök fura volt az is, hogy annál a sorompónál, ahol még tanulóként szigorúan lelassítottam 30-ra, most picit gyorsabban mentem, dehát szintén vitt magával a forgalom.

Összességében nagyon élveztem, biztosabb vagyok most magamban (persze lehet még fokozni).

2009. dec. 6. 13:33
Édes Istenem! Már csak 3 nap.....
2179. 9cb35398ff (válaszként erre: 2178. - 9ea67a7a1c)
2009. dec. 5. 12:03

én tudom kikkel leszek egy időpontban, nem lesz gond a stabil-lal...:)


csak azt hallottam, hogy mostanában szívóznak a vizsgán...

de többet nem írhatok erről...:(

2178. 9ea67a7a1c (válaszként erre: 2177. - 9cb35398ff)
2009. dec. 5. 08:49
off de nálunk eü tanfolyamon akkor én voltam és 7 cigány...mivel kismami vagyok megúsztam hogy engem forgassanak stabil oldalfekvőnél és kezdhettem a babán gyakorolni is valamint nekem sem kellett őket forgatnom:))
2177. 9cb35398ff (válaszként erre: 2175. - 9ea67a7a1c)
2009. dec. 4. 21:18

:))

a szerény képességű embereket én is néztem ma:))

na mondom ha nekik menni fog nekem is:)

ma volt a 2. eü tanfolyam, elég vállalkozó szellemű voltam, én csináltam az első újraélesztést...

főleg egészségügyi okokból...semmi kedvem nem volt mások után befúvást végrehajtani...még gézlapon keresztül sem!

2176. katus3
2009. dec. 4. 17:46

Sziasztok!

Tesóm ma levizsgázott,megvan a jogsija!:-) Én sem tudtam hogy ma megy,direkt nem szólt.:-)


Atlantisz26! Ügyes vagy,csak így tovább! Berinkának igaza van,nehogy már buszozz.:-) Idegesség? Az elején,ha tudtam hogy aznap vezetnem kell,már órákkal előtte gyomorgörcsöm volt.:-) Fél éve vezetek,most már mindenféle gond nélkül beülök és megyek:-) Hihetetlen érzés,majd meglátod!Ma is,férjem elment vezetéket venni,mondtam neki,hogy hozza el lányom Mikulás csomagját a barátnőmtől.(lányom nem volt oviban,mert köhög...) annyit mondott a férjem,majd ha ő visszajött,menjek el én érte:-).Így is volt,mentem a barátnőmhöz,oviba is beugrottam papírt aláírni,meg boltba is beszaladtam hazafelé. Tök jó volt,fél várost bejártam:-) Hozzáteszem,ez gyalog legalább másfél órás utat jelent.Persze ha nem vezetnék,férjem elvinne,de így sokkal jobb. Imádok vezetni!:-) Gyakorolj Te is sokat,főleg így,hogy van saját autód!

2175. 9ea67a7a1c (válaszként erre: 2174. - 9cb35398ff)
2009. dec. 4. 14:34
nekünk az a jelző akármi nem volt bekapcsolva gyakorlásnál és vizsgán sem de figyelték jól csináljuk e...nem nehéz egyébként szerintem,nagyon szerény képességüekkel jártam az eü tanfolyamra hogy finoman fogalmazzak és sikerült nekik.
2009. dec. 4. 14:14

Sziasztok!


Eü vizsgára készülök, az újraélesztést ma gyakoroljuk, egy bábun kell levezetni, és jelez ha valamit rosszul csinálunk.

Csináltatok ilyet? nehéz?

elméletben tudom hogy kell...de hát az más!!!

2009. dec. 4. 11:44

Köszönöm nektek!:)

A városban is vezettem már valamennyit szóval most élesben folytatom már,majd megkérem hogy próbáljunk gyorsan haladni megyek amikor birok mindig inkább,nem tudom mennyi idő alatt lehet meg hamar a forgalom.....

2009. dec. 4. 08:34

Jelentem beértem a munkahelyemre. :) Szörnyű, hogy félek útközben, meg előtte, nagyon remélem, hogy ez gyorsan elmúlik. A kisördög most is ott bújkált bennem, hogy nem kocsival jövök, de tudom, hogyha az elején nem bírkózom meg a félelmemmel, akkor sosem fogok, úgyhogy igyekszem erőt gyűjteni minden vezetés előtt. Ez Veletek is így volt?

Berinka: Te majd bátrabb leszel és biztosan ügyes.

Ha bárkinek is adhatok tanácsot, szerintem megéri pótórákat venni, lehet, hogy nekem sem ártott volna többet? :) Hát nem tudom, talán úgy biztosabb lennék magamban.

Fura ez a jogsi. Egyrészt önbizalmat ad, hogy van, másrészt meg elvesz, ha nem megy minden jól.

Moncsicsi: Nem tudod véletlenül, Szegeden a nagyáruházban lévő papírboltban lehet T betűt venni? Mostmár tuti, hogy engem megnyugtatna, ha kiragasztanám.


Szép napot, jó munkát Mindenkinek!

2171. d5e70f9842 (válaszként erre: 2170. - Atlantisz26)
2009. dec. 3. 20:34
Örülök hogy a bíztatásom segített és autóval mentél haza. Szép lett volna ha buszozol!!!! :-) Látod ügyes vagy, nem volt semmi gond. Igaz én könnyen beszélek még és bátorítalak... :-) Majd mi lesz énvelem egyszer ha ideáig eljutok. Jaj de irigyellek!! :-) Ez az eső meg a sötét biztos nem a legjobb egy kezdő vezetőnek, de sajnos ilyen idők vannak. Négy körül majdnem sötétedik mire mész haza.. egy darabig még ez lesz. Megszokod pár hét alatt. :-)
2009. dec. 3. 18:04

Hazaértem. :) Berinka: a hozzászólásod erőt adott, busz helyett végül kocsival jöttem, köszi. :) Eléggé be voltam rezelve, de még boltba is elmentem. Előre megterveztem, hogy merre jövök, erre menet közben nem rossz helyen fordultam ki a körforgalomból? :) Ki akartam kerülni egy nehezebb szakaszt. Na mikor rájöttem, hogy milyen hülye vagyok, megijedtem, de végül megoldottam a dolgot. Igaz, hangosan szidtam magam még egy jó ideig.

A látási viszonyok borzalmasak voltak (eső, sötét). Rájöttem azonban, hogy egyedül nem szeretek vezetni. Most sokkal jobban félek a kocsiban, mint az órákon. Remélem ez a rutinnal elmúlik majd.

Az út egyébként nem olyan hosszú, kb. tíz perc (márha nem kerülöm meg a fél várost a könnyebb utak miatt :)).

Most még az is tök fura volt, hogy a boltban először gondolkodtam, hogy mennyi innivalót vegyek, hogy még elbírjam, aztán rájöttem, hogy elég, ha a kocsiig ki tudom cipelni. :)

Ja, és a kulcsot eddig minden alkalommal benne hagytam a kocsiban véletlenül, és amikor zárnám be, akkor jövök rá. :)

2169. d5e70f9842 (válaszként erre: 2168. - Atlantisz26)
2009. dec. 3. 15:32

Szia Atlantisz!


Na nem ám már szégyenszemre busszal kelljen hazamenni az autó meg ott áll. :-) Meg ne tedd! Biztos félelmetes egyedül, de bele kell szoknod Neked is. Mindig nem mehet egy rokon mögötted. :-) Mennyi az út hazának időben? Nagy távolság a munkahelyedtől? Különben is esik az eső, de jó hogy van jogsid. Gondolj erre. Milyen hamar haza tudsz érni. Végre vége a buszozásnak hiszen ezt vártad!!!! :-) Ez természetes hogy bénázik az ember szerintem igy az elején. Én is igy fogok lenni. Sőt nekem senki sem lesz aki jönne majd velem. Szóval fel a fejjel!!! Csak lassan és ügyesen hazafelé.. :-)

2009. dec. 3. 13:54

Sziasztok!


Köszönöm a gratlációkat. Aranyosak vagytok, hogy bíztattok. :)


Moncsicsi: Most megnyugodtam picit, akkor lehet, hogy nem is volt olyan közel a kocsi, csak a lámpája miatt tűnt úgy.


Berinka: alig várom már, hogy leírd az első utadat, nagyon kíváncsi vagyok, hogyan éled majd meg.


Nekem ma volt meg a valóban első önálló utam, hát hagyott némi kivetnivalót azért maga után. Olyan ez a kocsi, mint egy kis golyó, szerintem könnyebben gyorsul, mint amin tanultam.

Reggel nővérem férjével kimentünk a Plázába néhány ajándékot beszerezni. Én vezettem, egyszer lefulladtam. :( Egyébként nem volt olyan rossz, bár nyílván olyan profi sem.

Aztán visszamentünk hozzám, ott ő átült a saját kocsijába, és kezdetét vette az önálló út, egyedül. Na azért a szívem dobogott ezerrel. Meg lehet fűtést sem kell kapcsolnom majd a kocsiban, mert rendesen pirult a fejem végig. :)

Az elején bénáztam egyet, aztán az kicsit kihatott a további vezetésemre is. Fordultam ki a körútra, jobbra (szóval még a könnyebbik eset volt), lejtős útról. Gondoltam kézifékes indulással oldom meg. Mikor tiszta lett a terep és indultam volna, nem indult az a tukán kocsi. Kéziféket újra behúztam, addigra persze már jöttek kocsik, újra próbáltam, megint nem indul (közben többször is jól felbőgettem a motort). Ezt eljátszottam háromszor, mire észrevettem, hogy üresben vagyok. Jajj na ez nagyon szar volt. Aztán a parkolásnál, kb. 2 hely volt egymás mellett, na persze, hogy a közepére sikerült állnom. Szóval toltatgattam össze vissza, aztán sikerült normálisan beállnom, hogy férjen még mellém 1 kocsi.


Ne haragudjatok, hogy mostanában ilyen sokat írok, de olyan jó, hogy itt ezt le tudom írni.

Nektek volt olyan, hogy vicces helyzetbe kerültetek az elején? Vagy akár mostanában?


4 körül, aki olvas, gondoljon rám. Már most izgulok. Arra is gondoltam, hogy kocsit itthagyom, aztán hazamegyek busszal. Most még az sem lesz, hogy jön mögöttem egy rokon. Totál egyedül kell megoldanom mindent, és ez most ijesztőbb, mint eddig gondoltam.

2167. moncsicsi83 (válaszként erre: 2164. - Magic life)
2009. dec. 2. 21:17
Hajrá, remélem mihamarabb elintézed és te is róhatod majd a város útjait :)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook