Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Tanuló vezetők, friss jogsisok gyertek csevegni! fórum

Tanuló vezetők, friss jogsisok gyertek csevegni! (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 ... ❯❯
21606. Marcsi_BD (válaszként erre: 21605. - Anna_baba)
2018. jún. 6. 06:02
Én azt hiszem a 24 óránál hagytam ott... A második oktatómnál ugyan az volt a helyzet mint veled, nagyon sokat nevettünk, bohóckodtunk imádtam járni. Most is hiányzik kicsit 😁 két havonta szoktunk telozni is kivel mi van. Mikor először be ültem és mentünk a második oktatómmal, levezettem a két órát. Meg álltunk elmondta a véleményét. Azt mondta maga a vezetéssel nincs nagy baj, persze gyakorolni kell még. Látszik h meg utáltatták velem a vezetést és h szorongok, félek mikor leszek leb****a... Az első vizsga alatt megfelési kényszer is volt bennem ami rá tett még egy lapáttal... Tesóm, apum, nevelő apám, keresztapám mind hivatásos sofőrök... Család barát az autós iskola tulaja... Meg is kaptam h "ne hozz szégyent ránk" 😫😫😫
21605. anna_baba (válaszként erre: 21598. - Marcsi_BD)
2018. jún. 5. 23:20

Ahogy olvasom a sztoridat teljesen magamra ismertem. Kidobtam kb 30 órát egy olyan oktatóra, aki végig a telefonját nyomkodta, telefonált, a saját dolgait intézte, miközben én ültem mellette és próbáltam feltalálni magamat a forgalomban, hogy az adott helyzetben mit is kellene csinálni, ha hibáztam, akkor meg jól lecseszett érte. Emellett rendszeresen késett fél órákat, megváratott úgy, hogy főállásban dolgoztam és próbaidős voltam a mostani munkahelyemen. Sorolhatnám még, hogy mik voltak.... végül ősszel a vizsga időpontom előtt 2 héttel lemondtam az előre megbeszélt órakat, mert elhúzott külföldre úgy, hogy addig nem tanított meg parkolni és manővereni, mert az "utolsó órákra" tervezte.

Oktatót váltottam, lemondtam a vizsgaidőpontot. Az új oktatóm mondta, hogy előbb ott kellett volna azt az idiótát hagyni, mert lényegében mindent előlről kellett kezdenem. De összességében megérte, mert megszerettem vezetni és közben jókat nevettem :))

A sikertelen vizsga meg azért voltjó, mert megtanultam utána,hogy muszáj nyugodnak lenni és elengedni, hogy ki mit gondol (ez a legnehezebb nekem), ha hibázok. Amint ezt megtudtam csinálni, tudtam kontrollálni magamat és sok mindent akkor tanultam meg. A vizsgát is akkor tudtam megcsinálni, amikor ellazultam és nem görcsöltem az egészen.

Azért még bőven van mit tanulnom és el kell kezdenem önállóan minél többet autózni... na ettől azért még félek, de a lelkesedés megvan :)

21604. Marcsi_BD (válaszként erre: 21600. - Micimacko62)
2018. jún. 5. 20:36
A parkolás?! 😂 Tök jól ment a tanulási idő alatt, vizsgán azt mondta a vizsgabiztos h jobban csináltam mint az oktató 😁😁😁 Azóta... Tolatva parkolást talán nem is csináltam... Mindig el méretezem... 😶
21603. micimacko62 (válaszként erre: 21602. - Nagyhelga)
2018. jún. 5. 16:08
Neked is olvasom hogy juliusra van vizsga időpontod,ugy látszik egy szinten vannak mert valamikor nekem is akkor lesz közepén-végén.Szarul oktatot habár nem hivnám oktatásnak ,mert arra várt hogy magamtól csináljak mindent,kb 4-5 órátol ,de nem éreztem még akkor rá a dolgokra.és akkor a 30 óra után váltottam ,21 órám plusszba vagyok egyedül a parkolások nem nagyon mennek,meg a figyelem.De majd kialakul.Remélem sikerül mindenkinek aki mostanában vizsgázik.
21602. nagyhelga (válaszként erre: 21600. - Micimacko62)
2018. jún. 5. 15:43
Nyugi, nekem az első 15 óra volt kidobott pénz. :/ Az előző oktatóm sose ért rá, mert túl sok tanulót vállalt meg kreszt is oktatott mellette, így alig tudtam menni, meg le is mondta állandóan. Az újnál már jobb, segít, jól elbeszélgetünk és nem a pénzlehúzásra megy, hanem hogy jól vezessek :) Szerintem nagyon sok múlik az oktatón, mert amúgy lehet nem is olyan béna az ember, ahogy egy rosszabb oktató leírja, csak szimplán szarul oktat.
21601. nagyhelga
2018. jún. 5. 15:39
Én ma voltam vezetni, az oktatóm mondta, hogy milyen szépen vezetek. Azt mondta, hogy parkolást fogjuk gyakorolni, mert még nem tiszta, mikor merre tekerem a kormányt. De most úgy érzem, hogy meglesz, már egyre automatikusabban megy a pedálok kezelése :) Meg nem forgatom eléggé a fejem, mert én látok amúgy tükrökből is egész jól látok. Jó, ott a holttér, de addig elfordítom a fejem, csak látványosabban kéne, mert a vizsgáztatóknak az a mániája.
21600. micimacko62 (válaszként erre: 21598. - Marcsi_BD)
2018. jún. 5. 14:10
Gratulálok jó volt olvasni a történetedet.sajnos nálam is az első 30 óra kidobott pénz volt,most már jobban haladok.Parkolásokkal hogy áltál ment simán?mert én attól rinyálok de nagyon!!A kézifékes elindulást én sem probáltam csak a fékes-kulungos megállást és elindulást az emelkedőn.Ezek szerint jó volt a bukás,erőt adott vagy nem érdekelt mi lesz azon a vizsgán.Köszi hogy megosztottad a tapasztalatodat.
21599. Marcsi_BD
2018. jún. 5. 09:00
A második sztori az emelkedő 😶😶😶 Az oktató autók nagyrészt ugye diesel... Én is ilyenen tanultam vezetni, otthon benzines autó volt. Persze az elején tanultunk a kézi fékes elindulásról, de a forgalomban nem alkalmaztuk, mert sose volt gondom az elindulással fék és csúsztatott kuplunggal diesel autónál erre igazából odabse figyeltem annyira természetes volt... Na vizsga után, meg jött a jogsi rágtam fater fülét menni akarok, egyedül nem kell segítség. Ő mondta had jöjjön velem pár kört ez más lesz. Persze megindultam egyedül mint a vakdarázs... Jézus Mária mit műveltem... Emelkedőknél folyamatosan lefulladtam, vissza gurultam, még jó h egy szombati nap korán reggel mentem, nem bosszantottam a jó népet 😂😂😂 fel hívtam az oktatót elmeséltem az első egyedül szerzett tapasztalatot, szóban el magyarázta mit hogxan mikor merre csináljak. Aztán jött a fater kíséret. Meg kértem rá h jó akkor esténként mikor már nincs nagy forgalom menjünk pár kört. Aztán mikor egyedül vezettem ha tudtam inkább kerülőt tettem h ne kelljen emelkedós kereszteződésbe mennem ha pedig nem tudtam el kerülni, jött a kézifékes módszer... Egy idő után észre vettem már nem kerülöm ki az emelkedőket, használom inkább a kézifékes elindulást. Aztán szépen lassan "rá érzett a lábam" h hol fog a mi autónk kuplugja, a másik lábam pedig a féken. Fogáspontnál pedig gyors le a fékről és rá a gázra csak finoman... Kézifék is elmaradt teljesen. Most már annyira bele rázódtam h emelkedős kereszteződésnél féket se kell használnom, kuplung + gázzal meg tudom tartani az autót h nem gurulok hátra, de előre se megyek. Bocsi a regényét, le írtam a taoasztalataim hátha tudtam vele vkinek segíteni. Még egy megjegyzés h ha vkinek gondja van az emelkedő elindulással, ne aggódjon bele lehet jönni, érdemes sokat gyakorolni mikor már nincs nagy forgalom vagy elmenni egy olyan helyre... Ha a lábad rá érez a pedálokra onnan már észre se veszitek sima liba 😃😃😃
21598. Marcsi_BD
2018. jún. 5. 08:43
Sziasztok. Viszonylag kezdőnek számítok, mert 3 éve van meg a jogosítványom... Tanuló vezetőkébt még elég frissek az emlékeim. Na meg láttam volt aki írta h megvan már a jogsija, de fél az emelkedőn való elindulásnál... Na ezzel én is így voltam. Maga a KRESZ simán ment elsőre hibátlanul, elsősegellyel se volt semmi gond. Neki álltam vezetni, ki fogtam egy oktatót... Borzalmas volt, amennyire vártam h oda el jussak a 10 óránál már csináltam olyat fel hívtam az oktatót közbe jött vmi nem tudok menni, pedig semmi dolgom nem volt. Annyira meg alázóan viselkedett a tanulókkal, szavakkal a földbe tiporta őket. Ezzel együtt velem is. Már már készültem feladni az egészet h nekem nem is kell jogsi én ezt nem csinálom így végig. Aztán jött az egyik ismerősöm akinek meséltem, mondja beszél egy másik oktatóval nem vesz át, tudtam ő nagyon jó hívtam is az elején de nagyon sokan voltak nála nem tudott fogadni. Na hiv az ismerősöm két nap múlva, hívjam fel a másik oktatót fogad, beszéljem meg vele a részleteket. Igaz 1 hónapot kellett várni rá mire páran le vizsgáztak, több ideje maradt, de meg érte... Új értelmet nyert az egész. Onnantól kezdve imádtam az egészet. Jött az első vizsga maga biztosan neki indultam, ki fogtam egy nagyon rendes vizsgabiztost. Előtte vezettem még 2 órát. Aztán el jött a pillanat, mikor be ült mögém a vizsgabiztos... Ne tudjátok meg... Teljesen leblokkoltam. A maga biztosságom a béka feneke alá került minden tudásommal együtt... Borzalmas volt még így vissza emlékezni is rá. Úgy éreztem magam mint aki először ül autóba... Természetesen 1 roppant amatőr hiba miatt bukás is lett a vége. Egy irányú utcából balra a jobb oldalon fordultam ki ami azonnali bukassal jár, ám nekem a vizsgabiztos ekkor még nem szólt semmit és annyira izgultam h észre se vettem a hibát, hanem szépen vissza vezetett ugyan abba az utcába h ismételjem meg persze másodszor is ugyan úgy elrontottam. Na akkor fére állított és elmondta megbuktam és h miért... Akkor persze már minden le esett... Aztán jött a leb****s az oktatótól a föld alá tudtam volna süllyedni... Másnap hívott az oktató 1 hónap múlva következő vizsga. Nem mentem két hétig vezetni magam alatt voltam. Vizsga előtt két héttel vettem annyi órát h hetente kétszer mentem 2 órára aztán vizsga előtti nap voltam meg vizsga előtt közvetlen 2 órát. El jött az idő ismét... Nem érdekelt már, még mindig az előző vizsga hatása alatt voltam, gondoltam vagy meg lesz vagy nem aztán ennyi. El indultunk az oktató mindig mondta merre menjek a vizsgabiztos pedig az adott helyen a parkolásokat mondta. Egyszer csak azon kaptam magam menjünk vissza felé a kiindulási pontra, be fordulunk és gratulál a vizsgabiztos. 😁😁😁 Mondanom se kell majd ki ugrottam a börömből h sikerült. Az oktató is mondta h ég és föld volt a különbség a két vizsga között, látszott a másodikon teljesen nyugodt voltam...
2018. jún. 4. 18:16

Ma én is voltam vezetni,juliusra lesz vizsga időpont,hát nem bizok magamban.kész csoda lesz ha átmegyek!!

Ma a balra előre és jobbra hátra párhuzamos parkolások voltak a menüben.Ja meg a egyivű megfordulás.

Figyelmemmel van a baj,1 lefulladás,főleg a parkolásokkal van a hibám,félek hogy meghuzoem tudom vagy padkára megyek az autoval.Lever a viz teljessen.Nem tudom igy hogy lesz meg a vizsga.Fejben tudom hogy mit ,merre,hogyan,és mire azt csinálom leblokkolok,mi lesz igy a forgalomban?

Félek nagyon!!

21596. nagyhelga (válaszként erre: 21594. - Dd9dec5381)
2018. jún. 4. 14:31
Még nem, mert csak július 9-re kaptam időpontot -.- A hivatalban nemtom mit csinálnak, de júniusi vmiért nem volt. Holnap megyek vezetni, jobb lenne hamarabb letudni és átmenni. Már nagyon vezetnék egyedül, de a vizsga is tök nehéz és jó lenne végre oktató nélkül ellenni. Annyi mindenre kell figyelni vizsgán is, remélem menni fog :/
21595. fzsuzska
2018. jún. 4. 11:15
Y tolatàst is elkezdtük ma☺
21594. dd9dec5381
2018. jún. 4. 09:41
Nagyhelga, voltal vizsgazni?
21593. vica66 (válaszként erre: 21580. - Micimacko62)
2018. jún. 3. 23:01
Ne ijedj meg a parkolástól, mert tényleg lehet javítani. Ha nagyon idegesít, azt esetleg tudnád valakivel "magánban" is gyakorolni valahol, hiszen ahhoz nem kell kimenni a forgalomba.
21592. PöttyösPanka (válaszként erre: 21591. - Fzsuzska)
2018. jún. 2. 11:49
Ügyes vagy, csak így tovább :)
21591. fzsuzska (válaszként erre: 21590. - PöttyösPanka)
2018. jún. 2. 07:55
Nagy örömömre a tolatàs ès merőleges parkolàs többször sikerült 40-41 ,òra..az elözõ óràn kezdtük el ez az első manõverem..lassan de haladok...
21590. PöttyösPanka (válaszként erre: 21589. - Nyamitörp)
2018. jún. 1. 14:26
Hatékonyabb, ha az a cél, hogy minél több pénzt szedjenek be. De ha kint állnak, akkor legalább a sofőrök érzik, hogy lassítani kellene. Sok férfival dolgozom együtt, és döbbenetes volt hallanom egyszer azt a beszélgetést, amiben belátták, hogy nem száguldozhatnak tovább. Miért tértek jobb belátásra? Mert rájöttek, hogy veszélyes? Mert kezd benőni a fejük lágya? Neeem. Azért, mert ki van helyezve egy csomó kamera, és nem akarnak bírságot fizetni. Egy-két esetleges emberélet nem riasztja el őket, de egy-két bírság igen. Férfiak!
21589. Nyamitörp (válaszként erre: 21586. - PöttyösPanka)
2018. jún. 1. 14:16
Nem állítanak meg, csak a saját autójukból fényképeznek. Azt mondják, ez így hatékonyabb, mint az utakon elhelyezett kamerákkal felvételt készíteni.
21588. PöttyösPanka (válaszként erre: 21587. - Dd9dec5381)
2018. jún. 1. 10:19
Helyes :)
21587. dd9dec5381 (válaszként erre: 21584. - PöttyösPanka)
2018. jún. 1. 10:18
Inkabb csak jönnek a hatsomba de nem érdekel, nem fogok lakott területen száguldozni.
21586. PöttyösPanka (válaszként erre: 21585. - Nyamitörp)
2018. jún. 1. 10:17
D: Mik vannak!
21585. Nyamitörp (válaszként erre: 21584. - PöttyösPanka)
2018. jún. 1. 10:09
Főleg, hogy állítólag a rendőrségnek az a legújabb akciója, hogy civil autóval erednek a gyorshajtók nyomába. El tudom képzelni, hogy esetleg szándékosan hajszolnak bele embereket a gyorshajtásba.
21584. PöttyösPanka (válaszként erre: 21583. - Dd9dec5381)
2018. jún. 1. 10:02
Azt ne hagyd, hogy üldözzenek. Ha akar, megelőz, te annyival menj, amennyivel biztonságosnak érzed. Én is túl stresszesnek érzem a dolgot.
21583. dd9dec5381 (válaszként erre: 21582. - PöttyösPanka)
2018. jún. 1. 09:57
En aztan igazán mazsola vagyok a két hónapos jogsimmal, de ugy erzem, hogy ez csak sok gyakorlassal megy. Amikor csak lehet vezetni kell, ha ugy jobb a férjeddel, hogy tudjon esetleg tanácsot adni. En is Pest megyeben elek, hat pörögnek az események az biztos. Meg kell szokni ezt is, hogy lendületesnek kell lenni, hajszoljak az embert,pedig ha valami rossz hatással van ram, az a stessz es nyomás, na akkor jon a kapkodás és a lefulladas. De mar ezen is dolgozom.
21582. PöttyösPanka (válaszként erre: 21581. - Dd9dec5381)
2018. jún. 1. 09:20
Én is nagyon parázom a vezetéstől. Már régóta megvan a jogsim, de csak vidéken vezetgettem régebben, ahol ismerek minden utcát. Mióta felkerültem Pest megyébe, nem nagyon volt alkalmam gyakorolni. Most viszont kiköltöztünk Pestről, és babát várok. Nem akarom, hogy mindenhova a férjemnek kelljen elvinnie, úgyhogy gyakorolnom kellene a vezetést. Csakhogy ezen a környéken nem vagyok ismerős, sokkal nagyobb a forgalom, mint vidéken, és sokkal türelmetlenebbek a sofőrök. Úgyhogy nagyon félek újra belekezdeni.
21581. dd9dec5381 (válaszként erre: 21579. - Anna_baba)
2018. jún. 1. 08:41
Dejo hogy felhoztad ezt a témát! Nekem ket hete van meg a sajat kocsim, de meg nem vezettem egyedül. Parommal megyünk, nekem meg jol jon hogy megerosit par dologban. Ami nalam para az pl. szűk helyek, ki kit engedjen el, biciklisek előzése. Mi hegyvideken lakunk, ki kell meg gyakorolnom az emelkedőn elindulást, imadjak oda biggyeszteni a zebrakat es lámpákat. Nyilvan egyszerűbb terepen mar mennek egyedül, de igy meg megnyugtatobb hogy ul mellettem egy rurinos sofor. Kicsit szarul is ereztem magam hogy bezzeg mas rögtön egyedül vezet, de kar hasonlitgatni magunkat, különféle emberek és elethelyzetek. A cél hogy biztonságosan vezessunk.
21580. micimacko62 (válaszként erre: 21576. - Vica66)
2018. jún. 1. 06:40

Köszönöm a hozzászolásodat,igazad van,tegnap is a tanpályára mentünk,a vizsga elötti ellenörzéseket kellett megmutatnom.Rengetegen vizsgáztak éppen akkor.

Tegnap már a parkolásokat csináltam,nagyon megrémülök tölűk,majd nem beszélve a vizsgán.A tolatást nem tudom megszokni,az y és az egyivű az már jó megy,de a többi.Azt mondta ne foglalkozzak vele ,mert azokat lehet javitani.De akkor is idegesit.Minél jobban akarom annál rosszabb.

21579. anna_baba
2018. máj. 31. 22:38

Sziasztok! Új vagyok itt még és olvastam a hsz-kat... hát nagyon ismerős a helyzet és át tudom érezni a vizsgával kapcsolatos félelmeket.

Nekem sem volt könnyű eljutni odáig, még oktatót is kellett váltanom (de megérte végül :)).

Nekem akkor sikerült a vizsga,amikor a stresszelést el tudtam engedni vmennyire, mert hiába mentem már nagyon jól, a stressz teljesen leblokkolja az embert.

Nekem most kb 1 hónapos a jogsim és azóta hétvégente vezetek (sajna saját autóm még nincs). Az a kérdésem, hogy Ti mit javasoltok,egyedül kezdjek menni minél többet vagy jobb, ha az első hónapokban van mellettem vki,aki rutinosabb?

21578. fzsuzska (válaszként erre: 21577. - Fzsuzska)
2018. máj. 31. 21:48
De mèg addig mennem.kell pàvra is. A reakciòidõben, mindenben javulnom kell...alapdolgokban is...
21577. fzsuzska (válaszként erre: 21575. - Micimacko62)
2018. máj. 31. 21:41
Kitartàs. Nekem.holnap.jön 40. Òra.. ès mèg csak most kezdtük el a manōvereket...vizsgàra màr augusztust emlegetett...
❮❮ ... 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook