Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Tanuló vezetők, friss jogsisok gyertek csevegni! fórum

Tanuló vezetők, friss jogsisok gyertek csevegni! (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 ... ❯❯
21696. anna_baba (válaszként erre: 21692. - Gemmafortuna)
2018. jún. 27. 23:09

Akkor jobb, hogy nem mész vizsgázni, mert az ilyen oktató a végtelenségig le fog húzni. Olyan nincs,hogy mindegyik vizsgabiztost le kell fizetni, max néhány kér pénzt.

Ez arra megy, hogy az oktató magának lenyúlja a pénz egy részét... de hagyjuk.

Megkérdezhetem, hogy most hol tanulsz vezetni?

21695. fzsuzska (válaszként erre: 21691. - Nagyhelga)
2018. jún. 27. 20:09

Igen. Reakció idő miatt. De ott is azzal kezdték mit keresek ott.


Én itt most nagyon úgy néz ki kiszálltam az egész jogsis történetből....

Sok sikert annak aki vizsgázni fog.

21694. Gemmafortuna (válaszként erre: 21690. - Fzsuzska)
2018. jún. 27. 20:05
Nagyon sajnálom! :(
2018. jún. 27. 20:03
Ha tudtok normális, tisztességes oktatót Budapesten, légy szíves írjatok privát üzenetet. (XIII., IX. kerület lenne jó elsősorban)
2018. jún. 27. 20:00

Köszönöm mindenkinek a biztató szavakat.

Sajnos nem tudok holnap vizsgázni. Oktatóm közölte a mai óra elején, hogy boríték nélkül nem fogok átmenni. Nekem nincs pénzem ilyesmire és még a vezetés alatt sikerült is nullára csökkenteni az önbizalmamat.

Most ott tartok, hogy oktatót váltok, aki nem a pénzre megy, nem mondja le a vezetéseket (néha az utolsó pillanatban, mert megjött a megrendelt bútor) és nem hoz kellemetlen helyzetbe azzal, hogy vizsga előtt csak kétszer ér rá.

21691. nagyhelga (válaszként erre: 21690. - Fzsuzska)
2018. jún. 27. 19:09
Nemááár :( Nem is tudtam, hogy van ilyen, hogy alkalmatlannak nyilváníthatnak. De miért is kellett Pávra menned? Ezt még mindig nem értem :/
21690. fzsuzska
2018. jún. 27. 18:15
Sziasztok. Megjött az alkalmassági eredménye. Alkalmatlannak nyilvánitottak... decemberben megprobálhatom újra...ez nem fellebezés időpontja...
21689. Bársony
2018. jún. 27. 17:01

Sziasztok! Már nagyon régen jártam erre. 2 éve kezdtem a jogsit, a kresz, elsősegély elsőre meglett.


4 alkalom után úgy döntöttem, hogy kicsit szüneteltetem a forgalmi vizsgára való felkészülést, mert az elején nem volt meg az összhang az oktatóval, illetve a munkám miatt, és úgy gondoltam van még időm. :)


Aztán újra belefogtam, ugyanannál az oktatónál; munka mellett...szenvedtem sokat, de volt sok sikerélmény is. Eléggé elhúzódott nekem, mert nem tudtam mindig menni és viszonylag sok órát is vettem, mert én nagyon alapos és óvatos vagyok. :)


Kitartóan mentem télen is, esőben is, fáradtan, gyomorgörccsel, aztán egyre könnyebben mentek a dolgok...


A lényeg, hogy a másodszorra sikerült a vizsgám és nagyon büszke vagyok rá, mert tudom, hogy megszenvedtem érte; levezettem az órákat és nem volt lefizetve senki. :)))


A saját autómra ráraktam a T betűt; és saját tapasztalatom; jó, hogy rajta van. Még lassan megyek (mert óvatos vagyok :) ), aki sietett, szépen kikerült és kész. Ez egy kisváros; általában türelmesebbek az emberek; senki nem dudált le.


Ja, és most "ismerkedek" a saját autómmal, mert az oktatókocsit megszoktam, de most már a sajátomat kell.


Nagyon sok gyakorlás, odafigyelés kell és amikor már az autó technikai kezelése nem köti le a figyelmed, akkor az már hatalmas haladás.


Illetve még nekem ami bejött: vékony talpú cipő, teljesen jól érzem a kuplungot, féket, gázt...

21688. kannanana (válaszként erre: 21680. - _Lilith_)
2018. jún. 27. 09:17

Szia!

Én csak saját tapasztalatot tudok írni:

Én is váltottam kb. 20.óránál. Olyan oktatót hagytam ott, aki legalább 20 éve oktat és családi barát. Nem volt könnyű, de utólag nagyon örülök, hogy megtettem.

Persze akkortájt én se akartam vezetni, jogsit se akartam. Fel akartam adni. Nem létszükséglet. Ráadásul egy csomó pénz is. Majd vezet más, van BKV.

Most, hogy van jogsim egy éve, hálát adok mindenkinek aki segített és elrugdosott idáig, azoknak, akik halgatták a véget nem érő hisztiimet. Mondom ezt úgy, hogy van rengeteg olyan dolog amitől lever a víz vezetés közben. Van olyan út, amit be sem vállalok még. Az önbizalmam alaphangon a béka s*gge alatt, és erre sikeresen ráerősített két oktató is, valószínűleg tudtukon kívül.

Most itt vagyok egy éves jogsival a kezemben és küzdök a saját félelmeimmel, és vezetek. De ami a legfontosabb, hogy mindezek ellenére élvezem és óriási előnynek tartom, hogy van jogsim.

21687. micimacko62 (válaszként erre: 21685. - Gemmafortuna)
2018. jún. 26. 07:53

Tudom mi a kézifék,de nálunk csak akkor kell használni ha megálltunk és vége a feladatnak(pl vizsga).én sem tudom mi az a kézifékes elindulás.

Azért meg ne izgulj gondolj arra hogy meglesz a vizsgád sikerül és akkor már magad fogsz vezetni.Mondom én aki ugy be van rezelve minden 1 parkolásnál-tolatásnál.

21686. Marcsi_BD (válaszként erre: 21685. - Gemmafortuna)
2018. jún. 26. 06:07
1 nagy kalappal 😊😊😊
2018. jún. 25. 22:28

Sziasztok!


Rág jártam erre. Látom, többeknek közeleg a vizsga. Nekem most csütörtökön lesz. Az első bukás után először hétvégén vezettem az oktatóval, a kézifék is szóba került, persze mentegette magát és lehülyézett engem, hogy eddig egyetlen tanulójának se volt ezzel problémája és még egy ötéves is megtudja jegyezni, hogy működik a kézifék. Szép hangolás a következő vizsgára... Vizsga előtt közvetlenül is lesz egy óra vezetés, ha megint rám förmed, nem biztos, hogy lesz értelme vizsgázni.

21684. nagyhelga
2018. jún. 25. 12:13
Én is váltottam és megérte. :) Én júli 9-én vizsgázok, a vezetés egész jól megy, de a parkolás még mindig nem tökéletes :/ Ha az oktató segít, simán beparkolok, de egyedül nemtom hogy fog menni :/
2018. jún. 25. 11:46

Rendkivüli vezetésem volt,nem lett volna de valaki lemondta Szegedről igy én mentem.Nem mondhatom rossznak magamat,kevésbé kellett szolni de ha szolt az a kuplung miatt volt,és a parkolásnál kicsit pánikot kaptam,de egészében jó volt .szombaton megyek megint.

Lillith:ne add fel,váltsál oktatót én 30 óra után váltottam és azt mondom hogy megérte,juliusban vizsgám lesz.Én is vagyok még hullámvölgyekbe főleg a vissza váltásoknál de majd az is jó lesz.Sokszor én is feladtam volna de itt a csopiban sok erősitést és támogatást,tapasztalatott kaptam .

Ne add fel váltsál!!!

21682. Marcsi_BD (válaszként erre: 21680. - _Lilith_)
2018. jún. 25. 06:21
Szia. Olvasd vissza amit a többiek írtak, meg én is. Ha nem érzed jól magad akinél vezetsz akkor váltani kell nem szabad fel adni. Mindegy h milyen régóta oktató akinél tanulsz... Jó magam is váltottam a 24 óra után, először én is olyannál voltam aki legalább 25 éve oktató... Vannak itt többen is akik váltottak 30 óránál... Nyugodj meg gondold át és sztem ne add fel ilyen könnyen...
21681. Marcsi_BD (válaszként erre: 21677. - Anna_baba)
2018. jún. 25. 06:14
Na de jóóó 😊😊😊 Zenét akartam ajánlani, csak nem tudtam zavar e... Csak így tovább, bele fogsz jönni minnél többet gyakorolsz. Aztán majd csak győzöd tankolni az autót 😀
21680. _Lilith_
2018. jún. 24. 19:26
Sziasztok! Nekem lehet, nem lesz meg a jogsim. Az első 10 órát befizettem (részletekben kell/ene), és egy vezetés 2 óra, ami gyakorlatban csak másfél. Első alkalommal egy majdnem forgalommentes útszakaszon ismerkedtem a dolgokkal. Második alkalommal kint a forgalomban szerencsétlenkedtem úgy, hogy se a kuplungot, se a féket nem érzem, a kormányt az oktató rángatta, mindezt Bp 15. kerületében követtük el, csúcsforgalomban. A harmadik alkalmat lemondtam. Azóta se mentem újra, ennek most már 3 hete. Az oktatót mindenki dícséri, huszonkitudjahány éve oktat, nekem meg halálfélelmem van mellette, és görcsbe rándul a gyomrom, ha a vezetésre gondolok. Nem akarok máshova menni, vezetni nem akarok. Persze hallgatom, hogy akkor minek kellett elkezdeni, már én is bánom.
21679. PöttyösPanka (válaszként erre: 21677. - Anna_baba)
2018. jún. 24. 17:08
De jó neked, hogy mersz egyedül menni :)
2018. jún. 24. 17:07
Évek óta először újra vezettem :) Gödöllőről Maglódra. Látszik, hogy hiányzik a rutin, de pl a kuplung-gáz összhang megvolt, pedig nem is ismerem ezt az autót :) Úgy izgultam!
21677. anna_baba (válaszként erre: 21672. - Marcsi_BD)
2018. jún. 24. 15:50
Nemrég adtam vissza a kölcsön autót (ami majd reményeim szerint egy darabig nálam is lesz😉). Féltem menni teljesen egyedül,emiatt nem a legforgalmasabb utakat választottam. Éreztem h bizonytalanabb vagyok sokkal, de ment minden, ami eddig. Az hiányzott, hogy beszéljek vkihez, ezért azonnal zenét kapcsoltam, hogy a csendet megtörjem. 🙂 Nem vártam csodát, ehhez kitartás és gyakorlás kell, de rajta leszek. 😊😉
21676. Marcsi_BD (válaszként erre: 21675. - Fzsuzska)
2018. jún. 23. 14:40
Okés. Fel a fejjel, jó lesz az. Most kapcsolódj ki kicsit ne gondolj arra milyen volt, túl vagy rajta 😉
21675. fzsuzska (válaszként erre: 21674. - Marcsi_BD)
2018. jún. 23. 11:45
Hosszú történet...egyszer privátban.megírom...lényeg az h.taccson lett az önbizalmam és a vezetési kedvem....
21674. Marcsi_BD (válaszként erre: 21673. - Fzsuzska)
2018. jún. 23. 11:19
Akkor miért kellett a PÁV???😮😮😮
21673. fzsuzska (válaszként erre: 21671. - Marcsi_BD)
2018. jún. 23. 09:11
Nem.voltam még vizsgázni egyáltalán...mostanában tervezgettük hogy juliusban megpróbáljuk...
21672. Marcsi_BD (válaszként erre: 21670. - Anna_baba)
2018. jún. 23. 07:06
Na de joo 😉😉😉 bele jössz és menni is fog egyedül is 😊 csak hajrá, aztán írj h sikerült. 😉
21671. Marcsi_BD (válaszként erre: 21668. - Fzsuzska)
2018. jún. 23. 07:03
Elhiszem h nehéz volt, de túl vagy rajta. Gondolkodj kicsit pozitívabban. Nagyon rá stresszelsz... Lehet a vizsgákbis emiatt nem sikerülnek, nem?!
21670. anna_baba (válaszként erre: 21663. - Marcsi_BD)
2018. jún. 22. 22:47
Ha minden jól megy, akkor átmenetileg kapok autót. Hétvégén megyek, kipróbálom de azért nagyon izgulok milyen lesz teljesen egyedül vezetni. Szuper lenne, ha belejönnék. :)
21669. anna_baba (válaszként erre: 21666. - Fzsuzska)
2018. jún. 22. 22:41

Drukkolok neked,hogy meglegyen. :)

Meglátod menni fog, csak kitartás és ne hagyd, hogy elvegyék az önbizalmadat, bármi is lesz. Remélem, hogy minden oké lesz.

21668. fzsuzska (válaszként erre: 21667. - Marcsi_BD)
2018. jún. 22. 17:09
Pszi is kétszer...meg mindenféle tesztek...meg szimuláció...
21667. Marcsi_BD (válaszként erre: 21666. - Fzsuzska)
2018. jún. 22. 16:42
Őőő ilyenkor pszichológussal kell beszélni, jól tudom?
❮❮ ... 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook