Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Tanuló vezetők, friss jogsisok gyertek csevegni! fórum

Tanuló vezetők, friss jogsisok gyertek csevegni! (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 ... ❯❯
21636. andi6020 (válaszként erre: 21634. - Annainked)
2018. jún. 14. 19:09
Szerintem az 50 is sok. Mármint nem hiszem, hogy az lenne az átlag.
21635. micimacko62 (válaszként erre: 21633. - Anna_baba)
2018. jún. 14. 11:57

Szia.Velem ugyan ez történtén is váltottam és most +30 óránál tartok,julius közepe- vége felé vizsga.

A parkolásról annyit ,hogy az oktató szerint lehet javitani azt nem kell sokat gyakorolni!!Hát én nem tudom de ha 3. nem sikerül meghúznak.

21634. annainked
2018. jún. 14. 10:51

Igen, egyet értek az előttem szólókkal. Pesten meg városban sokkal rosszabb vezetni, nekem eddig a legjobb élményem az volt, mikor Budapestről levezettem a Velencei-tóhoz. Az az igazi vezetés! Amikor mész mondjuk 110-zel és visszamész 70-re, úgy érzed, mintha 1-esben mennél kb, annyira lassúnak tűnik. Amikor meg lentről mész felfele 70-re, akkor meg száguldásnak tűnik, szóval csak viszonyítás kérdése. :)

A 70-80 óraszám nagyon sok, persze nincs olyan, hogy túl sok, de azért ez túlzás. Szerintem az olyan 50 az átlag, amivel azt lehet mondani, hogy felkészült az ember a vizsgára, aztán ennél van, aki vezetésre született és kevesebb is elég, van, akinek több kell.

21633. anna_baba (válaszként erre: 21630. - Marcsi_BD)
2018. jún. 13. 23:06

Nálam ugyanez történt, nem tanított parkolni, hiába kértem, szerinte "felesleges" volt, mert a vizsgán nem arra mennek rá. Amikor váltottam szinte újra tanultam vezetni, előlről kezdtem mindent.

Nekem is előbb kellett volna váltani, mert pénz kidobás volt az első kb 30 órám (ami nettó max 20 volt a késések miatt). Javasolni tudom ebben a helyzetben az oktató váltást.

21632. fzsuzska (válaszként erre: 21631. - Andi6020)
2018. jún. 13. 20:37
Èn most tartok 45. Òránàl...na nàlam simàn meglesz 70-80 óra..összeget hagyjuk...
21631. andi6020 (válaszként erre: 21627. - Bani66)
2018. jún. 13. 18:32

Mondjuk ehhez az óraszámhoz nem is sok a 250.000 Ft.

Mennyi ott egy forgalmi óra díja?

21630. Marcsi_BD
2018. jún. 13. 06:04
Nekem is ismerős, az első oktatóm nálam is csinált ilyeneket... 24 óránál váltottam úgy h parkolást egyáltalán nem is tanultam nála addig. És nekem is azt mondta h min 60 órát kell vezetnem h vizsgázhassak, de inkább több. Aztán mikor oktatót váltottam, lényegében ő tanított meg mindent. De 1 bukással, nekem is kb 50 órából meglett.
21629. anna_baba (válaszként erre: 21627. - Bani66)
2018. jún. 12. 23:01

Elég ismerősnek tűnik, amit írsz.... nekem ez totál lehúzásnak tűnik. :(

Nekem az első oktatóm azt csinálta, hogy rendszeresen váratott, fél órákat késett. Menetközben meg itt- ott megállt, beugrott "ügyet intézni" és eltűnt 10-20 percekre. Ezt ne hagyd, mert a vezetésre szánt időből megy és közben nem halad.

Az egy dolog, hogy a 2. órán kimentek a forgalomba, de kérdés, hogy a manővereket mennyire tanította meg. A forgalomban is el lehet vezetni több 10 órákat úgy hogy nem fejlődik az ember.

Én a kezdeti rossz élményeim miatt (és a korom miatt is) rástresszeltem a dolgokra, így lassabban jutottam el a sikeres vizsgáig, de akkor is max 50 órát voltam. Sok az a 70-80, amit mond.

21628. andi6020 (válaszként erre: 21627. - Bani66)
2018. jún. 12. 21:14

70-80?

A lányom most vizsgázott kb 3 hete. 34 órát vett összesen.

21627. Bani66
2018. jún. 12. 21:05
A lányom most tanul vezetni és az oktatója folyamatosan tolja a vizsgát. Azt állítja, hogy 70-80 óra kell, már levezetett 40 órát és még kérnek tőle 80e Ft-ot. Az oktatója mutogatja, hogy a többieknek is 70-80 órája van vizsgáig. Ez normális? Így végül 250+-os lesz a vége. A vizsgadíjat is már kb. 2 hónapja befizette a lányom, a 2-3. alkalom után már kint voltak forgalomban. Az már csak hab a tortán, hogy 2 óra az mindig kurtább vagy 15-20 perccel, mert tankolni kell, csak beugrok a Leheltérire...
21626. fzsuzska
2018. jún. 12. 20:37

Sziasztok. Haladok a vezetèssel èn is. 45' órànàl tartok. Kedden pàv. Aki volt pàvon mennyire kèrtek orvosi papirokat, zàrojelentèseket?

Nem tudom miket vigyek...

21625. Marcsi_BD (válaszként erre: 21624. - Kannanana)
2018. jún. 12. 16:40
Csak hajrá! Aztán utána írd meg a tapasztalatod, élményed 😁
21624. kannanana (válaszként erre: 21623. - Andybanya82)
2018. jún. 11. 11:34
Igen, többen is mondták, hogy érezni fogom, hogy fel kell venni a forgalom tempóját és a végén engem fog zavarni ha valaki 80-nal szöszmötöl előttem. Hát majd meglátjuk, még gyűjtöm az erőt.
21623. Andybanya82 (válaszként erre: 21618. - Kannanana)
2018. jún. 10. 08:31
Nekem most egy éves a jogsim. Mióta megvan azóta naponta vezetek. Vidéki vagyok,de kezdettől fogva Bp és az autópálya a kedvencem. Imádom ahogy visz a forgalom. Anno az oktatóm kb a 25. órámon elvitt egy reptérre és ott mehettem 190-el. Hatalmas élmény volt. Persze ez a sebesség nem való az utakra. Amúgy ha rámész a pályára, érezni fogod, hogy ott kevés a 90 is. Én rendszeresen azt érzem miután lehajtok, es lelalssitok 90-re, vagy kedvesebbre hogy tötymörgök. Nem kell félni a pályától, mert gyakorlatilag az a legbiztonsagosabb.
21622. kannanana (válaszként erre: 21620. - Marcsi_BD)
2018. jún. 10. 07:53
Nekem kb. 55 óra. (De én nem voltam egy autós őstehetség.🤣)
21621. kannanana (válaszként erre: 21619. - Marcsi_BD)
2018. jún. 10. 07:52
Rendben. Köszönöm a jó tanácsot.:)
21620. Marcsi_BD
2018. jún. 10. 03:56
Aki Bp - én tanul vezetni, annak hány óra kb a vizsgáig? Csak mert volt h erre Pécs felé is ha reggel mentem vezetni 2 órám alatt alig haladtam vmit...
21619. Marcsi_BD (válaszként erre: 21618. - Kannanana)
2018. jún. 10. 03:50
Azt javaslom h előtte menj autózni sokat, főúton, autó úton úgy h min 90 km/h val mész... Mert autópályának végülis az a lényege h tudsz gyorsan haladni, nem véletlen a 130 km/h sebesség határ. És bizony oda kevés lesz a 70-75, Anna is írta, én is h a forgalommal fel kell venni a ritmust. Mert különben rossz élményekkel fog végződni az első autó pálya utad... És a félelmed utána még erősebb lesz.
21618. kannanana
2018. jún. 9. 17:02

Hu...köszönöm a válaszokat:)

A tükrökkel tanuló koromban sem voltam jóban. Eddig 70-75km/h volt a max sebesség, amivel vezettem.

Lassan egy éves a jogsim, és úgy érzem itt az ideje, hogy felmerészkedjek a pályára is.

21617. anna_baba (válaszként erre: 21614. - Kannanana)
2018. jún. 9. 15:49

Én voltam 2x oktatóval, de más nélküle. Olyan mintha országúton mennél csak vmivel gyorsabban kell.

Azt tudom mondani amit Marcsi, hogy a tükröket, a forgalmat kell figyelni. És nem árt jelezni sávváltáskor, ezt sokan elmulasztják sajna, így arra kell nagyon figyelni ha vmi így jön eléd be a sávodba.

Tényleg csak haladni kell a forgalommal, a tempót felvenni. 🙂

21616. anna_baba (válaszként erre: 21613. - Marcsi_BD)
2018. jún. 9. 15:43

Az szép elsőre ekkora táv!😃

Ne is mondd, az emelkedőtől én is félek, mert Észak-Pesten tanultam vezetnui, ahol alig gyakoroltam ezt.

Na ma végre 2 hét kihagyás után a családlátogatást összekötöttem kis autókázással a Dunakanyarban. Még nem egyedül, de vezettem egész délelőtt, hegyre fel is és még egészen szépen be is parkoltam az emelkedőd utcában. A hónap végén meg fogom kapni anyum régi autóját, ami hajlamos lefulladni. Mentem vele a Szentendrei szigeten meg utána még tovább a 11es úton kifelé és elboldogultam vele. Állítólag megy ez, haladok csak most kell sokat menni majd, hogy belejöjjek. Azt javaslom mindenkinek hogy gyakoroljon és olyat csináljon, amitől fèl, mert csak úgy lehet túllépni rajta.🙂 Na kb másfél hónapos jogsival úgy érzem csak tanultam vmit.😄😃

21615. Marcsi_BD (válaszként erre: 21614. - Kannanana)
2018. jún. 9. 09:56
Nekem 5 hónapja volt jogsim mikor először felmentem. Az előzőben is írtam. Oktatatóval én se voltam sose. Igazából pár perc alatt bele rázódtam. Nagyon kell figyelni, elengedhetetlen és előtérbe kerülnek a vissza pillantó tükrök. Haladni kell a forgalommal és akkor nem lesz baj.
21614. kannanana
2018. jún. 9. 08:30
Nálam még mindig óriási félelem az autópálya, szeretném megkérdezni, hogy ki mikor ment először fel, és hogy ment? Oktatómmal soha sem voltunk. Leginkább attól félek, hogy nem lesz elég a gyorsító sáv és nem fogok beférni két autó közé.
21613. Marcsi_BD (válaszként erre: 21612. - Anna_baba)
2018. jún. 9. 06:28
Nyugi, bennem is vannak azért még félelmek... 5 hónapja volt meg a jogsim mikor a tesóm közölte velem vigyem fel Pomázra 🤤🤤🤤 először mondtam oké mellettem ül majd 1 hivatásos kamion sofőr nem lehet baj... 250 km-es távtól sem ijedtem meg. Na de mikor közölte velem Kaposváron álljunk meg a kúton kell autópálya matrica, na akkor volt bennem para. Át vészeltem az autópályát, sőt imádtam 😁 aztán mikor le jöttünk az M0-ról meg álltunk egy sparnál (nem tudom hol voltunk pontosan 🤣) autó alkatrészért mentünk tesóm telefonált h kb 10 perc és ott vagyunk, addig nézelődtem, néztem arra fel felé ami utólag kiderült ott van Pomáz. Gondoltam magamba biztos nem oda megyünk, tesóm tudja az "emelkedős félelmemet" mondja mehetünk, irányít mikor merre forduljak. És rohamosan közeledtünk az domb felé. Mondtam én oda biztos nem megyek fel, ő csak nyugtatott h menjünk nem lesz baj, itt van ő is ha nagyon nem sikerül akkor helyet cserélünk... De fel mentem... Basszus ott már majdnem függőleges az út 🤣🤣🤣 nem mondom sikerülhetett volna jobban is a fel jutás, de sikerült. Haza felé is én jöttem.
21612. anna_baba (válaszként erre: 21609. - Marcsi_BD)
2018. jún. 7. 23:08

Hááát, szerintem most sem léptem túl ezen teljesen,mert ha majd megyek egyedül most a hétvégén, akkor még görcsölni fogok mindenen... :))

De nekem az segített, hogy rájöttem, hogy ha beleélem magam, hogy nem mennek a dolgok, akkor utána annál nehezebb lesz. Igazából rajtam kívűl senki nem csinált a hibáimból ügyet,én drámáztam csak. Ezt az oktatóm is többször elmondta, főleg a sikertelen vizsga után. Nehéz volt, de utána átbeszéltem vele a dolgokat, hogy technikailag mit kell jobban, de elsősorban fejben kell rendbe tenni a dolgot, hogy NEM számít kimit gondol, mert az a fontos, hogy biztonságban érezd magad vezetés közben (a lehetőségekhez képest). Na én akkor tudtam fejlődni igazán, a sikertelen vizsga után :)

Emellett meg sokat segített, hogy az oktató figyelt rám és arra, amit csinálok, meg persze sokszor jókat röhögtem vezetés közben és talán az is oldotta a stresszt :))

21611. anna_baba (válaszként erre: 21609. - Marcsi_BD)
2018. jún. 7. 22:59

Nekem azért is tetszett, mert teljesen át tudom érezni a helyzetet :) Még friss az élmény.

Én sokáig meg voltam győződve róla, hogy én vagyok béna és túlérzékeny, amiért nem tudtam olyan oktató mellett megtanulni vezetni, aki le se szarta, hogy ott vagyok, hanem a saját ügyeit intézte. Látom, hogy sokan kűzdenek azzal, hogy magukat hibáztatják, mert az oktató bunkó és elvesztik a motivációt, hogy megtanuljanak vezetni.

Jó olvasni, hogy tudtál váltani és jó irányba vinni a dolgokat és a legjobb,hogy vezetni is szeretsz. :))

21610. micimacko62 (válaszként erre: 21608. - Anna_baba)
2018. jún. 7. 17:29
Én is igy vagyok vele,hogyan tudtál túl lépni a stressz és a kényszeren ?Hogy segitett az oktatod?
21609. Marcsi_BD
2018. jún. 7. 17:07
Én Pécsen vezettem. Annyira jó olvasni h vkinek, sőt több mindenkinek tetszett amit írtam. 😁
21608. anna_baba (válaszként erre: 21606. - Marcsi_BD)
2018. jún. 6. 23:01

Érdekes, én is pontosan így voltam vele, hogy a megfelelési kényszer és a félelemattól,hogy elrontok vmit gátolt abban,hogy 1.-re levizsgázzak. Nekem plusz stressz volt a kezdetek óta a korom, mert nem 18 vagyok,mint a legtöbb friss jogsis. De a volt oktatóm vhogy segített, hogy ezen túllépjek. Tényleg nekem jó tapasztalat volt az időszak,amíg vezetni tanultam. Egyrészt, hogy nem másoknak kell megfelelni és elfogadni magad akkor is, ha adott napon éppen szarul megy a vezetés. Másrészt meg nagyon fontos, hogy normális legyen az oktató, mert sokat segít:)

Te amúgy Budapesten tanultál vezetni?

21607. Kbrusznyic (válaszként erre: 21599. - Marcsi_BD)
2018. jún. 6. 18:27
Szia! Jó volt olvasni a soraidat, mint a régi Önmagam, amikor Szentendrén keresztül kellett menni, beindult a para, inkább lent a Duna parton mentem...Most 10 éve nem vezettem, ismerős által találtam egy oktatót, akivel egy kicsit az alapoknál kezdtük, tanpálya, indulás, váltás, csúsztatott kuplung, egyedül a parkolást nem gyakoroljuk, mert az nem izgat, ha nem tudok beállni, tovább megyek, valahol sikerül. Az emelkedős félelmemet elmondtam, gyakoroltuk, és ahogy te is írod, gyönyörűen kuplung gázzal tudok indulni. Az oktató szigorú, de türelmes, valahol pszichológus is, aki segít túllendülni a félelmeimen. Furcsa, hogy 20 évig vezettem, és a 10 év kihagyás mennyi parát kihoz az emberből. De már más a forgalmi helyzet. Drága mulatság ez az oktatós dolog, de megéri annak aki sokat kihagy, még egy pár órára elmegyek vele, de közben hétvégén " próbálgatom a szárnyaimat" a korai órákban. Ott áll a kocsi és nagyon várom, hogy magabiztosan egyedül útra kelljek, még kell, hogy valaki csücsüljön mellettem...
❮❮ ... 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook