Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Tanulás? Miért megy nehezen? Tanácsra lenne szükségem fórum

Tanulás? Miért megy nehezen? Tanácsra lenne szükségem (beszélgetős fórum)

1 2
53. babika_ (válaszként erre: 14. - Papája)
2018. máj. 11. 12:29
Rosszul tudod: az egyetem 3 év, BA diplomát ad. Lehetőség van MA diplomára az +2 év.... Illetve vannak az osztatlan képzések: jog, orvos, azt hiszem a tanár is az lett, az 5 v 6 évesek.
52. fincsi5 (válaszként erre: 47. - Gabbbicica)
2018. máj. 10. 09:31

A kérdezőre gondolom, hogy komolytalan.:))

Gyerekem sem csinálja meg a második nyelvvizsgát, mert az "csak" 10 ezret jelentene a fizetésesben.

Az ilyet nem értem.:(

51. syria (válaszként erre: 22. - Csimber)
2018. máj. 10. 08:17

Korábban megfogalmaztad a lényeget: nem érdekel. Sok ember van úgy, hogy nem tudja tanulni azt, ami nem érdekli. Hanem muszáj, nem kell erőltetni. Diploma nélkül is lehetsz olyan értékes, mint sok más diplomával.

Ráadásul a jogi terület azok közé tartozik, ahol állandóan tanulni kell, ha valaki nem akar lemaradni a szakmájában.

Túlzás, hogy semmit nem tudsz végigcsinálni. Pl. a jogsit is megszerezted.

50. db0a864f81 (válaszként erre: 25. - Csimber)
2018. máj. 9. 17:17
Azért, mert lusta vagy. Nem tud helyetted leülni senki tanulni.
49. katus3
2018. máj. 9. 15:27
* nem megy
48. katus3
2018. máj. 9. 15:27
Engem a munkahelyem küldött egy kétéves képzésre, olyan feltétellel, hogy ha úgy érzem ne megy, abbahagyhatom. Első év végén volt egy balesetem, 6 hét fekvés, mindkét lábam rögzítve, akkor gondoltam hogy eljött az idő, nekem elég. Aztán mégis folytattam, majdnem belepusztultam. Közben kiderült hogy mégsem ez kell nekem a kinevezéshez, ezért elküldtek egy másik suliba is. Irtó nehéz volt a kettő egyszerre, meló, család, gyerekek. Mégis elvégeztem mindkettőt. Februárban lett vége a másodiknak. Nem csak a fizum lett jobb, hanem irtó büszke vagyok magamra hogy végig tudtam csinálni. Nem szabad feladni ha már elkezdted. elvesztegetett idő lenne.
47. gabbbicica (válaszként erre: 40. - Fincsi5)
2018. máj. 9. 12:26

Nem komolytalanul én így érzem.


Nekem is vannak a munkahelyemen, akik lusták képezni magukat, nem mennek el az ingyenes tanfolyamra, mert nincs kedvük.


pedig tudják, hogy pl az éves prémiumfeltétele, hogy részt vegyél (munkaidőben ráadásul) pl 4 tanfolyamon.


Aztán mikor nem kapnak prémiumot, akkor se azzal jönnek panaszra, h tudják, h azért nem kaptak, és h mehetnek-e képzésre, hanem h XY miért kapott?

46. papája (válaszként erre: 43. - NomNom)
2018. máj. 9. 11:03
Köszönöm a tájékoztatást.
45. Channa* (válaszként erre: 41. - NomNom)
2018. máj. 8. 21:39
Értem!
44. Channa* (válaszként erre: 39. - Guruljka)
2018. máj. 8. 21:38
Értem! Én előbb jártam:D
43. NomNom (válaszként erre: 32. - Papája)
2018. máj. 8. 21:26

Ezek is már egyetemi képzésnek számítanak.:)

Ápolónő vagy diplomás van, vagy eü szakközépben vagy OKJ-n végzett.

A 4 éves képzés meg pláne nem főiskolai. Egyeteminek számít már az is. A gyógtornásztól kezdve az ápolóig már egyetemi képzés, mivel ott is a végzettség BSc, ami egyetemi alapképzést (3/4 év) jelent.

A 3 év után is diplomát kap az ember, csak bizonyos szakok esetében kb. nem tud vele elhelyezkedni, de pl. egy 3 éves közgazdász képzés után már el lehet.


Amúgy bocsi eltértünk a tárgytól nagyon már.:D

42. NomNom (válaszként erre: 39. - Guruljka)
2018. máj. 8. 21:21
Na igen erről beszélek, köszönöm. :D
41. NomNom (válaszként erre: 34. - Channa*)
2018. máj. 8. 21:20

Nem kimondottan újdonság, én 2009-ben kezdtem és már akkor sem volt újdonság. Már elég régen ez a rendszer van. Ez az egységes európai rendszer.


Azt meg azért írtam neki, hogy nem fogja gyerek mellett bírni mert még a magasabb fizetés sem motiválja eléggé, illetve mikor nem volt más dolga csak egyetemre járni, akkor sem jött össze - egy gyerek mellett nem hinném hogy hirtelen megtáltosodna.

40. fincsi5 (válaszként erre: 37. - Gabbbicica)
2018. máj. 8. 20:02
Ez komolytalan, nem?
39. Guruljka (válaszként erre: 34. - Channa*)
2018. máj. 8. 19:53

Ez az úgynevezett bolognai rendszer, itthon 2004-ben kezdték bevezetni.

[link]

38. fincsi5 (válaszként erre: 22. - Csimber)
2018. máj. 8. 19:44
Milyen egyetemre mennél?
37. gabbbicica (válaszként erre: 3. - Csimber)
2018. máj. 8. 19:29
és ez nem elég motváló erő? hát én bármit megtanulnék, ha 50 %-l több fizut kapnék utána, és így se keresek keveset :D
36. fincsi5 (válaszként erre: 32. - Papája)
2018. máj. 8. 19:28

Kap diplomát, ez biztos. Attól függetlenül, hogy megy tovább, vagy nem.

Gondolom, az arról szól, hogy adott szakon alapfokot végzett.


"Rendes" diplomakiosztó van olyankor.:))

35. Channa* (válaszként erre: 30. - NomNom)
2018. máj. 8. 18:42

Vagy még sem értelek?:D

Én úgy jártam főiskolára, hogy pici volt a gyerekem, azaz gyes alatt kezdtem el.

Simán végig csináltam. 4 év alatt levizsgáztam mindenből (kevés UV-vel), és az utolsó fél év nem a szakdolgozat írásról szólt, hanem akkor is konzultációkról és vizsgákról, majd csak ezután jött a szakdolgozat írás és záróvizsga.

34. Channa* (válaszként erre: 20. - NomNom)
2018. máj. 8. 18:38

Ez valami új dolog?

Én még 8 fél évest végeztem.

33. Channa* (válaszként erre: 21. - Anyucikóni)
2018. máj. 8. 18:36
Értelek!:D
2018. máj. 8. 18:24

Bizony, hogy létezik még főiskolai végzettség. Önálló főiskolák talán már nem, mert Egyetemek főiskolai karaként szerepelnek. Ilyenek az orvosi egyetemek főiskolai karai ahol gyógytornász, ápoló, védőnő, mentő tiszt, népegészségügyi ellenőr, labor asszisztens, dietetikus, szülésznő stb képzés történik. Az ELTE tanítókat,gyógypedagógusokat, óvónőket stb képez főiskolai szinten 4 év alatt. Sorolhatnám a többit is.

Azzal viszont nem vagyok tisztába - segítsetek - mi lesz a végzettsége annak, aki bármelyik egyetem 3+2 képzésében nem tudja/akarja elvégezni a mester fokozatot. Milyen diplomát kap, kap-e egyáltalán, mihez tud vele kezdeni.

31. Bichi (válaszként erre: 13. - Csimber)
2018. máj. 8. 17:36

Látszik, hogy első gyerek, ha azt hiszed, hogy gyerek mellett unatkozni fogsz. A gyerek nem fix munkaidő, és 5 után sincs vége, ráadásul nagy eséllyel éjjel sem alszod ki magad.

Viszont az is marhaság, hogy bébiszitter, takarítónő nélkül nem lehet megoldani, hogy befejezd, ezt többen megtették már több gyerek mellett is.

Viszont ha nem szeded össze magad, és csak húzod-halasztod, akkor sosem csinálod meg. Az egyetem/tanulás nem több, mint akarat, és seggelés.

Ha ez nem megy, akkor viszont engedd el, az, hogy mások mit gondolnak, az egyáltalán ne foglalkoztasson.

Én például roppant maximalista vagyok, és nagyon nem szeretek semmit abbahagyni, de nekem is volt már olyan suli, amit 1 év után elengedtem. Igaz a környezetem már rég mondta, hogy hagyjam a fenébe, de én harcoltam magam ellen. Utána meg nagyon bántam, hogy egy évet feláldoztam rá az életemből :)

30. NomNom
2018. máj. 8. 16:46

Igen gyógytornász szak alapból négy éves és még arra jön kettő ha valaki nagyon tanulni akar.:D


Egyébként GYES alatt tanulni ahhoz nagy akaraterő kell, szóval ha előtte nem ment nem valószínű, hogy most kapnál szárnyakat. De ki tudja kiből mit hoz ki a babázás.

29. PöttyösPanka (válaszként erre: 27. - NomNom)
2018. máj. 8. 16:37
Csak azért írtam, hogy áltag 3+2 év, de eltérhet. Tehát akár 4 éves alapképzés is lehet. Nálunk ez a 7 félév nem gyakorlat vagy szakdoga miatt volt, csak egyszerűen olyan sok volt az anyag, hogy nem tudták jobban összezsúfolni. Ja meg persze BSc-n nincs szigorlat. Kivéve nálunk, ahol rögtön kettő is volt :D
28. PöttyösPanka (válaszként erre: 25. - Csimber)
2018. máj. 8. 16:32
Nem hiszem, hogy ennek így van értelme. Vagy tanulj olyat, ami érdekel, vagy ne erőltesd, mert csak így gyűjtöd magadnak a kudarcélményeket. Nem hinném, hogy kívülről lehet motivációt szerezni.
27. NomNom (válaszként erre: 26. - PöttyösPanka)
2018. máj. 8. 16:31
Igen olyan is van de az átlag az 6 félév, 7 féléves szokott lenni ha gyakorlat is van vagy külön félév van szakdolgozat írásra. De nem ez a lényeg hanem hogy már nincs fősuli hanem alapképzés + mesterképzésből áll az egyetem. Nekem 3 + 2 év volt.
26. PöttyösPanka (válaszként erre: 20. - NomNom)
2018. máj. 8. 16:26
7 féléves alapképzés van. Én olyat csináltam, plusz a 2 év mester.
25. csimber (válaszként erre: 24. - Anyucikóni)
2018. máj. 8. 16:13

Az a baj hogy ez az egy amit fel lehet használni a munkamban.

Bíróságon dolgozom.

24. Anyucikóni (válaszként erre: 22. - Csimber)
2018. máj. 8. 16:09
És hasonlóhoz nincs kedved? Persze most már nem asszisztens, hanem vmi komolyabb, de csak 1 év körüli képzésidővel.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook