Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Talán sosem értem meg fórum

Talán sosem értem meg (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Talán sosem értem meg

1 2 3 4
2010. júl. 21. 10:43

al-anon.a meghatározásuk:az al-anon családi csoportok az alkoholisták hozzátartozóinak és barátainak közössége, akik megosztják egymással tapasztalataikat,erejüket és reményüket,hogy megoldhassák közös problémáikat.

az alkoholizmust családi betegségnek tartjuk és hiszünk abban, hogy ha megváltoztatjuk magatartásunkat,felépülhetünk.

az al-anon nem szövetkezik semmiféle szektával, felekezettel,politikai szemlélettel, szervezettel vagy intézménnyel,nem kívánunk semmiféle vitába bonyolódni,nem hagyunk jóvá és nem ellenzünk semmilyen állásfoglalást.

a tagság nem jár illetékkel vagy díjjal, az al-anon önellátó a saját hozzájárulásaiból.az al-anonnak egy célja van: segíteni az alkoholisták hozzátartozóit.

59. bszsz (válaszként erre: 58. - Jozsi.38)
2010. júl. 21. 10:29
igen, igazad van, nem lehet mindenkinek megfelelni, mert ezt csak az értheti, aki élt benne. Milyen segítségre gondolsz?
58. jozsi.38 (válaszként erre: 57. - Bszsz)
2010. júl. 21. 10:24
akkor vedd észre hogy nem megy! nem tudsz mindent megoldani és az ivást abbahagyni az alkoholista helyett.minél hamarább lépsz annál gyorsabban keveredsz ki belőle.nem tudod irányítani az alkoholistát mert csak rosszabb lesz! erre nincs intelligens megoldás,keress segítséget magadnak
57. bszsz (válaszként erre: 55. - Jozsi.38)
2010. júl. 21. 10:18
Ne értsd félre kérlek, nem kifogásokat keresek, de normálisan szeretném élni utána az életem és a helyzetet inteligensen kezelni.
56. bszsz
2010. júl. 21. 10:17
Nem ítélnek el emiatt az emberek? Mit mondok az embereknek, ha anyám felöl érdeklődnek? Ha egyszer lesz gyerekem, mit mondok a nagyszülőjéről? Ezt hogyan kell kezelni?
55. jozsi.38 (válaszként erre: 54. - Bszsz)
2010. júl. 21. 10:14
akkor lépj ki mert a te egészséged (testi és lelki egyaránt) sínyli meg
54. bszsz (válaszként erre: 52. - Jozsi.38)
2010. júl. 21. 10:06

hát igen, csak közben szép lassan elúszik az adósságban a lakás, és még kitudja kinek tartoznak...

ahhoz, h ne legyen gyomorideg, ne ez kösse le a családtag figyelmét és energiáját, egy megoldást látok: kilépni ebből az egészből

53. FairyJ (válaszként erre: 52. - Jozsi.38)
2010. júl. 21. 10:05
Tudom. Igyekszem nem ezen forgatni magam.
52. jozsi.38 (válaszként erre: 48. - FairyJ)
2010. júl. 21. 10:01
ezt úgy mondják,hogy tagadásban van. nem én nem iszok annyit, nem is megy el olyan sok pénz italra,bármikor abba tudom hagyni stb. ja és amíg azzal vagy elfoglalva mit csinál vagy mit nem csinál az alkoholista, addig mindig is lesz gyomorideg
51. FairyJ (válaszként erre: 50. - Bszsz)
2010. júl. 21. 09:56
Hát nem részletezném, csak két pl. apám és bátyám...
50. bszsz (válaszként erre: 48. - FairyJ)
2010. júl. 21. 09:52
szegénykém, ezek szerint te is hasonló cipőben jársz vagy jártál.
49. bszsz
2010. júl. 21. 09:41
Én azt vettem észre, h anyám direkt élvezi azt, hogy fájdalmat okoz nekem a viselkedésével és az örökös adósságaival, ezzel mutassa meg, hogy milyen kemény a világ. Ha ő nem lehetett boldog, én se legyek, ha ő szegény volt én is az legyek. Pedig 15 éve - elméletileg nem iszik - de a sunyiság és a rosszindulat megmaradt. Józanul alkoholista. Örök betegség.
48. FairyJ (válaszként erre: 47. - Bszsz)
2010. júl. 21. 09:36
Nagyon igazad van. Sőt, fel vannak háborodva, hogy miért baj,hogy ők isznak!!! Persze, nem (csak) a saját lelkivilágukat teszik tönkre. Nem ők mennek haza gyomorideggel, hogy mi vár rájuk megint...
47. bszsz (válaszként erre: 46. - 80ab802d8e)
2010. júl. 21. 09:33
Ezt a papíros dolgot nem lehet egy alkoholistával eljátszani. pont az a lényeg, h ők tökéletesnek hiszik magukat és a világ rossz. Ez csak elméletben működik, a gyakorlatban sose. 19 éves lány írta ezt a topicot. Nincs remény arra, h rendezze a szülei elrontott életét, itt már csak magát mentheti meg.
2010. júl. 21. 09:30

Van, hogy az ember belefullad a felhalmozódott problémákba ezt ma már depressziónak hívják, amit lehet alkohollal is pillanatnyilag kezelni (ebből alakul ki az alkoholizmus), de régen jobb megoldást tudtak az emberek. Voltak barátaik, akikkel meg tudták beszélni az élet hozta rosszat és ha tudtak segítettek is a gondokban egymásnak. A mai Magyarország viszont nem erről szól! Sajnos az emberek magukba, a televízióba, internetbe, számítógépbe menekülnek, vagy ott keresik a megoldást a problémáikra. Ebben van is ráció, de a más emberekkel való kommunikációt akkor se pótolja. Tapasztalatom szerint is a párkapcsolat, ha nem úgy alakul, ahogy szeretnénk és csak problémákat találunk benne akkor akarva akaratlan boldogtalanok leszünk. Viszont a megoldás nem minden esetben az, hogy egy másikat kell kezdeni. Nem ismerem a volt kapcsolatod problémáit, de az tény, hogy az őszinte beszélgetés a pároddal csodákra képes. Lehet, hogy naiv vagyok és túlértékelem az embereket, de az tény, hogy a gondolataim, vágyaim nem fognak este a párnán átosonni a párom fejébe és a szememből se olvashatja ki. Szóval fontos az őszinte, türelmes beszélgetés. Nincs értelme ordítozni, veszekedni se, mert az csak dühöt, mérget eredményez. Ekkor nem tiszták a gondolatok. Higgadt, megfontolt őszinte, felnőttekhez méltó beszélgetéssel kell a nézeteltéréseket, esetleges problémákat kezelni. Ez inkább a későbbiekre tanulság. Már több írásra való reagálásomban is írtam a karmáról, tehát a lelkünk a fejlődése és tisztulása érdekében magára vállalt nehézségekről, feladatokról. e szerint, ha az ember egy adott családba születik azt ő maga választja, mert akkor és így tudja elérni az önmaga által kiválasztott utat. A fáma szerint a szülők, testvérek előző életeinkben kapcsolatban álltak velünk, de persze lehet, hogy csak a fejlődési cél miatt választotta a lélek őket. Milyen érdekes, hogy mindig azt kérdezi az ember, miért pont őket? Ha Isten tudna válaszolni azt mondaná: Miért tőlem kérded, hisz te választottad!?

Ami fontosabb, ezt fel lehet oldani, csak nehéz dolog rájönni, hogy hogyan.

Megint saját tapasztalat, hogy a szülő az az egyik legkeményebb dió.

Próbáld ki, hogy megkéred a szüleidet,de főleg édesanyád, hogy írja össze egy papírra, hogy miért iszik, majd hogy mi a jó és a rossz oldala az ivásnak. Írja le azt is, hogy mit vár az élettől és szerinte miért nincs az, amit szeretne. Ha tud írja minden rossz mellé oda, hogy szerinte mi a megoldás és ha nem megy kérje nyugodtan a segítségedet. Ahhoz, hogy az ember újra önmaga tudjon lenni fel kell erősíteni az önbizalmát, önbecsülését. Jót tenne, ha kimozdulna, kirándulna, esetleg valamit sportolna. Biztos, hogy ez nem könnyű,de nem is lehetetlen.

A mondás is azt mondja, hogy mindent lehet, csak akarni kell! És, ha hiszed, ha nem ez így van!

A keleti emberek számos példáját hozzák ennek pl.: Ueshiba Morihei az aikido megalapítója a történetek szerint legyőzhetetlen volt, még 80 évesen is padlóra küldött 4-5 felnőtt férfit egy kézzel (youtube), sőt még a golyókat is elkerülte fiatal korában.

Sok tudomány van, ami manapság próbálja felfedni az emberi elme csodáit (kollektív tudat, a tárgyakra, emberekre gyakorolt hatás).

Az egész lényege a hit. Ha hiszel, akkor teremtesz, sokszor nem is tudod, hogyan, de teremtesz. Pl.: az, amit én leírtam neked, ezt is Te teremtetted, hiszen írtál a fórumra!

Erősítsd magad pozitív gondolatokkal, és persze a szüleidet is.

Keress rá a neten "A titok" című filmre.

Örülj az eredményeidnek és ne feledkezz el sose saját magadról se!

45. bszsz
2010. júl. 21. 09:28
Szia, átérzem minden egyes mondatod, hogy miről írsz. Én is ugyanebben a cipőben járok/jártam. De ez mellékes is, mert te azért írtál ide, hogy segítséget kérj. Én azt látom - magam példáján keresztül, aki ugyanezt élte át, mint te, csak még nagymama se volt - , hogy ez egy egész életen át megmaradó betegség. Ha józanok is, nem tudnak magukról gondoskodni, tönretesznek téged hosszútávon. Ne vállald fel ezt a szerepkört, ha saját családot és egzisztenciát akarsz valaha is. Nincs vége sose, csak csendesebb időszakok vannak. Ha még józanok is, magatehetetlen emberek, akik hazudoznak. Velem ez történik, most éppen józan állapotában próbál az anyám mindenemből kiforgatni és tönretenni. Találd meg életed párját és sose nézz vissza. Tudom nehéz, mert még én se mertem meglépni ezt a lépést, de ez lesz a következő. Magad teszed tönkre, mert egy olyan missziót vállalsz magadra, ami teljesíthetetlen. Remélem apukádnál összejön, de anyukádnál nem sok esélyt látok.
44. FairyJ (válaszként erre: 32. - Arianne113)
2010. júl. 20. 21:02
Aki ezt a törvényt megszüntette, annak fogalma sincs milyen egy alkoholistával élni. És sajnos nem mindig van más választása az embernek, mint hogy együtt éljen vele...:(
43. Arianne113 (válaszként erre: 42. - 94786a70d9)
2010. júl. 20. 20:55
Pontosan. Ehhez nincs is hozzáfűznivalóm, mert ez így van.
2010. júl. 20. 18:29
Próbálj a szüleiden segíteni,csak arra vigyázz,hogy ez téged ne emésszen fel,márpedig ha sokáig tart,akkor felemészt. Ha ők így akarnak élni,hát hagyd őket így élni.Tudom,hogy a szüleivel ezt nem teheti az ember, de a szülő sem teheti ezt a gyerekével.
41. Arianne113 (válaszként erre: 40. - A5f2072932)
2010. júl. 20. 14:14
Hát sajnos már szinte mindennel próbálkoztam. És amíg ő nemakar, addig el van veszve minden. Egyedül maradt, depressziós, de ő maga tehet róla hogy így lett. Elkergetett mindenkit maga mellől. Apukámat is és minket is. Most meg esze ágában sincsen leszokni. Pedig tudja hogy viszik a házat amiben most él ( az volt a mi házunk ). Ráadásul az idegeivel sincsenek rendben a dolgok. Kezelés kellene neki már évekkel ezelőtt mondták nekem.
2010. júl. 20. 14:11
Örülök, hogy édesapád már rendbejött! Remélem, hogy édesanyádnak is sikerülni fog! Valahogy el kellene érni, hogy akarjon leszokni, mert amíg nem akar, addig nincs mit tenni.
39. Arianne113 (válaszként erre: 37. - A5f2072932)
2010. júl. 20. 14:02
Nos íme a happy end: Apukámat gyógykezelték budapesten, ő meggyógyult. Párom is van és boldog vagyok:) Anyukám, aki nagyon nagyon aggaszt engem. Nemtudok vele mit kezdeni. Nem akar leállni és hazudozik nekem. Pedig tudja hogy ismerem.
38. Arianne113 (válaszként erre: 35. - A5f2072932)
2010. júl. 20. 14:01
Köszönöm kívánságod. Sajnos az én apukám már tucatnyiszor tette le a poharat, és emelte fel újra... Valakinek sikerül, valakinek nem.
2010. júl. 20. 14:00
Ajánlanék egy könyvet , ami segíthet a függőség felszámolásában. A címe: A szeretet választható. Legutóbb tavaly jelent meg. Három amerikai szerzője van a könyvnek, itt a neten ha rákeresel cím szerint, egyből megtalálod.
36. Sirga (válaszként erre: 28. - Jozsi.38)
2010. júl. 20. 13:57

Ezzel így egészében nem tudok egyetérteni. Bár az igaz, hogy betegség, és csakis a beteg tud tenni ellene.(Benne éltem, tudom, miről van szó.)

A cikket igen szomorúnak találom - valamiért vártam a sikertörténetet a végéről, hogy mégis boldog tudsz lenni. Kívánom, hogy sikerüljön! :)

2010. júl. 20. 13:56
Nagyon sajnálom, hogy a szüleid alkoholizmusa miatt így kellett felnőnöd! :-( Nálunk csak édesapám ivott, de az én édesanyám nem bírta elviselni és elvált tőle még akkor amikor én kicsi voltam. Később az édesapám 11 év alkoholizálás után egyik napról a másikra letette a poharat, saját akaraterejéből. Ezzel persze már nem tudott helyrehozni semmit, mert akkor már 8 éve voltak elválva. Ennek már 21 éve, azóta egyetlen pohár alkoholt sem ivott. Ő egy speciális eset, tudom, hogy ez nem megy mindenkinek, de mint a példa mutatja, nem lehetetlen. Van egy lehetőség amivel valóban meg lehet szabadulni az alkoholizmustól, ha érdekel, priviben kérdezz rá és megírom!
34. Zsú1965 (válaszként erre: 31. - Jozsi.38)
2010. júl. 20. 13:51
Véleményem szerint az, akinek ez a módszer segít, még nem tart a legaljánál. Szerencséd volt, hogy időben tudtál lépni, és "partner" volt benne a másik.
2010. júl. 20. 13:47
Erős vagyok. Igen tudom hogy erős vagyok mondták sokan nekem. Mégis elvesztettem valamit úgy érzem. Vagy talán meg sem kaptam. Most jelenleg boldog vagyok megtaláltam életem párját aki kiáll mellettem bízik bennem és ami a legfontosabb hogy nagyon szeret. Sajnos a nagymamám nemrég elhunyt. Írtam róla a cikkben, ő anyám és apám helyett volt szülő. Ha ő nemlett volna az iskolát sem tudtam volna kijárni. Fájó volt néha azon tűnődni hogy holnap mit eszek. Igazságtalan a világ. Más velem egykorú lány azon gondolkozik hogy mit vegyen magának míg én azon, hogy holnap lesz e mit ennem. Hát ilyen az élet. Egy biztos, én legalább már tudom hogy milyen súlyos hibát nem fogok elkövetni az életemben.
2010. júl. 20. 13:44
Hú köszönöm a sok jókívánságot és kommentet, Kedves szöszi mindenkinek igaza van én sajnos benne éltem ebben a dologban így nőttem fel, és ezt hosszú távon nemfogod tudni te sem tolerálni és gondolj csak bele ha gyerekeitek lesznek akkor milesz? Nem tervezhetsz így vele jövőt! Ráadásul az alkohol butít és öl... az anyukám most is iszik sajnos még mindíg, és nagyon nagyon félek hogy milesz vele... megszüntették a törvényt hogy el tudjam vitetni... kíváncsi lennék kivolt az az okos aki ezt megszüntette... hiszen egy részeg ember nincs tudatában hogy mit csinál sajnos rengeteg tapasztalat mondja ezt belőlem. Így csak ülök és nézem ahogy anyám végleg elissza a maradék eszét is. Borzasztó érzés.
2010. júl. 20. 13:18
ez nem elmélet benne éltem,tudom miről írok!amint számon kértem rajta a pénzt és nem húztam ki a sz@rból rájött hogy a dolgok nem úgy működnek ahogy szeretné. persze ezért megkaptam tőle a pénzéhes k..va megtisztelő címét, de rájött hogy ez így nem mehet tovább.ja és 5éve nem iszik
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook