Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Talán sosem értem meg fórum

Talán sosem értem meg (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Talán sosem értem meg

1 2 3 4
90. 94786a70d9 (válaszként erre: 88. - Jozsi.38)
2010. aug. 4. 13:22
Ja aha, mi itatjuk és még meg is dicsérjük érte + szarból húgyból is élvezzük a kimosását.Majd mi vagyunk a szar emberek, ha megint iszik.
89. 94786a70d9 (válaszként erre: 85. - Arianne113)
2010. júl. 23. 10:56
Ahogy a páromat, téged is sajnállak,mert végül is Ti vagytok a szülei a szüleiteknek. Szóval Ti azért jöttek a földre,hogy őket gondozzátok,pedig fordítva kellene lenni. Tudom,hogy ellenséges vagyok ebben a fórumban, de én legalább belátom és kimondom azt, hogy megvetem az alkoholistákat, mert tönkre teszik a körülöttük élő szeretteiket. Józanul nyúl a pohárhoz és nem alkoholistán született. Lehet,hogy az alkohol tette tönkre,és nagy akarat erő kell hogy legyen benne ahhoz. hogy ne igyon többet. Viszont voltak akik letették, de tudod,hogy mikor,amikor mindenki elfordult tőlük és egyedül maradtak minden problémájukkal. A párom se fordul el tőle,ha iszik akkor gondozza,kijózanítja és vigyáz rá egy pár napot nehogy megint igyon, ha nem iszik hónapokig akkor meg anyu milyen jó fej és egy istennő.De mindig elkezdi előröl.Tudom,hogy nagyon nehéz nektek,hisz a szüleitek. Vagy így éltek,hogy ők a középpont,és ezt ki is harcolják és ki is használják, mert ti mindig ott vagytok, vagy élitek a saját életeteket és ha már nem ők lesznek a középpontban a számotokra,akkor talán a csoda is megtörténik és vissza kapjátok a szüleiteket. De ilyen formátumban ez csak egy ördögi kör és a te életedet fogja felemészteni,nem az övét.Én meg nem engedem,hogy a gyerekeinknél fontosabb legyen anyuka,mert szegény iszik és "beteg".
2010. júl. 23. 10:54
nézd, én nem bántom se a rendőröket, se a tűzoltókat minden tiszteletem az övék.de ezért kár erre a fórumra írnod, mert segítséget nem akarsz, szidni meg bárkit lehet. jó pátyolgatást az anyóshoz, úgy látom mindketten remek segítséget adtok neki ahhoz hogy halálra igya magát
2010. júl. 23. 10:27
Tisztában vagy vele,hogy mennyit keresnek a rendőrök és a tűzoltók? Annyit amennyit az anyósom kap nyugdíjra, legalábbis abban a megyében ahol lakok ennyivel díjazzák a munkájukért.( tudom mert a barátnőm párja is tűzoltó,sőt,soha nincs otthon,mert mellékállása is van)ŐK DOLGOZNAK ÉRTE,ÉS NEM ISZNAK A PÉNZÜKÉRT. Nem összehasonlítandó a kettő.És nem csak ők dolgoznak nyugdíjason,sőt én is így tennék. De ők tanultak is azért ,hogy ilyen munkájuk legyen,tudod,hogy mit csinál egy tűzoltó a tűzoltáson kívül,halottakat vágnak ki a kocsiból.Hát ha én tűzoltó lennék és megélnék egy két ilyen látványt rászorulnék,hogy 40 évesen nyugdíjas legyek.
2010. júl. 23. 10:16
akkor szidjuk a rendőröket, tűzoltókat is mert 40pár évesen nyugdíjba mennek és mellette dolgoznak mi meg fizetjük a nyugdíjukat.nekem is sok olyan ismerősöm van,aki rokkantnyugdíjból tengődik vagy 50%-ra százalékolták és nem kap semmit.az én anyám is beteg és nyugdíjig dolgozott. az alkoholizmus kényszerbetegség, egy függőség, aminek a tüneteit azzal lehet kezelni hogy az illető nem iszik. ha a szándék meg van benne, az már fél siker. én is gyesen vagyok itthon a gyerekeimmel,és munkahelyről jöttem szülni
85. Arianne113 (válaszként erre: 84. - 94786a70d9)
2010. júl. 23. 10:08
Természetesen tisztában vagyok vele, hogy egy alkesz mire képes. a szüleim szó szerint mindenünket elitták, a házunkat is. Ha most nemlenne a barátom talán földönfutó lennék és a szomorú az hogy nem is én tehetek róla. Apám is lopkodott..:) sőt tőlem is. De nem haragudtam meg rá ( jó pillanatnyilag akkor igen ) hiszen nem is volt magánál. Tudom hogy amikor nem iszik egy nagyon jó ember, és belátta szégyellte magát mikor elmeséltem neki hogy mit tett. Nem is emlékezett rá. Igazságtalan az élet. Én is mondhatnám joggal hogy az mert velem is azvolt nagyon és még a mai napig is az. Inkább nézd a pozitív oldalát, te boldog vagy van párod ahogy néztem gyönyörű gyermekeid, és ahogy tudod segítsd őt, mert ez az életünk rendje, az én barátom szülei is kattantak ám néha, és bántja őt nagyon ( érzékeny ember ) de segítem amiben csak tudom.
2010. júl. 23. 10:00
Tényleg? Nekem bejelentett munkám van, csak most gyesen vagyok és még maradhatnák 6 éves korukig az ikreimmel, de két évesen bölcsibe fognak járni,mert nem elég az amit kapok két gyerekre.És tisztában vagyok vele, hogy nem csak erre megy az állam pénze. Akkor a dohányosok leszoktatását is támogathatnánk, mert a cigaretta is jövedéki termék, de azért is fizetni kell.De mondjuk teljesen mindegy az állam pénze,nem érdekel. Viszont az anyósomat az alkoholizmusa miatt lenyugdíjazták, 90 %-os nyugdíjat folyósítanak neki már 20 éve.Aki fizikailag rokkan le nem kap ennyit, tudom, nem egy panaszt hallottam. Anyukámat le se százalékolták, semmit nem kap,pedig érműtétje volt a lábán, még a mai napig álló munkát végez.Én ezt is igazságtalannak tartom nagyon, hisz az alkoholista tehet az állapotáról, a fizikai rokkan nem. Pedig ha nem kapna annyi pénzt, kénytelen lenne elmenni dolgozni és munkahelyen nem tolerálják,ha ittasan jelenik meg.Én úgy gondolom,nem csak a családjuk istápolja őket nagyon,hanem az állam is.Apám is elitta a nyugdíját,majd lopkodta az anyja pénzét.
2010. júl. 23. 09:58
neharagudj beky, de nemhiszem hogy te voltál olyan sokat apáddal meg anyukáddal az " elvonón" ... Tudod te egyáltalán hogy ott mit csinálnak...? Semmit..! Tudom, mert láttam. Apám minden nap kapott egy marék nyugtatót, egész nap aludt és ennyi! Szerinted ez milyen gyógyítás?! Kijött aztán ugyanúgy vedelt tovább és ezt nevezik elvonónak... Volt mikor lazán megszökött... elcsapta egy autó... és visszavitték utána megint kiengedték. Magyar egészségügy hahaha....volt hogy orvos(!) mondta nekem hogy üssem addig amíg él... pffffffffffff.... és akkor még csak 14 éves voltam..! én is dolgoztam és dolgozom még most is és vonnak TB-t de tudod mit én nemsajnálom erre sem mert igenis BETEG emberekről van szó...
82. jozsi.38 (válaszként erre: 81. - 94786a70d9)
2010. júl. 23. 09:34
beky aki dolgozik és be van jelentve attól vonnak TB-t. és az elvonó nem olyan hatalmas szelete,mint ahogy azt gondolod. sőt ezektől a területektől vonta el a TB a legtöbb pénzt
81. 94786a70d9 (válaszként erre: 79. - Arianne113)
2010. júl. 23. 09:07
Ja,és nekem nem mindegy, hogy a fizetésem harmad részét ilyenre vonják le. Vonják le a rákos gyerek gyógyítására,az egy igen csak nemes cél,MERT AZ A BETEGSÉG!!!!! Majd ha gyereked lesz,akkor is anyut és aput fogod istápolni? Nekem a gyerekeim mindennél fontosabbak!!!!! És ez nem mindenkinél így van sajnos.
80. 94786a70d9 (válaszként erre: 79. - Arianne113)
2010. júl. 23. 09:01
A személyiséget is öli az alkohol és az az ember aki régen volt,az már nincs,meghalt.És hamarosan a teste is meg fog halni,hiszen rombolja magát az alkohollal. Tudom,hogy miről beszélek,hiszen a párom ugyan azt csinálja,mint TE,harcol az anyjáért aki már"nincs",legalábbis nem az aki volt.Az én apám is alkoholista,anyu elvált tőle mielőtt én megszülettem volna. Egész életében felém se nézett,sőt a gyerektartást is piára kötötte,soha nem szeretett és nem is kérdezett felőlem. Ebből következtetve egy alkoholistának nem a gyereke a fontos,amit jobban szeret bárminél.Az előző hozzászólásomban is leírtam, hogy egy ismerősöm szülei is csak azért "látogatják meg"a saját gyereküket, hogy pénzt kérjenek tőle.Foglalkozzál csak a szüleiddel,ápold őket,megértem,szép dolog.A gyerek tegyen is meg mindent a szüleiért, de ők megtették valaha érted,a gyerekükért, hogy nem iszok, mert a gyerekemnek szüksége van rám. MEGTETTÉK??? Ha egyszer tényleg elfordulsz tőlük,lehet,hogy csoda történik,és leteszik az alkoholt,ha valóban fontosabb vagy nekik,mint a pia, de nem biztos.Sajnálom.
79. Arianne113 (válaszként erre: 69. - 94786a70d9)
2010. júl. 22. 21:30
úgy kell venni mintha halottak lennének..? neharagudj ez durva volt..nagyon durva. Nyílvánvalóan nemtudod miről beszélsz, mert nem élted meg közvetlenül. a szüleid akkoris a szüleid maradnak, ha a fene fenét eszik is, és nem te választod meg őket. .. a másik meg hogy az adófizetők pénzéből tartják őket gyógyítják őket... én is fizettem adót és ha nem erre, akkor sok más hülyeségre úgyis elmegy az a pénz, butaság ilyent feltételezni. Az adót befizeted, de nem te rendelkezel felette inkább örülnöd kellene hogy jó célra fordítják. és pont.
78. Arianne113 (válaszként erre: 68. - Jozsi.38)
2010. júl. 22. 21:27
ez pontosan igaz:)
77. 94786a70d9 (válaszként erre: 75. - Jozsi.38)
2010. júl. 22. 20:02
Ez tök jó!!! Csak az a baj, hogy az utóbbi berúgása is végzetes lett majdnem és akkor hagyta hagy igyon, magától leállt, de azóta már vagy háromszor esett vissza. Ez a nő reménytelen.
76. 94786a70d9 (válaszként erre: 73. - Spinneli)
2010. júl. 22. 19:59
És aki szenvedélyesen sportol az is beteg? Mert sportol minden nap? Hagyjuk.
75. jozsi.38 (válaszként erre: 72. - 94786a70d9)
2010. júl. 22. 13:40
azt kellene a párodnak tudatosítani magában, hogy amíg segít neki, fenntartja ezt a helyzetet, mert amíg az anyja tudja hogy van aki kimossa a sz@rból, addig nem fog változni. én is mindig abban bíztam a józan periódusok alatt hogy most abbahagyta nem fog többet inni.abbahagytam a folytonos megmentést és 1hónap után leállt.nem mászkáltam utána hogy mi van vele, nem fizettem az adósságait,sőt ami pénzt kért tőlem visszakértem tőle.ennek 5éve és azóta józan:)
2010. júl. 22. 13:30
Nagyon jó kis cikk és megrázó is. nagyon rossz lehet annak aki ilyen környezetben nő fel.
73. spinneli (válaszként erre: 69. - 94786a70d9)
2010. júl. 22. 11:58

mert beteg is, de ez nem azt jelenti, hogy a betegsége mentesíti bármi alól is.

A szenvedélybetegség betegség, ez van.

72. 94786a70d9 (válaszként erre: 71. - Jozsi.38)
2010. júl. 22. 11:15
És mindig lesz valaki aki kihúzza a szarból őket és ők ezt jól tudják és ki is használják. Mint anyósom a fiát. Jaj de jó,anya nem iszik,talán most végleg abba hagyja. De nem ,aztán anyu megint iszik és "ki kell józanítani", ott lenni vele,ne csináljon hülyeséget.Ami a legszomorúbb,hogy így a gyerekeitől veszi el az időt.Mondtam a a páromnak, hogy egyszer próbálja ki azt,hogy hozzá se szól és nem foglalkozik vele, hagyja,hogy igyon annyit amennyit. Három hét alatt abba hagyta,DE CSAK AZÉRT MERT MÁR HÁNYT ÉS ÁLLANDÓAN FÁJT A HASA.Hasnyálmirigy gyulladása lett, ez volt egy éve,azóta már többször beivott.Nagyon sajnálom a páromat az anyja miatt,és mindenkit akinek ilyen szinten keseríti az életét valamelyik hozzá tartozója.
71. jozsi.38 (válaszként erre: 69. - 94786a70d9)
2010. júl. 22. 10:14
a betegséget nem szabad kifogásként használni.de a szesz után is csinos adót von az állam, azért nem szereti a konkurenciát, vagyis a drogot mert abból nincs bevétele :) és elismétlem: amikor az alkoholistának segítünk, vagyis kihúzzuk a sz@rból, azzal csak rosszat teszünk. ha el kell szenvedje a következményeket, jobb belátásra tér általában
70. 94786a70d9 (válaszként erre: 46. - 80ab802d8e)
2010. júl. 22. 10:08

Szia!


Én nagyon hiszek ebben amit leírtál. Anyósom is,de ő olyan szinten reménytelen eset, jár az anonimokhoz,minden elvonós baromságra,templomba,ez megy 2 hónapig,majd paff megint iszik. Neki szerintem pszihiátrián lenne a helye,nem csak depresszió hanem némi skizofrénia is társul hozzá. Tanult intelligens nő,nem tudni,hogy mi hozta ezt ki belőle, a válását nem tudta feldolgozni,de tudtommal,már előtte is ivott,azért is történt a válás. Vagy az alkohol tette konkrétan beteggé,vagy a betegség tette alkoholistává.Egy biztos,ő úgy él,hogy egyszer egészségesen ill. alkoholistaként, ez így megy felváltva évek óta. Még sajnálnám is (volt idő,amikor sajnáltam és rengeteget beszélgettem vele,segíteni akartam neki), de azt hiszi,ha nem iszik,akkor ő a tökély és a fiát és engem is lenéz és megszól,főleg engem. Nem szeretem,mert nem jó ember alapból.

2010. júl. 22. 09:57
Az egy dolog,hogy önszántukból kell,hogy befeküdjenek egy elvonóra,de mind ez tb.-re történik,az állam pénzéből,amit mi adózunk le.Aztán vagy össze jön,vagy nem.Ismerős ez a helyzet,a párom anyja ugyanez.Ő is volt már elvonón,de nem jött be neki,mert inni akar és kész.A párom ezt nem tudta soha elfogadni, gyerek kora óta könyörög az anyjának és nem egyszer mentette meg szó szerint az életét.Feküdt már intenzíven élet halál között,mert fagyállót ivott,ha nem lép idejében a fia,akkor mára halott lenne. De ez sem volt neki tanulság,iszik tovább. Igaz,most kb. 2 hónapja nem ,de ez nem azt jelenti,hogy nem fogja folytatni.Én megvetem az anyósomat,mert részegen lehordja minden sz@arnak a fiát és mindig is ezt csinálta vele,pedig ha nem lenne ,akkor már nem élne.Mivel most már családunk van nagyon remélem hogy a páromnak se lesz az első az anyja. Belátom,hogy segíteni kell,mert olyan szinten részeg szokott lenni,hogy maga alá csinál...nem részletezem,de ez nem a legdurvább dolog.Ez a nő,már nem az anyja,elitta a személyiségét,az agyát,mindenét. Tudom,hogy nagyon rossz érzés lehet elveszíteni ilyen szinten azokat az embereket,akiket nagyon szeretünk,van de még sem ő az.De erről csak az alkoholista tehet. Azt nem bírom,amikor betegségnek titulálják az alkoholizmust és az alkoholista ezzel maximálisan vissza él:" hogy tehetsz ilyet velem,én beteg vagyok"-rengetegszer hallottam.Ismerek egy embert ,aki szintén ebben a cipőben jár,mindkét szülő iszik,a gyerek küzdött értük,de hiába, családja lett és mivel a szülei eléggé reménytelen esetek feladta.A szülei akkor mennek hozzá,ha pénz kell, A SAJÁT GYEREKÜKET HÚZZÁK LE ÉS MEG SEM KÉRDEZIK,HOGY HOGY VAGYTOK...Ez van,ha nem megy ,akkor hagyni kell őket és emlékezni rájuk,a szép dolgokra,de úgy kell venni,mintha halottak lennének,mert végül is félig már azok.
68. jozsi.38 (válaszként erre: 67. - Arianne113)
2010. júl. 22. 06:48
csak tudod ha a múltat eltemetjük, de nem zárjuk le, nem dolgozzuk fel, addig ismételjük azokat a hibákat, amiket akkor elkövettünk :)
67. Arianne113 (válaszként erre: 66. - Jozsi.38)
2010. júl. 21. 19:43
Ne idézd a múltat nemérdemes nézz előre és csak jobblesz:)
66. jozsi.38 (válaszként erre: 65. - Arianne113)
2010. júl. 21. 16:15
neked is csak ajánlani tudom az al-anont:) tudtam mi az a mennyiség ami a páromnak nem árt/még nem részeg :) de sok minden eszembe jut a múltból te jó ég:)
65. Arianne113 (válaszként erre: 48. - FairyJ)
2010. júl. 21. 15:10
Még egy gondolat... az én szüleim nagyon rafkósak voltak... Egy kis történet..: mindíg szoktak maguknak bevinni a szobába üdítőt... egyre állították nézzem meg ők nem isznak... hittem nekik egy darabig... csak feltűnt hogy ha nemisznak akkor mitől tántorognak meg fekszenek annyit? Egyszer belekóstoltam ebbe az üdítőbe... és képesek voltak bele szeszt rakni! Ennyire hülyének akartak nézni... a másik meg hogy dugdosták össze vissza még a háztetőre is!!:D De hát persze én mindenhol megtaláltam és öntöttem ki azonnal...
64. Arianne113 (válaszként erre: 44. - FairyJ)
2010. júl. 21. 15:08
Most ez az ún. törvény úgy van, hogy beviszem apámat, ( már szerencsére nemkell) és "saját felelősségére" kiengedik... SAJÁT FELELŐSSÉGÉRE???? Hiszen totál részeg volt! akkor most ki is a felelőtlen...? Volt hogy kiengedték és elcsapta egy autó szerencsétlent ahogy próbált hazajutni... Gyalog! ( közel 43km) ...
63. Arianne113 (válaszként erre: 58. - Jozsi.38)
2010. júl. 21. 15:05
Figyelj. Egész eddigi életemet két alkoholistával töltöttem. Mindíg csak segíteni nekik ahogy tudok közben én magam mentem tönkre teljesen. Saját életet kell kezdened, és akármennyire is fáj, nélkülük. Először bennem is bennem volt a gondolat, hogy úristen vajon milesz velük, de hiszen felnőtt emberek... nem én tartoznék értük felelősséggel hanem pont fordítva... El kell tőlük határolódni. Máshogy nemfog menni.
62. Arianne113 (válaszként erre: 45. - Bszsz)
2010. júl. 21. 15:01
Igazából nem azért írtam le hogy segítséget kérjek... Már nemkell. És nem is tud senki segíteni ezzel mindíg is tisztában voltam. És soem vártam el senkitől sem. Van párom és boldog vagyok vele. :)
61. bszsz (válaszként erre: 60. - Jozsi.38)
2010. júl. 21. 10:56
köszi, megnézem a honlapot.
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook