Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Találtam 17 milliárd forintot! fórum

Találtam 17 milliárd forintot! (beszélgetős fórum)

Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Találtam 17 milliárd forintot!

1 2 3 4 5 6 7
41. syria (válaszként erre: 39. - 3e0ba54fb8)
2009. febr. 7. 13:53
Nem mondod, hogy tényleg nem tudod?
40. leonee (válaszként erre: 35. - Syria)
2009. febr. 7. 13:50
Ha csak nekik szántad, akkor lehet, hogy kevesebb háztartással kellett volna számolni.
39. 3e0ba54fb8 (válaszként erre: 38. - C42a13b98c)
2009. febr. 7. 13:41
........ és végre szeretném tudni, hogy ki is az a Kaya Ibrahim.
38. c42a13b98c (válaszként erre: 32. - Syria)
2009. febr. 7. 13:40

a hajfestéstől függetlenül(nem is festettem most egy jó ideig a hajamat, nemrég kezdtem újra, tehát nekem nem is létszükséglet) nem értek egyet azzal, hogy rajtam kezdjük a spórolást...talán éppen azért, mert én pont nem vagyok pazarló, spórolok magunkon annyit, amennyit szükségesnek és elviselhetőnek érzek...ellenben én a hajfestékemet abból a pénzből veszem meg, amiből már levonták az adót, míg van idén is 197 ember, akik összesen 34,9 mrd Ft-tal károsítanak meg minket, becsületes adófizetőket azzal, hogy ők nem fizetik be! Ld. a belinkelt cikket. Én úgy kezdeném, hogy ahány millió a tartozása, annyi év börtön, ahol csak kenyeret és vizet adnék annak, aki nem dolgozik!

De pl. ha már említetted, akkor a lottón is rengeteget lehet spórolni...;-)

37. syria (válaszként erre: 34. - Df2a740c00)
2009. febr. 7. 13:37
Örülök. ☺
36. df2a740c00 (válaszként erre: 18. - 80ASIQ)
2009. febr. 7. 13:36
No, ez 100%-osan igaz!
35. syria (válaszként erre: 33. - Leonee)
2009. febr. 7. 13:36

„Háztartásonként 17000 forint nem menti meg azokat, akik munkanélküliek lettek, vagy nem tudják jelenleg fizetni a havi törlesztést, ami mondjuk 30-ról 50 ezerre ment fel.”


Igazad van (részben).


Írásomat gondolatébresztőnek szántam, azokhoz szóltam (ez a bevezető mondataimon is látszik), akiknek van miből takarékoskodni.

Ha jól tudom Rockefeller mondta: vigyázz a centjeidre, a dollárjaid már tudnak magukra vigyázni!


Nálunk már nincs fillér, de „filléres” gondok sajnos igen.

34. df2a740c00 (válaszként erre: 32. - Syria)
2009. febr. 7. 13:35
Dehogy verte ki! Ennél azért edzettebb vagyok! Meg különben sem olyan könnyű ám azt kiverni:)
33. leonee
2009. febr. 7. 13:19

Szerintem a cikk egész jó, elgondolkoztató, de van egyáltalán 1 millió háztartás Mo-on? Mennyi nyugdíjas van itt, akik nem igen tudnak min spórolni, meg akik valóban minimál bérből élnek? A cigivel valóban lehet spórolni, én is így gondolom, mivel én nem cigizek, de a családban van aki igen, és azon szomorkodik, hogy nincs elég pénze, még villanykörtét sem vesz, ami egy fél cigi ára lenne.

A másik meg, hogyha meg is spórolunk 17 milliárdot, akkor mi van? Háztartásonként 17000 forint nem menti meg azokat, akik munkanélküliek lettek, vagy nem tudják jelenleg fizetni a havi törlesztést, ami mondjuk 30-ról 50 ezerre ment fel.

32. syria (válaszként erre: 19. - Df2a740c00)
2009. febr. 7. 13:17

Sziasztok!


Fúúú! A lottó ötösöm lenne, olyan tuti, mint az, hogy gondoltam: ez a hajfestés téma nagyon kiveri majd a biztosítékokat!

Nem baj, akkor is ez a véleményem. Nem kötelező egyetérteni velem.

31. 3e0ba54fb8 (válaszként erre: 29. - C42a13b98c)
2009. febr. 7. 12:42
ajaj, ezt az ajánlatot akkor egy kicsit elhamarkodtam :DD
2009. febr. 7. 12:42
Készültek olyan felmérések, amelyek kimutatták, hogy ha felhagyunk pl a cigivel vagy hajfestékkel :), akkor az ezzel megtakarított pénzt elköltjük valami más apróságra, és nem fog belekerülni a befőttes üvegbe.
29. c42a13b98c (válaszként erre: 28. - 3e0ba54fb8)
2009. febr. 7. 12:41
kékesfekete:-)
28. 3e0ba54fb8 (válaszként erre: 25. - C42a13b98c)
2009. febr. 7. 12:40
Add el nekem, én úgyis épp venni készültem. És akkor legalább te jó és hazafias lány maradsz :))
2009. febr. 7. 12:37

Jah, amúgy én is találtam majdnem 35 milliárdot:


[link]

26. kry84
2009. febr. 7. 12:33
Elolvastam a cikket és igen elgondolkodtató,és igaz.Tetszett.De van aki elolvassa és 5 perc múlva már nem is emlékszik,nem ragad meg benne,hogy miről is szól.
25. c42a13b98c (válaszként erre: 24. - 3e0ba54fb8)
2009. febr. 7. 12:31

Jajjmá, vizibalett, miről beszélsz? Iden nem is voltunk még, ilyen válságban hogy mennénk?! És most azon filózom, hogy azt a hajfestéket, amit még tavaly vettem, vajon felkenhetem-e még, vagy próbáljam meg eladni?;-)


Különben se tudok kiigazodni, valaki megmondhatná a frankót, mert egyik helyen azt olvasom, hogy mindenképpen minél olcsóbb dolgokat vegyek, máshol azt, hogy feltétlenül magyar termék legyen, még ha drágább is, most meg, hogy inkább ne is vegyek semmit...hm, el vagyok tévedve teljesen...

24. 3e0ba54fb8 (válaszként erre: 23. - C42a13b98c)
2009. febr. 7. 12:13

Teljesen rosszul látod a kérdést. Tessék mindig mindenből az olcsóbbat megvenni. Tessék lemondani a vizibalettről, nézd meg egy évben mennyit takarítasz meg vele!


LOL

LOL

:DDD

23. c42a13b98c (válaszként erre: 21. - Dogiz)
2009. febr. 7. 12:10
Szuper. Vajon hány napon át kell így cselekedned, hogy annyi megtakarításod legyen, amennyit pl. a BKV-nál ellopnak egy héten?
2009. febr. 7. 12:09
Azt is meg kellene vizsgálni,hogy az a 17 milla amit ma találtál,holnap mennyit fog érni?!
21. dogiz (válaszként erre: 2. - C42a13b98c)
2009. febr. 7. 12:07

Nincs teljesen igazad!

Pl. ma elmentem vásárolni és kétfajta szeletelt kenyér volt egymás mellett. 200.- ill. 240.- Ft.

2 kg-ot vettem, ami rögtön 80.- Ft-ot jelentett csak kenyér!

20. c42a13b98c (válaszként erre: 15. - 80ASIQ)
2009. febr. 7. 11:51

A nem komoly verzió jobb volt.

A legtöbb lakás így is túl kicsi, a másfél szobás lakásunkban, mi a nappaliban alszunk, eszünk, tv-zünk, tanulunk, élünk, két nagyfiam 6 m2-en lakik egy félszobában, oda max. valóban aludni tudnak menni...

A hőszigetelésben egyetértek, de nem divat megelőzésre befektetni mifelénk(mármint Mo-n, semmilyen téren). Mo-n a geotermikus energia kihasználásában óriási lehetőségek rejlenek, kétszer akkora a hőmérsékleti gradiens a föld alatti vizek esetében, mint az európai átlag, ráadásul a Kárpát-medence, ezen belül is az Alföld kőzettanilag is kedvező a fúrásokhoz, mert elég vékony a litoszféra. Miért nincs mégsem? Hát, mert drága a kiépítés, csak évek, talán évtized alatt térülne meg...no comment!

Az autóhasználattal is részben egyetértek, de akkor kellenének P+R parkolók(sok és kultúrált), kellenének bicikliutak, és használható BKV. Hogy egészségesebb lenne a biciklizés, hm, hááát, maszkban esetleg...És ha én Újpalotáról reggel átkerekeznék Lágymányosra, akkor feltéve, hogy túlélném(nem csak az erőfeszítés, hanem a közlekedési morál miatt is), a munkáltatóm vajon biztosítana öltözőt zuhanyzási lehetőséggel? Mert ugye megizzadhatok és nyilván nem a kiskosztümömben(ami amúgy nincs) fogok átkarikázni a városon...

A telefonon valóban nem kell lógni, bár a legtöbb szolgáltató azt nyomatja, hogy fix havi díjért korlátlan mennyiséget beszélhetsz...

Egyszóval semmi sem olyan egyszerű és bizony energia-, idő- és pénzbefektetést igényelne, hogy takarékosabban és környezetkímélőbben éljünk. És megint nem lent kezdődnek a gondok.

Miért nem lehet olyan technológiákat alkalmazni a gyártásban, ami környezetbarát? Miért nem lehet újrafelhasználható vagy tartós cikkeket gyártani? Miért kell egy új autó lökhárítóját műanyagból készíteni? Hogy az első lökhárításnál eltörjön! A régieknél behorpadt, kikalapálták, lefényezték...most? Csere! A legtöbb műszaki cikkhez nincs szerviz, vagy értelmetlen. Nincs alakatrész, vagy többe kerül megcsináltatni, mint újat venni...

És persze minden mögött a pénz van.


Egy greenpeace idézet:

Amikor az ember kivágta az utolsó fát is, kipusztította az utolsó állatot is és megmérgezte az utolsó folyót is, akkor majd ráébred, hogy a pénz nem ehető!

Mindent a pénz mozgat, és nem az én hajfestékemnél kell kezdeni, ez tuti!!!

19. df2a740c00 (válaszként erre: 14. - Brilliantgirl)
2009. febr. 7. 11:36
Ok, akkor ezt megdumáltuk! Mi festünk, és éhezünk:DD legalább szép vékonyak is leszünk..:)
18. 80ASIQ
2009. febr. 7. 11:36
Lehet vitatkozni, hogy ki mire hajlandó, de adott esetben a szükség nagy úr!
17. frollo (válaszként erre: 10. - C42a13b98c)
2009. febr. 7. 11:35
Lehet, hogy ezen azért nem akadtam fenn, mert nem is dohányzom, és nem is festem a hajam. Szerintem ez csak egy kiragadott példa, mindenki ott spórol, ahol tud. De amúgy igazad van! Van olyan, akinek a cigi-pia többet ér, mint hogy legyen mit enni. Ez az ő döntésük...
2009. febr. 7. 11:33
amúgy + tényleg "fejétől bűzlik a hal"...
15. 80ASIQ
2009. febr. 7. 11:33

Most pedig komolyan:

Ha az ember eleve felkészülne a rosszabb időkre, akkor eleve kisebb háló- és dolgozószobákat építeni, hogy kevesebb négyzet- és köbméterű helyiségek legyenek, hogy kevesebb fűtéssel is ki lehessen bírni télen. Nem sajnálni a hőszigetelő enyagokra költeni. Visszajönne a kevesebb fűtésköltségekkel. Hagyományos kályhát is beépíteni a lakásba és akkor mindenféle hulladékkal is lehetne tüzelni. Alpinista hálózsákokat beszerezni, akkor éjszaka akár minusz fokok is lehetnének a szobákban. Nagy baj esetén az egész utca népe aludhatna egyetlen szobában. A gájz olcsóbb sosem lesz, miért is lenne, amikor az egyre kevesebb.

Lehetne az autóhasználattal is spórolni. A bicikli egészségesebb! Kevesebb telefonálással is be lehetne érni. Hogy egyes emberek mennyit tudnak pofázni!

2009. febr. 7. 11:32
lol...látom egyszerre harcoltunk a "festékünkért" :D :D
2009. febr. 7. 11:31
...nem eszek két napig, de a hajam akkor is befestem...:D :D :D /és még spóroltam is, csak amit spóroltam elköltöttem :( /
2009. febr. 7. 11:31
Hát..azt hiszem, a cigiről könnyen lemondtam, a hajfestékemet viszont nem adom!! :))
1 2 3 4 5 6 7

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook