Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Találtam 17 milliárd forintot! fórum

Találtam 17 milliárd forintot! (beszélgetős fórum)

Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Találtam 17 milliárd forintot!

1 2 3 4 5 6 7
101. syria (válaszként erre: 85. - 943ca15687)
2009. febr. 8. 08:26

Köszönöm.


Annyit tennék még hozzá: aki figyelmesen olvassa a cikket, észreveheti, hogy senkit nem akarok lebeszélni az eddig elért fogyasztásairól, sőt!


Csak az értelmetlen pazarlásra szerettem volna a figyelmet felhívni.

100. syria (válaszként erre: 83. - Mothertiger)
2009. febr. 8. 08:21
Nagyon jól teszed, pláne, az új színnel jobban érzed magad.
2009. febr. 8. 08:09

A nagy pénz nem nálunk folyik el, így az országot nem mi fogjuk megmenteni, sőt, más szemszögből nézve a 17 milliárd rám eső része az én zsebemben marad, akkor a fodrászom nem kapja meg, és felkopik az álla:P

Itt 80asIQ fogalmazta meg a nagy büdös igazságot. Amíg megteheted, addig költesz bizonyos dolgokra, amikor nem, akkor nem.

Én pl. régebben havonta legalább egy könyvet vettem, de nagyon-nagyon régen volt, hogy hármat-négyet is. Ma már nem veszek egy darabot sem, és nem azért, mert már nem szeretnék, hanem azért, mert már nem tehetem meg. Járok helyette inkább könyvtárba.

2009. febr. 8. 01:17
Tudjátok én mit nem értek...itt írta valaki a gázt meg a fűtésen spórolást...kevés a gáz vagy nincs is, de mi a panelban egy minimálbért kifizetünk havonta a távfűtésre úgy hogy egész nap résre nyitva az ablak, éjjel is nyitott ablaknál alszom.Fűtésmérő nincs igy ha le is csavarom a radiátort ugyanannyit fizetek.Ez nem azért van mert én vagyok ilyen hideg mániás,mert egyébként elég fázós vagyok,felettünk a 70 éves néni szintén az utcát fűti...Ezen miért nem spórol az állam, a Pétáv...ez az igazi pazarlás,és az én pénztárcámat terhelik vele...
97. Manólányka (válaszként erre: 86. - Mothertiger)
2009. febr. 8. 01:03

Engem a csapvíz meghajt, ezért ásványvizet iszom...jobban belegondolva tudnék spórolni azon, hogy fogyizós időszakban iszom a csapvizet...így nem költenél se ásványvízre,se salaktalanító teákra :D

Na de komolyra fordítva a szót,hajfesték ide vagy oda, az ember nem mehet a munkába,iskolába lerobbantan,így is lejebb adjuk a turkálóban vásárolunk és megteszi a tavalyi cipő is.Amin spórólni lehet igazán szerintem az a kaja...de hogy magyarázza meg az ember a gyereknek,hogy nem kislányom ma csak egy szendvicset viszel az iskolába, és hiába nem szereted a parizert azt eszed meg, és nem számít hogy elhízol most tésztát eszünk tésztával (azért elmondom nekem nincs gyerekem,de én így gondolom a dolgot)Anya se mondja az öcsémnek hogy kisfiam csak 3 főiskolába jelentkezhetsz mert darabonként 3 ezer a jelentkezési lap.

Az ember megszokott egy bizonyos életstílust,a jóhoz könnyű hozzászokni, és nehezen adja annál alább....

De nem azért dolgozol és gürizel, és szakadsz meg hogy a gyerekednek mindene meglegyen,hogy utána ne vehess meg neki egy gombóc fagyit vagy bármit amire szüksége van (még ha más azt feleslegesnek is tartaná).

Spórolok a kaján mert nincs gyerekem én megtehetem, de nyomorogni nem fogok csak azért hogy más meg 100szor jobban éljen nálam a segélyből meg állam bácsi pénztárcájából...

96. 85ef3bb3d1 (válaszként erre: 72. - Brilliantgirl)
2009. febr. 7. 22:30

Szia! Végigolvastam a forumot és nagyon tetszett.

Én is pont úgy gondolkodom ahogy te leírtad ebben a hozzászolásodban! Az ember élni is szeretne!!


Egyébként pont most festettem be a hajam egy 499 ft-os hajfestékkel!

95. c42a13b98c (válaszként erre: 94. - M_Marcsa)
2009. febr. 7. 21:31
Hát, mostmár mindegy. Egyébként sokan nem tudják és nem is szégyellnivaló dolog...:-)
94. M_Marcsa (válaszként erre: 82. - C42a13b98c)
2009. febr. 7. 21:26
Jujj, tudod, ezt privátba akartam küldeni, hogy ne lássák mások, hogy nem tudom. Csak mellément...
2009. febr. 7. 20:50

Sztem az ilyen hajnemfestéssel, meg villanylekapcsolgatással, csöpögő csap elzárásával különösebben semmit sem lehet elérni.Mivel csóró családba születtem, ezért ezeket a praktikákat nekem is jól be kellett vésni a tudatalattimba:)

Arra volt csak jó, hogy ne nagyon sz@rul éljünk, csak kicsit..

A megoldás egy szint után , már nem a spórolás, hanem a bevétel növelése. Addig KELL spórolni, amíg egy minimális tőke összejön, amit már van értelme befektetni.(4-5 év alatt ez megoldható fiatalon, amíg az ember a szüleivel él, és nincs gyerek -legalábbis én megoldottam:)))Ha van tőkéd, onnan már az ügyességeden múlik, hogyan tudod megforgatni.

Ezután pedig festhetsz hajat, nem kell busszal járnod stb...(a csap nem csöpög, mert az idegesít:))

92. c42a13b98c (válaszként erre: 91. - 80ASIQ)
2009. febr. 7. 20:49
sőt, oktatom is:-)
91. 80ASIQ (válaszként erre: 89. - C42a13b98c)
2009. febr. 7. 20:30
Oké, köszi, így már világos! Te amit tudsz, megteszel, úgy látom. :)
90. 80ASIQ
2009. febr. 7. 20:27

Ja, és még valami! A hitel! Aki nincs rákényszerítve, ne éljen vele!

Tudom, hogy sok esetben csak az a járható út, de sokan olyan felelőtlenül veszik fel a kölcsönöket, hogy még nézni is rossz!

89. c42a13b98c (válaszként erre: 88. - 80ASIQ)
2009. febr. 7. 20:27
Félreértettél. Én BKV-val járok, de egyébként éppen ezért értem meg tökéletesen azokat, akik nem.:S
88. 80ASIQ (válaszként erre: 20. - C42a13b98c)
2009. febr. 7. 20:23

Hát igen. A Te helyzeted reménytelen. Én vidéki vagyok, Te fővárosi. Mindenben igazad van, de engem ez az autózós dolog nem hagy nyugodni. Munkahelyet váltani a mai világban nem lehet. Ha meg jól is érzed ott magad, akkor pláne nem. Naná, hogy nem! A tömegközlekedés biztosan nem igazán passzol a Te útvonaladhoz. Meg aztán a ruházat megóvását sem garantálja, gondolom. Tehát mindenképpen autókázni kell. Pesten pedig van fogyasztás! Gondolom. Egy dolog még eszembe jutott: Nincs a környéketeken valaki aki ugyanoda tart mint Te?

Persze ez a spórolás olyan téma, hogy addig nem is akar változtatni az ember, amíg megvan mindenre a pénz. Akkor válik aktuálissá amikor egyszerűen NINCS PÉNZ.

A többi hozzászólónak írom, hogy kár a hajfestésen idegeskedni. Amíg futja, addig van rá mód. Ha nem fogja futni akkor nem lesz rá mód. Így van ez mindenféle hobbival, szórakozással is.

Én persze igen rossz pénzköltésnek tartom a káros szenvedélyre való pénzköltést! Cigi, pia.

Eszébe jutott már valakinek az, hogy lopni, rabolni is lehetne? Van akik már csinálják. Megélhetési bűnözés.

87. 3e0ba54fb8 (válaszként erre: 84. - Szenyó)
2009. febr. 7. 20:20

Kiszámoltad, hogy mennyi a rád eső rész?


:D

86. mothertiger (válaszként erre: 83. - Mothertiger)
2009. febr. 7. 20:20

"Aki a Duna vizét issza, a saját vizét issza vissza."


Ez igazolást nyert, mivel volt egy vízműves ismerősöm, Pesten dolgozott. Ő ezt személyesen is igazolhatta...:S

Pfuj. :)

2009. febr. 7. 20:16

Nekem erről egy volt pasim jut az eszembe..Ő sem tudta soha, hogy egy-egy adott mondatban, melyik szón volt a hangsúly..félre is értett mindent, mindig.

Itt sokaknak először is azt kéne felfogni, a hangsúly nem a hajfestésen volt, azzal csak példázva lett a dolog..tehát kár magára venni minden haját festőnek az inget, ami nem is az övék:)


Szerény véleményem szerint,-most lehet engem megkövezni-minden háztartásban és minden embernek az életében van egy adott dolog, amiről, ha lemondana, komoly summa ütné a markát év végére..Én pl bevallom, imádom a sajtos perecet, ami a legolcsóbb helyen is 1 euró, de van ahol 1,50.Havi szinten tutira 12ezer forintban a perecem, akkor az már éves szinten 144ezer.

Most adott a lehetőség az elgondolkodásra..vagy lemondok a perecemről, vagy hazaköltözök Magyarországra és akkor csak 40 centbe kerül átszámolva:)

84. szenyó (válaszként erre: 39. - 3e0ba54fb8)
2009. febr. 7. 20:11

Kaya Ibrahim: Éhes távoli vendég ( talán.)


Duna vizet inni kontra ásványvíz:

Régi "vicc": Aki a Duna vizét issza, a saját vizét issza vissza.


Hajfesték: Nagyszerű találmány, bár őszülés utánra tervezem bevezetni. Addig jó ami van.


Ha valaki megtalálta a 17 millát, légyszí ossza már szét a népnek, meg a részemet nekem is. Köszi!

2009. febr. 7. 19:16
Cikkhez: nekem már most erősen őszül a hajam. Ezért festem.
82. c42a13b98c (válaszként erre: 81. - M_Marcsa)
2009. febr. 7. 19:13

Szíves örömest!

L.O.L= Laugh Out Loud, vagyis hangosan röhögsz...:-)

81. M_Marcsa (válaszként erre: 11. - C42a13b98c)
2009. febr. 7. 19:10

Lécci mondd el nekem mit jelent a LOL?

köszi, marcsa

80. syria (válaszként erre: 79. - Mama_gold)
2009. febr. 7. 18:38

"aki nem akar spórolni, annak úgysem mond semmit ez az egész."


Köszönöm.

2009. febr. 7. 18:20

Komolyan mostmár ott tartunk, hogy az "egyszerű ember", aki bérből és fizetésből él, mindenről mondjon le???

Én nem járok fodrászhoz (max. 3-6 havonta 1x, akkor sem festetek:-D csak vágatok, kozmetikába nincs műkörmöm, műcicim (pedig szívesen csináltatnék:D)nem járok szoliba. Ezek csak a szépészeti dolgok...

Lenne igényem kúltúrára, de a színház és mozijegy kissé borsos:( így marad a net, ahonnan szinte mindenhez hozzájutok + a család, mert ugye egy előfizetéssel bárki használhatja.

Könyveket használtan vásárolok (erre valók a net-es aukciósoldalak többek között:D)

Kávéról, cigiről le tudok mondani, nem piálok, szóval velem nincs sok gond:-DD

Ugyanezt viszont a férjemről sajnos nem mondhatom el.

Pont ezek miatt csatázunk örökké. Próbálom a családomat spórolásra inteni, főleg, mert nem tudjuk mi jön még. De nem érzik át a súlyát:(

Számomra kellemes volt a cikk, de aki nem akar spórolni, annak úgysem mond semmit ez az egész.

78. Brilliantgirl (válaszként erre: 77. - Syria)
2009. febr. 7. 17:05

:D és a hajfesték? az nem vicc?

vagy szted annyira tutira nem tudunk lemondani róla? :D :D


(...persze h nem... :D :D )

77. syria (válaszként erre: 75. - Haaeen)
2009. febr. 7. 16:59
Pedig vicc volt. Sajnálom, ha nem érted.
76. syria (válaszként erre: 26. - Kry84)
2009. febr. 7. 16:58
Dehogynem! Megmarad neki a hajfesték, mint támadási felület.
75. haaeen (válaszként erre: 74. - Syria)
2009. febr. 7. 16:53
azt egy ezzel kapcsolatos topikban kijavítottam, itt nem akartam, de a halyfestést nem hagyhattam szó nélkül. még ha csak vicc is volt :)
74. syria (válaszként erre: 70. - Haaeen)
2009. febr. 7. 16:51
És a „Má megin leragattunk” az nem? :DDDDDDDDD
2009. febr. 7. 16:46
s kimaradt ...
2009. febr. 7. 16:44
Lehet vitatkozni...mindenki tudna saját otthonában-háztartásában spórolni, természetesen én is...és akkor lehet könnyebben venném azokat az akadályokat amiket most így elém tolt a drága jó kormányunk vagy "valaki más"...De a fenébe is élek max. 80 évet abból legalább 18 alatt nem spórolhattam mert eltartott voltam, maradt 62 (mondom, ez a max :) ) 62-ből majd biztos 10-et ágyhoz kötve, pelenkázva :D kiszolgáltatottan töltök, marad max.52. Voltam fiatal is, amikor nem volt pénzem csak a tanulásra -5 év...abból nem spórolhattam...már 47. (max) született 2 gyerek akik bölcsöde, óvoda...szóval kiesett megint legalább 8 év amikor ugye a GYESből nincs mit spórolni...hol is tartok? max 39 :D és nem számoltam az általános és középiskolákat a gyereknek, a fősuliról nem is beszélek ... szval marad 20 évem :( (ha 80 éves koromig élek) Ebben a 20 évben spóroljak????? Éhezzek, fázzak, üljek a 2x3-as szobában szabadidőmben...akkor a fenének szült + drága édesanyám??? Így hát jó közalkalmazottként tovább szorítom a nadrágszíjam, hogy +próbáljunk azon a színvonalon vegetálni ahol eddig éltünk...és fizetem a megemelt adókat, hiteleket...hogy "ott fenn" "mindenki más" boldogan tudja leélni necsak a 20 hanem a teljes 80 évét!!! Kell ennél több??? Mit adjak még??? a hajfetékem???? LOL :D :D
1 2 3 4 5 6 7

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook