Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Szoptatós kismama vagyok, mit tudnék főzni ami hamar elkészül & nem kell sokat ott állni? fórum

Szoptatós kismama vagyok, mit tudnék főzni ami hamar elkészül & nem kell sokat ott állni? (beszélgetős fórum)


1 2
54. 0ed3fb046c (válaszként erre: 53. - A9986bef96)
2010. aug. 19. 10:38
Úgy legyen!!!! :-)
53. a9986bef96 (válaszként erre: 52. - 0ed3fb046c)
2010. aug. 19. 00:17
Szerintem nagyon is talpraesett vagy,menni fog minden rendben majd meglátod...;)
52. 0ed3fb046c (válaszként erre: 51. - A9986bef96)
2010. aug. 18. 14:35
Igyekszem, lassan majdcsak kialakul minden, de segítségem továbbra se lesz. A kicsi érdekében muszály mindent megtennem... :-)
51. a9986bef96 (válaszként erre: 50. - 0ed3fb046c)
2010. aug. 17. 12:28

Hát az hagyjám,de igazából még a mennyiségre is oda kellene figyelni...Kb. 500 kcal energia többlet szükséges, mint a várandósság előtt,azaz kb. 200 kcal többlet a várandósság alattihoz képest.És akkor még vitaminokból is kell a többlet.Hát hogy a pocakban bírta ezt vagy azt...Tény,hogy ott nem tud sírni...

Én is marha egyedül voltam az újszülöttel mindig,de odafigyeltem,hogy egyek.(az elsőnél nem sajnos,úgyhogy hamar tápszerre került emiatt)Volt,hogy az akkori bunkó szomszéd átkiabált a sok eszével,hogy adjak már enni a gyereknek,mert bőgött és őt zavarta.Épp az ebédemet lapátoltam befele ezerrel(ami szintén nem túl jó,de jobb,mint a semmi)ugyanakkor senkim nem volt,csak még másik két gyerek mellé(2 és 4 évesek...),aki felvegye addig a babát.Hát visszaszóltam neki,hogy ha nem eszek,akkor majd egyszercsak nem lesz mit ennie anak a gyereknek...Szóval ez nem vicc.Meg lehet oldani azt az étkezést is,meg mindent.

Amúgy én még terhesen megtanultam ülve dolgoni:vasalás,főzés, minden ment ülve.Meg lehet oldani...

50. 0ed3fb046c (válaszként erre: 44. - Sylvia81)
2010. aug. 17. 09:04
Nah háát ezaz, jó lenne úgy étkezni ahogy terhesség alatt. Gondom nem lenne 1szál se!!! :-)
49. 0ed3fb046c (válaszként erre: 47. - Jozsi.38)
2010. aug. 17. 09:00

Igen, sajna én is így vagyok... de közbe egyél táplálót, vitamint, egészségeset... de hogy????

:-)

48. 0ed3fb046c (válaszként erre: 43. - B486c9cf7d)
2010. aug. 17. 08:58
NEM FÚJ MINT UTÁLOM, HANEM FELFÚJ!!!!!!!! Elnézést ha értelmetlenül írtam le.
2010. aug. 17. 08:35
az én fiaimnak is fájt a pocakjuk mindentől, főleg az első 3hónapban. időnként úgy éreztem olyankor, hogy csak vízen és kenyéren kéne élnem, az talán nem bántja a hasukat. :)
46. A1108 (válaszként erre: 43. - B486c9cf7d)
2010. aug. 17. 07:57
Szerintem félreértetted a válaszadót, nem azt írta, hogy "fúj, paprika utálom" hanem hogy a paprika fúj, vagyis felfújja a pocakját így a babáét is.
2010. aug. 16. 17:40

Néztem,hogy időhiány miatt sokszor nincs lehetőség rendesen enni.Ez baj,főleg ha csak a kalciumot nézzük,amiből szoptatósan egy 1200mg kell naponta.Persze fontos lenne a rendszeres kiegyensúlyozott étkezés,de ha más nem(pedig hajjaj),erre azért tényleg jó odafigyelni.Hoztam egy táblázatot,hogy mi mennyit tartalmaz belőle.Hát egy jó pofa sajtban már benne van a napi adag...:)

[link]

44. Sylvia81 (válaszként erre: 42. - 0ed3fb046c)
2010. aug. 16. 14:50

Nekem a paradicsommal nincs baj, mint kiderült, az uborkától fáj a lányom hasa... Pedig azt jobban szeretem. :S

Azt olvastam valahol, hogy amit tehesség alatt ettél, azt lehet szopi alatt is, mert a gyerek ismeri - azt hiszem, marha gyorsan meg kéne tanítanom az egyhónaposomat olvasni :D , mert ő nem így gondolja az uborkával kapcsolatban :( . Pedig edzésképp utolsó trimeszterben volt, hogy egy fél kígyóubit megettem a szendvics mellé. :P

2010. aug. 16. 12:45
Uh, nem a temahoz tartozik, de nalam ez a 'fuj' szo etelre kiveri a biztositekot, ha szereti az illeto ha nem, foleg felnott eseteben.
42. 0ed3fb046c (válaszként erre: 30. - Papp Szilvia)
2010. aug. 16. 12:35
A paprika fúj, a paradicsom, görcsölteti a bébit. Sajna nem mindenki bírja :-( Szerencsés vagy h ehetted, így legalább nem uncsik a szendvicsek... Remélem idővel (pár hónap múlva) ehetem már.
41. 0ed3fb046c (válaszként erre: 37. - Naftalin358)
2010. aug. 16. 12:30
Én még soha nem használtam a mikrót főzésre, csak melegítésre, DE ÉRDEKELNE!!! Néhány recit szivesen fogadnék :-) :-)
2010. aug. 16. 12:26

Keszits be egy szeket a konyhaba, barszek a legjobb, ha alldogalos tevekenysegben vagy. gyorsasagra pedig irtak otleteket.

Sok etelt el lehet kesziteni (suto)zacskoban is, zoldseget, hust, barmit beledobalni, izesiteni es mehet a sutobe.

2010. aug. 16. 12:14
Hááát csak kapkodom a fejem, amióta nem voltam itt!!!! :-) NAGYON KÖSZÖNÖM A RENGETEG 5LETET!!!! Nagyon aranyosak vagytok!!!! Asszem sikerül jókat, gyorsan főznöm!!! :-) A mai menű (már el is felejtetten h van) előpanírozott husi, pároltzöldséggel. Holnap tuti sóskát csinálok, aztán jöhetnek a szószostészták... aztán innen szemezgetek továbbra. :-)
2010. aug. 16. 10:56

hogy a voknál maradjunk:

sütögethetsz wok-ban is :) ...

finom, egészséges és gyors.

mondjuk a zöldségeket meg kell hozzá tisztítani, de nagyon finomak maradnak. én halat is szoktam abban sütni. mindenféle zöldségekkel, haldarabokat. finoman, szószokkal összesütöm.

37. naftalin358 (válaszként erre: 1. - 0ed3fb046c)
2010. aug. 16. 10:53

Kedves Anka8270

Én nagyon nagy híve vagyok a mikrohullámú sütő használatának. Gyors és főleg nem kell mellette állni, és nem kozmál le az étel.

Példaként álljon itt a menü-javaslat:

-sajtleves , 6 perc alatt;

-tonhal szelet, 12 perc alatt;

-lencsefőzelék virslivel , 12 perc alatt;

- desszertnek meg a fent "receptek" között szereplő "csokoládés rizs, lusta nyugdíjas módra";

- szintén desszertnek gyors almás süti, 16 perc alatt.

És akkor még nem beszéltem a gyümölcstortáról (18 perc alatt).

Közben, is nyugodtan lehet tenni-venni, babát szoptatni, tisztába tenni, a kaják magukat készítik. Kívánságra a konkrét recepteket leírom.

Üdvözlettel!

Naftalin358

2010. aug. 16. 10:32
Van Római tálad? Abba is nagyon sok mindent lehet készíteni,belepakolod az anyagokat és dolgozik magának ,nekem más tippem nincs,de drukkolok.:-)
2010. aug. 16. 10:31
csirkecombot tepsibe, rászórsz sót, fehérborsot, bazsalikumot, oregánót, meglocsolod olajjal (mondjuk oliva a legjobb, de megfelel a napraforgó is) fólit rá, kb. 40 perc nyugi van, mert eddig sütöd olyan 200 fokon, majd egy szopizás idejéig még fólia nélkül pirítod:)
34. jozsi.38 (válaszként erre: 32. - A14deb9047)
2010. aug. 16. 10:25
zsóka szerintem elfelejtetted már ezt a kezdeti időszakot. palacsintát álló nap lehetne egy baba mellett csinálni, ne haragudj. itt gyors kajákról van szó
2010. aug. 16. 10:17

Ráccsirke:


4db csirkecombot besózol, és félreteszed, míg megpucolsz 1 kg krumplit, szeletekre vágod. Egy jénaiba teszed a krumplit, erre menne sor vöröshagyma és paradicsom, de ha nem eheted, nyugodtan hagyd ki, locsold meg tejföllel, és tedd rá a csirkecombokat, tetejére alufólia és hagyod a sütőben közepes lángon 1 órát kb. Utána leveszed az alufóliát, és reszelt sajtot teszel rá, még 5 perc sütés és kész.


Tudom, ez nem olyan gyorsan készül, de keveset kell vele foglalkozni, amíg a sütőben elvan, egy csomó mást el tudsz intézni és a picivel lehetsz:)


Gyümölcsként almakompót, megpucolod az almát, és vízbe teszed főni, amit ízesítesz egy pici citromlével, cukorral. 5 perc alatt megfő.

2010. aug. 16. 10:16
Sok konyhai munkát ülve is el lehet végezni. Van, aki vett olyan magasított bárszék-szerűséget a konyhába, így még kevergetni meg palacsintát is tud sütni ülve. (Vasalni is csak ülve vagyok hajlandó!) Elvégre az ember a lábait nem lopta, nem is a lottón nyerte.
2010. aug. 16. 10:11
amúgy ügyeskedj, sok mindent meg lehet főzni mellettük csak rá kell jönni a taktikára:D ha pl reggel elkezded és mindig amikor alszik akkor mész a konyhába, vagy ha fent van és kiviszed magaddal pihenőszékben pl vagy babakocsiban, akkor sokat tudsz haladni, és kora du-ra kész is az ebéd:) sőt, csak a kevergetéskor kellesz a konyhába folyamatos időre, akkor legyen ébren és úgy könnyebb, mondjuk büfiztetés után alágyújtasz a lángnak és kész is, mire éhes lesz neked már hűl az ebéded:D
30. Papp Szilvia (válaszként erre: 6. - 0ed3fb046c)
2010. aug. 16. 10:08
paprikát, parit miért is nem ehetsz? nekem 6hós a kislányom és első naptól ehettem ezt, mondjuk igen, borsó, bab, karfiol...stb kilőve, de a paprikában pl rengeteg a vitamin és kell is!!!!!
2010. aug. 16. 09:59
Tésztasaláta: alapanyagoktól függően sokféleképp elkészíthető.
2010. aug. 16. 09:58

esetleg a receptjeim között találsz egy lasagne-receptet, bár az már kicsit macerásabb. De nem vészes. :)

Jah, abban le van írva, hogyan csinálom a milánói-szószt: a tej beleöntéséig tart, az ugye már nem kell. ;) Csak ezesetben kicsit tovább főzöm.

2010. aug. 16. 09:53
Vannak alapporok is, nagyon jók, csak a gombásat kerüld. Én mindig figyeltem, hogy ízfokozó-menteset vegyek, de mostmár asszem mindkét közismert márka olyan. Én trutyishúsnak hívom őket, nagyon sokáig jóformán csak ilyeneket ettünk, meg spagettit. Mondjuk utóbbit nem alapporból. :)
2010. aug. 16. 09:49

Sült hús:

sütős tálba teszed a húst, fűszer rá, fokhagymagranulátum, kicsi bors, só, lefeded, vagy alufóliát teszel rá. A lényeg, hogy teljesen le legyen fedve. Betolod a sütőbe.

200 fokon kb. 1 óra, mire megsül, bár ha egész csirkecombból csinálod, inkább másfél.

Zsiradék nem kell alá, a saját levében elkészül. Csak akkor tegyél alá vizet, ha leszeded a szárnyas bőrét. De én rajta szoktam hagyni, arra szórom a fűszert. Így ha azt nem eszed meg, csak egy pici fűszer kerül a tejbe, az tutira nem zavarja be a picid gyomrát.

2010. aug. 16. 09:49
na és a rizses hús, rizottók is jók és gyorsak
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook