Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Szoptatós kismama vagyok, mit tudnék főzni ami hamar elkészül & nem kell sokat ott állni? fórum

Szoptatós kismama vagyok, mit tudnék főzni ami hamar elkészül & nem kell sokat ott állni? (beszélgetős fórum)


1 2
2010. aug. 16. 09:43

Valaki írta a gombapörköltet... Na, azt ne!!!

Mocsok nehéz kaja!!!

Ha egy felnőtt gyomrában még 24 óra múlva is van belőle, szerintem nagyon leterheli a pici pocakját is... Mivel folyamatosan szívódik fel, minden adag tejcsiben lesz belőle. És engem pl. puffaszt is...

2010. aug. 16. 09:41
ja és a maradék palcsitészta maradékát kicsit tovább sűríted és azt is kisütheted finom :)
2010. aug. 16. 09:40

barátnők, segítség?

jól jönne.

egy barátném rendszeresen főzelékféléket gyárt vagy krumpli rengeteg féle módon vagy rizses dolgokat

húst előre elkészíti panírozza pácolja és fagyasztóba adagolja, így mindig csak kikapja reggel amennyire du. szüksége van

én rengeteget csináltam lusta húsnak nevezem :)

(panírozás és klopfolás nélkül) csirke vagy pulykamell jó ujjnyi vastagra csíkozom és sűrű natúr(pici só és cukor) palacsinta tésztába forgatva frissen forró olajban aranybarnára sütöm.

nem kell darabonként forgatni, egyből sokat teszel bele a tésztába és onnan teszed csak egyesével az olajba. Rengeteg lesz belőle, laktató és finom. csinálhatod sósabbra, fűszeresen a palacsintatésztát. ami megbolondítja.

ez bármihez finom amit hússal ennél.

21. gyopár (válaszként erre: 6. - 0ed3fb046c)
2010. aug. 16. 09:34

Allergiás vagy hasfájós a babád? Alapesetben semmit nem kell korlátozni, csak ha gond van.


Én is főleg főzelékeket tudnék javasolni, az nagyon gyorsan megvan. Esetleg mindenféle leveseket, mert ilyenkor az embernek nagyobb a folyadékigénye, és akkor azzal eszik és, meg a folyadék is megvan.


Esetleg még sült, párolt húsok, amiket csak befűszerezel, sózol, és berakod a sütőbe egy jénaiba, vagy egy serpenyőbe fedővel. Semmit nem kell csinálni vele, esetleg a vizet pótolni alatta, egy óra alatt készen vannak.

2010. aug. 16. 09:23
Nekem mindig van itthon fagyis autóból panírozott csirkemell(nekem eddig ez ízlett a legjobban) és ezt szoktam olyan 25 percre 200 fokos sütőbe dobni, közben kis bébi fagyasztott répát párolok esetleg kevés fokhagymával, majd kis lisztet rá, átforgatom, tej, só, cukor. Forr kicsit és kész is. Olyan 4 hónapos koráig nem tudtam enni borsót, de még csak levesnek sem. Ezért ettem répafőzeléket, spenótot. Anyuval főztünk csirkeaprólékból egy nagy fazék levest, bele csomó májgombócot. Ezt bezacskóztuk(gombócot külön) és csak ki kellett vennem a fagyóból. Így ha nem tudtam a gyerek miatt főzni, mindig volt gyorsan finom kaja és nem mindig tészta.
19. K_Roni
2010. aug. 16. 09:21
Javaslom nézd meg a Teletál házhozszállítást, van kifejezetten kismamás ételeik. Amikor én otthon voltam a kisfiammal, sokszor rendeltem így ebédet. Így nem kellett a főzéssel bíbelődnöm és minden nap változatosan tudtam enni. (Ha nem is akarsz rendelni, nézd meg, ötleteleket is tudsz onnan lopni, hogy mit főzzél.)
2010. aug. 16. 09:19
krumplis tészta, paprikás krumpli, húsleves, zöldségleves...pörkölt...
2010. aug. 16. 09:17
ha a kicsi hasfájós jobb ha kihagyod a hüvelyeseket és a káposztaféléket féléves korig
16. 0ed3fb046c (válaszként erre: 13. - Jozsi.38)
2010. aug. 16. 09:10
Köszönöm, kifogom próbálni!!!! :-)
15. 0ed3fb046c (válaszként erre: 12. - 448f1a930a)
2010. aug. 16. 09:09
Anyukám távol van, anyós.... hagyjuk... :-(
14. 0ed3fb046c (válaszként erre: 11. - Vikucka)
2010. aug. 16. 09:07
Álltalában 3óránként esznek a babák, de nem is ezzel van a baj, hanem a hosszantartó állásal... :-) Köszönöm az 5letek jók!!! Imádom a rakottkrumplit
2010. aug. 16. 09:06
szóval gondolom 2 személyre kell. 25dkg tarhonyát kevés olajon megpirítod, amikor fehéredni kezd rádobsz fél fej kockára vágott hagymát és a tarhonyát világosbarnára pirítod. ha megpirult, dobsz rá egy kis pirospaprikát és felöntöd annyi vízzel,ami 2x ellepi, és dobsz bele kb 20deka illetve ízlés szerinti mennyiségű krumplit. a víz miatt nem baj ha több, mert felveszi a tarhonya a mennyiséget mert megdagad a 3szorosára is. ja és tehetsz bele virslit, lecsókolbászt, husit, bármit
12. 448f1a930a (válaszként erre: 6. - 0ed3fb046c)
2010. aug. 16. 09:05
Hu, így tényleg nagyon macerás.Nincs egy kis segítséged? Anyu,anyós?
2010. aug. 16. 09:05

Tészták (kifőtt tészta) valami szósszal kb. 25-30 perc alatt megvan. nem vagyok és nem is voltam kismama, nem tudom, mennyi időközönként eszik a pici.

Húst bepácolhatod, majd utána teflon serpenyőben átsütni.

Rakott krumpli: kb. 20 perc alatt megfő, a krumpli meg a tojás is (egy idő alatt)

Amíg hűl, addig tudsz mást csinálni, utána öt perc alatt összeszórni, majd kb. 10 perc míg sül.

10. 0ed3fb046c (válaszként erre: 9. - Naposcsibe)
2010. aug. 16. 09:02
Én eszem főtt kaját is csak kevésbé fűszereseket, ill kerülöm a fújós zölségeket, a tekerős gyümiket. Mondjuk szó ami szó, azóta (2hete) nem ettem nyugodtan 1falatot sem, a fürdésröl ne is beszéljünk.... :-)
9. Naposcsibe (válaszként erre: 6. - 0ed3fb046c)
2010. aug. 16. 08:56
Módjával nyugodtan eheted őket,sőt edd is,nehogy úgy járj mint én.A kicsi annyira elszívta a vitaminokat,hogy most övsömörrel küzdök,és marha fájdalmas.Én se ettem szinte semmit,minden percem a babáról szólt,nem főztem csak benyomtam egy szendvicset esetleg.
2010. aug. 16. 08:56
Nagyon aranyosak vagytok!!!! :-) ITT mindig rákell h döbbenjek h annyira segítőkész mindenki. :-) Lesz miböl mazsoláznom. Azért kértem gyorsan elkészülőset, mert még nehezen megy a hosszantartó állás.
2010. aug. 16. 08:52
Gombapöri (üvegesből nagyon gyorsan megvan),levesek,ha van kuktád,akkor a sertés,csirkehusi is gyorsan megvan,pl.tejszínes husi.A szószos húsokat a legjobb készíteni,mert azt közben el tudod zárni ha megéhezik a picurod.
6. 0ed3fb046c (válaszként erre: 4. - 448f1a930a)
2010. aug. 16. 08:51
Sajnos nagyon levagyok korlátozva zöldség ügyben a szopizás miatt (2 hetes a bébim) Tehát borsó, paprika, paradicsom ...stb kilőve. :-(
2010. aug. 16. 08:49
Erre már rég kíváncsi vok h h kell készíteni a kemény tarhonyát, leírnád ha megkérlek???
2010. aug. 16. 08:49
Gyümölcsleves,bármilyen Főzelék.Odateszed.párold,meghinted,nyakon öntöd és már kész is.Borsó,krumpli,zöldbab,sóska,paraj,stb.
2010. aug. 16. 08:45
kemény tarhonya, tészták, palacsintát nem fogsz tudni :) levesek, rakottasok
2010. aug. 16. 08:44
tonhalas tészta paradicsom szószban,főzelékek,zacskóba bedobod az akármilyen husit és elvan nem kell félned,hogy megszárad vagy megég.
2010. aug. 16. 08:42
Szoptatók kismama vok, mit tudnék főzni ami hamar elkészül & nem kell sokat ott állni?
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook