Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Szoptatásról - szerintem… fórum

Szoptatásról - szerintem… (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Szoptatásról - szerintem…

1 2 3 4 5
19. Olgi1977 (válaszként erre: 12. - Lola81)
2011. febr. 3. 11:53
Köszönöm :)
18. Olgi1977 (válaszként erre: 8. - Mágika75)
2011. febr. 3. 11:52

Tényleg jó kérdés az is, vajon meddig szoptassunk. Erről is megoszlanak a vélemények. :( Szerintem amíg a baba igényli és az anyának nem teher.

A nagyobbik lányomat még aznap megszoptattam, amikor a kicsit mentem szülni :) Igen terhesen is végig szoptattam és nem volt semmi baj és nem lett ksi baba sem.

A nagyobbik lányom nagyon szopis volt. Majd' 2 évesen még akár 6-7 alkalmommal is jött nap közben, bárhol voltunk. Ez már zavart és őt 2 éves kora után leszoktattam. Mai napig bánt a lelkiismeret, mert ezzel egyidőben jött ki a tejallergiája. Gondolom kijött volna amúgy is, de én magamat okolom érte. Ezért most Zalánnal megpróbálom kitartani :)

2011. febr. 3. 11:43

Jó a cikk.

Igaz én 170cm-hez csak 44kg vagyok,szóval nekem befolyásolta a szoptatást a testalkatom,mindkét lányomat 3 hétig tudtam szoptatni utána tápszer.

Hiába ettem,ittam amit tanácsoltak,semmit nem javított a helyzeten.Próbálkoztam sokat,eredménytelenül.

Szerettem volna minimum 6hónapig szoptatni,de ez van.

16. Olgi1977 (válaszként erre: 4. - Pritta)
2011. febr. 3. 11:41

Ez tényleg érdekes dolog. Ismerek olyat, akinek a babája nem fogadta el többet az anyatejet, miután anyukának megjött, így el kellett apasztani gyógyszerrel. Van akinek utána magától elapad, mint nálad is. :( Érdekes módon nálam a lányoknál 11 hósan menstruáltam először és most is még várat magára (na nem mintha bánnám).

Hátha a következő babánál tovább sikerül szoptatni. Sok különbség van gyerek és gyerek és így terhesség és terhesség valamint szoptatás sé szoptatás között is-pedig mindhárom gyereknek ugyanaz az anyja-apja :)

15. maya75
2011. febr. 3. 11:36

Gratulálok,nagyon jó a cikk.S teljesen igazad van,én is szopipárti vagyok..nekem is 3 gyerköcöm van .s mindegyiknek más igénye volt az biztos nem egyformák.a Fiamat 13hónapig,a Lánykámat 15hónapig szopiztattam.A Picit +lassan már 4 hónapja és elég neki,nemis kell neki tea.igenis ha van tejcsi akkor felesleges a teáztatás,és igaz hogy jobb a pohár,mint a cumisüveg.s engem sem nagyon érdekel ki mit mond.

Gratula a 3 gyönyörű gyerkőchöz!!:)))

Szép Napot!!

14. dyna82
2011. febr. 3. 11:35
Gratulálok, nagyon jó a cikk! milyen jó lett volna akkor is elolvasni, amikor az elején a sok okoskodást hallgattam! De szerencsére sikerült szoptatni a kislányom, és még mindig szopik! Lassan 11 hónapos, de eszem ágában sincs leszoktatni! Az egyik legjobb dolog a világon!
13. lola81 (válaszként erre: 11. - @IviBaba@)
2011. febr. 3. 11:34
Igen ezen már én is sokat gondolkoztam. Szerintem ez a tapasztalat még a régebbi 5-10 évvel ezelőtti cumisüvegekből származik. Amit mi használtunk kezdetekkor, abból kb. 10-15 perc alatt ürítette ki a 150 ml tartalmat, pedig dolgozott rendesen! A rokonok meg is jegyezték, hogy jól megdolgoztatom ezt a szegény gyereket a kajáért!:)
12. lola81
2011. febr. 3. 11:29

Nagyon jó cikk! Végre nem egy okoskodó, fennkölt írás a szoptatásról!

Annak ellenére sem tudok belekötni, hogy a magam részéről nem vagyok "szoptatásmániás", ha tudtam volna sem szoptattam volna 8-10 hónapnál tovább a fiamat. Ráadásul cumisüveget is használok, 6 hónapig (ez nálunk családi rekord :)) abból kapta a lefejt anyatejet és a tápszert is.


Nagyon örülök, hogy vannak még ilyen realista anyukák, akik nem akarják lenyomni a saját meggyőződéseiket a másik torkán, sokszor ráadásul direkt másokat megbántva, saját szoptatási érdemeiket hangoztatva. Nekem mondjuk eddig sem okoztak lelki problámákat, max. csak dühöt az ilyen jellegű írások, de akik bizonytalanabbak, csak még jobban kétségbeesnek ezek által.

2011. febr. 3. 11:16
:) Olyan érdekes,mindig ezt mondja mindenki hogy a cumisüvegből könnyebb inni a tejet, hát nálunk fordítva a cicimből 8csatornán ömlött a tej, alig kellett szívnia csak az elején. De a cumisüvegből vagy 3szor több idő volt ugyanannyit meginnia. Szóval ez nem mindig így van.
10. Miqne
2011. febr. 3. 11:00

Nekem is nagyon tetszett a cikk, teljesen egyet értek vele! Az én kislányomat 5 hónapos koráig tudtam szoptatni és annál csodálatosabb nincs. Nagyon sajnáltam amikor tápszerre kellett váltani. Sajnos Édesanyám beteg lett, és a stressz okozhatta az elapadást.

Én is azt mondom hajrá anyatej!:)

2011. febr. 3. 10:52

Gratulálok a három gyönyörű gyermekhez és a cikkhez is.

én is szoptatás párti vagyok, de nem akarok mindenkit erről meggyőzni.

a három gyerekem mind máshogy igényelte, a kitartás és a magabiztosság bizony fontos, mert enélkül nem sikerült volna nekem sem.


az orvos, nagyszülők és a védőnő mind más mondanak.

a középső lányomnál a dokinő írta fel 9 hónapos korában a tápszert, amit mindenki erőszakossága miatt váltottam csak ki. szerencsére a lányom mindenkinél okosabb volt, mert ő azt választotta ami a neki legjobb, az anyatejet.

utána már nem is hallagattam meg semmijen " jó tanácsot"

mindenjót és hajrá anyatej!

2011. febr. 3. 10:47

Nagyon jó cikk! Gratulálok.

Csengét csak 2 hónapig tudtam szoptatni. Hiába volt minden - tea, bogyó, homeopátia, ráolvasás :-) - elzárták a csapokat.

Csongor azért volt kénytelen 11 hónaposan leszokni az anyatejről, mert 41 fokos lázam lett.


A család női tagajai között, a 2 hónapnyi szoptatással is, magasan csúcstartó voltam, mert valahogy senki sem tudott 2 hétnél tovább szoptatni.

A 11 hónapnyi szoptatást már túlzásnak tartották, lebeszéltek a nagymamák, a dédi, sőt, még a védőnő is. Az a védőnő, aki szekált, hogy miért nem kap Csenge anyatejet - mintha rajtam múlott volna.


Remélem, hogy a következő csemetéinknek is legalább 11 hónapig tudok anyatejet adni, majd.

2011. febr. 3. 10:33

Nagyon tetszik nekem is a cikk, és egyetértek vele!

Az én kisfiam 17 hónapos koráig szopizott, akkoris csak azért hagyta abba, mert teherbe estem. Remélem a kishugit is sokáig tudom szoptatni!

Aki pedig mindent megtesz, és még sem tud szoptatni, azt is nagyon megértem...nem könnyű dolog ez! De ettől még ugyanolyan jó Anyák, mint akik szerencsésebbek, és tudják szoptatni a babájukat!

2011. febr. 3. 10:32
Nekem 11 hónapos a pici fiam. Nagyon megküzdöttem érte, hogy tudjon szopizni. Nagyon nehezen indult be a tejtermelés, 3 hónapos koráig szinte az egész nap csak a szoptatás körül forgott. amikor a kora beli babák 3-4 óránként szopiztak már, ő még mindig 2 max 2 és fél óránként. Nagyon nehéz volt. Közben nekem is megjött, féltem, hogy kész, ennyi volt, DE az én kicsifiam, annyira igényelte a szopizást, nem tudtam vele megtenni azt, hogy tápszert adok neki cumisüvegből. Akkor is szopizott, amikor csak cseppeket tudott ÉS a mai napig szopizik. Egy csepp tápszert nem kapott. 6 hónapos koráig nem adtam neki vizet, pláne nem cukros teát. Max, ha utaztunk valahová a nyáron és nem volt lehetőség megszoptatni, pl. kocsiban, menetközben, akkor adtam neki vizet. Nagyon büszke vagyok magamra, hogy eddig sikerült és valamiben kitartó voltam. Ha minden tanácsot megfogadtam volna, amit kapok, már rég nem szopizna a babám. Köszönöm az olyan fórumtársaimnak is, mint te vagy, mert sokat tanultam tőlük és erőt adtak ahhoz, hogy IGEN, NEKEM IS SIKERÜLNI FOG!!!!
2011. febr. 3. 10:29
Nekem is tetszett a cikk, és én is egyetértek! Nekem nagyobb fiam 31 hónapos koráig szopizott, akkor el kellett vennem mivel nekem írtak fel gyógyszert, ami mellett nem tudtam tovább szoptatni. Kicsi lányom 25 hónapos, még szopik. Ő sem aludt végig még egy éjszakát sem, többször szopizik éjjel, nappal is többször, sőt, óránként cicizne. Nagyon nagy kitartás kell ahhoz, hogy az első hetek, hónapok nehézségeit átvészeljük, összeszokjunk a babával, teljesítsük az igényeit, de mégéri! Csodálatos dolog a szoptatás!
2011. febr. 3. 10:17
én is így gondoltam mikor megszületett a babám, de akkor sem jött össze. 2 hónapig minden oké volt. Aztán valahogy megjött és onnan pokol lett az egész, mert csak fogyott a tejem. 2 hónap állandó küzdelem után feladtam. Mert csak fogyott és fogyott a babám ahelyett h hízott volna 1 g-t is. Hiába szoptattam akár félóránként csak egyre kevesebb tejem lett ő meg ordított naphosszat és inkább egyre többet aludt mert nem tudott jóllakni. 3 hónapig szoptattam kizárólag, majd 1 hónapig még félig kapott, félig tápszert. Mire végleg elapadt. Sokat sírtam, harcoltam mert nem tudtam elfogadni h velem, is megtörténik, végül belenyugodtam. nem volt mit tenni, ha nem akartam éhenveszejteni őt. Nálam a menstruáció miatt csökkent a tej és mivel majd 3 hetente megjöt... szóval igen. abban bízok h a köv. babánál máshogy lesz.
2011. febr. 3. 10:16
Nagyon jó a cikked, és Én is egyetértek Veled! Szintén egy háromgyerekes anyuka!;-)
2011. febr. 3. 10:14
Nagyon tetszett a cikk, és maximálisan egyetértek vele.
2011. febr. 3. 10:08
Nem vagyok sem orvos, sem védőnő, csak egy háromgyerekes anyuka, így a szavam persze nem is szentírás, csak megosztanám a tapasztalataimat másokkal, hátha segít erőt meríteni.
Meggyőződésem, hogy sokan egyszerűen nem bíznak magukban, és elvesznek a sok egymásnak ellentmondó információ közt.

Ugrás a teljes írásra: Szoptatásról - szerintem…
1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook