Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Szoptatásról - szerintem… fórum

Szoptatásról - szerintem… (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Szoptatásról - szerintem…

1 2 3 4 5
2011. febr. 3. 17:43

Nagyon jó lett a cikk Olgi gratula!

Mindent nagyon jól csinálsz,csak rá kell nézni Zazura!:-)

Puszi

2011. febr. 3. 16:42

Olgi isteni volt ez a cikk, nekem nagyon sokat segített, ugyanis most vagyok 20 hetes pocakos (első babó) és tényleg gyötrődöm, hogy hogyan is lehet. De Te logikusan és saját tapasztalataidra építve írtad le ezt a TERMÉSZETES folyamatot. Én is nyáron fogok szülni, úgyhogy tuti sokszor fog szopizni a picike. :o)

Még egyszer köszi! :o)

2011. febr. 3. 16:41
A tápszert az Apuka, nagymama, szomszédnéni is oda tudja adni a babának. Nekem nagy könnyebség lett volna tápszert adni éjszaka, hogy ne kelljen 2-2és fél óránként kelnem. Gondolom, te nem tudod milyen az, hogy több, mint egy éve nem alszik az ember 3-4 óránál többet egyhuzamba. Ez nem mártírkodás, ez tény. És miért olyan nagy ügy sterilizálni? Azt nem éjszaka kell megcsinálni. Én is sterilizáltam minden nap a mellszívót, na és?
46. syria (válaszként erre: 30. - E31f48b5f6)
2011. febr. 3. 16:20

Szerintem te vagy gáz. :(

Honnan veszed, hogy mártír az, aki szoptat?

Talán irigy vagy, hogy neked sterilizálni, tápot lötykölni kellett?

45. Ritmus (válaszként erre: 30. - E31f48b5f6)
2011. febr. 3. 16:16
Azért nem teljesen. Ismerek anyukát, aki azért tápszerezte a gyereket, mert azt apa is össze tudja "lötyködni", ő meg tud szundikálni. Mindenkinek a maga döntése. A szoptatás a természetes, ez egyáltalán nem mártírkodás. Hidd el senkisem azért szoptatja a gyerekét x hónapig, h aztán mártírkodjon vele.
44. Ritmus (válaszként erre: 29. - Kingi7)
2011. febr. 3. 16:12
Nem feltétlenül kerül át minden a tejcsivel, amit eszel, és nyilván oda kell figyelni, hogy ne egyél annyi E betűst, tartósítószert, és amiket említettél. Mellesleg a tápszer is egy műkaja.
43. Incó (válaszként erre: 41. - Venezuela)
2011. febr. 3. 15:58
Nekem meg az államvizsga tett be:-(((
42. Incó
2011. febr. 3. 15:57
Gratula Olgi a cikkhez!
2011. febr. 3. 15:44

Én is imádtam szoptatni,sajnos csak 3 hónapig tartott!

Mindenki azzal csesztetett,hogy keveset hízik,meg biztos nem elég jó a tej,és nagyon kikészítettek vele,ezért tápszerre kényszerültünk.....:(:(

Tudom nem kellett volna idegeskednem miattuk,de sajna ilyen fajta vagyok.....

40. f8db0709b8 (válaszként erre: 20. - Olgi1977)
2011. febr. 3. 15:35

Dettó!

Köszönöm Neked is!:)

2011. febr. 3. 15:20
Hát nekem nem volt tápláló tejem 4napi kitartó szopi mellett is fogyott a lányom,nem ettem ittam nem tudtam ez lehetett a gond.
38. Olgi1977 (válaszként erre: 32. - Ice kuszi)
2011. febr. 3. 15:17
Minden tiszteletem a tiéd és azoké, akik hónapokig fejnek csak, hogy anyatejet kaphasson a babájuk
2011. febr. 3. 15:17

Éjjeli tápszer: hát én úgy tartottam mindig is, hogy ha tápszert kap a gyerek este, akkor van annyira tartalmas, hogy azzal már át lehet aludni az éjszakát... én épp a tápszeres pótlással, vagy a tápszert vacsorára "módszerrel" szoktattam őket le az éjszakai ébredésekről.

És gyönyörűen ment mindkettő gyerekkel... Kb. 6 hós koruktól alszanak éjjel ők is és én is.

2011. febr. 3. 15:14

Sziasztok!

Nekem tetszett a cikk, gratulálok az írójának és a babákhoz is persze!

Nekem 2 gyerekem van, a fiam már 3 éves, ő 11 hónapos korában választotta el magát, a lányom 10 hós lesz, ő pedig 7-8 hónapos korában.

Ez az ő döntésük volt. Addig viszont szépen szopiztak, bár a lányommal nehezebb volt... rettenetesen harapott, volt hogy sírva szoptattam, folyton kisebesítette a mellbimbómat...

Pedig a második gyereknél már azért tudtam merről fúj a szél... (helyes mellre tétel stb.)

Hát ez van. A lényeg hogy kaptak anyatejet, addig amíg ők akartak és amíg nekem is jó volt ez így.

35. Olgi1977 (válaszként erre: 29. - Kingi7)
2011. febr. 3. 15:10

Félreértés ne essék, egy tápszeres baba sem kevesebb semmivel egy anyatejes babától és ez az anyukájára is igaz.

Ma már olyan jó tápszerek vannak, hogy ránézésre senkiről nem lehet megmondani, hogy tápszeres-e (már nem fújank fel, mint régen)


Tényleg minden átmegy az anyatejbe, az E adalékoktól kezdve a dohányzásig. Ez is igaz, bár mi nemigazán eszünk mű kajákat ez eszembe sem jutott. Azt pedig ki kell tapasztalni mi az ami a babának nem jó a szoptatás alatt.

Nálunk én vagyok épp tejmentes diétán, mert tejallergiás a kisfiam. Néha nagyon nehéz, de nekem megéri. Ilyen szempontból könnyebb lenne tápszerrel, de teljesen egyetértek Faházzal, hogy sokkal macerásabb kutyulgatni a tápszert akár éjjel is frissen, meg sterilizálni, mint szoptatni.

2011. febr. 3. 14:57

Sziasztok!

Nekem a kisfiam nem akart szopizni,két kézzel tolta el a szájától a a mellemet.Vért izzadtam vele és akkor sem akarta a dolgot.Így nem volt más választásom,mint,hogy lefejjem a tejet ami volt dögivel az elején.Éjjel nappal fejtem és Kristóf magától beállt a 3 óránkénti evésre.Kizárólag anyatejet csak 4 hónapig kapott,de tápszer pótlásával 7 hónapig tudtam még neki anyatejet is adni.Aztán elapadt.Hiába nem tudtam kifejni rendesen.

Nagyon gratulálok a 3 csodaszép gyerekedhez.

33. Lhara
2011. febr. 3. 14:39
Ez a három óránkénti egyik gyerekemnél se működött, pláne folyamatosan.
2011. febr. 3. 14:39

Egyetértek az előttem szólóval. Ahány anyuka, annyi eset, nincs olyan módszer vagy technika, ami mindenkinél beválik. Én szerettem volna minnél tovább (legalább kétéves koráig) szopiztatni. Volt is tejem dögivel, de a lányom két hónaposan úgy döntött, hogy nem kér tovább a ciciből. Ennek ellenére 5 hónapig csak anyatejet kapott (kanalazással, mivel cumisüvegből sem ivott), és másfél éves koráig fejtem neki. Nem volt egyszerű az első év, de örülök neki, hogy így tettem!

Ezt azért írtam le, hogy lássátok, valamilyen szinten mégiscsak fejben dől el a dolog, de ha valakinek mégsem jön össze, nem kell megkövezni!

31. kingi7 (válaszként erre: 30. - E31f48b5f6)
2011. febr. 3. 14:37
:)
2011. febr. 3. 14:34
Szerintem gáz ez a cikk. Unalmas ez a szoptassunk mindenáron szöveg. Nehogy azt gondolják a szoptató mártírok, hogy tápszerrel kényelmesebb. Egyszerűbb mellre tenni, mint sterilizálni, tápot lötykölni stb.
29. kingi7
2011. febr. 3. 14:01

Akkor én vagyok az egyetlen diletáns, aki nem így látja, szerintem minden anyuka, baba más... azért itt is lehet olvasni, van aki mindent megtett, de nem ment, mert így volt összerakva, vagy csak 1-2 hónapig. Nincs 3 gyermekem, csak egy és most várom a másodikat. nagyon sok mindentől függ. hogy lesz-e tej vagy nem!!!! Nem csak a "technikától".

Azért mert tápszeres a baba, lehet egészséges, csinos és szép.

Ősanyáink azt is tartották, hogy a szopi mellé vizet is igényel a baba, ha szomjas és adtak inni is nekik.


Egy kérdést feltennék arra vonatkozólag:

Ugye az anyatejben benne van minden amit megeszünk, mert ha babot eszünk, akkor a baba is felfúvódik...

Gondolom-ami régen nem volt- az E betűk, tartósítószerek, vegyszerek, a fürdetett gyümölcsök stb... gondolom ez is átmegy, vagy nem?


Hozzá teszem, nem ellenző vagyok, csak valahogy más szemszögből látom!


Ja és gratula a 3 gyermekhez :)

28. Hedi13
2011. febr. 3. 13:14

Szia! Jó a cikked!

Egyetértek azzal, hogy hallgatni kell a megérzéseinkre és figyelni a baba igényeit.

A három óránkénti etetést meg nem tudom ki találta ki, jó nagy hülyeség... de ez is teljesen a babán múlik. Volt, hogy másfél, két óránként, vagy gyakrabban szoptattam.

A cumisüveg használat is teljesen baba függő. Nálunk sosem volt gond, hogy néha kapott üvegből is a cici mellett.

2011. febr. 3. 13:05

Nagyon tetszik a cikked!

Tökéletesen osztom az álláspontodat, én is valahogy így tettem a gyermekemmel.

Kár, hogy elég kevesen gondolják így.....

26. Lhara
2011. febr. 3. 13:02

A baba "véleménye" a fontos szerintem is. Érdemes csak kettőnkre figyelnünk ebben az esetben. A többit csak meghallgatni...


Nagyon jól megfogalmaztad a fontos dolgokat.

25. Lhara
2011. febr. 3. 12:54
Nekem mind a két gyerek "Jól szopó" manócska volt. Az első kicsim, a lányom születésekor anyóskámmal éltünk és "lekezelt" a család, nem bíztak benne, hogy képes vagyok jól csinálni. Addig osztották a tanácsaikat, míg sikerült összezavarniuk és az idegességtől, meg a folytonos cumira kényszerítéstől már tejem se volt, de így is majdnem 6 hónaoig sikerült. A fiamnál már észnél voltam, meg már külön is laktunk és nem tudtak így annyi zavart kelteni a kis életünkben és ha a fiam 13 hónapos korában nem leszek méhenkívüli terhes, tán még 3 éves koráig se választom le az biztos.
2011. febr. 3. 12:52

jaj de jó cikk!

minden mondatával egyetértek.

sajnos nagyon sok anyuka van, aki ezeket nem tudja.

A minap is hallottam egy két és fél hónapos anyukától, hogy ő bizony itatja is, mert sokszor csak szomjas.

Ilyenkor megkérdezném szívesen, hogy honnan tudja, hogy csak szomjas? Mondta neki a gyerek? Mert én tudom, ha csak két percig cicizik, hogy csak a szomját oltotta, de én az anyatej milyenségét is ismerem és bízom a testemben.


Ez az anyuka már gyüm,ölcsöt is ad a vitaminok miatt és úgy láttam sokkoltam az elméjét azzal a válasszal, hgy bizony az anyatejen is átmnnek a vitaminok, sőt még az immunanyagok is. :D

2011. febr. 3. 12:22

Lányok! Ha tehetném én odaadnám a feleslegemet:D

Kár, hogy nem így működik.

Teljesen egyetértek V.kler-el, hogy nem az számít, hogy ki meddig tudja szoptatni a babáját, hanem az, hogy megpróbálja és a tőle telhető legtöbbet megtesz annak érdekében, hogy sikerüljön. Ha megtette, akkor nem lehet lelkiismeret furdalása, hogy csak 2-3 hétig, hónapig tudta. A kórházban ahol szültem volt egy anyuka. Volt már egy kislánya, aki két éves koráig szopizott. Hamar beindult a teje, már a kórházban, szopizott is a babája egyfolytában. Megnyekkent a kicsi, a lány már szoptatta is. Két szoptatás közben meg itta a kólát és kijárt dohányozni. Még éjszaka is. Kimentek az erkélyre!!

Az ilyen jó anya, aki 2 évig mérgezi a gyermekét???? Inkább adott volna tápszert.

Bocsi, hogy leírtam ezt a példát, csak megerősítés képpen a fent leírtalhoz.

2011. febr. 3. 12:12

szerintem is jó cikk, végre valaki nem valami magas lóról letekintve áll a témához :)

egyet is értek a cikkel, sajnos sok elavult dologgal tömik az anyukák fejét. a cikkből és a hozzászólásokból is az jön le: az anyuka merjen saját magára hallgatni, aki meg erőszakoskodik, hogy valamit máshogy kéne csinálni, azt el lehet küldeni melegebb égtájra. Vagy meg lehet mondani neki, hogy "az én gyerekem".

2011. febr. 3. 12:04

Jó a cikk, kár hogy nem olvastam hamarabb. A kislányom 11 hónapos és szerencsére még mindig szopizik. Pedig az elején nagyon-nagyon nehezen ment!Sokat küzdöttem, küzdöttünk együtt. Szopizott, fejtem, éjjel-nappal, és nem adtuk fel (csak párszor majdnem).

Mindenki azt mondta, hogy ez a gyerek nagyon keveset eszik (doki, védőnő), már régen sokkal többet kéne ennie, stb... És mivel tapasztalatlan voltam, hagytam magam. Tápszert is kapott 3 hétig (hátha, de attól sem hízott gyorsabban), és 5 hónapos koráig cumisüvegből is pótoltam neki (lefejt tejet). Onnatól azt mondtam, hogy oké eszik, amennyit eszik, tudja ő. És azóta is így van.

És nem szokott le a ciciről! Minden baba más, ő nagyon szeret szopizni (most is , ha öltözök és meglát félmeztelenül, kacagva jön és szopizik egy kicsit). Mindenki hallgasson az ösztöneire és bízzon a babájában!!

Nagyon örülök neki, hogy kitartottunk és sikerült!

20. Olgi1977 (válaszként erre: 17. - F8db0709b8)
2011. febr. 3. 11:57

Akkor tessék hízni :)

Tudom ez nem így működik. Nálam sem. Most én is mindössze 44 kiló vagyok már (48 szoktam lenni), de én csak 158 centi vagyok, és hiába eszek mindent és "sokat" mégsem tudok hízni.

Jó egészséget nektek

1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook