Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Szoptatás alatti menstruáció? fórum

Szoptatás alatti menstruáció? (beszélgetős fórum)


2012. jún. 8. 09:21
Mi 3 hónaposak vagyunk!Én naponta már csak egyszer tudom szoptatni a kisfiamat és még mindig nem jött meg mensesem!Ez normális, mert olvasok ezt is azt is?
2010. márc. 8. 14:34

Nekem szülés után 6-hétre megjött a menses,mind két szülésem után.

A fő gond ott kezdödött ,egyik gyermek sem akart tovább szopizni , igy 1-hét fejtem ezt lefagyasztottam a főzelékekbe jól jött később, 3-hét szoptatás a fiamnál a lányom a menses előtt , alatt és után pár napig még nem fogadta el a tejemet.Persze fogyott és kiprobáltuk az összes tápszer mintát egyik sem volt jó , végre rájöttem egy bizonyos tápszer fele+ 100% banán ivólé és ezt elfogadta végre , akkor kezdtem őszülni szerintem durva 2-hét volt mire rájöttem.

17. k_angi
2010. márc. 8. 14:30

Nekem mind a két gyereknél a szülés után 3 hónappal megjött, pedig szoptattam a gyerekeket. Az elsőnél még tejet is adtam le, szóval fejtem éjjel-nappal és 13 hónapos korában hagyta abba a szopit. A második gyerek meg 18 hónapos koráig szopizott. 6 hónapos korukig csak anyatejet kaptak, szóval szoptattam rendesen mégis megjött.....mindenki más. A sogornőmnek a gyerek kb egy éves koráig nem jött meg, ő is szoptatott.

Teljesen normális ez is az is, addig örüljetek amig nem jön meg, egy gonddal kevesebb:))

De védekezni kell minden esetben!

2010. márc. 8. 14:29
Nekem 4 hónap után jött meg az első vérzés. Tényleg van akinek nem jön meg egész szoptatás alatt ez egyéntől függő.
15. azure_
2010. márc. 8. 14:19
Nekem 3 hónap után megjött. Marhára örültem neki. Most 5 hónapos a kisfiam és még mindig anyatejet eszik. A hormonjaim másként akarták, mint én. :)
2010. márc. 8. 14:10

Jól írták a többiek, nem gáz egyáltalán, ha nem jön meg közben. A barátnőm anyukája viszont a gyerekágyi 6 hét után esett újra teherbe, szóval ez nem véd meg az új babától - bár nem is erről volt szó... :)

Nekem 10 hónapos volt a lányom, mikor először megjött, hát, mit ne mondjak, szomorú voltam. Mondjuk akkor már csak napi 3x szopizott, szerintem ezért.

Az is teljesen normális ilyenkor, ha totálisan össze-vissza jön meg, mert a tejkiválasztás miatti egyik hormon zavarja be az "indítsuk a mensit"-folyamatot, amit emlékeim szerint egy másik hormon kezd, és ezek ketten harcolgatnak ilyenkor. :P Szóval az is normális, ha csak 2havonta van valami, vagy még ritkábban.

Gáz csak akkor van, ha nagyon sűrűn jelentkezik mensi, vagy nagyon sokáig tart.

Amúgy azt mondják, megváltozik az íze a tejnek, ha menstruál az ember lánya és a babák ezt sokszor nem tolerálják. :( Akkor már inkább ne menstruálj! ;)

2010. márc. 8. 14:09
8 hónapos a lányom, és még szülés óta nekem nem jött meg, terhes nem vagyok, már többször is teszteltem a biztonság kedvéért.
12. anya76
2010. márc. 8. 14:05
ja és terhes lettem november végén-szopiztatás alatt,hüvelytbl mellett.
11. anya76
2010. márc. 8. 14:04
Nekem a szülés utáni vérzés után 2 hét telt el,na és megjött a mensim.Ez volt májusban,onnantól nyárig megjött rendszeresen,majd egész nyáron semmi,és októbertől ismét menstruáció.A fiam 11 hónapos és szilveszter hetéig szopizott.
2010. márc. 8. 13:59

Nekem egy éves volt a lányom, mikor elkezdtem menstruálni, de onnantól kezdve egyre kevesebb lett a tejcsim! Ő nem szopizott, csak fejtem neki! Ennek ellenére másfél éves koráig tudtam adni neki anyatejet!

Szóval szerintem minnél később, annál jobb! Persze védekezni mindenképp kell, ha nem akartok még egy babát!

9. Erzsó78 (válaszként erre: 7. - Andianyuci)
2010. márc. 8. 13:57

Hát,igen.Néha már éreztem,hogy úgy görcsöl a hasam,meg a pattanások is elő-elő jönnek.

De gondolom,majd ha kevesebbet fog szopizni majd megjön.

Köszönöm a hozzászólásokat.

8. Juca80 (válaszként erre: 6. - Kaprazat)
2010. márc. 8. 13:50
Igen, erre ugyan úgy oda kell figyelni... :)
2010. márc. 8. 13:50

Szia Erzsó79!

Ne aggódj,ez teljesen természetes!Lehet amíg abba nem hagyod,addig nem lesz,de bármikor megindulhat szoptatás mellett is.

Türelem és ne aggódj!

2010. márc. 8. 13:50
Menstruáció nálunk sem volt, de a kistesó attól még vígan megfogant, szóval ne vonjatok le messzemenő következtetéseket... ;-)
5. giga455 (válaszként erre: 1. - Erzsó78)
2010. márc. 8. 13:50
Nekem is 7 hónapos volt ati mikor először megjött, most lassan 20 hónapos, és még mindig szopik. Januárban volt meg utoljára. Tuti hogy terhes nem vagyok, de azért elmegyek orvoshoz. Úgy tudom szoptatás alatt normális ha rendszertelen, vagy nem jön meg.
2010. márc. 8. 13:48
Az én fiam is szopizik még (ő is 7 hónapos). Volt 2 kósza vérzésem, de azóta semmi. Van, akinek hamar megjön. Van, akinek csak a szopi befejeztével. Én örülök, hogy nem jött még vissza. :)
3. 612c4ee548 (válaszként erre: 1. - Erzsó78)
2010. márc. 8. 13:48
szia! Én sem menstruálok 5 hónapja szoptatok, fejek.
2010. márc. 8. 13:46
Van aki egész szoptatás alatt nem menstruál. :-)
2010. márc. 8. 13:45

Sziasztok!


7 hónapos a kisfiam,még mindig szopizik, éjszaka is.

Hat hónapja nincs vérzésem?

Van valaki hasonló cipőben?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook