Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Szoptatás alatt mikor jelentkezik a menstruáció? fórum

Szoptatás alatt mikor jelentkezik a menstruáció? (tudásbázis kérdés)


2011. okt. 2. 14:15
Hát én februárban szültem augusztusban volt meg egyszer,azóta semmi.De ez mindenkinél változó.
2011. okt. 2. 13:50

Szia!

Nekem 2x volt meg szoptatás alatt! De az is úgy, hogy júliusban született a kisfiam és karácsonykor jött meg aztán meg asszem május környékén, mikor abba hagytam a szoptatást 13 hónapos volt a kisfiam utána rá egy hónapra jött meg és azóta rendszeres!

Tehát szerintem megnyugodhatsz!

2011. okt. 2. 13:43
Nekem nagyon korán megjött, pedig szoptattam és szoptatok gyakran. Alig elmúlt a szülés miatti vérzés, a 6 hetes kontrollra már menstruáció szerű vérzéssel mentem vissza, ahol a dokim mondta, hogy EZ AZ!! Hurrá....:-(( Várhatott volna még....
15. kszisz
2011. okt. 2. 13:36

Szerintem is egyéntől függ...

Kislányomnál 6 hónap után, kisfiamnál 7 hónap után jött meg először. És viszonylag gyorsan a régi kerékvágás szerint alakultak a ciklusaim. Pedig mindkettőt jóval tovább szoptattam még...

14. Leona79 (válaszként erre: 12. - Sylvia81)
2011. okt. 2. 13:31

Igazad van!

Nekem 10 hónaposak voltak a srácok, mikor először megjött. Biztos változó, hogy kinek mikor jön meg.

13. homern
2011. okt. 2. 13:16
7 hónapos volt a fiam amikor megjött.Most 20 hónapos,még szoptatom(persze már jóval ritkábban egy nap).Rögtön visszatért minden az eredeti kerékvágásba,napra pontos jön meg már az első alkalomtól.
12. Sylvia81 (válaszként erre: 5. - Mkriszti81)
2011. okt. 2. 13:12

"szoptatás alatt elvileg egyáltalán nem kellene megjönnie"

Hát, ezt a nézetet már régen nem vallják az orvosok. ;) (Na jó, a begyepesedettek még lehet...)


A menstruáció megjötte vagy nemjötte a prolaktin hormom szintjéből adódik, ami a tejelválasztásért felelős ugyan, de nem is muszály magasnak lennie ahhoz, hogy elegendő tej termelődjön a csecsemő kiegészítés/hozzátáplálás nélküli szoptatásához.

11. Sylvia81 (válaszként erre: 1. - Mónika001)
2011. okt. 2. 13:09

Hogy mikor jön meg, az is nagyon változó. Az elsővel 8 hónap után megjött, és összesen 18 hónapig szoptattam, a másodikkal meg 12-13 hónap múlva jött meg, pedig csak kb. 10 hónapig tudtam szoptatni.

több helyről hallottam már, hogy amíg szoptat az anyuka, lehet, hogy csak néha jön meg, lehet, hogy 1-2 hónap kimarad, lehet, hogy hosszabb egy ciklus, akár 6 hetes is lehet, minden teljesen normális. Csak bosszantó, hogy nem tudod, hogy a hormonok miatt van, vagy van valami bajod. :)

De szerintem nincs semmi baj nincs, ne aggódj!

2011. okt. 2. 13:01
Nekem a szülés után 6 hétre megjött, aztán sokáig szabályos volt. Aztán megbolondult, 45 nap lett belőle 2x. A babócám 10 hónapos és szopik rendesen és rendszeresen (6 hónapig csak anyatej volt, mégis megjött azalatt is).
2011. okt. 2. 12:55
1 hónapos volt és már... :(
2011. okt. 2. 12:48
Egy embernél is változó, lehet szoptatás alatt is szabályos, szoptatás alatt nem jelentkező stb. Mind normális,lehetnem szabályos ciklus,ha aggályaid vannak fordulj orvoshoz, vizsgálat alapján eldönti minden rendben van- e nálad.
2011. okt. 2. 12:34
Nekem 1 éves a babám, 2-szer megjött szabályosan, most késik már 1 hete. Gyakran szopik még a babám napközben. Remélem ez az oka.
2011. okt. 2. 12:30
Az első Fiamnál 3 hónaposan jött meg először(fél évig csak szoptattam),most a második Fiamnál elmúlt a gyermekágyi vérzés szülés után 5 hétre,a 7. héten meg megjött a rendes :((( Most is csak szoptatok!
2011. okt. 2. 12:29

szoptatás alatt elvileg egyáltalán nem kellene megjönnie, így ha meg is jött, szerintem természetes, ha nem normális, szabályos


de ha gyanakodsz, csinálj tesztet :)

2011. okt. 2. 12:28
Nekem fél éves volt a lányom mikor megjött,intenzív szoptatás ellenére is.Ez mindenkinél változó szerintem.
2011. okt. 2. 12:28
Az én picim 3 hós volt, mikor megjött.
2011. okt. 2. 12:26
Nekem a szoptatás abbahagyása után egy hónappal jött meg.Másfél évig szoptattam,addig semmi sem volt :)))
2011. okt. 2. 12:17

Sziasztok!


Van egy 5 hónapos kisbabám,szoptatom,két hónappal ezelőtt megjött a menstruációm,másik lányomnál a szoptatás befejeztével 9 hónap után jött meg először.

Most 4 napot késik,meg semmi,előfordulhat ilyen?

Terhes nem lehetek,szüléskor megcsináltattam a petevezeték.elkötést,bár mondják az sem 100%.

Válaszotokat előre is köszönöm.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook