Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Szoktatok -e otthon magokat csíráztatni, mik a tapasztalatok? fórum

Szoktatok -e otthon magokat csíráztatni, mik a tapasztalatok? (tudásbázis kérdés)


126. 2d5a00656a (válaszként erre: 122. - Csera)
2009. márc. 30. 17:31

Szia!én is örülök ,hogy bővültünk.A napraforgóról:A sima hántolt nagykiszerelésű natúrt ,egy órara beáztatom ,aztán kiteszem a csíratálra és másnap már dagad harmadnap kicsírázik.Ekkor még 2 napig jó enni mert ha bezöldül a csírája már keserűvé válik.A bioval én is bepróbálkoztam ,de "hántolni" kellett/Ami lefordítva annyit tesz szemenként levenni a csíráról a maghéjat.::)/Ez így egyszerűbb és gyorsabb::)Próbáld ki!!Szoktam hántolt tökmaggal is,

Én a reggeli szendvicsemre ,és a családéra is vegyes zöldséget/ubi,paprika,jégsali,kaliforniai paprika,paradicsom stb/ apró kockára vágva és a másik fél a csíra.Ja és még szoktam saliba is keverni.A mungót/azt veszem/pedig wokkos kajákba teljesene a végén belekeverem.

125. Szilvia.... (válaszként erre: 121. - Csera)
2009. márc. 30. 14:49

Nem adom fel!

Ma, ha jól megy olyan helyen leszek,ahol tudok valamilyen más magot is venni. Ha tudok este ismét csíráztatok!

:)))

124. csera (válaszként erre: 123. - 3a0842d373)
2009. márc. 30. 14:12

Szia, üdvözlünk!

A hántolt napraforgó ügyében Csalánlevél az illetékes, de hamarosan én is kipróbálom :)

2009. márc. 30. 13:51

Sziasztok Csírabarátok,

visszaolvastalak titeket, de már nem találom a napraforgós történetet.

A héjas maggal sokat kínlódtam, nem is próbálkozom már vele.

Jól emlékszem? Valaki hántoltan, azaz megpucolva csíráztatja?

Légyszi tegyetek képbe, mert amúgy nagyon szeretnék napraforgócsírát :)


köszönöm

122. csera (válaszként erre: 112. - 2d5a00656a)
2009. márc. 30. 13:46

Ha a mi közelünkbe biopiac lenne...!

Hogy eszed a csírákat? Salátába, szendvicsbe, vagy magában? És milyen rendszerességgel?

Milyen változásokat vettél észre magadon, pl. energikusabb lettél?

121. csera (válaszként erre: 111. - Szilvia....)
2009. márc. 30. 13:44

Nekem sincs csíráztató tálam, én is befőttes üvegben csíráztatok.

Úgy szoktam átmosni, hogy engedek rá langyos vizet és szűrőbe (tea) öntöm, többször kiöblítem az üveget, hogy minden mag kijöjjön. Várok picit míg lecsorog (pláne a lennél) és akkor visszateszem az üvegbe (hozzákocogtatom a szűrőt az üveg széléhez), ami a falán fennakadna, azt óvatosan kanál nyelével lenyomom a többihez és konyharuhával letakarva pihennek a magocskák.

Szerintem nem olyan macerás 4-5 perc alatt a 3 üveg tisztába van téve :)

Ne add fel, próbálj más magot csíráztatni!

120. csera (válaszként erre: 110. - Vaczila)
2009. márc. 30. 13:38

Nem kifejezetten a nasinak való a jó szerintem, mert az pörkölt! A pörköletlen, csak simán hántolt, egy kicsit nagyobb kiszerelésű.

Nekem Naturfood-os Hántolt napraforgó (200gr, 209,-Ft) és Lenmag (250gr ez is 200 körül volt) van.

Amit észrevettem, hogy a lenmagból amin nincs haj, esetleg félszem, azok már csíráznak, a "hajasok" még most pattannak. Igaz nem mind, de holnap már biztosabbat tudok mondani!

Igen, igaza van csalánlevélnek, a vetőmagok vegyszerezve vannak és bár kicsíráznának szerintem, nem érdemes fogyasztani. A földbe ha elveted, mire megnő és a termése már biztos nem tartalmaz olyan mennyiségben (kivéve ha műtrágyázzák és permetezik), hogy az ártalmas az egészségre.

Azt javaslom, inkább élelmezésre szánt magokat vegyél, ha nem kapsz csíráztatni valót!

Esetleg, ha össze tudsz fogni másokkal, rendelhettek netről és akkor többfelé oszlik a postaköltség :)

119. 2d5a00656a (válaszként erre: 115. - Szilvia....)
2009. márc. 30. 09:42
Ha 3-4 napon belül nem jött kia akkor már elég esélytelen:)
2009. márc. 30. 09:22

Hurrá!

A bársonyvirágmagom az sikeresen kikelt! Nem mind, de már van olyan ami 1 cm-es. Tegnap reggel még észre sem vettem, hogy ki akarnak bújni:)))

117. Szilvia.... (válaszként erre: 116. - 3a0842d373)
2009. márc. 30. 09:02
Köszönöm. Már tudom, hogy nyálkás....épp ez az a nyálka már megvolt, csak csírázni nem akart sehogy sem:(
116. 3a0842d373 (válaszként erre: 115. - Szilvia....)
2009. márc. 30. 08:59

Szia Szilvi,

a lenmag "gyárilag" nyálkás, ha víz éri. A vega étrendben tojásfehérjeként használják. Csíáztatását még nem próbáltam, abban nem tudok segíteni, de a nyálka normális :)

2009. márc. 30. 08:25
De másnak miért sikerül a lenmagot is? Az enyém tök nyálka... és jele sincs a "ki akarok" csírázásra?
114. Szilvia.... (válaszként erre: 113. - 2d5a00656a)
2009. márc. 30. 08:02

Igen!

Oké.

113. 2d5a00656a (válaszként erre: 111. - Szilvia....)
2009. márc. 30. 07:52
Dehát nem jót csíráztattál:)Ugyanazt mint itt lejjebb már írtam,ugye Szilvi??De próbáld meg először a lucernát az tök igénytelen,és egy Szilvia/:)/!törlőkendőn is kijön!
112. 2d5a00656a (válaszként erre: 110. - Vaczila)
2009. márc. 30. 07:48
Igen a nasi hántolt az jó.A veteményezősök csávázva vannak azok nem jók csíráztatni.De érdemes egy biopiacra kimenni ,és féláron megvenni,pár száz forintból mázsányi csírád lesz!!!
111. Szilvia.... (válaszként erre: 106. - 2d5a00656a)
2009. márc. 30. 07:47

Mostmár értem, hogy nektek miért csírázik ki hamar! Nekem nincs csíráztató tálam:( és szerintem, itt ahol lakom nem is lehet kapni! Na mindegy... majd később beszerzem a kellékeket.

Én befőttes üvegben próbáltam, de nagyon macerás. A háló az átmosáskor állandóan lejön és az üvegben lévő anyag kis része mindig a mosogatóban köt ki.

Ráadásul annyit elértem, hogy szépen megdagadjon, de még csak jelét sem láttam tegnap hogy több nap várakozás után ki akarna csírázni. Így kidobtam. :(

110. vaczila (válaszként erre: 107. - Csera)
2009. márc. 30. 07:04
A hántolt napraforgó mag az amit nassolni vesz az ember, vagy ez másfajta? És még egy kérdés. Bármilyen mag jó csíráztatásra, vagy csak a csíráztatásra készült mag? Úgy értem, a veteményezéskor megmaradt retek, stb magokat is kicsíráztathatom?
109. csera (válaszként erre: 108. - 2d5a00656a)
2009. márc. 29. 22:55

Köszi a gyors választ :)!

Pedig én látom, hogy a len kezd kipattanni, sőt 3-4 szemnek már "hegye" is van. Vagy az más? Egyébként piszok nyálkás.

Más termékekből pl. zabkorpa, zabpehely szoktam Naturásat venni, szeretem a termékeit, pláne, hogy pénztárcabarát :)


Olvastam az adatlapodon, hogy táplálkozás élettani hobbid van. Erről szívesen beszélgetnék, nincs egy topik konkrétan erről a témáról?

2009. márc. 29. 22:45

Na szóval az elejéről lépéseknen ahogy kérdezted:

Igen a sima hántolt napraforgót beáztatod és csíráztatod /de csak amig ki nem jön a csíra,mert ha már zöld akkor keserű lesz/

-len és szezám nem ered meg

-búzára már írtam hogy jó a csírája de le kell választani róla az alapszemet és agyökérkezdeményt mer szar rágós:)

mungóbab igen abból lesza szójacsíra

-ige a lucernát eé a vörösherét reformboltban veszem és jobban jársza Naturásátlátszó zacsis kiszereléssel mert több van benne és olcsóbb,mint a szép képpel ellátott papírzacsis kiszereléssel:)

107. csera (válaszként erre: 106. - 2d5a00656a)
2009. márc. 29. 22:35

Na ez tetszik, köszi az ötletet!

Szóval jól értem? Vettem hántolt napraforgót (kenyérbe teszem) és az kicsírázik?

Tegnap este áztattam be, lenmagot, szezámmagot (ezek is a kenyéradalékok) és tönkölybúzafű magot. Reggel és este leöblítettem, a lenen és a búzán már látszik, hogy kezd csírázni, de a szezámmagon nem. Remélem az is jó lesz.

A mungóbab=szója babbal, vagy két külön dolog?

A vöröshere, lucerna magokat reform boltban veszed?

106. 2d5a00656a (válaszként erre: 101. - Vaczila)
2009. márc. 29. 22:17

Én évek ótA csíráztatok.Vettem egy csíra tálat/akkor 450 forintért három éve most 900 forint/és amik nekünk bejöttek:lucerna,vöröshere,vöröshagyma,és mungbab,vagy szója.

Amik nem jöttek be:búza/mert rágós a gyökér és a búzarész csak a hajtás fini.,a zsázsa mert csíp és furi íze van,rozs nem jön ki soha.

De ami kijön ,az két napon belül kint van.A napraforgóval már nem szarozok,mert én is először csíráztatni valót vettem,de kimkellet válogatni mint Hamupipőkének amaghéjat.Most veszek hántolt simát ,és ugyanúgy kicsírázik,a hántolt tökmag ugyanúgy.

2009. márc. 29. 14:03
Sziasztok! Mit láttam egy honlapon a csíráztatással kapcsolatban! A retekcsíra egy idő után elkezd szőrösödni, mintha penészes lenne, de ez nem penész. Csak akkor rossz, ha büdös. A szőrösödés normális jelenség, le kell öblíteni. Állítólag. Én is azt hittem, hogy penész, és kidobtam.
104. vaczila
2009. márc. 29. 13:40
Szerintem amint 3-4 cm esek a csírák, már fogyaszthatod.
2009. márc. 29. 11:26
A rozs hány nap múlva ehető?
102. csera (válaszként erre: 101. - Vaczila)
2009. márc. 29. 09:46
:)
101. vaczila
2009. márc. 29. 08:29
Hát végig olvastam. Nem jött meg a kedvem a macerázáshoz. Inkább várok a napraforgó csírámra még pár napot. Már kezdenek felpattanni a magok.
100. csera
2009. márc. 28. 19:34

[link]


23. hsz.


Bár az egész topik 27 hsz-ből áll :)

99. csera (válaszként erre: 98. - Vaczila)
2009. márc. 28. 19:30

:) Gyümölcscentrifugával.

Erről írtam anno egy topikban, amit én nyitottam, mindjárt kikeresem, érdemes elolvasni, ha szeretsz nevetni!

98. vaczila (válaszként erre: 97. - Csera)
2009. márc. 28. 19:05
Hogy csináltál a búzafűből lét?
97. csera (válaszként erre: 95. - Szilvia....)
2009. márc. 28. 19:02

Én nem írtam, de még csak ma kezdem :D

Ja, van egy könyvem: Gillian McKeith, Az vagy amit megeszel!

Ebben a könyvben van pár oldal a csiráztatásról és az áztatási időről. Remélem sikerül!

Egyébként régen neveltem búzafüvet és ittam a levét. Meg kell szokni! Első nap azt hittem visszajön, pedig csak 1 evőkanálnyit kellett inni. Második nap már jobb volt és a végén kifejezetten megszerettem. Szerintem én szeretni fogom a búzacsírát.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook