Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Szoktak a védőnőnek ajándékot venni? fórum

Szoktak a védőnőnek ajándékot venni? (tudásbázis kérdés)


1 2
2010. ápr. 28. 12:58
Én nem adtam,bár a mi védőnénink nem is volt valami "aktív".
36. ezüst
2010. ápr. 28. 12:55

szia:)Én utóljára(17 éve) :) ajándék csomit készitettem aminek nagyon örült...

aztán hogy most mi a szokás nem tudom...

szép napot kivánok:)))

35. Anka71
2010. ápr. 23. 19:22
Nálunk úgy volt, hogy én nem a lakóhelyemen, hanem anyukáméknál töltöttem az első 3 hetet a babámmal (férjem külföldön dolgozott), szóval anyuék a lakóhelyemtől 100 km-re laknak. De másnap már ott volt a körzeti védőnő (az itteni védőnőm leadta neki az adataimat). Én meg úgy éreztem, hogy nem is tartozom abba a városba, szóval én nagyon hálás voltam, és adtam neki ajándékot.
34. cfdf09e50c (válaszként erre: 29. - 064209f635)
2010. ápr. 23. 19:08

...pont úgy, mint a nőgyógyász, a gyermekorvos, a szülésznő, a pedagógus stb. Soroljam még?

Bizony, a védőnő is ember. És csak azért mert nem közli, hogy hány tízezret kér a szolgálataiért, a "köszönöm", egy apró figyelmesség neki is jól eshet. És nem feltétlenül a kamrában porosodó kávéra gondolok.....

2009. dec. 16. 11:15
Köszi. Szívem szerint adnék pénzt, de szerintem sem fogja elfogadni. Majd kitalálok neki valami ajándékot.
2009. dec. 16. 08:35

Nekünk már a 2. védőnőnk van.

Én az elsőnek első alkalommal mikor a bébikémnél volt, szerettem volna borítékban pénzt adni, de azt mondta, hogy nem fogadja el.

Mikor pedig kiderült, hogy máshová megy dolgozni, akkor búcsúzóul egy kis ajándékot vittünk neki, annak nagyon örült (1 könyvet + 1 képeslap, melyben megköszönjük a segítségét, s 1 kép mellé a kisfiamról).


Így karácsonyra nem adok a védőnőnek semmit....

2009. dec. 16. 08:35
Nem szokás, szerintem. Egyszer karácsony előtt jött és boldog ünnepet kívántam neki egy üveg finom borral. Ennyi volt.
2009. dec. 16. 08:33
Én sose adtam. Egyszer akartam karácsonyra, de abban az időszakban pont nem kellett menni, így nem adtam akkor sem semmit. Pedig a régit nagyon szerettem.
2009. máj. 19. 10:23
Végül is ezért kapja a fizetését...
2009. máj. 18. 20:45
Ha jön hozzánk,szívesen megkínálom sütivel vagy üdítővel,de nem hiszem,hogy ajándékkosárral tartoznék neki.
2009. máj. 18. 19:54
minek!!!
2009. máj. 18. 18:13
nem volt szerencsém elvárós orvoshoz,mindegyik maxímálisan odafigyelt rám, szerencsére :-)
2009. máj. 18. 18:04
Na akkor jól látom ,hogy a többség nem nagyon ajándékozik...Csak ,mert nem tudtam,hogy hogyan szokás és nem szeretném ha mondjuk elvárnák a védőnők is ,én meg nem vennék semmit.És esetleg velem másképpen viselkednének, mert azért valljuk be az orvosok is odafigyelőbbek,ha toljuk a borítékot...
2009. máj. 18. 17:55
Én sem adtam semmit. Mondjuk nem is láttam túl gyakran, jött kb. kétszer, miután megszületett a fiam. Gondolom látta, hogy minden rendben van, ezért nem erőltette tovább a családlátogatást. :-)
2009. máj. 18. 15:15

ez jó ötlet,persze nálunk azt mondta hogy elfogadnak

tárgyi dolgokat, és odaadják másnak.

22. Vikó 26 (válaszként erre: 20. - Ében11)
2009. máj. 18. 12:06

Nállunk ebből a szempontból nagyon rendesek,van egy kis pénz gyüjtő a helységben ahol a védőnői terhesgondozás,csecsemős tanácsadás folyik az orvosokkal,védőnőkkel!

Rá van írva,ha valaki pénzt akarna adni valamelyikőjüknek,inkább dobja a persejbe,ebből az öszegből mindenhónapban hozzá járulnak egy-egy szegényebb sorsú család havi kiadásaihoz,élelmezési vagy ruházkodási vonatkoztatásban!

Szemem előtt történt hogy egy apuka erőszakkal a doktornénink markába nyomott valamennyi pénzt,hiába ellenkezet az orvos de az apuka hajthatatlan volt!

Végül a doktornő,az apuka és ami szemünk láttára meg adta magát,el fogadta a pénzt majd azzal a lendülettel be is dobta az összeget a perselybe!

Szerintem ez nagyon korrekt így!

2009. máj. 18. 11:59
A mi védőnők is nagyon rendes és én mindig megkináltam kávé,süti és ami épp otthon volt és soha nem fogatta el.Közölte,hogy nem kávézni és enni jár hozzánk hanem tanácsaival segitsen bennünket.Annak idején valaki bevitt egy babakocsit és mondta neki,hgy adja oda annak aki rászorul és mi kaptuk meg.Nagyon örültünk neki.És ez pénz és ajándékok nélkül.
2009. máj. 18. 11:55

jah, sajna a szüléstő az iskoláig ez mindig előjön.

Az összeg nagyságában is egymásra licitálnak a szülők kismamák(ki milyen gyakran mennyit).Még meg se születnek és már félmilliós összegekről szoktam hallani.Nekünk az óvi esedékes, de már a játszótéren hallom, hogy illik ajándék szinte az összes alkalomra, stb.én kapok mondjuk egy papírrózsát a gyerekemtől én meg vegyek majd az óvinéniknek nem is akármilyen ajándékot, nálunk a suliba komoly vita volt belőle(szülők és tanulók), mert az egyik anyuka eldöntötte hogy a tizenvalahány tanárnak minimum mennyiből kell ajándékot venni-alig győztük vinni a pénzt, és nem lehetet meggyőzni talán a kevesebb is elég stb. na de ez már egy új fórunra lenne való!

2009. máj. 18. 11:43
Tényleg mi rontjuk el.Mindig mindenhol mindenkinek jattolunk, ha kell, ha nem.
2009. máj. 18. 11:37
azért nekem furi hogy így elrontjuk őket(utánna meg meglepődünk, ha valamelyik esetleg kéri is), én a dokinak se meg a védőnőnek se, mert nekik volt kötelező kijönni az első vizsgálatra, meg az első recepteket kihozták szülés után.Dokinak is akkor, ha kihívtam hétvégén ünnepnap és nem az ügyeletről jött hanem otthonról.De meg kell hogy mondja felháborodtak, doki is védőnő is szóval utánna végképp nem.futva ment el a doki nehogy pénzzel utolérjük.
2009. máj. 18. 11:35
Nem.
2009. máj. 18. 11:34
16 évvel ezelőtt nem volt szokás. Mivel kertes házban laktunk, mikor utoljára jött, kapott 1 pár felpucolt csirkét. Alig akarta elvenni. Azt mondta ő kap fizetést, inkább a kicsire költsem. ( A gyereknek mindene megvolt.)Ha találkozunk most is megállunk beszélgetni.
2009. máj. 18. 11:31
én nem adtam.Mondjuk nálunk semmi extra nem történt, csak a kötelező időpontba kijött.Ha túlzottan igénybe vettem volna, akkor valamit bizti kitaláltam volna.
14. Vikó 26 (válaszként erre: 8. - OlíviaAnna)
2009. máj. 18. 11:29

Csupán csak a "csupa nagy szíve" miatt fogadta el a pénzt is igaz???

Én nem adtam,már előre le szögezte ne próbálkozzak,ne is adjak neki semmit,nem beteg tologató vagy liftes néni,ne sértsem meg ezzel!

13. supin
2009. máj. 18. 11:25
Mi már adtunk. De valóban meg is érdemelte. Volt h a receptet is kihozta házhoz.
2009. máj. 18. 11:15

Felénk nem szokás a védőnőnek ajándékot adni!

Én nem is adtam... még!

De valóban elgondolkodtató kérdés,mert jó esetben ő többet foglalkozik veled,mint a dokid!Az ő zsebét meg tömködjük (általában)!

Én bármikor fordulhatok hozzá,bármilyen problémámmal!

Szóval,ha megszületik a pici lányunk,az is lehet,hogy majd kap valamit...

2009. máj. 18. 11:12

Eszembe se jutott hogy adjak.

Ha az évek folyamán olyan viszony alakul ki köztetetek akkor esetleg

2009. máj. 18. 11:10
Nme tudom, én a fiam születésekor nem adtam, amikor eljött mindig megkínáltam valamivel azt elfogadta, de ajándékon nem is gondolkoztam.
2009. máj. 18. 11:05
mikor újszülött volt a kisebbik fiam, és rendszeresen kijárt a védőnő, akkor adtam neki alkalmanként valami apróságot, csokit, kávét,mikor mi volt otthon. örömmel elfogadta. első alkalommal pénzt akartam adni, de visszaadta.azóta amióta nem jár ki, csak karácsony körül szoktam neki egy kis csomagot adni.
2009. máj. 18. 11:05
Az én védőnőm, Budai Mária - egy csupaszív hölgy, remek tanácsokkal látott el, öröm volt vele a találkozás. Én minden alkalommal pénzt adtam, majd a végén egy parfümöt.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook