Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Szivárvány babám van. Úgy tetováltatnék egy szivárványt... fórum

Szivárvány babám van. Úgy tetováltatnék egy szivárványt... (beszélgetős fórum)


Ez a fórum egy anonim vallomáshoz nyílt.

27. unom (válaszként erre: 26. - Pteri)
2022. szept. 5. 22:00
Ha ennyi mindent jelképez, miért zavar a másság? Elfér a többi közt.
26. pteri (válaszként erre: 25. - Bless the child)
2022. szept. 5. 21:56

Az Ótestamentumban az özönvíz után az égre függesztett szivárvány a békesség, áldás, a szövetség jelképe. A görögök Írisznek nevezték a szivárvány istennőjét, aki az égiek hírnökeként összekötötte az istenek és a halandók világát. A germán mitológiában a szivárvány hídja vezet a földről a Walhallába, az istenek égi csarnokába. Az ausztrál bennszülöttek a szivárványról, mint égi kígyóról beszélnek, ami az egyetemes energiát testesíti meg. A sintoista hagyomány szerint Japán a szivárványból született, Buddha pedig ezen a hétszínű grádicson ereszkedett le az égből a földre. A magyar hagyomány szerint a szivárvány az eget és a földet összekötő híd, amelyen az angyalok vagy más lények közlekednek. Hét színe kapcsolatban áll a sámánlétra hét fokával, melyen keresztül a sámán kapaszkodott fel a felsőbb régiókba. A szivárvány színeiből, az egyes színsávok szélességéből, egymáshoz viszonyított arányából a várható eseményekre is következtettek: a széles zöld csík például jó búzatermést, vagy általánosságban jó termést jelenthet, a vörös háborút vagy jó bortermést, a sárga halált.


Ez mind kicsit régebbi, mint az 1978-as LMBTQ dolog.

25. Bless the child (válaszként erre: 24. - Pteri)
2022. szept. 4. 21:27
1978 óta a másság szimbóluma a szivárvány. Melyik volt előbb?
24. pteri (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. szept. 4. 21:06
Így van sajnos. A 🌈 szimbólumot elvette a többségtől a hangosabb kisebbség. Valahogy utalni kellene mellette a babára is, hogy ne legyen félreérthető. Az egy dolog, hogy ki mit gondol, ne törődj vele. De sajnos vertek már meg valakit, mert szivárványos táska volt nála.
2022. szept. 3. 05:09
Az én nagyfiam is szivárvány gyerek,de inkább lett volna csak úgymond az első!
22. b9e097a9f6 (válaszként erre: 15. - Nancy Ann)
2022. szept. 3. 05:02

Azért lett trendi fogalom ez is, mert már mernek a nők nyilvánosan beszélni a vetélésről, vagy a halva született gyerekekről. Talán azért is, hogy éreztessék egymással azt, hogy nincsenek egyedül. Olvastam egy statisztikát, miszerint minden 4. terhesség vetéléssel végződik, így elég sokan jogosan használhatják a szivárvány baba jelzőt.

Én jó dolognak tartom, ha valaki erről nyíltan beszél, jelzést tesz magára egy tetoválással, vagy bármi egyéb, ha ez az ő lelkét megnyugtatja.

21. Érdekes73 (válaszként erre: 16. - Fokhagyma)
2022. szept. 2. 22:41

Arra írtam hogy szomorú :"de mindenki a pride-ra asszociálna". Pont most olvasom :

Anne és a Szivárvány-völgy

Lucy Maud Montgomery

2022. szept. 2. 22:25
2022. szept. 2. 22:24

Sok boldogságot és egészséget a családnak!

Nyugodtan tetováltass! Ne érdekeljen, hogy mások mit gondolnak! Nem nekik szól.


Utána olvastam. A meghatározások szerint én is ilyen vagyok. Anyám márciusban szült ikreket, akiket elvesztett és ősszel fogant meg velem. Az ikrek 8 órát éltek és anyakönyvezve voltak. Az ő nevüket kaptuk én és a húgom. A húgom is "szivárványbaba" ha ikrek után 2 évvel született?

18. unom (válaszként erre: 11. - Érdekes73)
2022. szept. 2. 22:23
Nem járatódott le.
17. fokhagyma (válaszként erre: 15. - Nancy Ann)
2022. szept. 2. 22:21
Nincs a szivárvány gyereknek semmiféle különös adottsága, vagy valamilyen képessége. Csupán azt jelzi, hogy egy elveszített testvér után jött, aki a szülők számára egy szivárvány, ami a reményt és a boldogságot jelképezi.
16. fokhagyma (válaszként erre: 11. - Érdekes73)
2022. szept. 2. 22:17
Én úgy gondolom, hogy nem szomorú. A szivárvány babához is a boldogság kapcsolódik, hiszen a szülők boldogok, hogy egy újabb kis életet kaptak, ahelyett, akit már magzati korban, vagy később elveszítettek. A szivárvány a remény szimbóluma. A szivárvány szülők reménye teljesült. Természetesen a szivárvány baba nem rendelkezik semmiféle különleges tulajdonsággal. A szülők számára szépség és boldogság, olyan, mint egy szivárvány. Ez csak szimbólum, de szerintem kedves dolog.
2022. szept. 2. 22:11

Én azt hittem,a szivárvány baba halva szülést,vetélést jelent.

Azt érzékelem,hogy ez most valami trendi fogalom,több helyen olvasom.

Indigó gyerekekről már hallottam,ők valami különleges képességgel rendelkeznek.

Nincs gyerekem,de ha lenne,nagyon drukkolnék,hogy egyszerű GYEREK legyen,mindenféle betűszavas meg színes jelzés nélkül.

Mai fogalmak szerint a testvérem is szivárvány gyerek akkor.Nagyon hasonló a habitusunk,természetünk,pedig én nem vagyok szivárvány.

14. zena01 (válaszként erre: 8. - Dfc04c70e4)
2022. szept. 2. 19:18
Akkor a húgom is az. Nem is tudtam.
13. Epresturmix (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. szept. 2. 19:13
Rajzoltass mellé apró baba lábakat. 😊
2022. szept. 2. 19:03

másold ezt a keresőbe:

rainbow baby tattoo ideas for mums

2022. szept. 2. 19:01
Azért szomorú hogy ez a szép és kedves jelenség már így lejáratódott . X éve a szivárvány szóhoz csak szépség boldogság kapcsolódott.
10. Panna.33 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. szept. 2. 18:58
szerintem lehet olyan egy szivárvány tetoválás, hogy ne a pride-ra asszociáljanak a láttán
9. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 3. - Unom)
2022. szept. 2. 18:05

15 évvel ezelőtt a Kölyök hajón rajzolt, a most 17,5 éves kislány, jött egy hölgy, megnézte a rajzot és azt mondta szivárványgyerek. A rajzlapot, ahogy használta, amit rajzolt az alapján.

Nem foglalkoztunk vele. Semmi különös nem látszik rajta. Olyan volt, mint a többi korabeli gyerek. Okos volt mindig,nyitott és segítőkész de mások is rendelkeznek ezzel a tulajdonságokkal. Idén kezdi az orvosit.

A szivárványbaba elnevezést használják azokra is, akik egy vetélés után születnek.

Én túl földhözragadt vagyok ezen a téren. EMBER és olyanok lesznek, amit a génjeikben hoztak, amilyenné neveljük őket.

8. dfc04c70e4 (válaszként erre: 5. - 820e00bff1)
2022. szept. 2. 17:59

Lehet, hogy félreérthető voltam.

Mondjuk szerintem a fórumindító pontosan érti.


Nem, tényleg nem halott gyereket jelent a szivárványbaba. Olyan baba, aki az után született, miután az anyuka elveszítette egy korábban született gyermekét.

Tehát az édesanya soha nem fogja elfelejteni az elveszített gyermeket, mindig a szívében marad. De örül az új életnek. Ő a szivárvány anyuka. Ezért szeretne szivárványt tetováltatni magára.

7. Banános Zselé (válaszként erre: 5. - 820e00bff1)
2022. szept. 2. 17:57
de azt
6. unom (válaszként erre: 5. - 820e00bff1)
2022. szept. 2. 17:56

Ezt találtam:

" a (gyermek) veszteség után született babákra használnak.

5. 820e00bff1 (válaszként erre: 4. - Dfc04c70e4)
2022. szept. 2. 17:54
Szerintem nem halott gyereket jelent. Hanem akinek az aurája szivárvány színű vagy valami ilyesmit.
4. dfc04c70e4 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. szept. 2. 17:48

Nem tudtam, hogy kik a szivárványbabák. Utánanéztem. Most már tudom.

Gratulálok, és sok boldogságot kívánok!

Ha szivárványt szeretnél tetováltatni magadra, tedd meg! Ne érdekeljen, hogy ki mit gondol, ki mire asszociál!

Az elveszített gyermek úgyis örökre a szívedben marad, és ha te külső jelet is szeretnél, akkor legyen az egy csodás szivárványhíd, ami összeköt titeket.

3. unom (válaszként erre: 2. - 9b10f3d7ff)
2022. szept. 2. 17:43
Mi az a szivárványbaba?
2022. szept. 2. 17:24

Sok boldogságot kívánok a babádhoz, babáddal!

De, honnét lehet azt tudni, hogy valaki szivárványbaba?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook