Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Szerintetek megkérdezzem a nőgyógyászomat kerek-perec, hogy mennyiért vállalja a szülést, vagy döntsem el majd én mennyit adok neki? fórum

Szerintetek megkérdezzem a nőgyógyászomat kerek-perec, hogy mennyiért vállalja a szülést, vagy döntsem el majd én mennyit adok neki? (tudásbázis kérdés)


1 2 3
2008. dec. 27. 08:24
Szerintem a vizsgálatokért nem kell fizetni, hiszen az simán a rendelési idejében zajlik. A szülésért, főleg ha munkaidején kívűl megy be hozzád, adhatsz hálapénzt, de te döntöd el, hogy mennyit érdemel. Én már jártam úgy hogy hazahoztam a borítékot, mert nem voltam elégedett.És ha nem vagyok hálás, akkor minek hálapénz? Persze azért többnyire adok, de nem divatból és nem divat összeget, hanem amennyit tudok és jónak látok.Nem csinálj ebből nagy gondot nagyon sok ember van, aki semennyit sem tud adni, mert egyik hónapról a másikra él, de ők is szülnek.
2008. szept. 27. 09:06

Mivel össze-vissza jártam a gondjaim miatt a dokihoz, mindig megkérdeztem tőle: Mennyivel tartozok?

A stanard válasza ez volt: Természetesen semmivel, vagy amennyit gondol.

Egy alkalommal mondtam neki, hogy mit szólna hozzá, ha majd a végén fizetnék, egy összegben?

Belement. S tényleg hálából adtam neki, így bármikor beeshettem hozzá gond nélkül.


( Egyébként nagyon megérdemelte! Kiváló szaktudású, kellemes ember volt.)

2008. szept. 27. 09:03
41 éves koromban szültem először a kezelő orvosomnak én megmondtm kerekperec,hogy nem fogok adni a vizsgálatokon egy fillért sem,majdha rendben lesz a szülésem akkor honorálni fogom.Úgyis történt,amikor megszültem 1998-ban adtam neki 30.000ft-ot. és semmi többet, ők megkapják tisztességesen a fizetésüket. A bolti eladó vagy a kőműves is dolgozik annyit igaz nem 5-7 évet tanul.De mindenki nem lehet orvos.miniszterelnök,pilóta.
58. zsurmi
2008. szept. 27. 08:23
Én anno 2004-ben megkérdeztem tőle. A város egyik "menő" nőgyógyásza és azt rebesgették 40-60ezer ft-ot szoktak neki adni. Én megkérdeztem, 20ezret kért. De így utólag azt mondom, hogy lehet nem is dokit választanék, hanem szülésznőt. Ő van veled végig a szülés rlőtt. Legalábbis felénk.
2008. júl. 11. 18:40

Én soha nem kérdeztem meg. Az első 3 hónapban nem adtam semmit. (Illetve a legelső alkalommal a magánrendelésére mentem - 5.000.- Ft volt) Azóta 3-4 hetente megyek és alkalmanként 5.000.- Ft-ot adok. Szülés után 30.000.- Ft körül gondoltam. 5 éve 20.000.-et adtam neki. Szerintem elégedett volt vele.

Most sosem kér, még akkor sem, ha valamiért a magánrendelésére megyek.

2008. júl. 11. 18:36
Nem sajnálom tőle a pénzt, hiszen mindenki abból él és tudom, hogy az orvosok nincsenek a munkájuk súlyához mérten megfizetve. Jár nekik, de könyörgöm, 6-8 ezer per alkalom, az minimum 60 - 80 ezer amire odaérsz, hogy szülsz. KÖzben x fizetős vizsgálatot megcsináltatnak - pl a 35 éven túliakkal - plusz 30-60 ezer attól függően hányat csinálsz meg. Majd a végén még egy 60-as a szülésnél, plusz a szülésznőnek ugye minimum egy 20-as... az össz-vissz: 200 ezer és akkor még egy babaruhát sem vettem !! Megpróbálom ezt elkerülni....
55. 363d535da9 (válaszként erre: 39. - Pierrot)
2008. júl. 11. 18:34

Szia!

Bocsi, hogy belekotyogok a beszélgetésetekbe, de én az utóbbi 3 hónapban estem át ezeken a vizsgálatokon (40 éves vagyok).

Én Debrecenben voltam. Első alkalommal kértem egy időpontot. Az UH és a megbészélés kb. 3 órát vett igénybe. Közöltem, hogy nem ragaszkodnék az amniocentézishez (csak, ha konkrét probléma merülne fel), ezért visszahívtak 1 hónap múlva és megcsinálták (ingyen) a négymarkeres vérvizsgálatot. + 3 hét múlva menni kellett az eredményért és további 1 hónap múlva egy kontroll UH-ra. Az útiköltséget kifizeti a TB.

2008. júl. 11. 18:27
Most olvastam végig mindenki hozzászólását. Nagyon köszi lányok hogy megosztjátok velem a véleményeteket. De mivel most már felkértem, hogy csinálja ő a szülést, nemtudom, hogy ha benyög egy összeget, hogyan mondjam meg, hogy ok akkor nem ő lesz a dokim. Ezen én is gondolkoztam: a szülésre bemennék a közeli kórházba, aztán aki épp ott van csinálja végig. Csak félek, hogy a korom miatt lehetnek nehézségek pl. császár v. valami más és akkor jobb, ha fogadott orvosom van, nem ?
53. pierrot (válaszként erre: 44. - Gabcsyka)
2008. júl. 11. 18:23
Komolyan ??? Ez érdekes !! Mert hogy nekem a dokim mondta ezt szó szerint : "ha bejön az XY doktor kollégához a Bajcsyba (ő ott dolgozik ugyanis) akkor gyorsan megvan a vizsgálat, de 29 ezer. Vagy megy az I. sz. női klinikára ahol ingyenes de tömegek vannak " Kezdek teljesen kiábrándulni ebből a dokiból !!! Nem tetszik ez nekem.... Köszi az infót ! És neked jó lett az eredmény ? Úgyértem, hogy minden rendben genetikailag ?
52. pierrot (válaszként erre: 41. - Icus)
2008. júl. 11. 18:20
Az kellene hogy legyen ! De nem így van sajnos. Mindenért fizetni kell. A legbosszantóbb, hogy havi 100 ezret vonnak a bruttó fizetésemből a tb-nek és még plusz fizetek ha valamilyen vizsgálatot szeretnék... :-(
2008. júl. 11. 15:14
Szerintem hülyeség megkérdezni. Vannak pofátlan orvosok akik kerek perec megmondják a tarifát, de mi van ha nincs annyid? Nekem négy év alatt egy millióba került a gyerekem, mondhatott volna a doki bármit, amikor ki voltunk fogyva. Persze így is kapott nem is keveset, de mindenki annyit ad amennyit tud. Én nem kérdezném meg.
50. ájrin (válaszként erre: 49. - Kcv)
2008. júl. 11. 15:06

én is magánorvoshoz járok, mert nagyon csípem a fejét, és komolyan kivételezettnek érzem magam, de kíváncsi vagyok, hogysmint megy nála a szülés.

ő már megtette azt, hogy mikor kiderült, lombikra kell mennünk, és kértem, hogy még az alaphormonvizsgálatot csináljuk meg vele, mert a Kaáliban rengeteg pénzbe kerül,azt már minden ellenszolgálatatás nélkül megtette! Azt mondta, most van hova raknunk a pénzt...

orvosi etika...

a barátnőm mesélte, hogy az ő barátnője ajánlott neki egy orvost, akinek rengeteg pénzt odahordott már, és mikor a barátnőm mondta a dokinak, hogy ez és ez ajánlotta neki őt, akkor csak nézett, hogy nem ismeri...

én igenis, ha adok, hálapénzt adok, de azért meg kell dolgozni! ha nekem egy orvos megmondaná, hogy mennyi a tarifája, már nem is mennék hozzá. az én orvosom elhivatottságból legyen a szülőszobán, ne a pénzért.

nem vagyok húsdarab, és a gyerekem sem, illetve az egészzségünk sem az, akit-amit pénben mérnek!

egy orvosnak a jóhíre a legjövedelmezőbb tulajdonsága. ha jó híre van, hozzá küldöm én is minden ismerősömet.

és már meg is köszönte, hogy ezt tettem, ő tudja a nevemet....

49. kcv
2008. júl. 11. 14:43

ájrin! örülök, hogy egyetértessz! tesóm 2 éve szült, se magánrendelést, se fogadott orvost nem engedhetett meg magának. egyedül szülésznőt fogadott (aki anyu barátnője). ő a szabadnapján végig bent volt a szülésnél, sőt utána még 4 órán át, és éjjel is benézett. nagyon rendes volt.

én ugyan magánba járok, nincs időm egész délelött az sztk-ban ücsörögni, de szülésznőt fogadok, szebben szólva megkérem, hogy segítsen át azon a nehéz de egyben csodaszép napon!

2008. júl. 11. 14:41
Egy bnőm 3 éve 60.000.-ért szült!
47. ájrin (válaszként erre: 46. - Kcv)
2008. júl. 11. 14:34

ezzel egyetértek!

ha valaki magánrendelésre jár, és otthagyja legalább havonta az 5-6000,-ft-ot, akkor már urambocsá', nem jelenthetné azt, hogy utána az orvos HÁLÁBÓL ott legyen a szülésnél? Azért, mert oda hordtuk a pénzünket, és nem máshová?

mi rontottuk el őket!

én mikor az egyik gyerekemet fogadott orvosnál szültem, az utolsó 5 percre ért oda, majd összevarrt(újabb 5 perc), a másiknál nem volt fogadott orvosom, egy doktornő volt az ügyeletes, egy tünemény volt, végig ott volt velem, mikor megszületett a baba bejött a szobába, babázott vele...és mikor hálapénzt akartam adni neki, mosolyogva mondta, hogy nagyon szépen köszöni, de költsem a babára...

hol van az orvosi elhivatottság?! könyörgöm'

46. kcv
2008. júl. 11. 14:26
sziasztok! én most kezdtem a 27. hetet, jövő7en megyek a szülésznővel megbeszélni a részleteket. orvost pedig nem fogadok külön, elég jó az összes doki a kórházban, így nem érzem szükségét. mellesleg a magánrendelésen havonta 5000Ft-ot hagyok ott, amiben benne van minden alkalommal az UH, és a vizsgálatok. Ezen kívül egyszer fizettem 6500 Ft-ot a 15hetes vérvizsgálatért, aminek az eredménye 2 hét helyett 10 hét után érkezett meg... szóval sztem mindenki megkapja a munkájáért a fizetést, és miért kellene fizetni azér, hogy szülhetünk?! Persze, ha vmi gond van, ami előre látható (faros gyerek...stb.), akkor mindenki szeretne a saját orvosával szülni, de ha a magánrendelésen végig otthagyod alkalmanként a sok ezer Ft.-ot, akkor kötelességüknek kellene érezniük, hogy ott legyenek... sztem :)
2008. júl. 11. 14:02
A barátnöm egy hónapja szült,80.000 ezret kért az orvos a szülésért,és 10.000 vagy 12.000 a gondozásért. Ahogy mesélte semmivel nem kapott több eletást mint én akinek nem kért az orvosa külön a szülésért.
44. gabcsyka (válaszként erre: 39. - Pierrot)
2008. júl. 11. 14:01
Nem várakoznak a tömegek, nekem is ott csinálták a magzatvízvizsgálatot. Kb. 2 óra volt az ultrahang és a vérvétel, a magzatvízvizsgálat pedig előre megbeszélt időpont alapján történik, és nem volt kb. 5 perc csúszás csak, ez tavaly januárban volt.
43. lizabella (válaszként erre: 42. - Vviki2)
2008. júl. 11. 14:00

Teljessen igazad van én is szörnyülködöm.Én a mávba szültem pesten.Nekem 6000,- volt a terhesgondozás,havonta.Az orvos rám bízta,hogy mennyit adok a végén.25.000,- adtam.(ez a második szülésemnél)

Az elsőnél az orvosnak,egy fillért nem adtam,mert nem voltam megelégedve vele(pedig fogadott orvos volt).Ott a szülésznő kapott,mert ő volt velem 12 órán keresztül.

42. vviki2
2008. júl. 11. 13:45

Csak ámulok-bámulok, hogy miket írtok.....

8000Ft egy alkalom?! 60.000Ft egy szülés?!

Én is magánrendelésre járok, de úgy látszik én elég olcsón megúszom. 5000Ft alkalmanként, s ált. havonta 1x megyek, bár néha 3 hét után hív vissza. De ez szerencsére ritka. A szülés "árát" nem közölte, sem most, sem az első 2 terhességem alatt. Nem is kérdeztem. Én 25ezret adtam neki a másodiknál, az elsőnél még ennyit sem. Ennek ellenére ugyanolyan kedves volt velem szülés után 3 nappal is és a szülés utáni kontroll vizsgálaton is, mint a terhességem elején. Most sem tervezem dobálni a húszezreseket, 30ezret tudok rászánni, több nincs sajnos...

Én nem tudnék olyannál szülni, aki hűvösen "odeveti", hogy elvállalja ha nagyon akarom...

41. Icus (válaszként erre: 39. - Pierrot)
2008. júl. 11. 09:58
Igen utána megnéztemmennyi idős vagy. Ezt nem mondod komolyan? Én azt hittem ezek "rutin" vizsgálatok 35 év felett. Aki nem engedheti meg magának, az retteg végig,hogy egészséges lesz-e a baba vagy sem?
40. pierrot (válaszként erre: 37. - Ea9bff1b44)
2008. júl. 11. 09:00
Hát ő nem mondott semmit. De olyan fura volt, mert amikor megkértem akkor nem volt ilyen szívélyes, hogy hát persze és stb. hanem mondta hűvös hangon, hogy természetesen elvállalja, ha úgy gondolom. Szóval nekem a szitu kicsit furi volt. Persze mit vártam, hogy majd a nyakamba ugrik, hogy de jó, hogy levezethetem a szülését ? :-)))
39. pierrot (válaszként erre: 38. - Icus)
2008. júl. 11. 08:58
Azért mert 35 éves vagyok. Ilyenkor a génhibás gyerek születésének kockázata 1:360-hoz. Ezért javasolják a genetikai vizsgálatokat. Egy vizsgálat 30 ezer körül van. Vagy lehet ingyenesen is Bp-en az I. sz Női Klinikán, de ott tömegek várakoznak erre.... Máshol ugyanis mindenütt fizetős !
38. Icus (válaszként erre: 36. - Pierrot)
2008. júl. 11. 04:56

Minden rendben lesz!:) Ne izgulj!:)

Genetikei vizsgálatot miért kell végeztetni?

2008. júl. 10. 19:04
Van olyan doki, akivel megbeszélned sem kell, már előre megmondja, mennyiért vállal sima, illetve császáros szülést. Minnél feljebb van valaki a ranglétrán, annál magasabb a tarifája is általában. Persze itt is vannak kivételek, de sajnos a pénz sokaknál nagy úr.
36. pierrot (válaszként erre: 35. - Icus)
2008. júl. 10. 18:02
Hát azért is nem kérdeztem, mert előtte is pénzügyekről beszéltünk, genetikai vizsgálatok áráról. Aztán ha legközelebb megyek a párommal és sokat mond, még mindig átmehetek egy másik orvoshoz. De itt a lányok azt mondják, hogy általában a vizitdíj tízszerese azaz nála 60 ezer körül van... Az még belefér, én többre számítottam. Örülnék ha rámbízná, hogy mennyit adok, mert egy kicsit csalódnék benne, ha konkrét árat mondana :-( És ha nem mondana semmit akkor is odaadnám azt az általános tarifát ha minden OK lesz !
35. Icus (válaszként erre: 33. - Pierrot)
2008. júl. 9. 13:17

Nem merted megkérdezni igaz? kellemetlen volt? Nekem is az volt, de nem volt mit tennem. Ha későn derül ki,hogy sokat kér és én azt nem tudom megfizetni a vizsgálati dijjon kivűl, az még kellemetlenebb lett volna:(

Ha kihívok egy szerelőt, megbeszélem vele előre az árakat. ha megfelelő kérem,ha nem keresek mást:(

34. Icus (válaszként erre: 32. - Medike01)
2008. júl. 9. 13:16
Persze ezzel egyett értek. De, ezt is orvos függő. Látod az én dokim nem kér külön pénzt, de hallotam olyan dokit, aki megszabja,mennyi nálla egy szűlés vagy egy császár. ha tetszik maradsz,ha nem, mész:(
2008. júl. 9. 07:46
Sziasztok, tegnap voltam a dokinál, egyenlőre csak azt kérdeztem meg vállalja-e a szülést. A pénzről egy szót sem ejtettem :-) Legközelebb jön a párom, és ő fogja tisztázni. A pénz legyen a férfi dolga :D
32. medike01 (válaszként erre: 31. - Icus)
2008. júl. 8. 13:53

Icus!

Ne értsd félre, nem arról a klasszikus hálapénzről beszéltem.

Csak arról, hogy egy dokinak meg kellene azt tenni x összeg nélkül is, hogy bemegy hozzád, ha már egyszer alkalmanként kifizetsz neki többezret a 10 perces vizsgálatokért. Ha össszeszámolod, hogy mennyit kap addig, mire szülni kell, nem hiszem, hogy jogosan közli, mennyiért hajlandó bemenni hozzád a szüléshez.

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook