Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Szerintetek megkérdezzem a nőgyógyászomat kerek-perec, hogy mennyiért vállalja a szülést, vagy döntsem el majd én mennyit adok neki? fórum

Szerintetek megkérdezzem a nőgyógyászomat kerek-perec, hogy mennyiért vállalja a szülést, vagy döntsem el majd én mennyit adok neki? (tudásbázis kérdés)


1 2 3
31. Icus (válaszként erre: 28. - Medike01)
2008. júl. 8. 10:37

Mi nem a hálapénzről beszélünk. Ha egy doki megműt, akkor vagy adsz neki vagy nem.

Mi arról beszélünk, ha "megfogadsz" egy dokit, hogy foglalkozzon veled. Akkor pedig megfizeted és már nem hálapénzről beszélsz. Ha nem fogadod meg a dokit és nem ő van a szűlőszobán, amikor szűlsz nem is megy be hozzád, hiába akarsz nálla szülni.


Te is megkapod a munkádért a fizetést, de ha külön munkát végzel, azért külön pénz jár. Aki az SZTK-ba megy az nem is fizet a dokinak, amikor meg bemegy szülni, az éppen ügyeletes doki vezeti le a szülést. Itt pedig, te döntöd el, hogy kinél akarsz szülni, és ő bemegy munkaidőn túl és levezeti a szűlésedet, ezt pedig neked kell megfizetni, mert neki nem írják a műszakját.

2008. júl. 8. 10:31
Szia mi szemrebbenés nélkül rákérdeztünk,mi mennyi,és Ő meg is mondta.Szerintem nem kell ebből olyan nagy ügyet csinálni.Jóbb az elején tisztázni és te sem agyalsz rajta hónapokig és a doki sem huzza a száját a nem annyi amennyi.De vannak olyan dokik is akiknek a köszönés követő első mondata mi mennyi ,ha tetszik maradsz ha nem mehetsz.
2008. júl. 8. 09:51

Mikor terhes lettem,az egyik ismerősöm,aki kórházban dolgozik, ajánlott egy dokit.

2006-ban volt.Elmentem hozzá a magánrendelésére,időpontom volt.

Két órát várakoztam,mert rengetegen voltak.

8 ezer forintot kért.Míg kint ültem a váróban,beszélgettem pár anyukával,és bizony el voltak keseredve.Ugyanis az utolsó hetekben már kéthetente kell járni-és ugyanúgy elkérte a 8 ezer forintot.Így már többen 80-100 ezret hagytak nála.

Hozzá kell tennem,hogy a magánrendelőjében még ultrahang sem volt,csak egy vizsgáló szék.

Közölte velem az orvos,hogy elmegy szabadságra,és át kell adjon arra a pár hétre másnak.

Úgy döntöttem,másik nőgyógyászt keresek.

Kiszámoltam,hogy a szülés legkevesebb 150 ezerbe került volna.

2008. júl. 8. 09:32

Hát én semmiképpen nem kérdezném meg.

Valószínűleg azért, mert utálom a hálapénz intézményét, megmondom őszintén, hogy nem szívesen adok. (nekem sem hálálkodik senki a munkámért). Na a kis morgás után komolyabban: Én a szülés előtt is érdeklődtem, hogy mennyit szoktak adni a dokinak. Hallottam ezt - azt, aztán eldöntöttem, hogy mennyit adok. (mivel maradéktalanul meg voltam végig elégedve a dokival, kicsit többet tettem a borítékba, mint a többiek mondtak)

Aztán, mikor megszületett a lányom, bent a kórházban még intéztem egy gyors körkérdést, ki mennyit fog adni.

Majd emgmondtam, hogy én menynit terveztem. Lehurrogtak, hogy az sok, mert akkor később mástól is többet fog elvárni. Hát, kivettem a borítékból, mert beláttam, hogy más anyukáknak esetleg tényleg nincs annyi.

Azóta is hozzá járok és nem látom, hogy keveselte volna, mert nem áll másképp hozzám, mint előtte.

Az én dokim a magánrendelésén első alkalommal 3000-et kért, de miután mondtam, hogy hozzá szeretnék járni, a későbbiekben mindig csak annyit mondott, hogy annyit adjak, amennyit gondolok.

Én nem éreztem a kórházban sem semmi hátrányt a szülés után, pedig nem tudta, hogy adok e neki valamennyit is, mert a hazajövetel előtti órákban adtam oda neki.


Egyébként meg, miután megszületett egészségesen a gyerek, már nem fog történni semmi, akár kap pénzt, akár nem.


Bocsi, hogy ez egy kicsit hosszú lett, de nagyon sajnálom, hogy vannak olyan dokik, akiknek tarifájuk van..... Szerintem ezt mi, anyukák rontottuk el egy kicsit :-)

27. Icus (válaszként erre: 24. - Pierrot)
2008. júl. 8. 08:22
Igen a szimpla nőgyógyászati vizsgálat 3-5 ezer körül van, volt nálla is. De, a terhesgondozás, nem. Nem akarok hazudni, de mintha most 1200-1800 körüli árat láttam volna kiirva. De, tényleg nem tudom, annyira nem figyeltem.
26. Icus (válaszként erre: 24. - Pierrot)
2008. júl. 8. 08:20

Magán rendelésre járok én is. Most voltam rákszűrésen 6000Ft volt és +1000Ft volt az UH vizsgálat.


Tőllem semmit. Már írtam, hogy én rákérdeztem, mert a magán rendelőjében a szűlés ára nem volt kifüggesztve. Minden vizsgálat ára kint van az öltőzőkben és a rendelőben is az asztalon.

Ő azt mondta, amennyit gondolok, azt ő köszönettel elfogadja, a szűlés árán nincs mit beszélnünk. Ez a mai napig igy van nálla, mert most szűlt a kolléganőm lánya is nálla. 15 vagy 20 ezret adtam neki, nem tudom pontosan. Akkoriban volt olyan doki aki a sima szülésért50 ezret kért. császárért 80-at, és nem volt főorvos.

2008. júl. 8. 08:03
szia!Én megbeszéltem az orvosommal,mennyit adjak...kicsit sok volt,de mgérte,mert ki tudja,milyen lesz az ügyeletes orvos.80.000 ft volt,de a terhesség alatt egyszer sem fizettem a rendeléseken,sem az ultrahangon!kicsit kellemetlen volt (nekem)- ő már biztos hozzászokott,de jobb tudni!
24. pierrot (válaszként erre: 23. - Icus)
2008. júl. 8. 07:36

Szia !

Hát akkor Te nagyon keveset fizettél szerintem. Én már évek óta - szerencsére nem kellett túl gyakran mennem - egy-egy szimpla nőgyógyászati vizsgálatért 4-5 ezret fizetek. Most a 6 ezer aránylag olcsó is :-) De persze ez magánrendelés, nem SZTK !! Gondolom, ha kéthetente kellene mennem, nem kérne ennyit azért.... Hát ne is mondd, átgondoltam már, hogy egy vagyonba kerül amire ez a kis baby megszületik :-) Máshol az UH csak 4 ezer. De hát nála ez a tarifa, és eddig nagyon szimpinek tűnik. Volt már sokkal rosszabb dokival is dolgom, azoknál akkor sem szülnék, ha ingyen csinálná :-) És mennyit kért Tőled a szülésért ez a doki ?

23. Icus (válaszként erre: 14. - Pierrot)
2008. júl. 8. 06:17

Egy vizsgálat 6-8000FT? Nem drága az egy kicsit?

Mégha 4 hetente is jársz hozzá, mennyit adsz ki az egész terhességed alatt? Az UH-ért is külön kell fizetned? Én nagyon soknak tartom. Nem tudom a mostani árakat. én 2000-ban 800Ft-ot fizettem vizsgálatonként. UH-ért nem kért pénzt.

Nekem 2 hetente kellett hozzá járnom a méhszájzáró műtét után. 28 hetes korig. aztán 4 hetente kellett volna, de én többször voltam korházban. Majd 36 hetesen hetente.

2008. júl. 7. 17:05
Holnap megkérdezem azért :-) Köszi !!
2008. júl. 7. 16:49

én megkérdezném...

és megkérdeztem mindkét esetben

20. panna77 (válaszként erre: 19. - Pierrot)
2008. júl. 7. 16:44
Nálam ue. volt és 70-et adtam. :-)
19. pierrot (válaszként erre: 17. - Panna77)
2008. júl. 7. 16:23
Köszi Panna! Én is olvastam ma ilyen híreket itt a fórumokon. Akkor nekem 60-80 ezer körül lenne a szülés. Az UH vizsgálat nála 6 a komplex vizsgálat pedig 8 ezer. Akkor legalább tudok mivel kalkulálni :-)
2008. júl. 7. 16:21

Oké, nagyon köszi mindenkinek !! Holnap rákérdezek a dokinál, hogy vállal-e... :-) vicces, hogy ilyeneket kell kérdezni az orvosoktól nem ? :-)

A szülésznő választással pedig akkor nem vagyok elkésve. Még életemben nem jártam abban a kórházban ahol a dokim dolgozik, mert pont a város másik felén van sajna :-( A magánrendelője 10 percre van tőlünk, ezért azt hittem, ő is a közeli kórházban dolgozik, de hát sajna nem. Tud valaki esetleg infót a Bajcsy-Zsilinszky kórház szülészetéről ? Budapesten....

17. panna77 (válaszként erre: 14. - Pierrot)
2008. júl. 7. 16:19
Amúgy állítólag úgy szokás, hogy a vizsgálat árának a 10x-esét adja a páciens. Mondjuk nekem is pont így jött ki...
16. supin
2008. júl. 7. 15:59
Érdeklődhetsz a betegeitől is..
15. panna77 (válaszként erre: 11. - Pierrot)
2008. júl. 7. 15:55

Nem kell, de ajánlatos. :-)

Én a 34. héten vettem fel vele a kapcsolatot.

2008. júl. 7. 15:21
Szia Icus ! Köszönöm a véleményed. Az a helyzet, hogy én már most is magánrendelésre járok. Nem akartam bemenni az SZTK-ba csak úgy valakihez. A vizsgálat ára 6-8 ezer forint. De még nem mondtam semmit a dokinak, csak mindig megbeszéljük a köv. időpontot. Így lehet, hogy most ő sem tudja hogy én mit akarok :-)
13. Icus (válaszként erre: 12. - Icus)
2008. júl. 7. 14:53

És még egy! Ha nem lett volna semmi bajom egyik terhességemmel sem. Nem fogadok dokit. de, sajna én kénytelen voltam, hogy ne vizsgálgasson mindenki öszevissza:(

Ha egészséges vagy, nem kell sem orvost sem szülésznőt fogadni. Ha ott leszel a szülő szobán és úgy érzed, nem mennek a dolgok, akkor a bent lévő szülésznőt vagy dokit, ott helyben fogadd meg. Mindjárt gyorsabban megy minden:)

12. Icus
2008. júl. 7. 14:50

Nállunk a nőgyógyászok 90%-ánál ki van írva mennyibe kerül nálla egy szűlés. Mármint a magán rendelőjükben. Van olyan doki, aki amikor elmész hozzá kerek perec megmondja mennyit kér . Ezt beírja a kiskönyv hátuljába és veled aláírattatja.

No, én 2000-ben szültem és hallottam 20000-100000-ig árakat:( Az én dokim nem írta ki a magán rendelőjében a szűlés árát. Kellemetlen volt, de nincs mit tenni meg kell kérdezni. Gondold el, ha szűlés után megnézi a borítékot előtted és közli, hogy ő nem borravalóért dolgozik:( Volt rá példa. Az én dokim azt válaszolta: Nem láthatok bele Ilona a maga pénztárcájába. Amennyit tud adni és ad, köszönettel elfogadom. Én végig jártam hozzá, a magán rendelésére, ott megmondta mennyi egy vizsgálat. a terhességem alatt 4szer feküdtem korházba, egy méhszájzáró és 2 visszatartásos infuzió és magnézium kezelés majd egy szülés:) Soha nem kért pénzt. Viszont minden nap bejött hozzám még hétvégén is. Mégha csak annyira is, hogy beköszönt és megkérdezte minden rendben van? De, bejött:)

Én azt ajánlom kérdezz rá kerek perec!

11. pierrot (válaszként erre: 10. - Panna77)
2008. júl. 7. 14:48
Szia Panna, és szülésznőt mikor kell választani ? Én még a kórházban sem voltam, és azt sem tudtam, hogy azt is kell választani ?
2008. júl. 7. 14:45

Szia!


Én kerek-perec megkérdeztem a dokit és a szülésznőt is. Mindkettő azt mondta, hogy nem turkálnak más pénztárcájában, ránk van bízva, így megtudakoltam, hogy a főnöke mennyit kér -mert ő kér- és 30.000 forinttal kevesebbet adtam.

A szülésznő hálapénzében pedig a dokim segített. :-)

2008. júl. 7. 14:44
Most vagyok a 12. hétben, most lesz esedékes az AFP szűrés is, meg a tarkóredő mérés. Akkor "kérjem fel" a terhesgondozásra - szülésre ? És majd úgyis mondja, hogy akkor mi mivel jár..... Ha meg nem, akkor rákérdezek. Egyébként nem egy bőbeszédű emberke :-) Az szerintetek valós, hogy általában a terhesgondozási díj x 10 a szülési tarifa ?
2008. júl. 7. 14:42
Én is arra gondoltam, hogy megkérdezem. Nekem egy barátnőm ajánlotta a dokit, kb. 5x voltam nála, de még nem mondtam neki, hogy őt választottam a szüléshez, de kvázi szerintem evidens, hiszen hozzájárok ultrahangra, ő küldött el vérvételre stb. Talán várja, hogy mondjam neki ? Meg azt is hogy megbeszéljük, ill. megkérdezzem vállalja-e a szülést ? Én is azt tervezem, hogy a párommal együtt mennénk amikor ezt tisztázzuk... Köszönöm a válaszokat !
2008. júl. 7. 14:39
Nálunk megmondta a doki kerek perec, hogy mennyit kér szülés után.
2008. júl. 7. 14:36

Nálunk úgy volt,hogy a férjem megkérdezte az orvost,mennyit adjon.Mivel fogalmunk sem volt,mi a tarifája.Hiába kérdezősködtünk,senki nem tudta megmondani.

Azt válaszolta,amennyit gondolunk,ne ezen törjük a fejünket.

Ez nagyon korrekt szerintem.

2008. júl. 7. 14:36

Az a leg célravezetőbb, ha kerek-perec megkérdezed, hogy mennyi az az összeg, amivel nem fogod őt "megsérteni". Ha kettesben vagytok, akkor biztos, hogy őszintén meg fogja mondani. Akkor máris tudod mihez tartani magad.

Az egyenes út mindig a legjobb, hidd el.

4. ts
2008. júl. 7. 14:34
Én megkérdeztem és nem csalódtam. Azt mondta, hogy ő nem várja el senkitől sem, ha valaki ad, az pedig döntse el maga.
2008. júl. 7. 14:34
szerintem kerek.perec kérdezz rá
2. Hoxa
2008. júl. 7. 14:34

Ha kényelmetlennek érzed a rákérdezést, kérdezz meg előbb mást, aki nála szült.

Egyébként meg jobb tisztában lenni vele, ne utána legyen ciki, ha esetleg túl sokat várna. Ha neki mindegy, akkor úgyis azt mondja, hogy ahogy gondolod.. ha meg fixes, általában nem szőröznek azon, hogy tudassák a pácienssel, "mennyi a bér"...

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook