Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Szerintetek létezik életreszóló hűség? fórum

Szerintetek létezik életreszóló hűség? (beszélgetős fórum)


1 2 3
2019. aug. 20. 20:08

Szerintem létezik...

Csányi Sándor önálló estjéből, nagyon megragadt bennem egy rész: "a szerelem, az szerelem; a hűség, az döntés".

Tehát, ha a szerelem el is múlik, de a szeretet, tisztelet megmarad, akkor igen, azt a döntést hozod, hogy hűséges maradsz... Hiszen, nem akarod bántani azt, akit szeretsz, aki mellett áll, bármi is történjen.

86. oneman (válaszként erre: 84. - Miss Sárika)
2019. aug. 20. 17:25
Egyébként mit nevezünk életre szóló hűségnek? Ha valaki szűzen férjhez megy és egész életében csak a férjével szexel? Vagy ha valaki mind a 10 szexuális partneréhez hű marad olyan értelemben, hogy amíg írásban nem fektetik le hogy a továbbiakban nem tekinthetők egy párnak, addig nem létesít mással szexuális kapcsolatot? Mi van ha valaki egész életében szűz marad? Mi van ha valakit megcsal a férje, attól még beszélhetünk életre szóló hűségről? Vagy ez csak párban értelmezhető? Még rengeteg értelmezési kérdést lehetne feltenni.
85. globus
2019. aug. 15. 14:00
Igen!
2019. aug. 15. 13:46

Egy cikk ezt írja a nőkről:


"Az emberek 20 éves korban, szűzen házasodtak és gyakran 50 évesen meghaltak. A nők a 20-as éveiket azzal töltötték hogy 3 vagy több gyermeket neveljenek. A feleség a házasságban még 15 éven keresztül megőrizte szépségét és a silány minőségű gyorskaja hiányában még azután sem hízott el. Ez az alaplélektan teljes mértékben hiányzik a jelen kor városi nőjéből, aki 10 vagy több szexuális kapcsolat után, 34 éves korban házasodik, minekután hirtelen kiemelkedik a karcsúság bábjából, amit dagikalipszisként lehetne legjobban jellemezni."


Hát.. Ö.. Van valóságalapja, az tény!...Kinek nem inge,...annak a nadrágja! :)

2019. aug. 15. 13:28
igen... én vagyok az egyik mintapélda
2019. aug. 15. 13:26
Természetesen!...ez ám a valódi kihívás!...és tiszteletreméltó is egyben!
2019. febr. 10. 23:07
igen ,létezik!
80. oneman (válaszként erre: 79. - Érdekes73)
2019. febr. 10. 22:25
Igen, nagyon változatos a statisztika, nincsenek pontos adatok. Gyakorlatilag kb. 10%-tól 50%-ig bármi lehet, mivel önbevalláson alapul, bárki bármit mondhat. De még az is lehet hogy a nőknél 0%, bár én hallottam már olyan házas nőről aki félrelépett. A válási statisztikák talán pontosabbak, az valóban 50% felett lehet. Viszont ha valaki elválik akkor sem beszélhetünk életre szóló hűségről, maximum esetleg az utolsó társnál.
79. Érdekes73 (válaszként erre: 78. - Oneman)
2019. febr. 9. 13:18
A neten bárki bármit írhat és annak ellenkezőjét is :)Szerintem bármilyen életkorban félreléphet az akinek nem fontos a szerelem/ hűség , monogámia. 20 évesen is megcsalhatnak úgy is hogy minden nap van szex. Ismerős körben meg úgy látom sokan kezdenek új életet 40 felett rendesen ( elválnak , összeköltöznek ) nem sutyiban a másik háta mögött.
78. oneman (válaszként erre: 77. - Érdekes73)
2019. febr. 8. 16:09
Mostanság a neten olvasgattam, de fiatal koromban elolvastam több a szexuális életről szóló könyvet, amik többek között különböző felméréseket is tartalmaztak a szexuális szokásokról.
77. Érdekes73 (válaszként erre: 76. - Oneman)
2019. febr. 8. 15:51
Honnét szeded ezeket a statisztikákat ?
76. oneman (válaszként erre: 75. - MenoPause)
2019. febr. 7. 11:13
Igen, nagyon sokféle szituáció előfordulhat. Valószínűleg nem véletlen, hogy a legnagyobb arányban a negyvenesek között vannak a félrelépések, mert addigra már eljutnak egy olyan szintre, hogy megszokottá válik a dolog. A szexuális vonzalom, talán már a szerelem sem olyan mint fiatalon volt, de mégis megvan a szeretet, a tisztelet, nem akarják egymást elhagyni. Az is előfordulhat, hogy nem egyformák a szexuális igények és itt most nem feltétlenül arra gondolok, hogy valaki ma ebben a pózban szeretné, holnap abban, hanem mások a vágyak, esetleg más a monogámiáról, poligámiáról való felfogás. És megint nem arról van szó, hogy a nő monogám a férfi poligám és kész. Emellett lehet egy nő vagy egy férfi egész életében vonzó, még úgy is hogy párkapcsolatban él és akkor elképzelhető hogy ösztönösen jönnek felé a jelzések, amitől akár szenvedhet is néha és ember legyen a talpán, aki simán meg tudja állni hogy minden lehetőséget elutasít, ami esetleg adódik.
75. MenoPause (válaszként erre: 70. - Oneman)
2019. febr. 7. 09:57
Erre írtam, hogy rizikó van benne. Úgy értem, ha megszűnik a testi kapcsolat (mondjuk fizikai okból, betegség, hormonok, stb) és ezért húny szemet valaki, mert megérti, hogy a másiknak szüksége van erre, fizikálisan... amit ha korábban nem is, de ma már igen, kimondom, el tudok képzelni, bár nem vagyok ilyen helyzetben, de ismerek olyat, akinél nincs testi kapcsolat és bár szeretik egymást, akinek van igénye rá, az szenved, de valahol a másik is, mert azért a hűséget elvárja... akkor azt mondom ez még mindig jobb megoldás. A válásnál is. A férfiak a testiséget jobban kezelik. Jobban külön választják az érzelmektől, még ha ők is a test és lélek összhangjára vágynak. Ha egy nő elkezdene egy ilyen férfit zaklatni, aki a neje "jóváhagyásával" éli ezen életét, az a férfi szerintem gyorsan lelépne.
74. oneman (válaszként erre: 71. - Birebora)
2019. febr. 6. 21:45
Lehet, de én tudom hogy nem zaklatnék senkit és soha nem is zaklattam.
73. oneman (válaszként erre: 72. - Érdekes73)
2019. febr. 6. 21:44
Nekem nem kell félnem mert nincs ilyen személy aki ezzel az indokkal zaklathatna, de igen, ettől félnék.
72. Érdekes73 (válaszként erre: 70. - Oneman)
2019. febr. 6. 16:13
Ettől félsz ?
71. birebora (válaszként erre: 70. - Oneman)
2019. febr. 6. 16:05
Zaklatás lehet mindkét fél részéről.
70. oneman (válaszként erre: 69. - MenoPause)
2019. febr. 6. 15:44
Na és mi van ha a harmadik nő beleszeret az egyébként jó indokkal vele kapcsolatot tartó férfiba, mindenestül akarja, majd ha az nem akar elválni akkor elkezdi zaklatni?
69. MenoPause (válaszként erre: 64. - 9f9aa0ac88)
2019. febr. 6. 13:21
Nem látok ebben semmi "rosszat". Ha fordítva lenne, sem. Igaz is lehet. Ha egyébként szeretik egymást, és ezt meg tudják beszélni, akkor ez a legtisztább, mondhatni legtisztességesebb dolog. Miért mondjon le róla végleg a másik is, és miért váljanak el ezért. Hozzáteszem, a férfiak jobban képesek a dolgot nem érzelmi síkon kezelni. Attól még, amíg a másikkal van, vonzalmat kell éreznie, de utána hazamegy és éli az életét. Rizikó nyilván van benne. De a férfiak ezt jobban kezelik.
68. oneman (válaszként erre: 66. - Lávli)
2019. febr. 5. 23:21
Én nem tennék ilyet, nem szoktam a tényeket elferdíteni hogy ezzel előnyökhöz jussak.
67. oneman (válaszként erre: 61. - Throne3)
2019. febr. 5. 23:19
A végén még mi fogunk majd teljes egyetértésben társalogni itt ebben topic-ban. :-)
66. Lávli (válaszként erre: 64. - 9f9aa0ac88)
2019. febr. 5. 21:43

Akár igaz is lehet. Vannak nagyon jóindulatú feleségek. Itt a Hoxán is olvastam hasonlót.

Azok a férjek, akik meg csak kitalálják az ilyen történetet, azok a hölgyek jóindulatát szeretnék elnyerni céljuk érdekében.

65. Érdekes73 (válaszként erre: 64. - 9f9aa0ac88)
2019. febr. 5. 21:20
Nyitott kapcsolat. Nálam mindig felmerül a kérdés hogy az asszony tudja e hogy nyitott kapcsolatban vannak...
2019. febr. 5. 21:14
Megtörtént eset: Egy társkereső portálon rendszeresen bejelentkező férfi,aki ránézetre szimpatikus is elmondta minden őt megkereső hölgynek ,hogy a felesége régóta tartósan beteg és nem kívánja a testi együttlétet a férjével.A férj a felesége beleegyezésével/állitólagos beleegyezésével/ tárkereső oldalakon próbál alkalmi ill.tartós kapcsolatot keresni.Nos ,érdekelne a véleményetek erről.
63. Suzy79
2019. febr. 5. 21:07
Igen létezik :-)
62. 9f9aa0ac88 (válaszként erre: 48. - Miss Sárika)
2019. febr. 5. 21:06
igaz
61. throne3 (válaszként erre: 60. - Érdekes73)
2019. febr. 5. 20:54

Ez sem igaz így, simán elképzelhető, hogy ő erre nem így reagál.

Egyszerűen egyes emberek teljesen máshogy állnak ehhez a kérdéshez; például elfogadható gondolatmenet az, hogy ha egyszer a másik ember iránt érzett szeretet valami olyasmi, hogy azt tartom szem előtt, hogy neki a legjobb legyen, és neki nagyon jó lenne, ha lefeküdne egy harmadikkal, akkor -még ha kellemetlen is mindez számomra- én nem gördíthetek elé akadályt.

60. Érdekes73 (válaszként erre: 43. - Oneman)
2019. febr. 5. 18:16
Nagyon-nagyon nagy pofára esés lesz neked ha az asszony is törleszt majd a hűtlenkedéseidért...
59. throne3 (válaszként erre: 58. - Oneman)
2019. febr. 5. 17:15

Ezért kéne a kapcsolat előtt tisztázni, hogy mik a hűségre vonatkozó személyes igényeink. Lehetne például mondani, hogy "az én hűségfogalmamba belefér, hogy szabad másokkal is szexuális kapcsolatot létesíteni". Miért nem történik ez meg? Hát azért, mert ez a velem kapcsolatos dolog már rontaná az adott nőnél/férfinél az esélyeimet a kapcsolatra. De kell az a kapcsolat is, meg a pásztorórák is. Hallgatunk a témáról és titokban éljük ki az ilyen igényeinket.

A hűség valóban relatív, na de az nem úgy van, hogy a dologról mélyen hallgatunk, szexelünk orrba-szájba, majd utólag előhozzuk felmentőérvként, hogy az én hűségfogalmamba ez belefér. Nem ér a nevem, káposzta a fejem. Miféle cinizmus ez? Egyértelmű, hogy az emberek többsége nem tolerálja a párjától, hogy szexeljen másokkal. Ez a kiindulópont, ez az origó, minden más devianciának számít, és minden más előzetesen tisztázandó. Cinizmus azt állítani, hogy én nem tudtam, hogy te nem vártad el, hogy másokkal ne feküdjek le.

A hűség csak a kapcsolat dimenziójában értelmezhető, a másikra is tartozik mit értesz te hűség alatt. Ilyen erővel hazaállíthatna a feleség egy másik férfivel, és azt mondhatná, mától ő is itt él velünk, és ne gyere azzal, hogy hűtlen vagyok, mert én úgy értelmezem a hűség fogalmát, hogy ez belefér.

58. oneman (válaszként erre: 52. - Mo-Ma)
2019. febr. 5. 16:08
Lehet de nem gondolom hogy érdemi párbeszéd alakul ki. Néha szinte egyedüli férfiként be szoktam jönni ilyen fórumokba, ahol úgy tapasztalom általában csak az életre szóló hűséget, kizárólagos testi kapcsolatot elfogadni hajlandó nők vannak. Közben szerintem azt sem tudjuk pontosan miről beszélünk "hűség" címszó alatt.
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook