Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Szerintetek létezik életreszóló hűség? fórum

Szerintetek létezik életreszóló hűség? (beszélgetős fórum)


1 2 3
2019. febr. 5. 10:47
igen
56. 39a6fdc607 (válaszként erre: 1. - Andussz)
2019. febr. 5. 10:15

Az emberiség létszámának növekedésével emelkedik a félrelépők száma is ( nagyobb szám, nagyobb esély ). Miattuk ( is ) van annyi családon belüli probléma. Ha gyerek is van és elválnak, lelki sérülését talán soha nem heveri ki. Ha nem válnak, mert a társa megalkuvó, hát arról ne is beszéljünk, az ilyet nem tudom megérteni.

A félrelépő ember végtelenül önző, hiszen csak a saját örömét tartja szem előtt.

De, ha úgy dönt valaki, akkor igenis létezik a hűség :)

55. 8a91032ceb (válaszként erre: 1. - Andussz)
2019. febr. 5. 09:36

Mi az a 2 év? Majd 20-30 év után, na, akkor mi lesz?


Amúgy, létezik.

2019. febr. 5. 09:32
Igen, létezik.
2019. febr. 5. 00:18
A hűség : Elköteleződés valaki vagy valami iránt.ha szerelmi kapcsolatról van szó számomra egyértelmű a hűség,hisz "kizárólagosságot" takar.Ami fizikailag és érzelmileg is hűséget jelent.Igaz a szerelem az idő folyamán elhalványulhat és lehet a pár egyik tagja már másképpen értelmezi a hűség fogalmát.Van olyan pár aki a szexuális hűtlenség mellett a kapcsolatuk nem mutat hűtlenséget.De forditva is igy lehet.Lehet szexuálisan valaki hűséges ha emberileg nem az pl.lebecsüli,kihasználja társát.Manapság a párkapcsolatok alappillérét a partnerek egyenrangúságon alapuló kölcsönös tisztelet adja.Tehát változnak a hűségről alkotott felfogásunk.
52. Mo-Ma
2019. febr. 4. 23:36
Szerintem ez a fórum is meg fog érni néhány ezer hozzászólást, és ez így helyes is, mert a "hűség" jelentése az egyik legegyénreszabottabb fogalom.
51. ronka
2019. febr. 4. 23:06
igen
50. Miss Sárika (válaszként erre: 43. - Oneman)
2019. febr. 4. 22:18
Ezt nevezzük átverésnek.. Attól, hogy a másik nem tud róla, még szarva nőtt szegénynek.
49. throne3 (válaszként erre: 46. - Oneman)
2019. febr. 4. 13:23

Nem igazán értem, hogy a "testi kizárólagosság ígéretével" mi a problémád.

A "testi" szóval nem értesz egyet? Nyilván a baráti kézfogásra, fejpaskolásra, hátba veregetésre, ilyesmikre nem terjed ki a dolog. Itt a valamilyen módon szexuális címkével ellátható testi érintésről van szó.

Vagy a "kizárólagosság ígérete" nem tetszik? Nem igazán vágom, hogy ha a "monogám kapcsolatban levés" állapotát kibontjuk, abba hogyan nem tartozhat bele a hűségre vonatkozó elvárás és ígéret? Ha nincs ígéret -ami szó szerint persze legtöbbször nincs kimondva-, alap sincs arra, hogy az ember felrója a másiknak a hűtlenséget. Márpedig akkor a "te büdös disznó, menjél akkor a r.bancodhoz", "bocsáss meg, drágám"-szerű szóváltásnak semmi létjogosultsága nem lenne, miközben ez nyilvánvalóan nem igaz (most tekintsünk el attól, hogy amúgy mennyire gyerekes reakciók ezek). Ha nincs testi kizárólagosságra (szexuális kizárólagosságra) vonatkozó ígéret, mint komponens egy monogám kapcsolat kialakulásában, akkor értelmezhetetlen maga a (szexuális) megcsalás is. Mert mit csalsz meg, ha nem kötelezted el magad valami mellett? Az elköteleződés pedig mi más lenne, mint ígéret?

A statisztikáknak pedig az égvilágon semmi köze a kérdéshez. Hiába magas a megcsalás aránya és a válás aránya, az egész csak az emberek jelleméről közöl információt. A nulla önismeretükről és a komolyan vehetetlen ígéreteikről. Nem a becsület, ígéret fogalmakat kell megváltoztatnunk, azok jól vannak úgy, ahogy vannak, hanem nem kell olyat ígérni, amit nem tudunk betartani.

2019. febr. 4. 08:46
Persze! Mivel a hűség nem adottság, hanem egy döntés!
2019. febr. 4. 07:47
Igen
46. oneman (válaszként erre: 45. - Throne3)
2019. febr. 4. 00:27
Testi kizárólagosságot senki nem ígér, nem hiszem hogy ilyen van. Hűséget talán szokás mondani, de hogy az kinek mit jelent definiálhatatlan. Van akinek az is megcsalás ha valaki más szemébe néz a párja, mások vígan szexelnek a swingerklubban. Egy embernek amikor belép egy kapcsolatba tisztában kell lennie hogy kb. 50% esélye van annak, hogy testi kizárólagosság lesz a vége. Bár erre azért nincsenek talán pontos adatok, valahol azt olvastam hogy tudományosan 40-76% közé teszik az esélyt. Azzal is tisztában kell lennie, hogy Magyarországon kb. 55% a válás esélye, de van olyan ország ahol 70% felett van. Ez aztán keveredik, nem mindenki félrelépés miatt válik és több embert ismerek én is aki nem válik el megcsalás miatt. A két leggyakoribb válóok az alkoholizmus és a hűtlenség. Sőt talán olyan is van aki utána házasodik. A ki nem mondott ígéretekkel nem sokra lehet menni, a statisztika megmutatja hogy működnek az emberek. A lényeg hogy természetesen van életre szóló hűség, kb. 50% körül lehet rá az esély. Amikor fiatal voltam olvastam erről statisztikákat, úgy emlékszem azokban a nők félrelépési arányát még ilyen 30% körülire tették és a férfiaké volt 50%, most állítólag a nők ebben is beérték a férfiakat.
45. throne3 (válaszként erre: 43. - Oneman)
2019. febr. 3. 20:44
Mint mondtam a kapcsolatba lépés magában foglal különböző -legtöbbször ki nem mondott- ígéreteket, köztük a másik felé tanúsított testi kizárólagosságot (ha nincs erre vonatkozó másfajta megállapodás). Ha megszegsz egy ígéretet, az csak irányul valaki ellen, nem?
2019. febr. 3. 20:09
igenis!
43. oneman (válaszként erre: 37. - Throne3)
2019. febr. 3. 19:57
Van még egy különbség. A lopás valaki ellen irányul, akinek elveszik a pénzét. A félrelépés nem, legalábbis az én értelmezésemben. Amikor Poligám Dia titokban félrelép, arról Monogám Béla mit sem tud, és tegyük fel a titokra nem derül fény. Ekkor Monogám Béla boldogan él élete végéig monogámiában. Poligám Dia szintén boldogan él élete végéig a a társadalomban monogámiában, a társadalomtól elkülönülve poligámiában. Így mindenki boldog, a dolog nem irányul senki ellen.
42. supin
2019. febr. 3. 03:18
igen
41. Lávli (válaszként erre: 38. - Mo-Ma)
2019. febr. 3. 02:26
Nincs gyereked?
40. Mo-Ma (válaszként erre: 39. - 9f9aa0ac88)
2019. febr. 3. 00:28

Mire válaszoltál?

Hogy van-e életre szóló hűség?

Vagy arra, hogy semmi nincs életre szóló?

2019. febr. 3. 00:24
igen
38. Mo-Ma
2019. febr. 3. 00:22

SEMMI NINCS ÉLETRE SZÓLÓ.

Ez megfelelő válasz az alap kérdésre?

37. throne3 (válaszként erre: 36. - Oneman)
2019. febr. 2. 23:40
Ha az emberek 50%-a lopna, és 90%-ának megfordulna a fejében, akkor a lopással nem lenne semmi baj?
36. oneman (válaszként erre: 35. - Throne3)
2019. febr. 2. 23:02
Más kategória. Bár vannak akik lopnak, de nem az emberek 50%-a és nem is fordul meg a 90% fejében.
35. throne3 (válaszként erre: 32. - Oneman)
2019. febr. 2. 15:17
Mikor nem figyel a szomszéd, ellopom a pénzét. Mivel jogom van titkolózni, nem mondom el senkinek, és soha nem is tudja meg senki. Elítélhető vagyok?
34. Mo-Ma (válaszként erre: 32. - Oneman)
2019. febr. 2. 00:40

A Marsról jöttél, barátom?

Tudod, hogy mihez van jogod?

Amit kiboxolsz magadnak.

33. Mo-Ma
2019. febr. 2. 00:37

Így hangzik a mondás:

Egy barátommal sétáltam még régebben.

Megnézett az utcán egy csinos nőt.

Rákérdeztem: tetszik?

Á! Már ezt is biztos unja valaki...

32. oneman (válaszként erre: 31. - Throne3)
2019. febr. 2. 00:31
Erre csak azt tudom mondani hogy a társadalom elismeri a titokhoz való jogot, vagyis az embernek joga van az általa ilyennek tartott dolgokban a társadalomtól való elkülönüléshez. Mindenki azt mond és azt gondol amit akar, viszont ha valaki valamit nem akar valaki tudtára adni, elmondani, ahhoz joga van. Lehet az a valaki feleség, férj vagy politikus, teljesen mindegy. Nyilván az ilyen kérdéseket nem jog szabályozza, de hiszem hogy a titok, a levéltitok, ami szerintem vonatkozhat az elektronikus eszközökre és azokon zajló üzenetekre, nem véletlenül elismert a társadalom által.
31. throne3 (válaszként erre: 30. - Oneman)
2019. febr. 1. 16:43

Már hogyne lenne "joga" az egyik "oldalnak" elítélni a másikat? Ha az adott szó betartását sincs "joga" elvárni az embernek, akkor nem igazán látom egyáltalán milyen alapon beszélhetünk a társadalomról, mint közösségről egymás mellett élő individuumok sokasága helyett? Ha az sem várható el a másik embertől, hogyha A-t ígér, ne B-t cselekedjen, akkor alapvetően vonódik kétségbe a kultúránk értelme.

Itt nem az egyes emberek számukra kívánatos párkapcsolati koncepciójáról van szó - mindenkinek joga van oly' módon alakítania a saját élete erre vonatkozó részét, ahogy akarja. De a monogám kapcsolat, a hozzá tartozó elvárások-kötelességek rendszerével annyira szerves részét képezi a kultúránknak, hogy az attól való eltérésre vonatkozó igény külön kommunikálandó, annak elmaradása ugyanis azt a hitet ébreszti a másikban, hogy itt egy 100%-ban testi kisajátítást magában foglaló monogám kapcsolatról van szó. Tehát ha Poligám Béla és Monogám Dia párkapcsolatra vetemedik, és egy büdös szót sem ejtenek arról, hogy mégis milyen feltételek mentén képzelik azt működtetni, akkor evidens, hogy egy klasszikus monogám kapcsolat született, amelyben tiltott a félrekufirc. Az, hogy éppenséggel Bélát az sem zavarja, ha Dián végigmegy a fél város, még nem érv amellett, hogy Diának nincs joga Bélát elítélni egy félrelépés miatt.

Egyszerűen nem is értem, hogy végiggondolva hogyan nem lehet ezt belátni. Ha valaki tudja magáról, hogy neki testileg nem elég 1 ember, akkor eleve bele sem szabadna mennie semmilyen kapcsolatba anélkül, hogy jelezné "nekem valószínűleg szexuálisan nem leszel elég", vagy ha menet közben jelentkezik az igény másra, akkor azt, hogy "én szexelni akarok valaki mással". De ehhez a legtöbb ember gyáva, képtelen felvállalni azt, aki, és próbára tenni, kívánatos-e úgy is; hűséget és becsületességet mímel, és egyúttal magáénak akar tudni minden élvezetet, amit a vágya megkíván.

Tehát de, én merem hinni, hogy a hűségesnek joga van minősíteni a csalfát, ahogy egy tisztességes politikusnak is a korruptat. Az, hogy az ember hajlamos úgy csűrni-csavarni a valóságot, hogy a végén az jöjjön ki, ő egy remek, de legalábbis nem rossz ember, többnyire "luftballon érveken" nyugvó gondolatmenet; olyan pici tűvel is ki lehet pukkasztani, mint a "hazudni rossz" elve.

30. oneman
2019. jan. 31. 23:35
Szerintem létezik, én azt olvastam a statisztikák szerint az emberek kb. 50%-a lép félre élete során, meglepő módon a nők és férfiak egyenlő arányban. Különböző gondolkodású emberek vannak ebben is mint sok másban, ezt például azon is érzem hogy én egy egészen más stílusú oldalon is beszélgetek hasonló témákban és már a két oldal tagjai közötti általános felfogásban is érzem a különbséget. Nem hiszem egyébként hogy bármelyik oldalnak joga lenne a másikat minősíteni, elítélni, stb.
2019. jan. 31. 16:31
Igen
2019. jan. 28. 19:45
igen
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook