Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Szeretném, ha január 2. lenne már! Rosszul vagyok már a... fórum

Szeretném, ha január 2. lenne már! Rosszul vagyok már a... (beszélgetős fórum)


Ez a fórum egy anonim vallomáshoz nyílt.

1 2
35. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 33. - Unom)
jan. 11. 21:23
Nekem a Valentin nap semmit sem jelent, nincs bajom vele. Aki akarja, tartsa. Amíg volt férjem, egy indok volt arra, hogy étterembe menjünk. Az ajándékot úgyis elfelejtette volna. Ezt kértem ajándékba, nem kellett főznöm. Maga az ünnep nem jelent semmit, de nem is bánt.
jan. 11. 21:01

Sikerült. Munkahelyen pihenek.

Megkönnyebbülés a január 1. Az a reggeli csend, amikor alszanak a bulizók, alig van mozgás, letudva a régi szar év, remélni lehet újra jobbat, na az hihetetlen felemelő, vagy nem is tudom, milyen szót használjak.

Bár jó volt a Szilveszter. Sétáltunk a városban barátokkal fél 10-ig. Aztán otthon tévéztünk, pihentünk. Úgy volt, hogy szüleimnél alszunk a gyerekkel, de anyám közölte, hogy nincs kedve ajtót nyitni késő este. 🤷‍♀️

33. unom (válaszként erre: 32. - PöttyösPanka)
jan. 11. 11:42
Közeledik a Valentin nap, amit megint lehet utálni. Utána sokan bajban lesznek.
jan. 11. 11:17
Így, lassan január felénél járva helyreállt a lelki béke? Sikerült kiheverni az ünnepeket?
31. libikóka (válaszként erre: 30. - Fórumnyitó (anonim))
dec. 19. 20:44

Ott laksz,,hogy nem tudod magad kivonni.

Vagy csak 2 órát jelen lenni.

30. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 28. - 5d8fd6c5cb)
dec. 19. 20:33

Egy sima wellness is elég lenne menekülésre itthon, de sosem jön össze. 🤑

Megint a családi idegbajt kapom ajándékba, ugyanaz a forgatókönyv minden évben. Anyám már alapozza a hangulatot.

29. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 16. - Simple)
dec. 19. 20:26
Mi tartjuk, de a többi amit írtál, ugyanígy van nálam is.
28. 5d8fd6c5cb (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
dec. 19. 09:04
Repülj el valami meleg égtájra, a vallomásod egyébként én is így érzem
27. Nikice (válaszként erre: 23. - Loch ness)
dec. 19. 06:02

Tegnap húgom hívott, feloldoztam, én keserű csokit kapok egy táblával, a párom egy csomag pisztaciát, kb fel perc volt erre, másik 6 percben azon sakkoztunk, ki mikor indul apuék vidéki kis házához, ahol még van régi kályha, mert imádjuk nézni a tüzet, de sajnos a fiam idén 4-ig dolgozik 24-én. Nagyon-nagyon várjuk azt az együtt töltött meghitt pár órát, sajnos a hétköznapokban nehéz ezt összehozni, főleg ennyi embernek.


Mindent meg lehet beszélni! Mindenkinek könnyebb így, ezért várjuk is, és nem kapunk tőle agyérgörcsöt 5 nappal előtte.

26. timycat (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
dec. 19. 00:31
Mi tart vissza?
dec. 19. 00:02
Kell a pénz mindenhova. Szeretnék, ha kevesebb lenne a bukszádban.
24. libikóka (válaszként erre: 17. - Plavalaguna)
dec. 18. 13:10
Holnap 21?Jó lesz az csütörtökre :)
dec. 18. 12:29
Furcsa, mennyi ember azonosítja a karácsonyt azzal a karikatúrával, amit csinálni igyekeznek belőle. A "fogyassz, fogyassz, fogyassz" a karikatúra, az, hogy szeretetben és bensőségességben együtt legyen a család, az pedig az igazi karácsony. Ajándékot sem azért adunk, mert muszáj, hanem hogy örüljön a másik. Sok családban van már olyan kezdeményezés, hogy megbeszélték, hogy mindenki csak valami szerény ajándékot ad egymásnak, megbeszélik, mit ennének szívesen, és akkor elkészítik azt, nem kell tizenkétfogásos vacsora. Így is lehet karácsonyozni, és akkor az ember nem fogja utálni, hanem pont a lényegét érzi meg. Persze ehhez olyan család kell, amelyik vevő erre, de akinek van erre lehetősége, próbálja ki. Sokkal szebb, bensőségesebb és igazibb karácsonyuk lesz.
22. ,zumba (válaszként erre: 18. - Myra)
dec. 18. 12:16
Régen, nehezebb helyzetekben nem volt ennyi bús ember.
dec. 18. 09:18

Én sem szeretem a karácsonyi zabálást, de nagyon szeretem a fényeket, a díszeket.

Szeretem, hogy 21-től hosszabbak lesznek a nappalok.

Szeretem, hogy január lesz és eljön - talán - a tél.

Szeretem, hogy jön a tavasz. Sokszor a februárban már hóvirág és ibolya van a kertben.

Ma meg azt szeretem, hogy süt a nap és kék az .

20. plavalaguna (válaszként erre: 18. - Myra)
dec. 18. 09:03
ünnepekkor ez mindig felerősödik sajnos. Azért érdemes figelni egymásra, mindenki aki tud a közvetlen környezetéven.
19. hottie (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
dec. 18. 08:25

Nem kötelező bevonódnod ezekbe a beszélgetésekbe, a reklámokba, stb…

Dobj fel jobb témát a kollégáidnak/barátoknak!


Azon is érdemes gondolkoznod, hogy vajon miért érzed ezt, hogyan tudnád jobban kezelni, lazábban venni, például nem három hányos fejjel.🙃

18. Myra
dec. 18. 08:02
Furcsa ma mennyi ember depresszíós.
17. plavalaguna (válaszként erre: 4. - Fórumnyitó (anonim))
dec. 18. 07:31

nem lehet, hogy neked van túl sok időd foglalkozni vele? vagy másokkal?


nekem pont ellentétes a problémám, semmi időm az egésszel foglalkozni. bár idén tudatosan igyekszem elcsipni kis időőket, így még egy egy órát karácsonyi vásárban is voltam :) de csak dec kezdett. karácsonyi zene is csak úgy szól, hogy én itthon kapcsiolok :)


amúgy holnap 21 e, napforduló, , szóval ünneplünk :)

16. simple (válaszként erre: 4. - Fórumnyitó (anonim))
dec. 18. 07:03
Egyetértek, én is utálom. Mi nem is tartjuk. Ez már nem szól másról, csak fogyassz fogyassz fogyassz. Nekem már november elején tele volt az egésszel a hócipőm. Az év vége mindig a túlélésről szól. De nagyon hamar eljön a január, olyankor mindig nagy megkönnyebbülést érzek, és érzem, hogy újra élek.
15. libikóka (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
dec. 18. 04:25

Senkinek sem kötelező,,

Ráadásul eléggé kibacol magaddal ha hónapokon át(szeptembertől?) ezen mérgelődsz.

Ne karácsonyozz ,,legyen pár pihenős nap,,azzal már csak nincs bajod ,,töltsd azzal amivel szeretnéd.

14. Epresturmix (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
dec. 18. 03:50
vigyázz mit kívánsz!
13. csemár (válaszként erre: 10. - Loch ness)
dec. 18. 03:03

Milyen igazad van!


És egy ilyen hozzáállás nem kerül se pénzbe, se fáradságba, sőt!

dec. 18. 01:42
karacsony utan meg a valetin naprol zengenek majd!
11. gyöngy:) (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
dec. 17. 22:43
Eljön az hamar, aztán már lehet is utálni a Valentin napot.
dec. 17. 22:38

"túl nagy volt az elvárás az ünneptől." Emiatt van a hiányérzet, mert az ünneptől nem elvárni kell, hanem megtölteni tartalommal.

Egyébként teljesen igazad van, hogy az advent pont elég lenne a karácsonyra való intenzív várakozásra, hiszen az advent pont arról szól. Az üzleti világ viszont nem azt nézi, ami nekünk jó, hanem hogy hogyan hozhat minket minél előbb karácsonyi hangulatba és szedheti el a pénzünket... Közben az emberben megkopik a karácsony hangulata, és nem lesz akkora élmény az ünnep, de ez őket nem érdekli. Ezért kell megpróbálni valamilyen szintem függetlenedni ettől az őrülettől. Viszont ezek között is lehet találni egy-két dolgot, ami örömet okoz: nekem pl. a fényvillamosok okoznak örömöt: szép élmény, amikor megpillantok egyet a sötétedő utcán. Ezt viszont nem annyira a karácsonyhoz, hanem a téli estékhez kapcsolom. Szóval azért ki lehet cselezni valamennyire a dolgokat. Meg pl. úgy is, ha otthon szigorúan csak adventben kezded el a előbb az adventi díszítéseket, aztán karácsony előtt pár nappal a karácsonyit, és a karácsonyfát is legelőbb 23-án díszíted fel. Akkor az otthonodban meg tudsz őrizni valami többet is az ünnepből.

9. Bichi (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
dec. 17. 22:32
Akkor miért nem éled meg "mélyalvásban"? Senki nem kötelez az ünneplésre/vásárlása...
dec. 17. 22:30
Elég sajnálatos, hogy így állsz hozzá... Nem abban kell elmerülni, amit az üzleti világ a karácsonyból csinál, hanem magadban, a családodban, az életedben megvalósítani, amiről a karácsony igazán szól. Ahhoz viszont erőfeszítés, magadba tekintés kell, de megéri. Nem elegáns dolog olyanon hőbörögni, ami nem is igazán a karácsony...
dec. 17. 22:30
Nekem tetszik az ünnepi készülődès .
dec. 17. 22:28
Én nem tapasztaltam ezt. Vagy nem igazán érdekel, azért hagytam figyelmen kívül.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook