Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Rosszul vagyok, ha azt próbálják nekem bemagyarázni, hogy... fórum

Rosszul vagyok, ha azt próbálják nekem bemagyarázni, hogy... (beszélgetős fórum)


Ez a fórum egy anonim vallomáshoz nyílt.

1 2 3
73. Channa* (válaszként erre: 67. - Banános Zselé)
márc. 19. 19:25

Húúú, nagy hülyeséggel tömte a fejedet anyukád!

Bocsánat!


9 éves koromig a 18. kerületben laktunk, ami olyan volt, mint egy falu. Volt egy sarki kisbolt, ahol volt pékáru, tejtermék felvágott, hús, alkohol, cigi, édesség, kávé, tea, cukor, liszt, zsír, pipere és tisztítószerek, és még sorolhatnám.

Ez a szocializmusban volt és 1975. előtt.


Volt egy nagyobb közért is, ott is volt minden, csak ott nagyobb volt a választék.

Piac is volt, ahol még élő állatot is lehetet kapni, meg kakasos nyalókát;) És még bútort is.


Tehát, sosem kellett több helyen sorba állni.


Alkohol kapcsán annyi volt, hogy reggel 9 előtt és este 9 után nem lehetett venni, illetve szavazások alkalmával még napközben sem.

72. Channa* (válaszként erre: 64. - Banános Zselé)
márc. 19. 18:56
Miért vásároltak külön?
71. ,zumba (válaszként erre: 51. - Csemár)
márc. 19. 16:29
Ez is igaz.
márc. 19. 16:22

Most nézem, hogy a beszélgetés a 80-as évek lehetőségeiről indult, én pedig közben átváltva, az 60-as, 70-es évek körülményeit, lehetőségeit írkáltam.

De ha már akkor mindaz meg volt, amiről írtam, bőven meg volt a 80-as években is. Mondjuk a csatos üvegben árult sör nem, mert akkorra már a zárókupakos üvegekben árulták a sört, és kannás tejet sem lehetett már kapni, mert akkorra már a tejgyárakban beindult a pasztőrözés, és a literes müa. zacskós tejet árulták... és haladtunk korral.

69. Napsugár8 (válaszként erre: 67. - Banános Zselé)
márc. 19. 16:12

Ez sem volt igaz! Két literes u.n. csatos üvegben vittük haza, és a vasárnapi ebéd után édesapám és az akkor már nagykorúvá cseperedett bátyám egy pohárkával megittak.


Szóval nem azt mondom, hogy édesanyád nem a valóságot mesélte, de amit mesélt, az az ő valósága volt, és nem országos szintű igazság!

Maradjunk ennyiben!

68. Napsugár8 (válaszként erre: 20. - Banános Zselé)
márc. 19. 16:09

Vagy rossz üzletet választott édesanyád a napi bevásárláshoz, hogy vagy igen-igen kis városka külső szélén laktatok.

1957. jan. 11.-én költöztünk abba a házba, ahol gyakorlatilag felnőttem, egy dél-alföldi kisvárosban. Akkor még nem voltam 10 éves sem. A szembe-sarkon volt egy egyszemélyes kis boltocska. Ott vettük a kenyeret, tejet (hallottuk, amikor a nagy tejes-kannákkal a gazda megérkezett!!), ott vettünk hetente tőke-húst, de leginkább a piacon élő-tyúkot!!! de ha akartunk ott kaptunk zöldséget is. Bár a piacon olcsóbb volt! (Mint ma is). Ha nem akartunk, nem kellett másik boltban sorban állni. Az igaz, hogy papír-írószerért a papírboltba, borítékért a postára mentünk, de élelmiszert a kisboltban mindent kaptunk.

67. Banános Zselé (válaszként erre: 65. - Napsugár8)
márc. 19. 15:59
sört se lehetet elvini mindig meg volt szabva
66. Napsugár8 (válaszként erre: 64. - Banános Zselé)
márc. 19. 15:48
Akkor anyukád rossz üzletet választott magának!
65. Napsugár8 (válaszként erre: 6. - Banános Zselé)
márc. 19. 15:47

Mit nem kaptál te a 80-as években egy helyen? Miért kellett külön menned?

Ugyanabban a kis élelmiszer boltban megvettem a kenyeret, felvágottat, a sertés combot, körmöt, konzerveket és a párom napi söradagját és még a dohányt is. ugyan nem kellett nekem másik boltba, külön mennem!

64. Banános Zselé (válaszként erre: 52. - Channa*)
márc. 19. 13:39
de volt, mondom hogy anyukám mesélte
63. Epresturmix (válaszként erre: 61. - 33d9e639ec)
márc. 19. 12:05
tudom. és?
62. tien (válaszként erre: 58. - Epresturmix)
márc. 19. 11:49

Kb.a kezét tördelném el aki ezt kitalálta.


Vagy én vagyok a bamba.

61. 33d9e639ec (válaszként erre: 57. - Epresturmix)
márc. 19. 11:29
30 évvel ezelőtt 1994 volt ...
60. tien (válaszként erre: 56. - Channa*)
márc. 19. 11:13

:)ezzel a korral (2024)


Ja ,még jól nézek ki én is.

Remélem pár évig még kitart ez a külső.

59. Epresturmix (válaszként erre: 53. - Channa*)
márc. 19. 10:58
Nekem papa mesélt dolgokat. Mondjuk szerintem fele kamu! De elmondja minden egyes alkalommal, mama alátámasztja és mi elhisszük! 🤫🤭
58. Epresturmix (válaszként erre: 44. - Kacsahercegno)
márc. 19. 10:56
Csak az odaheggesztett műanyag kupak valósult meg! 😃
57. Epresturmix (válaszként erre: 9. - Banános Zselé)
márc. 19. 10:53
39 éves vagy. 30 évvel ezelőtt 9 éves voltàl és te álltàl sorban kenyérért meg tejjeggyel? Mert én nem emlékszem ezekre az időkre! Egy nap leküldtek vagy 20x boltba! 😃
56. Channa* (válaszként erre: 54. - Tien)
márc. 19. 10:47

Igen, ilyen farmerok voltak, bár nekem volt levis és trapper farmerom is. A Trapper 650, a levis 980 a Ritt és Casucci 1800 körül volt. Ez utóbbiak már 1984. után voltak. Előtte a levis, trapper, lee cooper, stb.


Persze, farmer mellett voltak más ruhák is, kinek mi az ízlése szerint.


Na igen, a frizurák:DDDDD Nekem is volt göndör loboncom és tépett hajam is, amik közül a vállig érő állt legjobban. Gyönyörű hajam volt, a férjem még mindig úgy beszél róla, mintha valami nagy gyémánt lenne. Akkor jól állt még, de már nagyon régen nem áll jól a hosszú haj sem, férjem legnagyobb bánatára;)


Nekem sincs bajom a korommal, bár azért már egyre többször szeretnék sokkal fiatalabb lenni:DDDD

márc. 19. 08:56

Ugyan. Ez az emberi psziché természetes működése: csak szelektíven emlékezik, plusz régen ő volt fiatal, ráadásul a gondjait megoldotta, hiszen azóta túl van rajtuk, stb.

Ennyi a magyarázata ennek a gondolkodásmódnak.

Mosolyogj rajta és tudd, hogy nem igaz.

54. tien (válaszként erre: 53. - Channa*)
márc. 19. 08:20

Kb.egyidősek vagyunk.

Farmer :Ritt és Casucci(jól írom?)

Drága volt akkor is.

Trapperem nem volt:)

Fehér ing és valami rongy mindig volt a nyakamba megkötve:)

Előkerült egy fürdőruhás fotóm.

Még most is bàtran vállalnám az akkori önmagam.

Bár a frizuráim megérnének egy misét.

Göndör loboncok ,tépett katasztrófák;)


De ezzel a korral sincs semmi bajom ,sőt szeretem.

53. Channa* (válaszként erre: 26. - Banános Zselé)
márc. 19. 07:36

Sokan olyan emlékeket mesélnek, amik nem is léteztek, max. azért tudnak ilyenről, mert valaki félre tájékoztatta őket, vagy olyan helyen élt, ahol nem volt más lehetőség.


1980-ban 13 éves voltam. Igaz, Budapesten születtem és élek azóta is, de soha nem kellett sok helyre menni, külön sorba állni mindenért, stb. Itt a kerületünkben van csarnok, ahol több árus van és max. tényleg azért kellett külön állni, mert a hentesnél is sokan várakoztak és a zöldséget árusítónál is így, hogy időt takarítsunk meg volt, hogy az egyik beállt a heteshez sorba állni, a másik pedig a zöldségeshez.


Most pedig, ha ugyan ezt akarjuk csinálni, akkor az egyik beáll az önkiszolgáló pénztár sorba, a másik pedig oda, ahol van pénztáros, azaz most is lehet külön várakozni;)


Ja, és itt Budapesten a 80-as években is farmert hordtunk pólóval, háromszög bikinink volt és nem bohóckodtunk a fényes discó ruhákba és nagymama bugyis bikiniben, ahogy mostanság. Én teljesen le vagyok döbbenve, amikor a strandon fiatal lányokat látok ilyen nyanya cuccokban, a 21. században.

52. Channa* (válaszként erre: 20. - Banános Zselé)
márc. 19. 07:26
Nem volt ilyen! Hacsak nem azért mentetek külön, mert mindent máshol vettetek meg. Pl. kenyeret a péknél, banánt a zöldségesnél.
51. csemár (válaszként erre: 33. - Fórumnyitó (anonim))
márc. 19. 04:19
Kevesebb volt a hajszolt, frusztrált ember. (Nekem ez a tapasztalatom.)
márc. 19. 02:27
Emberfüggő, kinek mi a jobb.Mérlegelem hogy ez a nagy kényelem mibe kerül a Földnek.Amiről lehet, lemondok a környezetvédelem érdekében. Nyilván a hasznos dolgok fontosak (mosógép, porszívó, hűtőszekrény stb.), de rengeteg haszontalan szemetet állítanak elő ami csak a szórakozást szolgálja és a gyártónak az anyagi gyarapodását.A valódi árát meg majd fizetik az utánunk jövök, akiknek már sokkal kevesebb jut a tiszta környezetből, mint nekünk régen.
49. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 47. - Timycat)
márc. 18. 22:57
Na ezért félek J-t "jobb" gimibe küldeni, nekünk a faxméregetés nem fér bele anyagilag. Azt meg nem szeretném, ha ótvar élmény lenne ez a négy év neki.
48. bozsu55 (válaszként erre: 45. - Timycat)
márc. 18. 22:17

Értem...


Ez azért kényelem,vagy inkább az alkalmazkodás hiánya.


Cipőt a cipőboltból.

47. timycat (válaszként erre: 42. - Globus)
márc. 18. 22:03

Gyereknek az én időmben (80-90-es évek) jobb volt lenni 😕

Jöhettél-mehettél-bandázhattál, a tanárnak volt tekintélye, volt csúfolódás a suliban persze, de most a nem lepusztult helyeken is kőkeményen asztatják egymást a kölykök, a tanárok meg nézik. Tavaly volt végül rendőrségi ügy egy helyi jóhírű általános iskolában, hogy 2 alsós kislányt megpörgetett vagány felsős fiú és aztán a kislányokról keringtek a diákok között a meztelen fotók, vagy a volt kollégám jár mindkét gyereke osztályába rendkívüli szülőikre eredmény nélkül, mert az egyik osztályban pillangókéssel jár egy csapat suliba (hófehérek) elveszik, tönkreteszik a gyengébbek cuccait, levágják órán a kislány copfját stb mindezt alsóban, az elsős gyereke osztályában egy testvérpár csak szimplán veri a többit. Ez is felkapott, menő iskola...


Az én lányoméknál csak facméregetés van anyagilag, fizikai atrocitás nincs. Ekkora vagyoni különbségekből eredő nyomás a mi időnkben nem volt a gyerekeken/tiniken, pedig én is villantós helyre jártam gimibe.

márc. 18. 21:53
Jó jó,de mindehhez a facebookon szidja a modern világot.
45. timycat (válaszként erre: 21. - Bozsu55)
márc. 18. 21:51

Zselé arra gondol - és ez alkalommal tök helyesen- hogy ma bemész az Aldiba/Tescoba/multiba és a kiflitől a gumicsizmáig, a játékon keresztül a gallyvágószerszàmon át a fürdőszoba csapig minden egy helyen van.


Azért a régi ABC-k, Csemegék stb-k nem így működtek ezt be kell látni. Ma ezzel sokkal kényelmesebb, gyorsabb a bevásárlás. Az online rendelésről meg aztán ne is beszéljünk.

44. Kacsahercegno (válaszként erre: 43. - Globus)
márc. 18. 21:15
Persze, de pl. az infokommunikációs fejlődéssel kapcsolatban a fiatalabb korosztály talán reziliensebb, nem élik meg életidegennek az újabb eszközöket/eljárásokat, mert az egész életüket végigkísérte ez a gyors fejlődés. Persze fejlődés mindig van, csak nem mindegy hogy az életed első 35-40 évében ahhoz kellett alkalmazkodni hogy bevezették a lakossági vezetékes telefont, és már nem kell a sarki kisboltba menni telefonálni, vagy a vezetékes telefontól mostanáig minden egyebet megéltél gyerekkorod óta 😅 Aki okostelefonnal a kezében nőtt fel, az sztem szemrebbenés nélkül vezeti majd a repülő autókat is. Amit amúgy kb. 2030 környékére jósoltak, aztán még sehol semmi 😂
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook