Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Szeretnék gyereket, feleséget nem! fórum

Szeretnék gyereket, feleséget nem! (beszélgetős fórum)


1 2 3
50. Főnix3 (válaszként erre: 43. - Alessandro)
2023. ápr. 30. 22:47
Angliában élek, a fiam is két nyelvet beszél és írni/olvasásra is tanítom, szerencsére érdekli a magyar nyelv és a magyar történelem. Miért olyan hihetetlen, hogy jól beszél és ír valaki, aki nem otthon él?
49. Amaunet (válaszként erre: 47. - Panna07)
2023. ápr. 30. 22:44

Ezt szerintem hagyjuk meg az ügyvédeknek és a szerződő feleknek. 😀


Szerencsére itt még senkit nem kértek meg arra, hogy mindenre kiterjedően tanácsokat osztogassunk.


Van egy szándék, egy cél. Ennek megvalósításához keres partnert. Minden esélye meg van ahhoz, hogy egy hasonlóan gondolkodó nőt találjon a tanult (esetleg eddig a pályafutásukat dédelgető) nők körében. Akár egy ügyvédnőben? Egy tanult, intelligens nő pedig meg fogja tudni fogalmazni a szándékai és minden bizonnyal elolvassa majd azt a szerződést.

48. Panna07 (válaszként erre: 39. - Michelle.r)
2023. ápr. 30. 22:37

Igen, sajnos sokszor lelépnek az apák a kapcsolatból, magára hagyva a nőt, gyereket, és nem fizetnek semmit, szenved az anya, a gyerek, sok ilyet láttam. De itt hol a garancia? Ő is ugyanúgy leléphet évek múlva, vagy történhet valami, az előző hozzászólásomban kifejtettem.


Biztos én vagyok fordítva bekötve, de nem tudom mire föl ez a nagy pozitív hozzáállás többektől, hogy de jó lesz a leendő gyereknek, mert előre tisztázzák a dolgokat. Annyi ismeretlen változó jöhet, amiket nem lehet előre látni, ezáltal tisztázni.

47. Panna07 (válaszként erre: 46. - Amaunet)
2023. ápr. 30. 22:27
Persze, ki lehetne szerződésben kötni az apa által mondjuk havonta adott összeget a gyerekneveléshez, de a szerződés se garancia, mert onnantól kezdve, hogy ha az apa nem tartja be és nem fizet (ezer oka lehet, pl megtalálja élete szerelmét aki gyereket szül neki, és a messzi gyerek már nem lesz érdekes, vagy lebetegszik vagy még rosszabb, vagy elveszíti a munkáját..), akkor csak bírósági úton lehetne kikényszeríteni a fizetést, ami hosszas eljárás, addig végig pénz nélkül maradna. Aztán ha a bíróság kötelezi is az apát a fizetésre, de az továbbra sem fizetne, akkor marad a végrehajtás, de ha nem EU-s országban dolgozik az apa, akkor az is bukta. Itt egy tuti anyagi biztosíték egy ingatlan ajándékozása lenne a születendő gyereknek, vagy egy bankszámla nyitás a nevére. Sok olyan ügyem volt, hogy az apák nem fizették a bíróság által megállapított gyerektartást, aztán szegény nők futhatnak a pénz után, jó esetben a végrehajtó segítségével kaptak valamit, amit levontak az apa fizetéséből.
2023. ápr. 30. 18:48

Szerintem nem ördögtől való az elképzelésed. Sőt! Megértem, hogy egy férfi is vágyik szülőnek lenni. Szeretne hagyni maga után valakit a világban. Egy értékes embert nevelni.


A kételkedőknek azt mondom, hogy minden felhozott kérdésükre ott van a szerződés.

Ehhez kell egy elfogadó, intelligens nő.


A történelem során hány "elrendezett" házasságot láttunk? Vagy ott vannak azok a családok, ahol az apa több ezer km-re dolgozik. Katonák, akik külföldön teljesítenek szolgálatot. Ők sem lehetnek jelen a gyermekeik életében.


Kívánom, hogy találd meg azt a nőt, aki közös célként megvalósítja veled az álmaid!

45. Dreamerlady (válaszként erre: 40. - MrInternational)
2023. ápr. 30. 18:12

Igen, az említett statisztikához képest ez a felállás sokkal jobb variáció.


Nyilván az emberek jó része 3 fős családban szeretné felnevelni a gyerekét, de ez sajnos nagyon gyakran nem jön össze.


Egy csúnya válás igazán mély nyomokat hagyhat a gyerekben. Tulajdonképpen a felnőtt életére is kihatva. Ez miért lenne jobb?


Sok nőt hallottam szomorkodni, akik nem azt fájlalták igazán, hogy társ nélkül maradtak, hanem, hogy nem született gyerekük. Teljesen vállalhatóak a részletek, mivel a nő előre tudja, mire számítson.


Amit én a leendő anya helyében nagyon alaposan átrágnék, az inkább az egész jogi háttere. Illetve, hogy az első pár évben nem nagyon lehet egy ilyen kicsi gyereket anya nélkül utazni, kirándulni vinni. Akkor valóban anya kell, és sokkal jobban érdekel egy picit a játszótér vagy egy pancsolás a “baba vízben”.


Egyébként a napokban egy nő pont azt kérdezte itt a fórumon, hogy legyen gyereke társ nélkül. Szóval igen, el tudom képzelni, hogy találkozzanak az “igények”.

44. 5d8fd6c5cb (válaszként erre: 43. - Alessandro)
2023. ápr. 30. 16:48

"Külföldi születésűhöz képest túl jól beszéled (írod) a magyart, szinte anyanyelvi szinten. "


Nem a fórumtémához szólnék hozzá.


Ne haragudj, hogy ellentmondok, de én is Németországban születtem.

Német állampolgár vagyok, sok sok évtizede Frankfurt am Mainban élek, és ott vagyok nyugdíjas is.

Ehhez képest szerintem jól beszélem a magyart akár olvasásában, akár írásban.

Csak azt akartam ezzel mondani, hogy létezik ilyesmi.

43. Alessandro (válaszként erre: 1. - MrInternational)
2023. ápr. 30. 16:35

Bla-bla-bla... Ennyi süketelést már rég olvastam. Nem gondolod, hogy kilóg a lóláb? Külföldi születésűhöz képest túl jól beszéled (írod) a magyart, szinte anyanyelvi szinten. Lekvárosbuktával értek egyet. Aki bedől neked erre a süketelésre az megérdemli a sorsát.

😀

42. Görögtánc (válaszként erre: 40. - MrInternational)
2023. ápr. 30. 15:34

“Azt hiszem 'ezek' amúgy is jobban szeretik a más gyerekét piszkálgatni.”


Ebben elég nagyot tévedsz. A legtöbb szexuális zaklatás családon belül és bizalmasok közt történik.

41. Panna07 (válaszként erre: 38. - Michelle.r)
2023. ápr. 30. 15:31
Igen, ez gyakran megesik, sajnos. És szegény gyerekek isszák meg a levét, ha rossz viszony alakul ki a szülők között a válás miatt. De ez már más téma, hogy miért van ez így egyre gyakrabban.
40. MrInternational (válaszként erre: 1. - MrInternational)
2023. ápr. 30. 15:29

Hát itt nagyon érdekes hozzászólások is voltak. Talán közben előkerült szkeptikusabb tábor. A legjobban azon döbbentem meg, hogy a szexuális molesztáció veszélye fennáll (ha én a gyerekkel találkoznék). Érdekes világ! Azt hiszem 'ezek' amúgy is jobban szeretik a más gyerekét piszkálgatni.


A gének továbbadása szerintem emberi ösztön, főleg az adott esetben több korábbi generáció értékes génjei 'elvesznének' ha nem jön ily módon létre egy gyerek. Igen, és az ember szeretne sok mindent is 'továbbadni'.


Ha belenézek a statisztikába hogy hány gyerek marad meg a családi harmóniában amíg leérettségizik, nem tudom hogy nem-e esetleg jobb ez a variáció a gyerek számára, ahol bár a közelség az Apához elképzelhetően kevesebb, de a 'háromság' harmóniájának a fenntartása egy hosszabb időre majdnem hogy 'garantált'.


De köszi a kommentáraitokat. Pont ezeket akartam kikérni. És ha még több is jönne, annál jobb.

39. michelle.r (válaszként erre: 34. - Panna07)
2023. ápr. 30. 15:17

Az ilyen nő jelen esetben is átélheti mindezt. Csak itt már az elején tiszta üzlet, hogy apa fizet, anya neveli. Pont nem érdekel, hogy két felnőtt ember hogy cseszi szét a saját életét, a gyerek számít, mert neki nincs bele szólása.


És ha ez a sztori igaz, nem csak egy érdekes téma, amit feszegetni lehet, a gyerek sokkal jobban jár egy ilyen apával, mint egy olyan lúzerrel, aki még a gyerektartás alól is megpróbál kibújni.


Nem kell messzire menni, elég az itteni fórumokat olvasgatni. Ez legalább tiszta és világos határokat szab mindenkinek. Annak a gyereknek meg, aki apa nélkül kényszerül felnőni, legalább az anyja ne legyen halálra frusztrált és vérig sértett, és ne abban nőjön fel, mint minden férfi tetű.

38. michelle.r (válaszként erre: 36. - Panna07)
2023. ápr. 30. 15:07
Ez, amit itt és most írtál, akár bármelyik eddig fórum témája is lehetne. Mert jó néhány van, ami arról szól, hogy összejöttek, terhes lett, pasi lelécelt, ő egyedül maradt a gyerekkel. A bíróság meg úgyis kötelezi az anyát, hogy adja oda a gyerekét egy olyan férfinek, akit nem túl jól ismert. A kockázat pont akkora, mint ebben a fórumban. Bár én nem tartom életszerűnek ezt a családmodellt sem, amit ez a fórumindító szeretne.
37. Panna07 (válaszként erre: 36. - Panna07)
2023. ápr. 30. 14:07
Pontosítok egy mondaton. Biztos én vagyok a túl óvatos, hogy ilyet mondok, de a szexuális visszaélés kockázata miatt nem engedném.
36. Panna07 (válaszként erre: 35. - Levarosbukta)
2023. ápr. 30. 13:55
És akkor bátorkodok felhozni egy dolgot. Ok, hogy a fórumindító azt írta, hogy akár hármasban is utazhatnak, ha kitudja mi történik, mikor egyedül van a gyerekkel. 1: Mivel még nincs gyereke, nincs tapasztalata, és mivel nem venne részt a napi szintű gyereknevelésben, nem sok mindent tudna a gyerek körüli teendőkről, meg arról, hogy mit szeret enni, inni, játszani.. Az anyának kb egy tájékoztató füzettel kellene ellátni őt. 2. Ez csak az én álláspontom, hogy nem bíznám olyan férfire a gyerekemet, akit csak kicsit ismerek, sosem éltem vele együtt. Biztos én vagyok a túl óvatos, hogy ilyet mondok, de a szexuális visszaélés miatt nem engedném. Tudom, most lehet azzal jönni, hogy együttélő szülőknél is előfordulhat ilyen bántalmazás a saját gyerek sérelmére, sajnos. De így ez elég kockázatos.
35. levarosbukta (válaszként erre: 1. - MrInternational)
2023. ápr. 30. 13:24
Süket duma!Aki neked bedől az megérdemli a sorsát.
34. Panna07 (válaszként erre: 23. - Michelle.r)
2023. ápr. 30. 12:46
Nem, nem kérdezem meg. Az tiszta sor, hogy ha egy nő egyedül vállal gyereket, akkor azt azért teszi, mert szeretné átélni a várandósságot, szeretne felnevelni egy kisbabát egy értelmes felnőtté, vágyik a gyermek-anya kapcsolatra. Oké hogy hiányozna az apa, de ha egy nő erre vállalkozik egyedül, nyilván mindent meg fog neki adni minden téren, gondolom családi segítsége is lesz. Egyébként egyszer feküdtem terhesen kórházban, és a mellettem lévő ágyon pont ilyen helyzetben lévő csaj volt. Elmesélte, hogy egyedül ment lombikra, akkor már a terhessége vége felé járt. Egyáltalán nem ítéltem el.
33. Panna07 (válaszként erre: 30. - Manifesztrálj)
2023. ápr. 30. 12:41
Egyetértek, plusz ezen felül nem lehet tudni, hogy a születendő gyerek milyen lesz, ha egészséges is, sokszor egy apának elvárásai vannak a gyerekével kapcsolatban, hogy pl ha fiú, és az apa szeret focizni, akkor a gyerek is szeressen, de ha a gyerek nem az a sportos típus, hanem mondjuk olvasós, akkor óhatatlanul csalódik.. Itt a fórumindító azt emelte ki, hogy kirándulni, utazni szeretne a gyerekkel, és mi van ha a leendő gyereknek ez nem mindig tetszene? Olyan, mintha a fórumindító a gyerek első éveit szeretné átugorni, hogy anyuka nevelje fel egy olyan szintre, amikor a gyereknek már lehet mutatni a világot.. Mert ha pl azt írta volna, hogy szeretne gyereket, hogy milyen csodás látni, ahogy egy újszülött szépen cseperedik, egyre több mindent tud, kisgyerek lesz belőle, akinek átadhat valamit, tudást, szeretetet, bölcsességet, akármit. Nekem tényleg nem a különélő családmodell a fura, ma már ez sajnos mindennapos. Hanem hogy a fórumindító kvázi egy gyerek utazótársat keres. De ha már ő indította a fórumot, fejtse ki bővebben, hogy tényleg miért szeretne gyereket, és cáfoljon meg.
2023. ápr. 30. 12:40
Sok sikert kívánok!
31. Kacsahercegno (válaszként erre: 30. - Manifesztrálj)
2023. ápr. 30. 11:24
Ezekre általában egy "normál" pár sem igazán szokott gondolni.
2023. ápr. 30. 11:17

És ha apuka késöbb meggondolja magàt és elperelné anyukàtól a gyereket?


Vagy ha a nő belemegy aztàn eltünik a biologia apuka anyuka meg gyes gyeden munkanélkül kis gyerekkel..


Vagy sérült gyerek születik és nem kell a biologiai apànak..anyuka meg nevelheti a sérült gyereket és munkàt se tud talàlni ha egésznapos felügyelet kell a gyerek mellé..


Annyi variàció felléphet menet közben..

29. Kacsahercegno (válaszként erre: 27. - K-né Zsóka)
2023. ápr. 30. 11:13
Háborog a fene, csak hozzászóltam, véleményeket kért. :)
28. K-né Zsóka (válaszként erre: 1. - MrInternational)
2023. ápr. 30. 11:10
Ha komolyan gondolod mindazt amit leírtál, akkor sok szerencsét kívánok! Sok nő van, aki nagyon szeretne gyereket, lehetőleg férj nélkül. Remélem találsz köztük egyet, akivel passzolnak az elképzeléseitek. De azt hiszem a világjártasságot inkább húzd ki a listáról. Egy okos, intelligens nő nem biztos, hogy világjáró is.
27. K-né Zsóka (válaszként erre: 24. - Kacsahercegno)
2023. ápr. 30. 11:07
Ne háborogj, nagyon sok nő akar gyereket férj nélkül, egy ilyet bármikor találhat.
26. K-né Zsóka (válaszként erre: 3. - Panna07)
2023. ápr. 30. 11:05
Gondolom azért, amiért nagyon sok nő dönt úgy, hogy egyedül vállal gyereket. A gyerek majd így szokja meg, agy lesz a számára normális. A második felvetésed valóban elgondolkodtató, de lehet olyan párokra gondolt, akiknél nem születhet gyerek.
25. Kacsahercegno (válaszként erre: 24. - Kacsahercegno)
2023. ápr. 30. 10:20
Mondjuk ha belegondolok hogy szinte ez a normális egy "rendes" családban is, hogy a nő összes ideje, mentális egészsége stb. ránegy a gyereknevelésre meg a házimunkára, meg a napi mókuskerékre, apa meg "pénzt keres" és utána ki kell pihennie magát, akkor végülis nem olyan para. Legalább pénzük lenne. 🤷‍♀️
2023. ápr. 30. 10:12
Csak végigfutottam a kommenteket, lehet már írták, de akkor tulképp valaki nevelje 0-24-ben a gyerekedet akivel te kizárólag csak az örömteli, szórakoztató részeket szeretnéd csinálni, azt is csak néha. Nem kötelező egyébként szaporodni, ha csak unatkozol, akkor keress valami elfoglaltságot. Mondanám, hogy fogadj örökbe egy kutyát, de azzal is több felelősség van mint néha 1 kirándulás. 😒
23. michelle.r (válaszként erre: 3. - Panna07)
2023. ápr. 30. 10:11

" Miért szeretnél arra ítélni egy gyereket már születésétől fogva, hogy az apja nincs mellette stabilan,"


Ezt minden nőtől is megkérdezed, aki apa nélkül is, minden áron gyereket szeretne szülni?

22. MrInternational (válaszként erre: 1. - MrInternational)
2023. ápr. 30. 06:27

Nagyon szépen köszönöm az eddigi kommentárokat. Tovább így :)


A mostani lakhelyemben lévő kultúrával nem tudok annyira azonosulni hogy a helyszínen keressek a gyermekem számára egy Mamát. És különben sem maradok pont itt örökre.


Különben világos hogy az ember a Mamát igen gondosan ki akarná választani, hogy az ember kivel dobja össze a génjeit. Közös kultúra, értékrendszer, tisztelet és bizalom bizonyára nagyon fontosak.


A fentieket fontosabbnak találom mint az 'inszemináció technikai lebonyolítását'.


És ha a Mamával valami történne, biztosítani tudom és fogom hogy a gyerek ne maradjon egyedül.


Köszi az eddigi hozzászólásaitoknak! Tovább így!

21. Greeneyed (válaszként erre: 1. - MrInternational)
2023. ápr. 30. 06:02

Teljességgel megértem, hogy nem akarsz elköteleződni és valakivel együttélni. De ez elég megúszósnak érződik:

"Bár az elképzelésem szerint a Mamánál marad a gyerek, ellenben én gyakran meglátogatnám és gyakran elvinném kirándulgatni / utazgatni, akár Mamástul is."

Csak a gyereknevelés pozitív oldalát akarod magadévá tenni, a szívás anyáé... ez így nem fair.

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook