Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Szeretkezés vagy szex. Mi a különbség? fórum

Szeretkezés vagy szex. Mi a különbség? (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... ❯❯
195. Castellina (válaszként erre: 174. - 635da491de)
2010. szept. 30. 10:15
Ha a másik akarata ellenére történik és teljesen mindegy ki teszi.
194. 40163fd81d (válaszként erre: 193. - 5faeea2860)
2010. szept. 30. 10:14

Nem.

A szexben is ott van minden,csak épp rövid ideig tart:))

Csak azok szeretik a rövid szerelmet,akik tudnak "nem ragaszkodni":))

2010. szept. 30. 10:01

A szex a testiségről a vágyakról szól,


míg a szeretkezés az érzelmekről, a testi és lelki kielégülésről.

192. c6560fb39d (válaszként erre: 188. - 635da491de)
2010. szept. 30. 09:57

Szerintem ezt már jó páran kifejtették,nagyon jól leírták érthetően, és tudja- értjük miről írtak.

A csak szex: nem "esteleg idegennel" hanem éppen olyan egyénnel akivel csak szex van-tehát idegen, lehet az pörgős vagy simogatós....nem ezen van a hangsúly hanem,hogy semmi közük egymáshoz az esetleges szimpátián-vonzódáson kívűl, és csak szex van, ha vége mindenki megy a dolgára.

Az a nő akinek megy az idegennel való szex, bizonyosan élvezi,hiszen nem csinálná másképpen.

A gyors,heves szex működik házastásaknál,hosszú kapcsolatokban is, a csak szex, nem a szex milyenségét jelenti,maga a cselekmény fizikai része látszólag ugyan az,az érzelmi részben van nagy különbség,ki-kivel-mire képes mit szeret. Ezt ennél érthetőbben nem tudom megfogalmazni,(lehet,hogy csak én értem...)esetleg még olyan valaki aki tapasztalt,csinálja,képes a "csak szexre",az egy másik szemszögből világít rá erre a dologra.

2010. szept. 30. 09:55

Tulajdonképpen ez az egész egyénfüggő.

Kinek mire van szüksége,mit vár el a szextől,testi vagy testi és lelki kielégülést.

Mind a kettő szex csak az egyikben az érzelem játszik szerepet.

Én például azt se tűröm el ,ha egy idegen hozzám ér,vagyis nálam egy ismeretlennel való testi kapcsolat teljes mértékbe kizárt.


Arra a kérdésre ,hogy egy jóképű.vonzó ,idegen csókolgat,cirógat,simogat egy nőt és az élvezi e, vannak olyan nők akik igen!de a nagy átlag nem hinném. a gondolat lehet megfordul a fejekben ,de szerintem amikor oda kerül a sor visszakoznának,mert nem tud felszabadulttá válni a nő,hiszen az egyéváláshoz teljes bizalom kell,de ez csupán az én véleményem.

A csak szex,a házasságokban is jelen van és most itt ne a jó értelmében vett szexet vegyük alapul,hanem amikor a férfi csak ki akarja elégíteni a vágyait,amikor a férfi csak önző módon kielégül és otthagyja a nőt,ebben semmi érzelem nincs ,csupán az ösztönök kiélése és ami jó az egyik félnek nem biztos,hogy jó a másiknak.


szóval a meglátásom szerint az egésznek az a lényege,hogy mind a két fél azt kapja a testi együttléttől amit szeretne és amit elvár.

A csak szex és az egyéjszakás kalandok csupán a testet elégítik ki.


De ami kijár a testnek az kijár a léleknek is.

190. 40163fd81d (válaszként erre: 1. - A284cbe523)
2010. szept. 30. 09:30
Én úgy gondolom,csupán egyetlen egy különbség van a kettő között,és az az időtartam.
189. zzmm (válaszként erre: 188. - 635da491de)
2010. szept. 30. 09:12

Hé, én nem mondtam, hogy a szex-et csak a pasi élvezi, sőt :) nekem ugyanolyan fontos (ha nem fontosabb), mint a lassú, előjátékkal teli, kitárulkozós szeretkezés. És szerintem nem csak a szerelmünkkel lehet élvezni a szexet.

Azt írtad, hogy az a mindent kitárulkozós szeretkezés lehet idegennel is, ha olyan az illető. Elméleti síkon szerintem (mert nem voltam még idegennel) is lehetséges. A probléma csak abból adódhat, ha a nő nem tud felszabadult lenni, aggódik az első alkalom miatt, vagy épp mindent túlparáz, mert akkor persze neki nem olyan lesz a szeretkezés, mint a partnerével mondjuk. Mert sajnos a nők többsége hajlamos erre.

188. 635da491de (válaszként erre: 186. - Zzmm)
2010. szept. 29. 23:35

Igen, végül is tisztázni kéne mit értünk szexen és mit szeretkezésen. Mert általában az szokott a baj lenni, hogy nem is ugyanarról beszélünk, illetve senki sem tudja ki miről beszél.

Ha jól értem a szex az olyasmi ami gyorsan, hevesen történik, nincs előjáték, bele a közepébe, esetleg mindez idegennel, amit csak a pasi élvez és kész. A szeretkezés meg előjátékkal történik, cirógatás, csókolódzás van, jól ismert partnerrel, társsal, stb.

Én viszont azt mondom, hogy az utóbbi ha szimpatikus az illető mehet olyannal is, aki idegen. Kérdés, hogy ha egy jóképű, vonzó idegen csókolgat, cirógat, simogat egy nőt, azt utóbbi élvezi-e?

187. 635da491de (válaszként erre: 185. - 5faeea2860)
2010. szept. 29. 23:27

Hogy mit élünk meg? Nagy tapasztalataim nincsenek az első látásra történő szex tekintetében, mert azért lássuk be, kettőn áll a vásár. Számomra a lelki kielégülést az is megadhatja, ha ennek a kvázi idegennek örömet okozok, látom hogy ő is élvezi a dolgot, jól érzi magát, stb.

Nekem semmi bajom az előjátékkal, sőt én a klasszikus értelemben vett aktust szeretem elhagyni. Logikusan végiggondolva nem jó semmire. De mindegy ez nem ide tartozó téma, nem is nagyon értik sokan.

186. zzmm (válaszként erre: 185. - 5faeea2860)
2010. szept. 29. 22:00

Nekem 3 éve van párkapcsolatom. És létezik csupán szex a párommal is. Mikor egymásnak esünk, gyorsak, vadak és hevesek vagyunk. Nem mondom, hogy ez épp a lelki kielégülést okozza, de nem is mindig arra van szükségünk. Ilyen esetben nincs meg a 'legnagyobb kitárulkozás, mikor a teljes valódat adod'.

Ugyanígy lehet jó szex egy ismerőssel, egy laza kapcsolatban is. Ha tetszik, vonzódsz hozzá miért ne? És az is lehet ugyanolyan élvezetes.

Teljesen idegennel nem voltam még, de ha megvan a kellő vonzalom, miért ne lehetne jó a szex?

A szeretkezés persze teljesen más, az csak a szerelmemmel megy. Mert szerintem mi nők, sokkal több érzelmet viszünk bele ilyenkor, vagy nem tudom hogy fogalmazzak.. De nekem mindkettőre szükségem van. A szexre és a szeretkezésre is. Hangulattól függően..

185. 5faeea2860 (válaszként erre: 184. - 635da491de)
2010. szept. 29. 19:00

Ne ítélj,nem úgy értettem nem fokozom le a szexet,csak magamból kiindulva én nem tudnám elképzelni egy olyan férfival akit nem szeretek.Szeretkezni valakivel a legnagyobb kitárulkozás,mert a teljes valódat adod,olyasvalamit amit nem kap meg akárki.

A szex nagyon jó,akár önmagunkkal is,DE!!nem hozza a teljességet.

Most a különbségről beszélünk a megéléséről a szexnek és a szeretkezésnek.

másképp van kódolva a nő és a férfi.például nagyon sok férfi elhagyná az előjátékot,mert neki az nem lényeges,de a nőnél fontos a lelki ráhangolódás, a kényeztetés.

A szex a kívánásról szól amikor begerjed az ember elönti a vágy és azt akarja kielégíteni.

Most azt mondd meg nekem,ha pl találkozol egy nővel megkívánod, létrejön az aktus.hogyan éled azt meg lelkileg???hiszen vadidegenek vagytok egymás számára..ez komolyan érdekel,hogyan tud a lelked is kielégülni,mert a testé az megvan,de mit éltek Ti meg ilyenkor???

figyelj,én nem vagyok prűd úgyhogy nyugodtan mondd ,amit gondolsz.

184. 635da491de (válaszként erre: 182. - 5faeea2860)
2010. szept. 29. 18:42

Szerintem a női ösztönök eleve mások mint a férfi ösztönök. A női ösztönök nem a szexre irányulnak, hanem inkább arra, hogy a partnert megszerezzék maguknak minél hosszabb távra, ha kell akár a szex segítségével. Nem tudom hogy ez tényleg valami belső ösztön-e, vagy csak jól végiggondolt érdekképviselet, miszerint ha lefeküdt velem akkor az enyém és vegyen feleségül, stb. :-))

A férfiaknak meg talán inkább a szexre irányulnak az ösztönei. Egyébként én sem fekszem le fűvel fával, aki nem tetszik az nem kell. De aki tetszik azzal adott esetben a szex is lelki kielégülést okoz és nem feltétlenül kell hogy utána állandóan vele legyek.

Akkor kielégültem, testileg lelkileg, de nem dől össze a világ ha nem jön hozzám feleségül.

Egyébként a Te mondanivalódban is benne van a szex lefokozása, miszerint az csak valami rossz dolog. Így azt már meg sem merem említeni, hogy úgy is lehet jó a szex ha nincs is partner a környéken, mert attól a múltkor valaki végképp kiborult itt. :-)))

2010. szept. 29. 11:38
Néha jó a gyors szex föleg ha valami olyan helyen vagy ohol nem lenne szabad és etöl lesz olyan izgi.De a párkapcsolatba is lehet ilyen de ott már inkább az össze bujás és a szeretkezés a jobb.szerintem.
182. 5faeea2860 (válaszként erre: 181. - 635da491de)
2010. szept. 29. 09:30

Nem vagyunk egyformák,de általánosságban a férfiaknak elég a "csak szex",a lelki kielégüléshez nem igazán ragaszkodnak.Látod...ez tipikus férfifelfogás,bűnös ösztönök kielégítése????Az ösztönök a vágyak vannak és megvannak mind a két félnél,de míg egy nő nem tud fűvel fával lefeküdni a férfinak ez nem okoz gondot./tisztelet a kivételnek/

A nőknél fontos ,legalábbis nálam így van,hogy a testiség mellé lelki kielégülés is legyen .

A szex nagyon jó..de nekem hiányérzetem támad ,ha csupán szex van , igénylem utána a lelki megélést is, a szerelmeskedés időigényesebb de minden téren kielégül az ember.Az együttlét ne csak mennyiségi,hanem minőségi is legyen.


Amikor szerelmeskedsz ,akkor nem az jár a fejedben ,ki mennyire féltékeny,ha mégis eszedbe jut..nem jutottok el az ágyig.vagy ha igen..akkor az megint "csak" szex lesz.

181. 635da491de (válaszként erre: 175. - 871a784b06)
2010. szept. 29. 02:03

Én csak abban látom a problémát, hogy a szeretkezést magasztaljuk az egekig, míg a szex meg valami egyszerű, degradált, lefokozott dolog, ami csak a bűnös ösztönök kielégítéséről szól?

Miért nem csak egyszerűen más az egyik mint a másik? A szeretkezéshez kapcsolódó szerelem mellé is fel lehet sorakoztatni negatívumokat. Van aki szerelemre hivatkozva féltékeny, van aki szerelemre hivatkozva zaklat másokat, vagy szenved ha reménytelen. Lehet néha egy jó szex többet ér valakinek... De miért minősítünk általánosan?

2010. szept. 28. 23:14

Tulajdonképp mindkettő jó.

A gyors szex is tud nagyon felüdítő lenni, de egy hosszú lélekkel teli összebújás az nagyon nagy magasságokba emel!

179. e8c814b51a (válaszként erre: 178. - 5faeea2860)
2010. szept. 28. 23:08
Csodálatos! És 100% ban igaz!
2010. szept. 28. 22:08

Azt hiszem ,hogy ez ide való idézet...........


A nőnek olyan szeretetre van szüksége, amely nem mulandó.

A nő – még a legérzékibb nő is – a lelkével szeret igazán,

s nincs olyan párkapcsolati tanács és szexuális trükk,

amely boldoggá tudna tenni egy olyan nőt, akit lelkileg nem szeretnek.

Akármilyen érzéki bravúr, vagy megrendítő testi gyönyör –

egy nőnek ez nem elég, mert az igazi gyönyörpontja nem bonctani helyen rejlik,

nem is, ahogy mondani szokás, az „egész testében”,

hanem az egész lelkében.

Minden olyan ölelés, mely csakis az „erogén zónák” ingerlésén alapul, kevés neki.

Egy nő „erogén zónája”: a lelke.

(Müller Péter)

177. zzmm
2010. szept. 28. 20:00

:)

szerintem mindenki egyre gondol, csak máshogy fogalmazza meg :D

176. 8575887b8b (válaszként erre: 175. - 871a784b06)
2010. szept. 28. 17:52
Nagyon okos gondolatok.Egyetertek Veled:)
175. 871a784b06 (válaszként erre: 163. - 71494e8723)
2010. szept. 28. 17:47

Ha 2 ember szereti egymást és szeretetből na és persze vágyból(de gondolom ritkábban teszik ezt unalomból) szeretkeznek, akkor

az akkor is szeretkezés, ha letépik egymásról a ruhát mert annyira kívánják egymást, és olyan hévvel szeretkeznek, hogy kő kövön nem marad körülöttük..ez akkor is szeretkezés, mert szeretik egymást. A különbséget próbáltam érzékeltetni a degradálódik szóval.

A másik, hogy ha találkozik 1 független férfi és nő egymással, és nagyon vonzónak találják egymás testét, testi vágy lobban bennünk, és lefekszenek egymással, akkor az szex, egyszerű szex, ami 2 test találkozásáról és testi kielégítéséről szól. Ami szintén lehet élvezetes és kellemes, mert miért ne lenne, de mégis másabb.

Én erre gondoltam mikor azt írtam, hogy ha 2 ember szereti egymást és úgy fekszenek le, akkor az mindig szeretkezés, és nem fokozódik le csak szexszé... Én így látom.

Amellett viszont a másik esethez gyakorlati szempontból nem tudok semmit hozzáfűzni, hiszen én még nem találkoztam olyan nővel, akivel csak azért lefeküdtem volna, mert vonzónak és szexinek láttam, na és persze mert vágytam volna a szexre. Így ebben nincs tapasztalatom. Szóval én a 2 fogalmat pusztán elméleti síkon hasonlítottam össze.

De úgy látom mindenki egyet ért, csak a fogalmakban, kifejezésekben ütköztek a vélemények.

174. 635da491de (válaszként erre: 169. - Castellina)
2010. szept. 28. 16:38

Látod ez érdekes kérdés. Ha egy jóképű, ápolt, vonzó pasi próbálna valakit megerőszakolni az jó lenne annak a valakinek? Lehet ha engem egy szexbomba szeretne megerőszakolni, nem mondanám hogy nem élvezném.:-))

Vagy akik erőszakoskodnak azok mind unszimpatikus, csúnya, rossz emberek? Egyáltalán mikor erőszak valami?

173. 635da491de (válaszként erre: 168. - Castellina)
2010. szept. 28. 16:34
Ez azért más dolog. Az előző hozzászólásodban idegenekről beszéltél. Én úgy értelmeztem azt mondod, hogy egy idegen nem lehet szexuálisan vonzó. Ellenben most egész másról van szó. Egy régóta ismert, de ezek szerint már nem vonzó emberről van szó. Nem az a kérdés, hogy úgy jó-e szexelni, ha valaki nem vonzó. Nyilván úgy nem jó. A kérdés az, hogy lehet-e valaki első látásra vonzó. Ahogy van szerelem első látásra, lehet-e szex első látásra. Szerintem igen, én legalábbis képes lennék rá úgy gondolom. De azt nem tudom, hogy általában egy nő is így van-e ezzel. Ugyanis sokan azt hangoztatják, hogy az ilyen kvázi ismeretlenül történő szex eleve nem lehet jó. Ha valaki meg valakivel már vagy 20 éve csinálja, az tuti jó. Pedig nem biztos, hogy így van ezek szerint.
172. 88bea36763 (válaszként erre: 168. - Castellina)
2010. szept. 28. 13:56

Nagyon nagy a különbség, ha

- valaki taszít

- valaki nem vonz

- valakit vonzó számunkra

- valakit vonzó és szeretünk is.


Szerintem ott van a minimum, hogy vonzó számunkra. Mindegy, hogy csak szexuálisan, vagy az egész lénye miatt, de az alatt nem érdemes kezdeni.

171. Castellina (válaszként erre: 170. - Zzmm)
2010. szept. 28. 13:35
Erről beszélek én is, de itt ezt nem akarják megérteni. Mindenáron be akarják mesélni, hogy a szex a lényeg és mindegy kivel.
170. zzmm (válaszként erre: 169. - Castellina)
2010. szept. 28. 12:27

A szex olyannal jó, akihez vonzódunk. Ha nem érzelmileg (szerelem) akkor testileg..

De a vágy, a vonzalom fontos..

2010. szept. 28. 11:31
Akiket megerőszakolnak, akkor miért nem élvezik, ha a szex mindenkivel jó?
168. Castellina (válaszként erre: 167. - 635da491de)
2010. szept. 28. 11:19

Ha arra vagy kíváncsi, hogy szexeltem e úgy, hogy nem volt érzelmi vonal, akkor igen. Kihülőben lévő kapcsolatomban, rossz házasságban volt benne részem, amikor a pasit a hátam közepére se kívántam..

Hiába a szex iránti vágy, ha a másik ember taszít..

tudod milyen rossz az? az ellenségemnek nem kívánom!

167. 635da491de (válaszként erre: 166. - Castellina)
2010. szept. 27. 22:36

"Idegenekkel csak a szexuális kielégülésért, na az nem megy, vonzalom és vágy nélkül."


Próbáltad? Csak hogy ilyen biztosan állítod. Mert a múltkor itt azt mondta valaki nekem, hogy valamit nagyon nem akart, de aztán mégis kipróbálta. És aztán nagyon megkedvelte, azóta is rendszeresen csinálja. :-))

166. Castellina (válaszként erre: 160. - 871a784b06)
2010. szept. 27. 21:15

Na ez az erről beszélek én is!

Volt olyan kapcsolatom, hogy testi szerelem, de szerelem volt. Kívántuk egymást és szerettük is egymást, és vadul is szexeltünk, de ahhoz kellett a szexuális vonzalom. Ha az nincs meg, akkor nekem nem megy a szex. Idegenekkel csak a szexuális kielégülésért, na az nem megy, vonzalom és vágy nélkül.

❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook