Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Szerelem mindenek felett? fórum

Szerelem mindenek felett? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5
17. Popelyné (válaszként erre: 1. - Noarashi)
2013. márc. 29. 13:20
Olvastad a fórumomat,hogy pon ezt a kérdést tetted fel? Igen a szerelem mindent felül ír.... akár 3gyerek sem akadály neki. Kolléganőmmel beszéltem ma pont erről. Első férjével pont ilyen helyzetbe került mint én, és igen náluk is felül írta a szerelem...elhagyta 3 gyerekét,lakását családját.. Ha egy férfi szerelmes nem számít neki a gyerek sem, tudjátok a nő mindig magának szüli a gyereket... Nagy igaszság! Fórumom: A párom szerelmes-a kozmetikusomba
16. zsanci79 (válaszként erre: 14. - Noarashi)
2013. márc. 29. 13:07

Nekem csak az nem fér a fejembe, hogy két felnőtt ember, akik - jó esetben - fülig szerelmesek voltak egymásba, egy válás után miért fordulnak ki magukból, és viselkednek úgy a másikkal, mintha egy utolsó ember lenne a földön..... pláne ha gyerek is van, és rajta is csattan az ostor.

Sajnos sok ilyet látok, s jómagamnak is van tapasztalata benne.

Nem tudnak az emberek felelősségteljes felnőtt emberként viselkedni. valószínű sosem voltak azok, ha ide fajul a dolog.

15. zsanci79 (válaszként erre: 4. - Hamyka)
2013. márc. 29. 13:00

:) Ez jó!

Nő vagyok, megértem már egy s mást, és nem a férfiakat védem. DE! Milyen érdekes, hogy neked erről kizárólag az ugrott be, hogy csakis a férj boríthat..... ejjj

2013. márc. 29. 13:00

A másik oldal a piszkos anyagiak...ha körülnézek, azt látom hogy szinte mindenki előbb vagy utóbb elválik, veszít mindent, gyerektartás, pereskedés, vagyonmegosztás.

Szép szavak azok, hogy boldogság, meg szerelem. Mégis aztán azt látni, hogy a pasi aki szerelmet vízionálva borított mindent, küzd az exel, az aktuális morog a mostohagyerekek miatt, a gyerektartás túl sok, vagy túl kevés.

Nem azt mondom, hogy régen aztán hú de jók voltak az emberek.

De ma túl könnyen borítanak mindent, csak mert nem szerelmesek. De a szerelem az sosem örök. Akkor ezek szerint pár évente mindig dobbantani kell?

13. szimba (válaszként erre: 10. - Noarashi)
2013. márc. 29. 12:52

És a másiknak joga van ahhoz, hogy elvárja, maradjanak vele, hogy ő ne legyen boldogtalan? Legyen akkor inkább a másik? Marhára szeretheti, ha ezt kívánja neki... Lehet, hogy csak a kényelem, a biztonság a fontos neki?

Nekem az a tapasztalatom, hogy legtöbbször az elhagyott, "bologtalan" fél is megtalálja előbb-utóbb a boldogságot más oldalán.

12. 1fbc7619c9 (válaszként erre: 10. - Noarashi)
2013. márc. 29. 12:51
Azzal mindketten boldogtalanok hosszú távon ha az egyik már nem szerelmes a párjába.Vagy éppen másba az ,de a család ,gyerek miatt nem borít,hanem elnyomja az érzelmeit.
11. szimba
2013. márc. 29. 12:47

Bár nálunk nem volt gyerek, de abszolút megértem és nem haragszom a volt férjemre, mert elhagyott egy harmadikért. Nem volt már szerelmes belém, és nem volt velem boldog. Remélem, most az, mert jó ember és megérdemli. És bár én sem voltam már szerelmes belé, nem hagytam volna el. Így viszont én is megtaláltam a páromat, újra szerelmes vagyok, és sokkal boldogabb, mint előtte. :-)

Biztos, hogy a gyerekével egyedül maradó nőnek nehezebb, de én is azt gondolom, mint előttem páran, hogy nem szabad a gyerekkel "zsarolni" a másikat.

2013. márc. 29. 12:47
No de meddig van jogunk a boldogsághoz? Annak árán is, hogy a másikat ezzel boldogtalanná tesszük?
9. 1fbc7619c9 (válaszként erre: 1. - Noarashi)
2013. márc. 29. 12:45
Igen!
8. 342402de6d (válaszként erre: 5. - Noarashi)
2013. márc. 29. 12:41
Igazi boldogság legfőbb jellemzője a béke,a belső béke.....szerelem nélkül is lehet boldog az ember...
7. Bella 13 (válaszként erre: 5. - Noarashi)
2013. márc. 29. 12:38
Szerintem ha valaki elégedett az életével, és úgy érzi, hogy révbe ért, akkor kell, hogy szeresse a társát. Nálam ez a kettő egyet jelent. És ha valaki elégedett, akkor abba nem tud egy 3. beférkőzni semelyik oldalon. A gyerekkel meg nem érdemes takarózni, mert neki a legfontosabb a kiegyensúlyozott családi háttér. Szerintem.
6. GabCSIGAbcsi (válaszként erre: 1. - Noarashi)
2013. márc. 29. 12:37
Igen, mindenkinek joga van a boldogsághoz és ha ehhez az kell, hogy új életet kezdjen akkor menjen! A gyereknek sem jó, ha azt látja, hogy anya meg apa nem szereti egymást+ esetleg arra is rájön, hogy anya vagy apa "félrekacsint"...
5. Noarashi (válaszként erre: 2. - Bella 13)
2013. márc. 29. 12:35

Hát ez az. De olvasok itt is olyan történeteket, hogy nem is tudom, kinek mihez van joga....

És mi a boldogság? Van az úgy hogy pusztán csak elégedett az ember az életével.

4. hamyka (válaszként erre: 1. - Noarashi)
2013. márc. 29. 12:35

na ez is 1 jó kérdés :)


1 családot szétszedni 1 másik emberrel szerintem nem jó dolog mert meg sinyli a gyerek és lehet késöbb a férj meg is bánja a döntését.... lehet még azt is megbánja hogy családot tervezett...

2013. márc. 29. 12:35

A szerelem öl, butít és nyomorba dönt!

(Ezért nem is kellene......most már azért sem.)

2013. márc. 29. 12:34
És ahhoz joga van, hogy esetleg boldogtalanul éljen le egy életet egy olyan társ mellett, akit nem is szeret?
2013. márc. 29. 12:32
Vajon mennyire a szerelem az első? Sok olyan történet van, hogy jól élnek, gyerek, kutya, kert miegymás...aztán egyikük szerelmes lesz másba, és borít mindent. Tehát a szerelem mindent felülír? Joga van egy embernek a szerelem nevében felrúgni egy házasságot, nehéz helyzetbe hozni a gyerekeket?
1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook