Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Szerelem mindenek felett? fórum

Szerelem mindenek felett? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5
47. ittmost (válaszként erre: 45. - 1fbc7619c9)
2013. márc. 29. 14:26

Hát én sem láttam..ettől még BIZTOS,hogy van kivétel,akár kétjegyű százalék is:Ezért is írtam,hogy általában-ami nekem olyan 80% körülit jelent.

Mindenesetre bennem gyanakvást ébreszt,aki ennyit törődik a külsejével,hogy valószínű magához hasonló nőt akar(ami egyébként jogos,nem vitatom),és lehetőleg minél mutatósabbat,fiatalabbat-folyamatosan.

Vagy ennyire nem elégedett az eredeti külsejével,hogy ennyit kell rajta szépíteni,hogy el tudja magát fogadni vonzó férfiként.

46. Bella 13 (válaszként erre: 44. - Noarashi)
2013. márc. 29. 14:24

Persze, hogy nem! Én sem vagyok mindig 100%-ban boldog, mindenkinek vannak gondjai, bajai, de ezek nekem nem a párkapcsolatomból fakadnak. A környezetemben több kapcsolat is zátonyra futott a közelmúltban, ezekből is próbálok tanulni, és a mások által vétett hibákat nem elkövetni.

Nagyon nehéz dolog az életben ezeket kezelni, és mindig mindenre odafigyelni. Lehet, hogy amit én tökéletesnek hiszek, és nekem az is, másnak meg sem felelne. Emberek vagyunk különböző igényekkel és elvárásokkal.

45. 1fbc7619c9 (válaszként erre: 42. - Ittmost)
2013. márc. 29. 14:17
Mondjuk én még az életben sem láttam ilyen szolis ,konditermes fazont átlag nővel sem .Mert itt a külső dominál,minden téren.De lehet,hogy van kivétel,azt nem vitatom.
44. Noarashi (válaszként erre: 33. - Bella 13)
2013. márc. 29. 14:16

Szerintem is csak azt lehet elcsábítani, aki hagyja magát.

De olyan meg nincs, hogy minden tökéletes és non-stop boldog az ember.

És aki előbb írta, talán neki van igaza. Egyéntől függ, hogy mi a fontos, a szeretet, biztonság, nyugalom, vagy a szerelem, lángolás.

Ez utóbbi a válóperes ügyvédek álma :)

43. ittmost (válaszként erre: 40. - 1fbc7619c9)
2013. márc. 29. 14:12

:D

jajj..na.

most ez hirtelen,a másik hsz után,kicsit meglepett:)

42. ittmost (válaszként erre: 38. - Bd55e3f068)
2013. márc. 29. 14:11

Ilyen színvonalon nem érdemes még ellen példát sem mondanom.

Nem bírom a végletes megfogalmazásokat.

A sörhas,és a heti 2 szoli férfinak,az ég és föld.

De te nyugodtan leírhatod ilyen végletesen is,ha neked ez jól esik:.a túl sokat szépítkező férfiak kizárólag a párjuknak akarnak tetszeni.Hátha neked elhiszik.

41. Popelyné (válaszként erre: 35. - Ittmost)
2013. márc. 29. 14:09
Nem,de ráhibáztál pont szolizós-konditermes fajta, magára adó,kicsit piperkőc. Korát letagadja,meghazudtolja,haverjai mind fiatalabbak nála...
40. 1fbc7619c9 (válaszként erre: 35. - Ittmost)
2013. márc. 29. 14:06
Igazad van.Teljesen!
39. Noarashi (válaszként erre: 36. - Ittmost)
2013. márc. 29. 14:06

Hát igen, mondassz valamit.

Gyűlölködős légkörben nem lehet jó felnőni...

38. bd55e3f068 (válaszként erre: 35. - Ittmost)
2013. márc. 29. 14:04
Ez nem igaz még általában sem. Attól még, hogy valaki nem növeszt sörhasat és a körömvágás-borotválkozásnál többet fordít a külsejére, még nem csapodár.
37. ittmost (válaszként erre: 35. - Ittmost)
2013. márc. 29. 14:04
elakasztani= leakasztani
36. ittmost (válaszként erre: 28. - Noarashi)
2013. márc. 29. 14:03

Az utolsó 2 mondatodban ne legyél biztos.

Itt a hoxán is nagyon sokan elmondtuk,hogy bár mentek volna külön a szüleink..ahelyett,ami volt,amit látnunk kellett.

35. ittmost (válaszként erre: 23. - Popelyné)
2013. márc. 29. 14:01
A te párod az nem egy megelégedős fajta valószínűleg.A kondizós-szoláriumozós férfiak általában nem a párjuknak akarnak tetszeni.Aki ilyen helyekre jár gyakran és rendszeresen,az egy külsőcentrikus ember,és nyilván mindig el akarja akasztani a legcsinosabb,és legfiatalabb nőt,akit lehet.Benned ez sose merült fel,hogy ezért csinálja?
34. Bella 13 (válaszként erre: 20. - Mazsinka)
2013. márc. 29. 13:59
Egyetért kell értsek veled!
33. Bella 13 (válaszként erre: 19. - Popelyné)
2013. márc. 29. 13:57
Ha minden tökéletes, és boldogok vagyunk, akkor a kapcsolatunkba nem férkőzhet bele egy 3. személy. Próbálna csak velem bármelyik férfi is flörtölni, asszem hamar elmagyaráznám neki, hol van a helye! Csak azt lehet elcsábítani, aki hagyja magát.
32. ittmost (válaszként erre: 16. - Zsanci79)
2013. márc. 29. 13:56
szerintem azok valószínűleg sose szerették egymást,csak szerelem volt,vonzalom,vágy,lángolás.Tisztelet és szeretet,megbecsülés nem.
31. ittmost (válaszként erre: 11. - Szimba)
2013. márc. 29. 13:55
Bölcsen intéztétek..bár úgy azért jóval könnyeb,ha te sem voltál már szerelmes belé.
30. ittmost (válaszként erre: 14. - Noarashi)
2013. márc. 29. 13:54
Nem "kell" dobbantani,csak van,aki tud szerelem nélkül élni,van,akinek meg üres nélküle az élete,vagyis úgy érzi.Szerintem ez azért látszik már az ismerkedős időszakban,hogy a másik félnek hol van a hangsúly,mire vágyik leginkább:nyugalomra,harmóniára,vagy pezsgésre,lángolásra.De beszélni is lehet erről:)
29. Bella 13 (válaszként erre: 11. - Szimba)
2013. márc. 29. 13:52
Ez maximálisan inteligens hozzáállás. Jó ilyet is olvasni!
2013. márc. 29. 13:51

Kedves Popeyné! Olvastam a fórumod. Meg itt sokat szoktam olvasgatni. Én még nem voltam házas, sőt nagyon hosszú ideig tartó párkapcsolatom sem volt.

De számomra a házasság többről szól mint a szerelem. Tesznek emberek könnyen esküt, aztán első bökkenőre, vagy kangörcsre dobbantanak.

A másik, hogy totál anyagi csőd egy válás, a gyereknek egy trauma, mert lehet azzal nyugtatni a szülőknek magukat, hogy jobb lesz a gyereknek. A gyerek a saját anyját és apját akarja. Még ha rossz is a kapcsolat.

27. ittmost (válaszként erre: 10. - Noarashi)
2013. márc. 29. 13:50

Ez egy nagyon nehéz kérdés.

Igazából a másiknak nem szabadna boldogtalannak lenni attól,ha elhagyják(ezt a mondatot lentebb folytatom).Mivel valószínű senki sem a tökéletes boldogságból lép ki/félre,tehát a megcsalt/otthagyott fél sem boldog már akkor,mikor a másik lép.(tehát nem a boldogsából lesz hirtelen,a másik miatt boldogtalan)Csak jobban bírja a nehezebb időket,vagy épp neki kényelmes az,ami a másiknak nehéz.

Szóval nem "szabadna" boldogtalanak lenni,legfeljebb szomorúnak,csalódottnak..de ezekből az érzésekből fel lehet állni.

A boldogtalanságból sokkal nehezebb..ezért nem érdemes a boldogságunkat a párunkon,mint kizárólagos másik pilléren nyugtatni.

26. Popelyné (válaszként erre: 15. - Zsanci79)
2013. márc. 29. 13:43
Szerintem egy bizonyos esetről beszélünk...
25. Popelyné (válaszként erre: 14. - Noarashi)
2013. márc. 29. 13:42
Párom ezek szerint ilyen tipus, 2*rak ki egy nőt ugyanabból a házból,ugyanúgy visz mindent a nő, és ugyanúgy újrakezdi, majd 6-8-10évente ezt megismétli....
24. vacsa (válaszként erre: 20. - Mazsinka)
2013. márc. 29. 13:33
Tökéletesen megfogalmaztad:)))
2013. márc. 29. 13:30
Lányok, a szerelem,ideig-óráig tart,a házasság, kapcsolat nem arról szól hogy összecsiszolódunk,harcolunk,küzdünk egymásért, aztán megérdemelt kakasdombunkon leéljük az életünket szeretetben, békében,boldogságban, megelégedve magunkal és a társunkal? Kicsit régimódi vagyok..
22. bd55e3f068 (válaszként erre: 10. - Noarashi)
2013. márc. 29. 13:27
Ha valaki boldogtalan, akkor (leszámítva nagyon sarkos végleteket) maga tehet róla. Az élet az alkalmazkodásról szól.
21. Popelyné (válaszként erre: 5. - Noarashi)
2013. márc. 29. 13:27
AZ utolsó modatod nagyon betalált. Ha túl szép és jó minden akkor azt valami mindig megtöri...
2013. márc. 29. 13:25

Nincs túl nagy tapasztalatom ilyen téren, de úgy tudom elképzelni, hogy nem előzmények nélkül történik az meg, hogy egy ember beleszeret valaki másba. Aki otthon nem kapja meg a törődést, a mindennapi figyelmet, szerelmet, szexet, boldogságot, és mindent, ami egy jól működő kapcsolathoz kell, az előbb lesz fogékony új lángolásokra, egy beszürkült családi élettel bíró emberre előbb fog rátalálni az a szikra, ami egyszer benne is ott élt, csak a párjával ketten hagyták kialudni.


Közhelyes, de valahogy úgy gondolom, hogy napról napra kell tenni a kapcsolatért, hogy úgy feküdj le aludni, hogy ma sem vesztünk össze, ma is megöleltem, megszeretgettem, tudattam, hogy mennyire szeretem, ma is elmondhatta nekem a baját, ma is tettem egy kis pluszt ebbe a közösbe, amibe persze ő is pakol rendszeresen.


Egy ilyen egységet nehéz megbontani egy új szerelemmel, és ha valamelyik fél meginogna egy kicsit is, akkor mindig a meglévő kapcsolaton keletkezett réseket kell betölteni, nem mást építeni az alapoktól, nem hagyni, hogy teljesen összedőljön, nem másfelé kacsintgatni.


Ha már megtörtént a baj, és jó nagy, akkor hagyni kell a másikat. Őszintén hiszem, hogy ha két ember imádja egymást, és napi szinten tesz azért, hogy ez ne változzon, akkor hosszú évek után sem lesz a kapcsolatuk megbontható, hacsak nem egy olyan emberhez ment hozzá, akit nem is ismert igazán, hacsak nem egy meggondolatlan, rossz és irracionális döntést hozott már az esküvője napján. Nyilván egy ilyen kapcsolat nem fog fejlődni sehová, és bizony nagy eséllyel tönkre is fog menni.

19. Popelyné (válaszként erre: 2. - Bella 13)
2013. márc. 29. 13:25
Nem tudod amig nem kerülsz bele egy ilyen helyzetbe,minden tökéletes,boldogok vagtok,szép gyerk,kocsik,házak, és mégis jön egy fiatalabb,csinosabb, fogja a flört jeleit ami a férjed részéről természetes mindeni felé és már meg is van a baj...
18. bd55e3f068 (válaszként erre: 1. - Noarashi)
2013. márc. 29. 13:23
Joga van, értelme nem biztos.
1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook