Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Szemüveges kisbaba fórum

Szemüveges kisbaba (beszélgetős fórum)


1 2
9. arrival (válaszként erre: 7. - Meli0114)
2011. okt. 16. 21:42

Nem rondítod el, ez az ő érdeke!


Épp a napokban olvastam itt egy anyukát, akinek zöldhályoggal született a gyereke. Imádkoznak, hogy minél tovább lásson, minél később vakuljon meg.

Ez a tragédia.

És nem az, ha a kislányod szeme fél évig le lesz ragasztva.

2011. okt. 16. 21:40
(én is kiskorom óta szemüveges vagyok, persze nem örülök neki, de ez legyen a legnagyobb bajom)
2011. okt. 16. 21:39
nem bandzsa, hanem kancsal, de amióta hordja a szemüveget azóta nem kancsalít, én ezt veszem észre, de majd a kontrollon kiderül, mert azt mondta a doktornő hogy ha szemüveg nem húzza ki a kancsalságát akkor le kell ragasztani a jó szemét. hát az már csak hab lenne a tortán, azt a gyönyörű arcát így elrondítani....úgy sajnálom kincsemet.
6. arrival (válaszként erre: 3. - Meli0114)
2011. okt. 16. 21:39

Igaz egészségügyes vagyok, de nem szemész, viszont a gyerekkori látászavarok szerencsére jól kezelhetőek.


Lényeg, hogy használja a szemüveget. Nagyon fontos, gondolom a szemész is mondta.


Persze tudom, nem ez volt a kérdésed, csak biztatlak, hogy nem lesz gond, csak használjátok a szemüveget, és ne fogd ezt fel tragédiának, mert nem az.

5. BayBanya (válaszként erre: 1. - Meli0114)
2011. okt. 16. 21:36

szia! először is bocsánat, nem vagyok anyuka...:(

jól értem, kicsit bandzsít a lányod, ugye?

én három évesen kaptam szemüveget, de furcsának tartom, hogy ilyen apró korban ráadják ... :S

Ne aggódj, minden rendben lesz :)

Ha a szemüveg nem fogja helyrehúzni, akkor sem kell hogy kétségbeess, mivel ilyenkor még könnyen nyújthatóak a szemidegek, a szemüveg igen erősen meg fogja tornáztatni őket. Biztosan javulni fog :)

4. Pné Veronika (válaszként erre: 1. - Meli0114)
2011. okt. 16. 21:35

Szia!

Igaz, hogy az én fiamnak nem ilyen pici korában, de neki is rossz volt a szeme.

Ovisan derült ki, hogy a jobb szemére 2-es, a balra 6-os lencse kell, ráadásul másfél évet takarni kellett neki a jót.

Már eltelt 10 év. 1,5-es és 3-as a lencséje, és 18 éves koráig tud még javulni.

Csak annyit tudok mondani, hogy bízz a gyógyulásában, kitartást és jó egészséget kívánok nektek.

3. meli0114 (válaszként erre: 2. - Arrival)
2011. okt. 16. 21:33
gondolod hogy ekkora dioptriát ki lehet nőni?
2011. okt. 16. 21:32

Kis drága...

Viszont jó hír, hogy kinövik :), fel a fejjel!

2011. okt. 16. 21:30
kicsi lányom öt hónapos. négy hónapos korában a doktornő azt mondta hogy picit befelé néz,m vigyem el gyerekszemészhez. Elvittem, kettőhöz is. Nagyon rossz a szeme, +7,5 és +8. szemüveget kapott.már két napja hordja. olyan anyukákkal szeretnék beszélgetni akik jártasak ebben a témában,gyermekük szemüveges.várom a tapasztalatokat, hogyan vették az akadályokat. javult e a kicsi szeme stb..... szükségem van arra hogy mások történetiből erőt merítsek.....
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook