Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Mi lehet a baj az új szemüvegemmel? fórum

Mi lehet a baj az új szemüvegemmel? (tudásbázis kérdés)


1 2
60. simple (válaszként erre: 59. - S.Nikolett1980)
2013. okt. 5. 13:29
Ezt mondtam neked az elején, nincs olyan, hogy meg kell szokni. Ha fáj a fejed, szemed benne, akkor az a szemüveg nem jó! Szegénykém és másfél hónapig szenvedtél. De a lényeg, hogy megoldódott.
2013. okt. 5. 13:04
Sziasztok! Megígértem, hogy megírom mi is lett a vége! Szóval másfél hónapig "szoktam" a szemüveget, a végén már oda jutottam, hogy estére megfájdult a fejem, a szemeim pedig baromira elfáradtak. Tehát, vissza a boltba. Elmondtam, hogy valami nagyon nem stimmel, erre a nő azt mondta, hogy adjam oda a régit is megnézi rajta még az optikai csiszolást is. (nem tudom eddig miért nem nézte meg) Elment hátra, majd amikor vissza jött azt mondta, hogy csak arra tud gondolni, hogy a csiszolási technikát nem tudom megszokni. Kiállított egy papírt, amin az szerepel, hogy lencse garanciális cseréje. (itt jegyezném meg, hogy a másik csaj azt mondta, hogy ha nem jó ez a fajta lencse, akkor csináltatnom kell egy másikat, persze pénzért) Most, akkor mitől lett hirtelen garanciás? Szóval három hét múlva rájuk csörögtem, hogy mi újság a szemüveggel, közölték, hogy készen van. Miért nem hívtak? Nem tudom mióta ültek rajta, bezzeg, amikor csináltattam és fizetni kellett érte tudtak hívni, hogy készen van! Bementem, tökéletesen látok a szemüveggel, nem zavaró egyáltalán. Ami viszont fura, hogy most is rajta van az a fajta csiszolás (hogy nem torzít a széleken) viszont a garanciakártyán 1 dioptriával több van feltüntetve, mint az eredetileg kiállított papíron. És a lencse vastagsága is nagyobb. Hát ez lett a vége, ezzel már nem vagyok hajlandó foglalkozni, ami viszont biztos, hogy ide soha többet nem megyek. Azért írtam ezt most le, hogy hátha más nem esik abba a hibába, mint én, hogy ha azt mondják, hogy szokja a szemüveget, akkor bele is megy. Valaki írta itt nekem, és ezzel teljesen egyet is értek, hogy "mit kell szokni egy szemüvegen, az vagy jó vagy nem!" Legyen ez a végszó!
58. s.Nikolett1980 (válaszként erre: 57. - Simple)
2013. júl. 29. 21:01
szerintem, mivel a keret nem állt megfelelően ezért a lencse sem. azért fáradt el a szemem és ezért könnyezett. azért még tudósítok, hogy változik e még valami. sort kerítek arra is, hogy beméressem másik boltban.
57. simple (válaszként erre: 56. - S.Nikolett1980)
2013. júl. 29. 16:06
Hát ez azért jó hír, örülök neki hogy jobb lett. viszont azt nem teljesen értem, hogy a keretnek ehhez mi köze, hiszen azt mondtad hogy maga a szemed fáj benne, és könnyezik.
56. s.Nikolett1980 (válaszként erre: 55. - Simple)
2013. júl. 29. 14:49
Egyáltalán nem könnyezik, viszont késő délutánra, olyan 6-7 óra felé elég fáradt. De pont tegnap elmentünk itthonról és már vezetni is nyugodtan tudok. Azt gyanítom, hogy lehet, hogy szűk volt a keret, mert mostanra elég sokat tágult. Már nem nyúlkálok hozzá állandóan. Szerintem jó lesz ez! ;-)
55. simple (válaszként erre: 54. - S.Nikolett1980)
2013. júl. 26. 19:45
De látni is jobban látsz vele, nem fáj már a szemed nem könnyezik?
2013. júl. 26. 17:44
szia, egyre jobb a helyzet,már nem zavar annyira. lehet, hogy túl szoros volt a keret. már engedett egy kicsit így nem nyulkálok oda folyton, hogy igazgassam. lehet, hogy igaza lesz a nőnek.
53. simple
2013. júl. 26. 16:14
Na mi a helyzet a szemüveggel?
52. simple
2013. júl. 24. 09:11
Így van. Én a helyedben azt kérném hogy cseréljék ki a lencsét megfelelőre.
51. Ata06
2013. júl. 24. 08:54
Az üzletedben pedig kérheted a vezetőt, írhatsz a panaszkönyvbe, sőőt minden cégnek van vezetése, azoknak is írhatsz, ha nem együttműködőek!
2013. júl. 24. 08:29
Minden képpen elviszem máshova is. Megírom, hogy mit mondtak.
49. Ata06
2013. júl. 23. 22:26

Azért ez döbbenet!:O Két hétig szédelegj benne? Más se hiányzik, mint hogy elüssön az autó!

Én is azt mondanám, vidd el máshova megnézetni!

48. simple (válaszként erre: 45. - S.Nikolett1980)
2013. júl. 23. 16:34
Hát én továbbra is azt mondom hogy ilyen nincs hogy szokni kell. Vagy jó egy szemüveg vagy nem. Két hétig még rongáld a szemed?! Hülyék ezek? Valamit elrontottak, ez tuti. vidd el máshova bevizsgáltatni, mert ha ők vizsgálják nyilván azt fogják mondani hogy jó a szemüveg. Én oltári balhét csapnék!
47. s.Nikolett1980 (válaszként erre: 46. - Sgitti)
2013. júl. 23. 16:17
nekem is,de hátha tényleg jobb lesz.megíro,hogy mire jutottam.
46. sgitti
2013. júl. 23. 15:06

Nekem is cilinderes a szemüvegem, nemrég csináltattam újat. Az újban az első próbától tökéletesen láttam, csak mozgás közben volt egy kis fura, szédelgős érzésem. Ez azonban egy délután alatt elmúlt. Most már a régi szemüvegem fura.

Hallottam már olyat, hogy vannak, akik nem tudják megszokni a cilinderes lencsét, de jobb lenne egy másik optometristával megnézetni a szemedet és a szemüveget is. Nekem ez a szokd két hétig, kissé lerázós gyanús.

45. s.Nikolett1980 (válaszként erre: 44. - 32fab46f2a)
2013. júl. 23. 13:52
ma volta újra, megnézett egy optometrista. megvizsgálta a szememet, bemérte újra a szemüveget. azt mondta, hogy két hétig szoknom kell, mert előfordulhat, hogy nem ott van a fókuszpontja, mint a réginek. ha két hét után is rossz, menjek vissza, addigra kitalál valamit. hát nem tudom mire gondoljak. nekem a régi is cylinderes volt, úgyhogy nem az a gond.
2013. júl. 22. 22:33
Hú hát sajnálom, hogy így jártál a szemüvegeddel...olvastam, hogy cylinderes a szemed. Tavaly (10 év után) én is másik optikába mentem, mert sokkal közelebb van hozzám. Egy kedves kis optometrista csajszi volt, vagy egy órn keresztül vizsgálta a szemem, és megállapította, hogy nekem is cilinderes. 19 év alatt ezt senki nem vette észre...megcsináltattam az új szemcsit, a jobb szememmel minden oké, de a ballal ha oldalra nézek, akkor torzít. Illetve csak úgy frankó, ha kicsit sincs elmozdulva a szemüvegem. Most nem tudom ez azért lehet mert valójában nem cylinderes? Azért torzít? Visszamentem reklamálni, de azt mondták, hogy ez így jó...hát nem tudom. 19 éve szemüveges vagyoks sosem zavart. Most ott tartok, hogy gyűlölöm a szemüvegemet...csak egyenlőre nem tudok másikat csináltatni.....
43. s.Nikolett1980 (válaszként erre: 41. - Era06)
2013. júl. 22. 17:53
megnézem.
42. siss27 (válaszként erre: 40. - S.Nikolett1980)
2013. júl. 22. 17:52
Én még előtte gyorsan beméretném,hogy biztosra tudd az igazat.Mert,ha ez rendben van,akkor nem itt van a hiba.Akkor marad a csiszolás,vagy a cilinder dolog ennél a lencsénél,hogy az bekavarhat?Mondjuk ehhez nem értek,az enyém nem cilinderes.Az a poén még,hogy amikor visszavitted és elmondtad a gondot,ők mivel magyarázzák,hogy akkor mi okozza ezt az érzést?Nehogy már ne tudjanak rá normális magyarázatot adni.Ilyenkor bánja meg az ember,hogy változtat a megszokott jón.
41. era06 (válaszként erre: 39. - S.Nikolett1980)
2013. júl. 22. 17:40

Nem, de rögtön rájöttem ,mi a gond a vastagságról.

A jobb oldali lencsének a közepe, nem biztos hogy bal oldalt is középre esik, hiába egyforma a dioptria.

40. s.Nikolett1980 (válaszként erre: 36. - Siss27)
2013. júl. 22. 17:31
ja, egyébként tervbe vettem, hogy ha nem tudom velük rendezni a dolgot elviszem máshova is beméretni.
39. s.Nikolett1980 (válaszként erre: 37. - Era06)
2013. júl. 22. 17:30
és neked is ugyan az a két szemed dioptriája?
38. s.Nikolett1980 (válaszként erre: 36. - Siss27)
2013. júl. 22. 17:30
Ők ajánlották fel az aszférikus lencsét, persze + 10000-ért, mert az jobb állítólag. Merthogy nem torzít a széleken, ezért választottam. Nem gondoltam, hogy ilyen lesz, báááár szerintem nem azzal lehet a gond. Annyit töröm a fejem, eddig arra jutottam, hogy ha tényleg jó a dioptria, akkor csak a csiszolással lehet a gond. Lehet, hogy sz*rul rakta bele a keretbe. vagy ilyesmi.
37. era06 (válaszként erre: 33. - S.Nikolett1980)
2013. júl. 22. 17:29

Én úgy jártam, hogy alig találtam haza, forgott velem minden.

Semmi baja nem volt a lencsének, csak a jobb oldali lencsét a bal oldali keretbe rakták.

Ezért kérdeztem a formáját

36. siss27
2013. júl. 22. 17:19

Azt nem tudod esetleg megpróbálni,hogy egy másik üzletben beméreted a dioptriát?Mert az,hogy ők bemérték és stimmel,az egy dolog,azt mond amit akar.Bár az megint más kérdés,hogy neki abban esetleg mi a jó,ha nem azt teszi bele amit kéne.Egyébként ezt a mostanit direkt ezzel az aszférikus csiszolású lencsével kérted?Vagy hogy jött ez képbe,hogy ilyen lencse kellett,ha a régi nem volt az?Vagy maguktól csinálták ilyenre?

Nekem régen a szemészorvos csak fél dioptriát emelt az egyik szememen,merthogy az kell,hát mint kiderült nem kellett.Napok alatt nem bírtam megszokni,szédültem,összefolytak dolgok stb.Ezért lennék rá kíváncsi,hogy vajon azt kaptad-e amit kellett volna.

Nagyon car ügy az biztos.

2013. júl. 22. 16:22
figyeljetek, felhívtam KÉT fogyasztóvédelmet. mind a kettő azt mondta, hogy jegyzőkönyvet kell felvetetni és békéltető bírósághoz kell fordulni. :-O most mi van????????? szerintem ez garanciális probléma!!!!
34. s.Nikolett1980 (válaszként erre: 31. - Ata06)
2013. júl. 22. 16:20
van rá garancia. az a gond, hogy a régi nem aszférikus csiszolású, csak az új. most arra hivatkoznak, hogy azt kaptam amit kértem, de akkor miért nem látok? egyáltalán nem értem. valaminek lennie kell, hogy nem jó.
33. s.Nikolett1980 (válaszként erre: 32. - Era06)
2013. júl. 22. 16:18
ott csiszolták be a géppel. nem tartom valószínűnek, hogy felcserélték. a táblát külön-külön el tudtam vele olvasni, de ha már két szemmel néztem, olyan volt mintha nem lenne egyforma a két lencse. (nekem egyforma dioptriás mind a kettő)
32. era06 (válaszként erre: 30. - S.Nikolett1980)
2013. júl. 22. 16:05

Milyen a formája a lencsének?

Ha szerencséd van, csak felcserélték a jobb oldalit a ballal amikor betették.

31. Ata06 (válaszként erre: 30. - S.Nikolett1980)
2013. júl. 22. 15:35
Ha ugyanazt csinálták meg, akkor elvileg kell lennie garanciának rá!
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook