Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Személyiségfejlesztés, gondolkodás megváltoztatása, út a boldogabb élethez, konfliktusmegoldás - linkek fórum

Személyiségfejlesztés, gondolkodás megváltoztatása, út a boldogabb élethez, konfliktusmegoldás - linkek (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
30. ca43169457 (válaszként erre: 27. - 2bed2dfa3a)
2015. ápr. 29. 06:02
Lementettem, belenéztem, jónak tűnik a film, köszönöm.
29. 2bed2dfa3a (válaszként erre: 28. - 2bed2dfa3a)
2015. ápr. 28. 20:36

Hát sajnos ki lett törölve a link többi része. Még egy próbát teszek.

Tehát a hangoskönyvet úgy találhatjátok meg, ha megkeresitek a 4shared főoldalát, majd a keresőben levő link végére tesztek egy per jelet, és hozzámásoljátok az előzőből a "folder"-től kezdődően a link többi részét. Ha nem megy, írjatok privit, és küldöm a linket.

28. 2bed2dfa3a (válaszként erre: 7. - Michelle.r)
2015. ápr. 28. 19:21

Eckhart Tolle számomra az "aduász". Egyszerűen mindent visz. Eddig még nem találtam olyan tanítást, ami ennyire egyszerűen és érthetően, teljesen átfogóan választ ad alapvető kérdésekre.

Mi az oka a szenvedésnek és hogyan vethetünk neki véget? Számomra használható és alkalmazható választ kaptam, segített megszüntetni évtizedek óta tartó pánikrohamaimat, és teljes átformálódást indított el bennem. Való igaz, nem való mindenkinek. De aki először nem érti, ne vesse el, lehet hogy néhány hónap vagy év múlva a leghasznosabb tanításként tudja majd értékelni.

Eckhart Tolla: A most hatalma

Hangoskönyv, 80 részből áll. Itt meghallgatható:

folder/lDlARVoG/E_online.html

2015. ápr. 28. 16:52

Teremtés vagy evolúció - véget nem érő viták, tudományos és áltudományos elméletek sora a végtelenségig, végső válasz nélkül.

Egy filmet ajánlok, amely új szemszögből mutatja be a lehetséges kezdetet. Vallástól függetlenül, tudósok állítják, hogy világunk intelligens tervezés eredménye.

Az élet rejtélyének megfejtése - Darwin tévedett volna? (teljes film)

[link]

26. ca43169457 (válaszként erre: 24. - 2bed2dfa3a)
2015. ápr. 28. 05:51
Kösznöm, megnéztem, jó volt. Én most egy könyvet ajánlanék: Csernus Imre: A kiút.
2015. ápr. 27. 19:18

Hajlandó vagy változtatni? Akkor ezt a filmet feltétlenül nézd meg! A címe:

Louise L. Hay film - Éld az életed - Meg tudod gyógyítani az életed

[link]

2015. ápr. 27. 19:08

Ismét egy Luise L. Hay hanganyagot szeretnék megosztani. Idemásolom a videó alatt levő ajánlást, ez mindent elmond.

"Az Élet szeret téged, és a legjobbat akarja neked. Az Élet azt akarja, hogy helyreálljon a lelki békéd, és hogy belső örömre, magabiztosságra, valamint az önértékelés és önszeretet bőségére lelj. Ideje azonban felébredned, és elkezdened tudatosan úgy alakítani az életedet, hogy az kielégítő legyen, és elősegítse a céljaidat. Képes vagy rá, mindenki képes rá csak meg kell tanulnod, hogyan. Ezt szolgálja ez a kis kötet. Ehhez azonban használnod is kell a benne foglalt anyagot egy csukott könyv szavai soha nem teszik jobbá az életedet. Louise L. Hay az Éld az életed és Az erő benned van című bestsellerek szerzője a megerősítések erejéről és fontosságáról ír, és megmutatja, hogyan vehetjük hasznukat. A kezedben tartott könyv és CD továbbsegít azon a csodálatos élethez vezető ösvényen, amelyen az Éld az életed elindított. Nem csupán arra kapsz választ, hogy mik a megerősítések, hogyan kell megfogalmazni és használni őket, de a konkrét témakörök egészség, félelmek, kritikus gondolkodás, függőségek, megbocsátás, munka, pénz és gazdagság, barátok, szerelem, öregedés és gyakorlatok segítségével pozitív változásokat idézhetsz elő az adott életterületeken. A CD-mellékleten található hangfelvétel további segítséget nyújt azokkal a megerősítésekkel kapcsolatban, amelyeket a saját hasznodra fordíthatsz. Fogj hát hozzá!"

A videó: Luise L. Hay - Éld jól az életed most

[link]

2015. ápr. 27. 08:18
Sziasztok. Mindenkinek kellemes hetet és szép napot kívánok. Beálltam a munkafrontosok sorába, később jövök. Visszaolvasok.
22. 57e437462a (válaszként erre: 17. - 2bed2dfa3a)
2015. ápr. 26. 21:06

Szép estét! :)


Ahogy Vacsa írta az asszertiv kommunikációt, eszembe jutott egy könyv, amit nekem ajánlottak, és számomra is hasznosnak bizonyult. Az írók - Sue Hadfield és Gill Hasson - Asszertivitás a könyv címe.


Igazából youtube-on is elég sok van ezekből az anyagokból. Akiket említettem, csak rá kell keresni. :) Egyébként Lippai Marianna előadása nem csak azért ragadt magával, mert saját tragédiájából merít erőt, és ezáltal segít másoknak. Amit mond, az nagyon fontos. Például minden egyes nap fontos, és minden nap adjunk hálát azokért a dolgokért, személyekért akik körül vesznek. Mindig mondjuk el másoknak mennyire szeretjük őket, és bár fontosak az anyagiak, rá világít arra, ami ténylegesen számít.

21. 2bed2dfa3a (válaszként erre: 19. - Vacsa)
2015. ápr. 26. 20:05
Ha van neten megosztható anyagod, szívesen látjuk itt a linket.
20. 2bed2dfa3a (válaszként erre: 13. - C40efa00cc)
2015. ápr. 26. 20:03
Hogy érted, hogy nem nyűgöznek le? Elolvastad őket, és nem volt rád semmi hatásuk?
19. vacsa
2015. ápr. 26. 19:58
Én most asszertív kommunikáció témában olvasgatok, tanulgatok. Emellett Bagdy Emőke könyveit olvasom. Nagyon jók.
2015. ápr. 26. 19:57

Ez a film megdöbbentő dolgokat mutat be a világról. Feltárja, hogy mennyire kevés az, amit tudunk arról, ami körülvesz minket. Ha megnézed, átformálhatja a világról alkotott benned élő képet. A címe:

Mi a csudát tudunk a világról? 1.rész

[link]

(A film elején kb. másfél percig nincs hang.)

17. 2bed2dfa3a (válaszként erre: 12. - 57e437462a)
2015. ápr. 26. 19:52
Ha tudsz, bátran tegyél be linket, esetleg ami rád legnagyobb hatással volt, vagy amit éppen most olvasol vagy hallgatsz, ha neten elérhető. Én érzelmileg, lelkileg összetörve kezdtem el hallgatni/olvasni ezeket az anyagokat, és két év alatt szinte teljesen felépültem. Ezért is indítottam a fórumot, bízom benne, hogy mások is találnak itt segítséget. Szóval ha van link, oszd meg, hogy másnak is hasznos legyen.
2015. ápr. 26. 19:49

Louise L. Hay nevét már többen megemlítették itt, most egy videó linket osztok meg veletek. Számomra gyógyító volt mindaz, amit tőle hallottam, biztos hogy másoknak is segít.

Louise L. Hay: Éld az életed - oktató videó

[link]

15. grtm
2015. ápr. 26. 10:04
Nekem is tetszik ez a fórum. Valóban sok idő az átalakulás,
2015. ápr. 25. 23:38

Sziasztok!

Tetszik ez a fórum :) Keresem a megoldást, hogy hogyan fejleszthetném magamat. Főleg az indulat-kezeléssel vannak problémáim, meg egyebek, amiket már nagyjából megértek, hogy miért van, de hogy hogyan lehetne rajta változtatni még nem. Remélem itt majd találok ötleteket :)

2015. ápr. 25. 22:18
Rengeteg könyvet tudnék ajánlani a témában, de engem vajon miért nem nyűgöznek le?
12. 57e437462a (válaszként erre: 1. - 2bed2dfa3a)
2015. ápr. 25. 22:06

Szia :)


Nekem is már nagy szükségem volt a változásra az életemben. Különös, hogy legalább egy év telt el, mire rá bukkantam akár Louis L. Hay-re, vagy Brian Tracy-re, illetve Szabó Péterre. Érdemes rá keresni Lippai Mariannra is. Ezeket a személyeket követem mostanában, és lépésről lépésre haladva megváltoztattam a gondolkodásomat.


Csak ajánlani tudom. :)

2015. ápr. 25. 17:38

A vonzás törvényének alapjait mutatja meg ez a film. Ami nekem nem tetszik benne, hogy szerintem túl nagy hangsúlyt fektet a meggazdagodásra, de ettől eltekintve sok hasznos dolgot lehet belőle megtanulni. Ahhoz viszont kevés, hogy a vonzás törvényét megértsük, ahhoz további ismeretek megszerzésére is szükség van. Mégis ajánlom a filmet azoknak, akik még nem látták. Ez a vágatlan verzió, amiben Esther Hicks is szerepel.

A film címe: A titok

[link]

10. 2bed2dfa3a (válaszként erre: 9. - Zsizsmizs)
2015. ápr. 24. 17:30
Szuper videók, köszi hogy feltetted. Én is terveztem, hogy majd belinkelem. Néhány napja akadtam rá, még nem néztem mindet végig, de elképesztő információk vannak benne.
2015. ápr. 24. 15:53

Nekem egy tréning adott nagyon sokat. Erőszakmentes vagy együttműködő kommunikáció. Igazából nem is kommunikációs tréningnek mondanám, hanem egy nagyon komoly önismereti tréningnek.


Marshall B. Rosenberg: A szavak ablakok vagy falak c. könyvét is szívből akánlom.

És itt ez a 4 videó, ami bepillantást enged ebbe a gondolkodásmódba:


[link]


[link]


[link]


[link]


Azt azonben nem hiszem, hogy ezt otthon is el lehet sajátítani, azt hiszem kell hozzá a tréning, és a tréner. De életem egyik legjobb döntése volt elmenni egy ilyen foglalkozásra.

2015. ápr. 24. 09:00

Ismét párkapcsolattal kapcsolatos ajánlás. Ha nem érted, miért nem működnek a párkapcsolataid, talán ez a könyv megadja a választ. Nagyon sok nő kapcsolatfüggő, melynek gyökerei gyermekkorunkba nyúlnak vissza. A gyermekként meg nem kapott szeretetet felnőttként a párunktól próbáljuk mindenféle rossz módszerrel kikunyerálni, és már eleve rossz alanyt választunk hozzá. Nekem ez a könyv segített felismerni, hogy miért ment csődbe minden korábbi kapcsolatom, minden erőfeszítésem ellenére. A megoldáshoz az első lépés mindig a valódi probléma felismerése. Nekem ez a könyv ebben segített.

Robert Norwood - Nők, akik túlságosan szeretnek

[link]

2015. ápr. 24. 08:57

[link]


A módszere neve: csendo


Sokat vitatkoztam vele, személyesen is ismerem. Aztán elolvastam a könyvét és megértettem. Azóta sokkal könnyebb minden. Még mindig vitatkozunk, de nagyon sokat adott :) Ha hamarabb találkozom vele, 15 év kutatást spóroltam volna meg.


A továbbiak, akiktől nagyon sokat tanultam:


Louis L. Hay - a youtube-on több videoja is elérhető

Eckhart Tolle - szintén érdemes inkább rákeresni, meghallgatni. Tíz éve úgy dobtam el a könyvét, mintha égette volna a kezem :)) Ma már értem, haszálom a tudását.

2015. ápr. 24. 08:40

Szerintem nagyon tanulságos, mind a felismerés, mind az elkerülés okán az emberi játszmák c. könyv Eric Berne tollából.

[link]

5. 2bed2dfa3a (válaszként erre: 2. - Fincsi5)
2015. ápr. 24. 08:21
nem
2015. ápr. 24. 08:20

Először egy párkapcsolattal foglalkozó írásos anyagot szeretnék megosztani. A szerzője Biegelbauer Pál. Az írás több részből áll, ezért a főoldal linkjét teszem ide, és ott a "PÁRKAPCSOLATOKRÓL MÁSKÉPP" cím alatt találjátok a 12 részből álló írást.

[link]


Ez egyike volt azoknak az írásoknak, amik segítettek megváltoztatni a gondolkodásmódomat a párkapcsolatokról. Két éve kezdődött egy olyan párkapcsolatom, amit össze sem tudnék hasonlítani a korábbiakkal. Ez az írás is segített, hogy másképp viszonyuljak a páromhoz, másképp tekintsek a kapcsolatunkra.

2015. ápr. 24. 08:17
Több mint két évvel ezelőtt kezdtem ilyen dolgokkal foglalkozni. Rengeteg hanganyagot meghallgattam és könyvet, írást elolvastam azóta. A két év alatt teljesen átformálódott a gondolkodásom, és mára már az életem is, jó irányba. Évtizedekig áldozatként tekintettem magamra, állandóan szenvedtem, sokat sírtam, és többnyire csak a negatív dolgokat vettem észre az életben. Ha hasonlóan érzed magad, arra bátorítalak, hogy kezdj el hallgatni és olvasni ilyen anyagokat. Az átformálódás egy hosszú folyamat, ezért ne várj azonnali eredményt, de ha építő olvasmányokkal és hanganyagokkal táplálod az elmédet, az előbb-utóbb az életed minden területén pozitív változásokat fog hozni.
2015. ápr. 24. 08:12
Könyből élni?
2015. ápr. 24. 08:08

Üdvözlök Mindenkit!

Szívesen látok minden olyan embert ezen a fórumon, aki már használ személyiségfejlesztő olvasmányokat és/vagy hanganyagokat, és úgy érzi hasznosak számára. Aki még csak érdeklődik az ilyesmi iránt, annak pedig lehetőséget szeretnék itt adni, hogy találjon érdeklődésének megfelelő anyagokat.

A neten elérhető anyagokat szeretnék itt megosztani. Kérésem, hogy egy hozzászólásba csak egy linket tegyetek be, legyen leírva a szerző és a cím, és ha lehet egy rövid leírás is az anyagról. Jó lenne, ha megosztanátok a saját tapasztalataitokat is, hogy milyen segítséget nyújtott számotokra egy-egy könyv vagy hanganyag.

Remélem, össze tudunk itt gyűjteni olyan anyagokat, amikből mindenki hasznot meríthet.

1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook