Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Személyiségfejlesztés, gondolkodás megváltoztatása, út a boldogabb élethez, konfliktusmegoldás - linkek fórum

Személyiségfejlesztés, gondolkodás megváltoztatása, út a boldogabb élethez, konfliktusmegoldás - linkek (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
60. ca43169457 (válaszként erre: 59. - 2bed2dfa3a)
2015. máj. 12. 08:51
Köszönöm.
2015. máj. 11. 16:57

Ez az írás segít megérteni, mi az a Munka (The Work), és hogyan használhatjuk. Kivonat Byron Katie Négy kérdés című könyvéből.

[link]

2015. máj. 11. 16:55

Amikor megnéztem az első Byron Katie-videót, nem igazán értettem, mi is ez, de tudtam, hogy valami nagyon fontos dologról van szó. Utánanéztem, hogy pontosan mi ez a módszer, hogy működik, és megnéztem több videót. Két szóval jellemezném: hihetetlen és felszabadító. Nekem ezek jutnak róla eszembe. Tulajdonképpen arról van szó, hogy a gondolataink, amiket természetesen elhiszünk, valójában egyáltalán nem biztos hogy igazak. Sőt! A videókon mind azt láthatjuk, hogy a beszélgetés alatt a kérdések segítségével egy idő után mindenki arra jön rá, hogy gondolatainak vagyis hiedelmeinek az ellenkezője éppúgy igaz, sőt néha még igazabb, mint az, amit ő a beszélgetés elkezdése előtt hitt. Nekem nagyon tetszik a "Munka", és segített másképp tekintenem olyan személyekre, akik korábban megkeserítették az életemet.

Egy videó, ami megmutatja, hogyan lehet igaz az ellenkezője annak, amit hiszünk egy helyzetről és egy emberről:

[link]

Byron Katie: A férjemnek megértőbbnek kéne lennie

57. 2bed2dfa3a (válaszként erre: 56. - C40efa00cc)
2015. máj. 11. 16:35

Igen, és is így tapasztaltam, hogy valójában a lelkem mélyén már valahogy megvoltak ezek a dolgok, de nekem szükségem volt külső segítségre, hogy előjöjjenek. Amíg nem kerültem kapcsolatba ilyen jellegű anyagokkal, hiába voltak a lelkem mélyén, nem volt, ami előhozza őket. Azáltal kerültek felszínre, hogy pl. egy könyv olvasásakor mintha fény gyulladt volna az agyamban, és mindenem azt mondta, hogy "igen, tényleg így van. Hogy nem jöttem rá erre már korábban?" Vagyis nem mindenki jön rá ilyen dolgokra magától, segítség nélkül, hiába is vannak benne mindenkiben ezek a dolgok. Én teljesen más úton jártam évtizedekig, és nem kevés szenvedés és fájdalom után jöttem csak rá, hogy az nem jó út, rossz irányba visz. Nem kétlem, hogy vannak, akiknek nincs szüksége ilyen külső segítségre, talán tisztábban érzékelik a bensőjükből jövő útmutatást. Ha te is így vagy vele, meg tudom érteni, hogy számodra nem olyan fontosak az ilyen írások/hanganyagok. De én nagyra értékelem őket, mert kb. két év alatt átformáltak, és biztos vagyok benne, hogy ezek nélkül nem tartanék ott, ahol most tartok.

Aminek nem lehet hasznát venni a mai világban, azt én sem tartom értékesnek. Nyilván olyan dolgokra van szükségünk, amik éppen a mai világban segítenek hozzá a kiegyensúlyozottsághoz, a belső békéhez, és ezáltal a boldog élethez. Egyértelmű, hogy elvonultan viszonylag könnyű békésnek maradni, ezért én azokat a tanításokat szeretem legjobban, amik segítenek megőrizni az egyensúlyomat ebben a mai világban, bármi érjen is.

56. c40efa00cc (válaszként erre: 20. - 2bed2dfa3a)
2015. máj. 11. 09:08
Akkora gyűjteményem van már, hogy nem tudom, mikor érek a végére. Az a véleményem ezekről, hogy legfeljebb ráerősítenek arra, amit a lelked mélyén már régóta érzel. De olyan is van közöttük, aminek a mai világban nem igazán veszed hasznát. Esetleg akkor, ha elvonultan, magányosan élsz valahol távol mindentől. Ott biztos nem billentenek ki az egyensúlyodból.
2015. máj. 11. 08:47
Jó reggelt, kellemes napot Mindenkinek.
54. 2bed2dfa3a (válaszként erre: 53. - Bichi)
2015. máj. 10. 18:08

Köszönjük az ajánlást.

Hangoskönyvként meghallgatható, letölthető.

Gary Chapman: Egymásra hangolva - Öt szeretetnyelv a házasságban

A linket itt találjátok:

[link]

53. Bichi
2015. máj. 10. 08:25

Párkapcsolati kérdésben szerintem a best of: [link]

Mióta elolvastam úgy gondolom, hogy ezt a suliban kéne tanítani. Egyértelmű, csak senki nem gondol rá. Nálam bejött, pedig a válás szélén álltunk, és nem én akartam elmenni. Igaz, nem volt harmadik fél, csak "egyszerű" ellaposodás. Azóta minden happy, és eltelt pár év :)

2015. máj. 9. 19:44

Nagyon sok nő él le éveket, sőt évtizedeket bántalmazó kapcsolatban, anélkül, hogy ennek tudatában lenne. Hogy lehetséges ez? Úgy, hogy a párja soha nem bántalmazza fizikailag, viszont nap mint nap bántja a szavaival. Ez sok esetben egyáltalán nem durva szavak használatát jelenti, hanem egy alattomos módszert, amivel az együtt töltött évek alatt a bántalmazó teljesen uralma alá vonja az áldozat elméjét, valamint anyagi függőségi helyzetbe hozza, és fokozatosan egyre önállótlanabbá teszi. Az áldozatok általában nem ismerik fel, hogy milyen helyzetben vannak, évekig önmagukban keresik a hibát amiatt, hogy a kapcsolatukban érzik, hogy valami baj van, de nem képesek rájönni, hogy pontosan mi is a probléma, és legtöbbször önmagukat hibáztatják.

Ez a könyv valódi segítség lehet mindenkinek, aki ilyen kapcsolatban él. Segíthet felismerni a probléma forrását, és a megoldáshoz is gyakorlatias segítséget nyújt. Számomra ez a könyv hozta el a szabadulást.

Patricia Evans: Szavakkal verve

Innen letölthető:

[link]

2015. máj. 8. 17:02

Miért olyan nehéz elhagyni rossz szokásokat, hogyan tudunk kialakítani új szokásokat, mit tehetünk, amikor jön egy pánikroham... sok hasznos információ, tanácsok, és némi segítség önmagunk működésének jobb megértéséhez.

Szendi Gábor: Valódi változás

[link]

50. ca43169457 (válaszként erre: 49. - Michelle.r)
2015. máj. 7. 10:31
Megértelek...
49. michelle.r (válaszként erre: 47. - 2bed2dfa3a)
2015. máj. 6. 20:27
Nagyon szívesen. Mód felett bosszantó egy nőszemély :o)) Engem legalábbis nagyon felbosszantott amikor rájöttem, hogy mennyire igaza van.
2015. máj. 6. 16:19

Villás Béla.... nem is tudom, mit mondjak róla. Egy időben meghallgattam több hangfelvételt tőle, de bizonyos dolgok miatt aztán annyira taszított, hogy inkább nem hallgattam tovább. Ma viszont a hoponopono fórumban találtam utalást egy hangfelvételére, és meghallgattam. Nem mondom, hogy teljesen egyetértek mindennel, amit mond, de mégis úgy döntöttem, megosztom, mert nagyon sok hasznos gondolatot is találtam benne. Segíthet megszabadulni a romboló bűntudattól, valamint megérteni a megbocsátás fontosságát.

Villás Béla: A bűn

[link]

47. 2bed2dfa3a (válaszként erre: 46. - Michelle.r)
2015. máj. 6. 15:40
De jó, hogy belinkelted! Múltkor nézegettem az oldalt, de ezeket akkor nem láttam. Biztos, hogy meghallgatom őket, köszönöm.
2015. máj. 6. 15:37

Akinek kedves van, hallgassa meg ezeket a hanganyagokat. Szerintem nagyon jók:


[link]

45. 2bed2dfa3a (válaszként erre: 44. - Vacsa)
2015. máj. 6. 15:35
Köszönöm a visszajelzést, és a biztatást. :))
44. vacsa (válaszként erre: 41. - 2bed2dfa3a)
2015. máj. 6. 15:24
Ne hagyd abba:) Nincs sajnos időm mostanában, de amint lesz, nagyon jól jön majd ez a fórum :)
2015. máj. 6. 15:02

Én is általában házimunka végzése közben hallgatom a hanganyagokat, és sajnos kevés idő jut olvasásra, pedig rengeteg érdekes olvasnivalóm összegyűlt. Viszont találtam egy nagyon hasznos kis programot, amit egy ideje használok "olvasáshoz", vagyis könyvek meghallgatásához. A program neve SpeakBoard. Ez egy szövegfelolvasó program, és bár közel sem tökéletes, én mégis szeretem, mivel kevés időm van leülni olvasni, ezzel a programmal viszont már nem egy könyvet sikerült végighallgatni. Minden olyan anyagot felolvas, ami másolható. Ez azt jelenti, hogy pl. a Google Drive-ról megosztott könyveket nem olvassa, mivel ott nem működik a másolás funkció, viszont ha letöltitek a könyvet, akkor már felolvastatható a programmal. (Sajnos némelyik könyvnél akkor sem működik a másolás ((Copy)) funkció, még nem sikerült rájönnöm miért. Azoknál marad a hagyományos olvasás lehetőség.)

Aki szeretné használni a programot, itt megtalálja:

[link]

2015. máj. 6. 14:43

Már néhány napja azon forog az agyam, hogy a következő a Hoponopono könyv legyen, amit felteszek. De mivel akkor nem értettem egészen, amikor annak idején elolvastam, úgy gondoltam, mielőtt felteszem, újra elolvasom. És hát igen, biztos hogy nincsenek véletlenek. Úgy érzem, erre volt szükségem, és most értem, mi is ez az egész, hogyan működik, miért működik, hiszen nálam is működött, amikor használtam, csak aztán egy idő után abbahagytam. Még csak a könyv elején járok, de találtam egy fórumot, ami újabb motivációt adott, hogy használjam a módszert, valamint ez segített a megértésben is.

Tehát először a könyv:

Joe Vitale - dr. Ihaleakala Hew Len: Hoponopono

[link]


És egy fórum, ahol sok pozitív tapasztalat és a megértést segítő magyarázat olvasható:

[link]


Végül még ehhez kapcsolódóan Bagdi Bella dala:

[link]


Amikor régebben elolvastam a könyvet, egy darabig ismételgettem a mantrát, és pl. ha valami felzaklatott, segített lecsendesíteni az elmémet, megnyugodni, abbahagyni a "kattogást" a problémán. És való igaz, hogy akkoriban sok pozitív változás is történt velem és köröttem, de nem volt egyértelmű, hogy ez volt-e az oka, mivel közben folyamatosan olvastam és hallgattam más dolgokat is. Most újra előveszem, mert van egy dolog, ami miatt úgy érzem, ez az, amit egy ideje keresek, csak elfelejtettem, hogy egyszer már megtaláltam. :))

2015. máj. 6. 14:13

Sziasztok! Érdekes felismerésre jutottam ma. Ezt a fórumot egy hirtelen indíttatásból kezdtem, és úgy gondoltam, ha csak egy valakinek is hasznos lesz, már akkor jó, hogy elindítom. Ma rájöttem, hogy egy valakinek már biztos hogy hasznos, és az én vagyok. :D

A fórum miatt előkerestem régen meghallgatott hanganyagokat és régen olvasott könyveket. Némelyikre már alig-alig emlékeztem, csak azt tudtam, hogy jó volt, hasznos volt, de hogy miért, azt nem tudtam volna megmondani. Most a fórum miatt újra meghallgattam a feltett hanganyagokat, megnéztem a filmeket, és újra olvasom a könyveket, és sok új dolgot fedeztem fel bennük, amikből most ismét hasznot meríthetek.

Továbbra is bízom benne, hogy másnak is hasznos lesz ez a fórum, de már így is számomra sokat jelent, hogy elindítottam. Őszintén kívánom, hogy más is találjon rá a fejlődés útjára, a jobb és boldogabb életre. Béke és szeretet Mindenkinek!

2015. máj. 5. 07:34
Kellemes napot kívánok Mindnekinek. Már dolgozóban...
2015. máj. 4. 15:42

Megdöbbentő film az elme hatalmáról. Miért működik a placebo? Mert a testünk arra reagál, amit hiszünk. Ha hiszünk benne, hogy meggyógyulunk, akkor meg is fogunk gyógyulni, bármilyen módszerrel is próbálkozunk.

Derren Brown Elmejátékok, félelmek illúziója

[link]

2015. máj. 4. 08:30
Sziasztok! Kellemes napot Mindnekinek.
2015. máj. 3. 16:59

Egészség - az egyik legfontosabb dolog az életben. Ez a film sokat mond arról, hogy valóban sokkal több az ember, mint a látható test. Kvantumfizika, vonzás törvénye, csodagyógyítás...vajon mind csak humbug, vagy igaz lehet? Mindenki maga dönti el, mit hisz. Nekem segített a film egy új nézőpontból látni a betegségeket és a gyógyulás lehetőségeit.

Az élő mátrix - szinkronizált (teljes film)

[link]

2015. máj. 1. 21:01

És egy rövid olvasnivaló film. Mooji üzenete:

"Élvezd, ami jön! De ne aggódj semmi miatt!"


[link]


(Üzenet az Egész Világnak - Mooji (magyar felirattal) - A Message to the Whole World)

2015. máj. 1. 20:33

Üdv Mindenkinek! Dolgozom egész hétvégén, így most csak egy öt perces rövidfilmet hoztam.

Ha jót teszel valakivel, az olyan mint a bumeráng, vissza fog térni hozzád, bár sokszor nem attól, akivel jót tettél.

[link]

34. ca43169457 (válaszként erre: 33. - 57e437462a)
2015. ápr. 30. 10:34
Kellemes napot. Most dolgozom, később jövök..
2015. ápr. 29. 18:04

Csodás napot nektek! :)


Később én is megkukkantom az ajánlásokat. Általában főzés, takarítás közben hallgatom ezeket.

32. 2bed2dfa3a (válaszként erre: 28. - 2bed2dfa3a)
2015. ápr. 29. 11:58

Sikerült megoldanom a link kérdését egyszerűbben.

Eckhart Tolle: A most hatalma - hangoskönyv

A linket itt lehet megtalálni:

[link]

31. 2bed2dfa3a (válaszként erre: 30. - Ca43169457)
2015. ápr. 29. 11:35
Szívesen. :)
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook